Lifestyle

Marzysz o bogactwie? Zobacz, co robią ci, którzy odnieśli finansowy sukces

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
28 sierpnia 2017
Fot, i Stock/Eva Katalin Kondoros
 

Któż z nas nie marzy o finansowym bezpieczeństwie, pokaźnym koncie w banku, wygranej na loterii lub interesie życia, który przyniesie nam zawrotne zyski i zapewni dostatnią przyszłość. Nie każdemu jednak dane jest zostanie bogatym – czy to nasza wina, czy robimy coś źle? W czym tkwi sekret tych, którzy odnieśli finansowy sukces? Okazuje się, że zazwyczaj mają oni bardziej pozytywny sposób myślenia, biorą osobistą odpowiedzialność za swoje bogactwo i sukces w biznesie, a także są skłonni poświęcić krótkoterminowe korzyści dla osiągnięcia długoterminowych zysków. Uczą się i rozwijają przez całe życie i otaczają ludzi, którzy mają podobne spojrzenie na życie i etykę pracy, a przed wszystkim pewne rzeczy robią zupełnie inaczej od innych.

Są skłonni do poświęceń

Zamożni ludzie często zaczynają skromnie, niemal od zera. Są gotowi na oszczędne życie, aby zainwestować swoje dochody i zasoby w coś, co w perspektywie czasu przyniesie im więcej pieniędzy. Wielu ma zwyczajne, skromne domy i nie marnuje pieniędzy na krzykliwe symbole statusu, takie jak ekskluzywne łodzie lub drogie samochody sportowe.

Nie są ofiarami

Ludzie, którzy widzą siebie jako ofiarę, spędzają zbyt wiele czasu na skargach i obwinianiu innych o swoje niepowodzenia. Osoby, które mają na swoim koncie sukces, swoje nieszczęścia, błędy złe decyzje starannie analizują, dociekają, co się stało i wyciągają z danej sytuacji wnioski. Uczą się na swoich niepowodzeniach i robią wszystko, by nigdy więcej do nich nie dopuścić.

Nie obwiniają innych za swoja sytuację

Ludzie sukcesu biorą odpowiedzialność za swoje działania i swój los. Zamiast tracić czas i energię na obwinianie innych i całego świata dookoła, akceptują to, że ich los jest w ich rękach. Jeśli chcą osiągnąć sukces, muszą sami coś z tym zrobić i dążyć do wyznaczonego celu. Marudzenie i narzekanie to wrogowie tych, którzy zwyciężają!

Nie tracą czasu na oglądanie telewizji

Ludzie z finansowym sukcesem nie mają na to czasu, wolą poświecić go na bardziej rozwijające rozrywki. Jeśli już zasiadają przed telewizorem, oglądają konkretne programy – na pewno nie jest to telenowela czy reality tv.

Oszczędzają i nie dopuszczają do wielkich zadłużeń

Może się wydawać, że im więcej pieniędzy do nas przychodzi, tym więcej możemy wydawać – to droga prowadząca do finansowej katastrofy! Jasne, można poczuć się pewniej i bezpieczniej, kupować lepsze i droższe rzeczy, ale wciąż dbać o posiadanie oszczędności, pilnować budżetu i opierać się pokusom! Ludzie z finansowym sukcesem wiedza też, że pożyczyć jest łatwo, ale ze spłatą bywa gorzej. Dbają też o to, by swoje długi oddawać szybko i bez zwłoki, by nie wydawać zbyt dużo na odsetki!

Planują długoterminowo

Ludzie z finansowym sukcesem planują swoje wydatki i inwestycje uwzględniając perspektywę długoterminową, a co ważniejsze – trzymają się swoich założeń! Pokusa wydawania wszystkiego, co do nas przychodzi jest bardzo duża, często myślimy „należy nam się, zapracowaliśmy, zasługuję na nagrodę” – ale takie podejście często prowadzi do zguby. Dyscyplina – to tutaj słowo klucz!

Ich praca ma swoją wartość

Nie chodzi o to by powielać cudze pomysły, wpadać w schematy – jeśli marzysz o finansowym sukcesie, musisz zaproponować innym usługi lub produkty, które będą wartościowe, dobre, w które włożysz swoje serce, wiedzę i umiejętności. Takie, za które inni będą chwili płacić.

Doceniają znaczenie edukacji

Ludzie sukcesu wiedzą, jak ważna jest w życiu edukacja i zdobywanie wiedzy – nie tylko w szkole, ale także po jej zakończeniu! To proces ustawiczny, tego wymaga od nas ciągle zmieniający się świat – wszak kto się nie rozwija, ten się cofa! Trzeba mieć oczy, uszy i umysł szeroko otwarte!

Robią więcej niż wymaga minimum

Sukces wymaga tego, by wykraczać poza minimum – jeśli robisz tylko to, czego się od ciebie oczekuje i nie dajesz z siebie nic poza tym, nic więcej, to prawdopodobnie nigdy nie dowiesz się, jak smakuje zwycięstwo. Jeśli chcesz być wybitny i wyróżnić się, musisz przekraczać granice i opuścić swoją strefę komfortu, podjąć wyzwanie.

To, co robią, jest ich pasją

Zainteresowanie, pasja, zaangażowanie – te trzy rzeczy świetnie określają ludzi, którzy odnieśli finansowy sukces. Oni wierzą w to, co robią, są tym pochłonięci i prawdziwie zaciekawieni – dzięki temu mogą „sprzedać” swój pomysł i przekonać do niego innych. Poza tym ich pasja sprawia, że czerpią ze swojej pracy przyjemność i satysfakcję, co zachęca do dalszego rozwoju i sięgania jeszcze dalej. Kochają to co robią, a miłość ta przynosi im zyski i sukcesy, także te finansowe.

Na podstawie: www.powerofpositivity.com


Lifestyle

Gdy seks zamiast przyjemności sprawia ból… Wszystko, co powinnaś wiedzieć o jego przyczynach

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
28 sierpnia 2017
Zobacz, w jakich momentach w swoim życiu powinnaś uprawiać seks, aby poczuć się jeszcze lepiej. Nie szukaj już więcej wymówek! ;)
Fot. iStock / shironosov
 

Jakie jest wasze pierwsze skojarzenie z seksem – przyjemność? Niestety, dla bardzo wielu kobiet te dwa słowa nie mają ze sobą nic wspólnego. Trudno odczuwać przyjemność ze zbliżenia z partnerem, kiedy myśli krążą tylko wokół bólu. Dlaczego seks „boli” i gdzie szukać pomocy?

Ból podczas stosunku seksualnego może mieć bardzo wiele przyczyn. Tych banalnych – takich, jak zwykła infekcja intymna, i tych trudniejszych do zdiagnozowania, np. o podłożu psychicznym. Pierwszym krokiem do rozwiązania przykrego problemu, jest skonfrontowanie się z nim i chęć poszukania pomocy.

Dlaczego boli?

Bez względu na bezpośrednią przyczynę bólu podczas seksu, jednym z największych problemów, jakie towarzyszą kobietom, jest milczenie. Wiele z nas, wstydzi się takich dolegliwości – a w konsekwencji, zamiast udać się po pomoc do lekarza czy seksuologa, cierpi w milczeniu. Razem ze specjalistami z Kliniki Kobiet Medifem, podpowiadamy, co może być przyczyną bólu i jak sobie z nim radzić.

Dyspareunia

Dyspareunia, to fachowa nazwa bólu pojawiającego się podczas stosunku (w niektórych przypadkach, ból może pojawiać się na krótko przed lub po współżyciu). To ogólne określenie zjawiska, często wiąże się ze stanem zapalnym lub nadwrażliwością. Zazwyczaj szybko udaje się zdiagnozować i wyleczyć przyczynę bólu. Pierwszym krokiem do lepszego życia i udanego seksu są regularne wizyty u ginekologa. Nowością w leczeniu dyspareunii o niezidentyfikowanym podłożu jest terapia osoczem bogatopłytkowym, która rewitalizuje i “przebudowuje” tkanki, redukując odczucia bólowe.

Najczęstsze przyczyny bólu podczas stosunku

Suchość pochwy

Najczęściej suchość pochwy  pojawia się w wyniku zmian hormonalnych związanych z wiekiem, czyli okresu menopauzalnego lub fizjologicznych zmian podczas połogu i w okresie karmienia piersią. Jednak występuje cały szereg sytuacji czy schorzeń, które również prowadzą do tej przykrej dolegliwości. Suchość pochwy bywa kłopotliwa, ponieważ może być zarówno schorzeniem samym w sobie jak i jedynie objawem innej przypadłości.

Infekcje intymne

Jedne z najczęstszych kłopotów podczas współżycia, szczególnie, gdy nie są leczone. Infekcje mogą rozwijać się za sprawą wirusów, bakterii lub grzybów. Zdecydowana większość kobiet, przynajmniej raz w życiu zachoruje z powodu zainfekowania okolic intymnych przez drobnoustroje.

Do najczęściej występujących chorób, zaliczamy:

  • drożdżyca – wywołuje ją najczęściej drożdżaki Candida albicans. Drożdżyca powoduje charakterystyczne, niezbyt obfite, gęste, serowate upławy, świąd i przekrwienie pochwy,
  • chlamydioza– to zakażenie bakteryjne wywoływane przez bakterie Chlamydia trachomatis wywołuje swędzenie, bóle brzucha, gęste upławy, a także krwawienia międzymiesiączkowe. Konsekwencje chlamydiozy mogą być bardzo poważne — nawet bezpłodność,
  • rzęsistkowica — jest wynikiem zakażenia przez pierwotniaka – rzęsistka Trichomonas vaginalis. Powoduje nieprzyjemny zapach, szare, żółtozielone, pieniste upławy, świąd, ból przy oddawaniu moczu,
  • opryszczka narządów płciowych – powoduje ją wirus HSV. Jej głównymi objawami jest pojawienie się na narządach płciowych swędzących pęcherzyków, często z towarzyszącymi jej bolesności w oddawania moczu, powiększenie węzłów chłonnych, gorączka i uczucie ogólnego rozbicia.

Endometrioza

Rozprzestrzenianie się endometrium może być bezpośrednim powodem odczuwania bólu podczas współżycia. Przykre dolegliwości są zazwyczaj związane z przybieraniem konkretnych pozycji seksualnych. Leczenie endometriozy jest skomplikowane i zdarza się, że nawraca.

Alergia

Przyczyną bólu, swędzenia lub pieczenia podczas stosunku, może być reakcja alergiczna na kontakt z lateksową prezerwatywą. Warto spróbować wyeliminować prezerwatywy z kręgu podejrzanych. Na rynku są dostępne produktu wykonane z innych materiałów – najlepiej poszukać porady w aptece.

Ból podczas głębokiej penetracji

Jeśli ból pojawia się podczas głębokiej, intensywnej penetracji, może wynikać z twojej fizjologicznej budowy narządów rodnych. Kobiety z tyłozgięciem macicy często cierpią z powodu zaparć, to z kolei może powodować ból podczas współżycia.

Podobne okoliczności towarzyszą również w przypadku zapalenia przydatków.

Pochwica

To dolegliwość, na którą nie ma magicznej pigułki. Pochwica jest chorobą o podłożu psychicznym. Najczęściej dotyka kobiety, które mają traumatyczne doświadczenia seksualne (gwałt lub molestowanie) i są fizycznym sposobem na obronę przed próbami współżycia. Pochwica polega na bardzo silnym obkurczaniu się mięśni wokół pochwy uniemożliwiającym penetrację.

Dolegliwość ta dotyka również kobiety, których seksualność była szkalowana – np. w domu rodzinnym; lub kobiety, które z różnych przyczyn boją się współżycia – np. lęk przed zajściem w ciążę.

Anorgasmia

Brak orgazmu po porodzie, lub całkowita niezdolność do osiągania orgazmu nie zawsze musi wynikać z “oziębłości” seksualnej. Częstą przyczyną braku orgazmu jest niewłaściwa stymulacja, brak komfortu psychicznego, stres, ale również wady anatomiczne, w tym różnego rodzaju przerosty.

Zespół luźnej pochwy, często spotykamy u kobiet po porodach drogami natury. Panie skarżą się na brak bodźcy podczas penetracji, mimo iż wcześniej z tym samym partnerem jakość życia oceniały wysoko.

Przerost lub uszkodzenie wędzidełka łechtaczki, a także przerost samego napletka łechtaczki może całkowicie uniemożliwić stymulację tego organu do czasu przeprowadzenia chirurgicznej korekty lub rekonstrukcji.  

W sytuacji gdy nie ma wyraźnej przyczyny braku orgazmu przy jego właściwej stymulacji proponujemy O!shot – mało inwazyjny zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Osocze uzyskane z krwi żylnej pacjentki podawane jest iniekcyjnie w okolice łechtaczki i przedniej ściany pochwy, uwrażliwiając tę okolicę na bodźce. Zabieg cieszy się szczególnym zainteresowaniem u młodych mam i kobiet w długoletnich związkach. pragnących wzbogacić życie intymne – dr Michał Barwijuk z Kliniki Kobiet Medifem

Jedynym skutecznym sposobem na pokonanie bolesnych współżyć, jest świadomość, że nasza seksualność nie jest tylko fizycznością. Chęć do poszukania pomocy bez względu na to, czy przyczyną okaże się prosta do wyleczenia infekcja, czy bardziej złożony problem, nigdy nie powinnyśmy się godzić ze swoim losem. Nie musimy cierpieć, ani się do seksu zmuszać. Musimy tylko o siebie dbać. Dać sobie zgodę na troskę o własne ciało i umysł. Bo kiedy towarzyszy nam świadomość, że chcemy żyć dobrze i pięknie – i również tak czuć się w łóżku, o wiele łatwiej jest zapukać do właściwych drzwi.

MichalBarwijukdr Michał Barwijuk – ginekolog plastyk z Kliniki Kobiet Medifem, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej

 

 

 

 

 

 

 

 

medifem-logoZwww-02

Na podstawie: seksuologia.mp.pl, poradnikzdrowie.pl


Artykuł powstał we współpracy z Kliniką Kobiet MedifemLifestyle

„Miażdżyca z Depresją i Alzheimerem pojechali w podróż”. Miłość w czasach słabości… Niezwykła historia

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
27 sierpnia 2017
Fot. Filip Miller

Facebook obiegły zdjęcia dwojga starszych ludzi. Ludzi, których połączyła miłość, a rozdzielić chciała choroba. Niezwykle wzruszający wpis i jeszcze piękniejsza zdjęcia, pokazujące, że wiek nie ma ograniczeń, że chcieć to móc – i kochać i chwytać każdą chwilę, która nam została.

Filip Miller pisze na swoim fanpage’u:

„Pięć lat temu zmarła Rena Starzewska, kuzynka mojego dziadka a dokładnie trzy lata temu dołączył do niej mąż, Julek Bojanowski. Tym samym z powierzchni ziemi zniknęła niesamowita para, którą miałem okazję fotografować. Przez całe życie aktywni, ciekawi nowych miejsc, pełni energii.Spotkali się późno, ale może dzięki temu żyli intensywniej. Choroba i wiek zawiązały w pewnym momencie spisek, chciały to zmienić. Alzheimer Reny zrodził depresję Julka. Rodzinna narada, padł pomysł: “Julek kupcie campera”
Wygrała siła charakteru i zaistniała szansa na powrót do tego, co zawsze lubili i robili. Julek zapakował Renę i leki do auta. Miażdżyca z Depresją i Alzheimerem pojechali w podróż.
Zaczyna się słodko – gorzka opowieść, w którą wkrada się coraz bardziej choroba. Renę wchłania Alzheimer, Julek ma coraz większe kłopoty z chodzeniem. Słowacja, Kraków, Góra Żar, wykłady, wystawy, gorące termy, aquapark, spotkania z przyjaciółmi.
Miałem poczucie, że biorę udział w “niecodzienności”. Chciałem pokazać to unikalne i wyjątkowe podejście do podeszłego wieku. Chciałem udokumentować stan, w którym ciało zwalnia a umysł biegnie do przodu”.

A teraz zobaczcie tych niezwykłych ludzi.

Źródło: Facebook


Zobacz także

Po co pani cztery kurtki? A tak pragmatycznie, zawsze można zwrócić… O promocji w Lidlu słów kilka i nie tylko

Kto z nas choć raz nie skłamał? Białe kłamstwa mogą być niewinne, pamiętajmy jednak, że inni też nas nimi raczą

„Tylko się nie martw przez cały dzień. Wyznacz sobie na to godzinę, a potem ciesz się życiem”. Cytaty, które podnoszą na duchu