Go to content

Fryzjerskie sztuczki, dzięki którym będziemy codziennie wyglądać jak po wizycie w salonie

Kobieta zmienną jest. Wiadomo, że kiedy pragnie się dużej zmiany, najlepiej nie eksperymentować na sobie i oddać się w ręce fachowca. Bo mówi się, że dobry fryzjer to magik, który umie czarować. Wiadomo również, że magia bierze się z talentu, szkoleń, doświadczenia. Więc zostawmy tajemną wiedzę mistrzowi. Znamy to zniewalające uczucie, kiedy po wyjściu od dobrego fryzjera czujemy się jak milion dolarów. Ale potem przychodzi kolejny dzień, praca, obowiązki, problemy. A przecież chcemy uwodzić i olśniewać każdego dnia. Załóżmy więc, że jesteśmy milionem dolarów, bo właśnie wyszliśmy z salonu zaufanego czarodzieja. Porozmawiajmy o kilku podstawowych sztuczkach, których możemy nauczyć się same, żeby ten cudowny stan podtrzymać.

W krzyżowy ogień pytań bierzemy dziś Łukasza Szymczaka, właściciela salonów LUISSE w Łodzi, znanego nie tylko ze spektakularnych metamorfoz, ale również z działalności charytatywnej, bo dzięki swoim zdolnościom angażuje się w wiele działań, które odmieniają życie szczególnie potrzebujących.

Jeśli kosmetyki do włosów to takie, które….

Łukasz Szymczak: …które są odpowiednio dobrane do struktury włosów oraz spełniają swoje działanie i uzupełniają odżywcze braki w codziennej pielęgnacji.

Skąd mamy wiedzieć, jaką mamy strukturę włosa i co w naszym przypadku będzie najlepsze?

Łukasz Szymczak: Takich informacji powinien udzielić każdy fryzjer i w tym celu najlepiej udać się właśnie do niego. Zapraszamy do naszych salonów. Z przyjemnością uświadomimy klientkę jaki typ włosów posiada.

Absolutnym must have jest...

Łukasz Szymczak: codzienna pielęgnacja i utrzymanie wilgoci we włosie poprzez stosowanie produktów nawilżających do pielęgnacji włosów.

Jakie nawilżające produkty najlepiej spełnią to zadanie?

Łukasz Szymczak: Najlepiej sprawdzają się nawilżające odżywki w sprayu. Nie trzeba ich spłukiwać, przez co najlepiej zatrzymują wodę we włosie.

Przy długich włosach najlepszym sposobem na zwiększenie ich objętości jest….

Łukasz Szymczak: odpowiednie ścięcie włosów, dzięki któremu uzyskujemy lekką formę i wrażenie ruchu włosów.

A przy krótkich?

Łukasz Szymczak: Również odpowiednie cięcie oraz stylizacja dobrze dobranym produktem.

A jeśli nie lubimy, kiedy nasze włosy się puszą, stosujemy…

Łukasz Szymczak: produkt z gamy dyscyplinującej włosy puszące się, zaczynając od stosowania szamponu, maski i kremów do stylizacji. I tutaj mogę polecić serie wygładzająca z fibry Clinix fioletowa.

Używa ich Pan w swoim salonie?

Łukasz Szymczak: Oczywiście, kosmetyki zawsze dobieramy odpowiednio do włosów klientki a po skończonej usłudze proponujemy klientce spersonalizowany zestaw kosmetyków do użytku domowego.

Najlepsza dieta dla naszych włosów to…

Łukasz Szymczak: ...dostarczanie odpowiednich suplementów i witamin.

A konkretnie?
Łukasz Szymczak: Najważniejsze witaminy pozwalające nam utrzymać włosy w dobrej kondycji to m in witamina A, Witamina E, Witamina C, Witamina D oraz witamina H. Niemniej jednak w sytuacjach, kiedy zmagamy się z problemami dotyczącymi np. wypadania włosów, najlepiej jest zasięgnąć porady dietetyka lub trychologa.

Podczas upałów najlepszą fryzurą będzie….

Łukasz Szymczak: taka, która odsłoni szyję.

Jeszcze kilka spraw, co do których bazujemy od lat na pewnych stereotypach. Prawda czy fałsz?
– Włosy myjemy codziennie.

Łukasz Szymczak: Fałsz. Ale jeśli chcemy mieć zadbane włosy, codziennie je nawilżamy.

Podcinanie końcówek wzmacnia włosy.

Prawda.

Lepsza odżywka to ta, którą spłukujemy.

Fałsz.

Częste farbowanie niszczy włosy.

Fałsz. Nie w dzisiejszych czasach przy tak zaawansowanych technologiach produkcji kosmetyków.

Codziennie wypada nam około 100 włosów.

Prawda. Jeśli tracimy więcej włosów, konieczna jest wizyta u specjalisty, bo to znak, że nasz organizm potrzebuje wsparcia

Lepsza szczotka niż grzebień.

Prawda. Szczotka nie tylko rozczesuje włosy, ale również masuje skórę głowy, co ma dobroczynny wpływ na cebulki, a co za tym idzie włosy szybciej rosną.

Blond odmładza.

Niestety… prawda. Ale są sposoby, dzięki którym i miłośniczki ciemnych włosów mogą poczuć się młodziej. Jak to było z pierwszym milionem dolarów? Trzeba go dostać, żeby pomnożyć? A może wystarczy nim być? Wspaniałych wakacji!