Go to content

Kamienie mocy dla każdego znaku zodiaku. Co jest twoim amuletem?

Czy istnieją kamienie mocy? Wiele osób nosi talizmany i amulety, które mają za zadanie przyciągać szczęście, gwarantować powodzenie i odpychać złe siły. Często są to przedmioty, z którymi wiążą się wielkie emocje, piękne wspomnienia. Są one dla nas niezwykle cenne. Często też poszukujemy innego, nowego przedmiotu, który dodawałby otuchy, wzmacniał pewność siebie.

To ważne w chwilach, kiedy tej pozytywnej energii szczególnie nam brakuje. Często nosimy przy sobie zawieszki „na szczęście” w kształcie koniczyny, słoniki czy runy lub kamienie mocy. Te ostanie, według swoich zwolenników, posiadają wyjątkową siłę. Można ją dodatkowo wzmocnić, dopasowując kamień mocy do swojego znaku zodiaku. Warto wiedzieć, jaki kamień przypisany jest poszczególnemu zodiakowi.

Amulet dla każdego znaku zodiaku. Sprawdź, co jest twoim amuletem


źródło:  obcasy.pl 

Fot. iStock/halock

1/12 Baran (21.03 – 19.04)

Idealnym kamieniem dla osoby spod znaku Barana jest granat. Granat wspiera przywódcze cechy lidera, wzmacnia poczucie własnej wartości. Gruntuje dobry nastrój i świadomość swoich celów, pomaga przezwyciężyć nieśmiałość i lęk.

Fot. iStock/VitaSerendipity

2/12 Byk (20.04 – 22.05)

Idealnym kamieniem dla osoby spod znaku Byka jest agat. Agat wspiera kontakt z Naturą i ułatwia czerpanie z jej dobra. Pomaga w jasnym myśleniu, przywraca harmonię i gwarantuje udane kontakty międzyludzkie. Wspiera zdrowie psychiczne, uspokaja i koi nerwy.

Fot. iStock/sunara

3/12 Bliźnięta (23.05 – 21.06)

Amuletem idealnym dla osoby spod znaku Bliźniąt jest perła. Piękne i z pozoru delikatne perły pomagają się pozbyć złych emocji. Odpychają toksyczne znajomości i stanowią tarczę dla wszystkiego, co ściąga w dół.

Fot. iStock/ayala_studio

4/12 Rak (22.06 – 22.07)

Idealnym amuletem dla osoby spod znaku Raka będzie kryształ górski. Doskonale oczyszcza organizm, wzmacnia dobrą energię nie tylko w ciele, ale także w pomieszczeniach. Mówi się, że kryształ górski pomaga komunikować się ze światem astralnym i duchowym.

Fot. iStock/Oksana Tabachenkova

5/12 Lew (23.07 – 23.08)

Najlepszym amuletem dla osoby spod znaku Lwa jest bursztyn. Ta niezwykła pamiątka przeszłości doskonale chroni od złych uroków i szkodliwych planów ze strony osób nieprzychylnych.

Fot. iStock/Obradovic

6/12 Panna (24.08 – 22.09)

Osobie spod znaku Panny szczególnie przysłuży się jaspis. Jaspis jest kamieniem, który pomaga nawiązywać kontakty z innymi ludźmi, wzmacnia istniejące już więzy. Pomaga zrozumieć znaczenie snów i pozytywnie wpływa na samopoczucie. Poprawia atmosferę w rodzinie i w pracy, wzmacnia umiejętność dobrego wykorzystania i organizacji czasu.

Fot. iStock/alicat

7/12 Waga (23.09 – 22.10)

Osoba spod znaku Wagi będzie doskonale czuła się w obecności opalu. Opal pomaga zrozumieć trudne wydarzenia i przykre rzeczy z przeszłości. Jego moc pozwala zamknąć  drzwi do historii, które krzywdziły, pomaga zapomnieć o złych rzeczach, pogodzić się z tym, co było i otworzyć na przyszłość.

Fot. iStock/ Moussa81

8/12 Skorpion (23.10 – 21.11)

Dla osób spod znaku Skorpiona idealnym amuletem będzie rubin, który wręcz emanuje energią i przywraca chęć do działania. Rubin pobudza siły witalne, rozbudza ambicje, więc idealnie nadaje się do dynamicznych Skorpionów. Ten kamień pomaga otoczyć się osobami bardzo pozytywnymi i uśmiechniętymi.

Fot. iStock/JannHuizenga

9/12 Strzelec (22.11 – 21.12)

Osobie spod znaku Strzelca będzie odpowiadał turkus, który chroni przed „złym okiem”. Turkus gwarantuje pogodę ducha, wzmacnia optymizm, odpędza złe myśli i dodaje obiektywizmu i dystansu w spojrzeniu na samego siebie. Turkus łagodzi konflikty i pomaga w uporządkowanym myśleniu.

Fot. iStock/ KristofferVaikla

10/12 Koziorożec (22.12 – 19.01)

Koziorożec i czarny onyks to najlepsze połączenie. Onyks jest kamieniem wewnętrznej siły, szczególnie polecany osobom uczącym się, wykonującym trudne zadania. Onyks pozwala skupić maksymalnie uwagę i wykorzystać swój potencjał, łagodzi stres, odsuwa apatię.

Fot. iStock/ Obradovic

11/12 Wodnik (20.01 – 18.02)

Wodnikowi szczególnie przyda się ametyst, który wspiera prorocze sny i intuicję. Ametyst pozwala na głęboki relaks, odsuwa uzależnienia. Chroni przed fałszywymi ludźmi i wzmacnia szczere przyjaźnie.

Fot. iStock/Moussa81

12/12 Ryby (19.02 – 20.03)

Osobie spod znaku Ryb wzmocni akwamaryn. Ten kamień znakomicie koi nerwy, odsuwa złą energię. Mówi się, że akwamaryn to pośrednik w komunikacji ze światem anielskich bytów. Zdecydowanie pomaga w jasnym myśleniu, wspiera kreatywność. Odsuwa smutek i czarne myśli, jest idealny dla dodania odwagi nieśmiałym osobom. Sprawdzi się także u tych, którzy żyją pod napięciem, są obarczeni stresem oraz ogromną ilością obowiązków.  Akwamaryn pomaga dokończyć projekty, które już są w toku.