Go to content

Marzysz o bogactwie? Zobacz, co robią ci, którzy odnieśli finansowy sukces

Fot, i Stock/Eva Katalin Kondoros

Któż z nas nie marzy o finansowym bezpieczeństwie, pokaźnym koncie w banku, wygranej na loterii lub interesie życia, który przyniesie nam zawrotne zyski i zapewni dostatnią przyszłość. Nie każdemu jednak dane jest zostanie bogatym – czy to nasza wina, czy robimy coś źle? W czym tkwi sekret tych, którzy odnieśli finansowy sukces? Okazuje się, że zazwyczaj mają oni bardziej pozytywny sposób myślenia, biorą osobistą odpowiedzialność za swoje bogactwo i sukces w biznesie, a także są skłonni poświęcić krótkoterminowe korzyści dla osiągnięcia długoterminowych zysków. Uczą się i rozwijają przez całe życie i otaczają ludzi, którzy mają podobne spojrzenie na życie i etykę pracy, a przed wszystkim pewne rzeczy robią zupełnie inaczej od innych.

Są skłonni do poświęceń

Zamożni ludzie często zaczynają skromnie, niemal od zera. Są gotowi na oszczędne życie, aby zainwestować swoje dochody i zasoby w coś, co w perspektywie czasu przyniesie im więcej pieniędzy. Wielu ma zwyczajne, skromne domy i nie marnuje pieniędzy na krzykliwe symbole statusu, takie jak ekskluzywne łodzie lub drogie samochody sportowe.

Nie są ofiarami

Ludzie, którzy widzą siebie jako ofiarę, spędzają zbyt wiele czasu na skargach i obwinianiu innych o swoje niepowodzenia. Osoby, które mają na swoim koncie sukces, swoje nieszczęścia, błędy złe decyzje starannie analizują, dociekają, co się stało i wyciągają z danej sytuacji wnioski. Uczą się na swoich niepowodzeniach i robią wszystko, by nigdy więcej do nich nie dopuścić.

Nie obwiniają innych za swoja sytuację

Ludzie sukcesu biorą odpowiedzialność za swoje działania i swój los. Zamiast tracić czas i energię na obwinianie innych i całego świata dookoła, akceptują to, że ich los jest w ich rękach. Jeśli chcą osiągnąć sukces, muszą sami coś z tym zrobić i dążyć do wyznaczonego celu. Marudzenie i narzekanie to wrogowie tych, którzy zwyciężają!

Nie tracą czasu na oglądanie telewizji

Ludzie z finansowym sukcesem nie mają na to czasu, wolą poświecić go na bardziej rozwijające rozrywki. Jeśli już zasiadają przed telewizorem, oglądają konkretne programy – na pewno nie jest to telenowela czy reality tv.

Oszczędzają i nie dopuszczają do wielkich zadłużeń

Może się wydawać, że im więcej pieniędzy do nas przychodzi, tym więcej możemy wydawać – to droga prowadząca do finansowej katastrofy! Jasne, można poczuć się pewniej i bezpieczniej, kupować lepsze i droższe rzeczy, ale wciąż dbać o posiadanie oszczędności, pilnować budżetu i opierać się pokusom! Ludzie z finansowym sukcesem wiedza też, że pożyczyć jest łatwo, ale ze spłatą bywa gorzej. Dbają też o to, by swoje długi oddawać szybko i bez zwłoki, by nie wydawać zbyt dużo na odsetki!

Planują długoterminowo

Ludzie z finansowym sukcesem planują swoje wydatki i inwestycje uwzględniając perspektywę długoterminową, a co ważniejsze – trzymają się swoich założeń! Pokusa wydawania wszystkiego, co do nas przychodzi jest bardzo duża, często myślimy „należy nam się, zapracowaliśmy, zasługuję na nagrodę” – ale takie podejście często prowadzi do zguby. Dyscyplina – to tutaj słowo klucz!

Ich praca ma swoją wartość

Nie chodzi o to by powielać cudze pomysły, wpadać w schematy – jeśli marzysz o finansowym sukcesie, musisz zaproponować innym usługi lub produkty, które będą wartościowe, dobre, w które włożysz swoje serce, wiedzę i umiejętności. Takie, za które inni będą chwili płacić.

Doceniają znaczenie edukacji

Ludzie sukcesu wiedzą, jak ważna jest w życiu edukacja i zdobywanie wiedzy – nie tylko w szkole, ale także po jej zakończeniu! To proces ustawiczny, tego wymaga od nas ciągle zmieniający się świat – wszak kto się nie rozwija, ten się cofa! Trzeba mieć oczy, uszy i umysł szeroko otwarte!

Robią więcej niż wymaga minimum

Sukces wymaga tego, by wykraczać poza minimum – jeśli robisz tylko to, czego się od ciebie oczekuje i nie dajesz z siebie nic poza tym, nic więcej, to prawdopodobnie nigdy nie dowiesz się, jak smakuje zwycięstwo. Jeśli chcesz być wybitny i wyróżnić się, musisz przekraczać granice i opuścić swoją strefę komfortu, podjąć wyzwanie.

To, co robią, jest ich pasją

Zainteresowanie, pasja, zaangażowanie – te trzy rzeczy świetnie określają ludzi, którzy odnieśli finansowy sukces. Oni wierzą w to, co robią, są tym pochłonięci i prawdziwie zaciekawieni – dzięki temu mogą „sprzedać” swój pomysł i przekonać do niego innych. Poza tym ich pasja sprawia, że czerpią ze swojej pracy przyjemność i satysfakcję, co zachęca do dalszego rozwoju i sięgania jeszcze dalej. Kochają to co robią, a miłość ta przynosi im zyski i sukcesy, także te finansowe.

Na podstawie: www.powerofpositivity.com