„Nie mam czasu na przyjemności”, „Nie mam kiedy poczytać” powtarzamy wciąż i wciąż. A pomyślałaś kiedyś, ile czasu spędzasz, „grzebiąc” w telefonie? Odłóż go na chwilę i sięgnij po książkę. Później pogadasz o niej ze znajomymi na Facebooku.
13 . „Biel. Kolory zła” Małgorzata Oliwia Sobczak, wyd. WAB
Ostatnia część trylogii polskiej autorki kryminałów. Jeśli nie znacie, nadróbcie, przeczytajcie wcześniejsze pozycje „Czerwień” i „Czerń”. A o czym jest Biel? Zimowy poranek, z okna kamienicy w Sopocie skacze dziewczyna. Okazuje się, że to studentka prawa, zanim zginęła była krępowana i duszona”. Sprawą ma zająć się prokurator Leopold Bilski. Oprócz tego zajmuje się sprawą śmierci swojego ojca. Mafia, prostytucja, skorumpowana policja. Jest naprawdę ostro! Do tego smaczku dodaje bardzo sugestywnie opisany świat PRL-u.
12. „Malowane henną” Alka JOSHI, wyd. Rebis
Tę książkę poleca sama Reese Witherspoon. My też ją polecamy. Dla wielbicielek egzotycznych opowieści. Akcja dzieje się w Indiach w połowie lat 50-tych, tuż po odzyskaniu niepodległości. orientalny klimat wciąga Lakszmi, młoda dziewczyna ucieka od męża i zaczyna nowe życie. Zostaje hennistką, powierniczką kobiet z najwyższych kast, wzory, które maluje na ciałach kobiet zapewniają płodność i szczęście. Mijają lata i nagle, niespodziewanie Lakszmi
odnajduje młodsza siostra, o której istnieniu nie miała pojęcia. Przepiękna historia o poszukiwaniu szczęścia, walce o siebie, wytrwałości i oddaniu.
11. „W moim śnie” Joanna Gajewczyk, wyd. Akurat, Muza
Leżała u mnie ta książka leżała, leżała. Zniechęcała mnie erotyczna okładka. W końcu po nią ściągnęłam. I cale szczęście. To bardzo dobry kryminał z elementami fantasty. Pola, główna bohaterka, właścicielka kawiarni zaczyna mieć przerażające sny. Balansując na granicy wyczerpania próbuje zrozumieć to, co się dzieje w jej umyśle w nocy. W kolejnym śnie spotyka Wadima, mężczyznę tak samo zagubionego, jak ona. Dlaczego wpadli na siebie w równoległej rzeczywistości? Mroczne i dobre, ale nie sięgajcie po to książkę, jeśli oczekujecie romansu czy nie lubicie wątków paranormalnych.
10. „Złudzenie” Nicola Rayner, wyd. WAB
Thriller psychologiczny. Samotna czterdziestolatka, która żyje pracą w księgarni. Ma obsesję na punkcie szkolnej miłości i dziwną relację z siostrą. Pewnego dnia Francesca jest świadkiem wypadku na stacji metra, w którym ginie jeden z jej szkolnych dręczycieli. Fran ma wrażenie, że tuż przed śmiercią ów dręczyciel zobaczył kogoś znajomego. Ma wątpliwości, czy doszło do wypadku czy jednak do morderstwa. Ciekawa fabuła, napięcie rośnie, a my nie wiemy: to Fran ma zaburzenia osobowości czy świat wokół niej nie jest taki, jak się wydaje.
9. „Druga żona” Sheryl Browne, wyd. WAB
Rebecca niespodziewanie dowiaduje nie, że jej przyjaciółka ze studiów, Nicole popełniła samobójstwo. Nie rozumie dlaczego tak się stało. Przecież Nicole niedawno wyszła za mąż za cudownego mężczyznę, Richarda. Rebecca przyjeżdża na pogrzeb koleżanki i robi wszystko, żeby zbliżyć się Richarda. Czy rzeczywiście Nicole była szczęśliwa?
9. „Naomi” Kinga Litkowiec, wyd. Akurat, Muza
Zacytuję za pisarką K. N Haner, kobieta uwikłana w sieć kłamstw. Płatny zabójca, który ratuje jej życie, a tym samym naraża się bossowi swojego gangu. Dla wielbicielek mafijnego klimatu. A do tego seks, namiętność i miłość. Blance Lipińskiej rośnie kolejna konkurencja.
7. „Polacy Last Minute. Sekrety pilotów wycieczek”, Justyna Dżbig – Kluge, wyd. WAB
Ależ to bolesny reportaż. O nas, Polakach. Na wakacjach. Warto przeczytać przed wyjazdem na wycieczkę do Egiptu, Grecji, czy Turcji. Do pośmiania, zastanowienia nad sobą. I cóż, pilotom wycieczek to bym się raczej nie zwierzała.
6. „Wilkołak” Wojciech Chmielarz, Marginesy
Uwielbiam Wojtka Chmielarza, choć czasem jestem na niego zła za zakończenia. Ale ta książka jest świetna. Trzecia część przygód detektywa Dawida Wolskiego. Wolski na pogrzebie swojego ojca widzi kogoś, kogo już nigdy miał nie widzieć. Iga, bliska mu kiedyś kobieta, od ośmiu lat uznawana jest za martwą. Wolski już sam nie wie, czy ją widział naprawdę, czy to było przewidzenie. Śledztwo rozpoczyna od rozkopania grobu Igi.
5. „Seksualne życie Polaków. Co robimy, kiedy nikt nie patrzy” Magda Mieśnik, Piotr Mieśnik, wyd. WAB
Wydawca kusi. Cała prawda o polskim seksie. Sekskamerki, swingersi, BDSM, eksperymenty w związkach i poza nimi. Lektura dość szokująca, choć ci którzy pracują w seksualnym biznesie wiedzą, że to po prostu norma. Nowa norma.
4. „Ścieżka prostej obfitości. 365 dni do życia w harmonii i obfitości”, Sarah Ban Breathnach, wyd. Rebis.
Dla równowagi po poprzedniej pozycji. Światowy bestseller, biblia dla kobiet. Teraz z nowym wstępem, aktualnymi medytacjami, i comiesięczną listą Prostych Radości. Dla pesymistek lektura obowiązkowa. Naprawdę można nauczyć się dobrze i szczęśliwie żyć. Nie wierzycie? Sięgnijcie po książkę.
3. „Wizjer” Magdalena Witkiewicz, wyd. WAB
Nowa odsłona polskiej pisarki obyczajowej. Tym razem thriller. Czy wy to już znacie? Magda mówi, że czekała całe życie, żeby napisać tę książkę. I dobrze, że ją napisała. Uderzyła mnie prawda, którą opisała. Nasza egzystencja w cyberprzestrzeni, brak granic, poczucie, że jesteśmy bezpieczni. A to, oczywiście, bzdura. Z opisu wydawcy: „W życiu Laury, młodej samotnej matki, zaczynają dziać się niewiarygodne rzeczy. Niektórzy znajomi znikają bezpowrotnie bez zapowiedzi, inni ulegają dziwacznym wypadkom bądź popełniają samobójstwa. Czy podejrzana seria wydarzeń w jej życiu ma jakiś związek z pracą, którą kobieta wykonuje, czyli projektowaniem i prognozowaniem zachowań oraz potrzeb konsumentów?
2. „Nikt nie musi wiedzieć” Katarzyna Bonda, wyd Muza
Po serii z Saszą Zauską i cyklu: Wiara, Nadzieja, Miłość, Katarzyna Bonda wróciła (po dziesięciu latach!)do Huberta Meyera, jej wielbiciele będą zachwyceni. Tylko on, telewizor i tequila. Tak psycholog śledczy postanawia spędzić urlop. Co mu, oczywiście, nie wyjdzie.
1. „Topieliska” Ewa Przydryga, wyd. Muza
Kocham tę autorkę. To jest naprawdę odkrycie. Dla fanów thrillerów, ale też rozkmin psychologicznych. Pola wydaje się mieć takie szczęśliwe życie, mąż, mały synek. Wszystko zmienia się z sekundy na sekundę. Polę spotyka najgorszy koszmar żony i matki. W wyniku wypadku ginie jej mąż, a synka nikt nie może znaleźć. Utopił się czy ktoś go porwał? Kim był tak naprawdę Kuba, partner Poli? Ewa Przydryga zabiera nas w świat magiczny. Trzyma tempo, pisze pięknie i obrazowo.
Piszcie do nas (kontakt@ohme.pl), o tym, co Was boli, z czym sobie nie radzicie, a może właśnie poradziliście i Wasza historia będzie budująca dla innych! Każdy opublikowany list będzie nagrodzony!
Każdy opublikowany list w akcji #30 dni detoksu emocjonalnego” nagrodzony będzie jedną z poniższych nagród:
Książką profesora Rafa Ohme z autografem „Emo Sapiens” lub ” SPA dla umysłu”;
Cognitiv Pro – suplement diety, które wspiera wszystkie najważniejsze ścieżki mózgowe uwalniając w pełni potencjał umysłu;
Zaproszenie od serwisu uPacjenta.pl na kompleksowe badania krwi umożliwiające poszerzoną ocenę stanu zdrowia i umożliwia identyfikację aktualnie pojawiających się stanów chorobowych.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:
Wewnętrzny spokój zaczyna się od… badań krwi
Coraz częściej nie wytrzymujemy tempa i presji otoczenia. Jak sobie pomóc?
Odłącz się od gniazdkaohme.pl/…/wewnetrzny-spokoj-zaczyna-sie-od-badan-krwi
Grzyb do zadań specjalnych, czyli soplówka jeżowata i cztery korzyści dla mózg
Jak zmienia się twoje ciało, gdy odpuszcza stres?
„Wszystko się kręciło dobrze do czasu, gdy zaczęło wymykać się spod kontroli”
Brak motywacji, znużenie, stres – jak w naturalny sposób sobie z tym poradzić?