Lifestyle Związek

4 najwierniejsze znaki zodiaku. Z nimi możesz planować przyszłość

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
17 listopada 2018
Horoskop miłosny na 2018 rok
Fot. iStock / Delpixart
 

Łatwo jest zidentyfikować lub znaleźć lojalnego partnera, nawet jeśli związek jest wciąż świeży i nowy. Nie trzeba zbyt długo zastanawiać się, czy dana osoba będzie lojalna wobec ciebie, czy nie. Jest kilka znaków zodiaku, które lubią naprawdę szybko przejść przez wczesne etapy związku. Na przykład Baran i Wodnik nie lubią kiedy wszystko dzieje się zbyt wolno. Ale szybko rozwój wydarzeń nie gwarantuje, że partner już zawsze będzie nam wierny…

Oto 4 znaki zodiaku, które są najbardziej lojalne w relacjach:

1. BYK (20 kwietnia – 21 maja)

To jedyny znak zodiaku, dla którego miłosne więzy są prawie niemożliwe do zerwania. Możesz naprawdę polegać na Byku, on pozostanie solidnym i lojalnym w relacji z Tobą. Musisz jednak wziąć pod uwagę, że Byk będzie również bardzo niepewny i będzie cię kontrolował do tego stopnia, że ​​możesz czuć, że dusisz się w tym związku. Tak, zawsze możesz na nim polegać, on będzie dla Ciebie, będzie obok kiedy budzisz się rano, ale będzie również  oczekiwać takiej samej stabilności i niezawodności.

2. WAGA (23 września – 22  października)

Tu chodzi o spokój i harmonię dla Wagi. Spośród wszystkich znaków zodiaku, to właśnie Waga jest stworzona do małżeństwa i długotrwałych związków. Myśli przyszłościowo i planuje. To może być odstraszające dla wielu osób, szczególnie we wczesnych etapach związku. Często nie ma pewności co do przyszłości i dlatego ciągle chce się do niej przygotowywać. Zrobi wszystko, co w jej mocy, aby utrzymać stabilność w związku i za wszelką cenę pragie uniknąć stresujących sytuacji.

3. SKORPION  (23 października – 21 listopada)

Jedną rzeczą, którą musisz wiedzieć o Skorpionach, jest to, że są zdolne do niesamowitej głębi, jeśli chodzi o uczucia. Są to ludzie, którzy nie boją się miłości, gdy są jej pewni. Mają w sobie ogromną pasję, która tworzy ich całą osobowość. Jednak nie od razu się zakochują, musisz poczekać, aż poczują się komfortowo. Ale kiedy już to się stanie, wiedz, że będą najwierniejszymi partnerami.

4. KOZIOROŻEC (22 grudnia -19 stycznia)

Koziorożec to taki typ charakteru,  który nigdy nie znajdzie radości ani spełnienia w krótkotrwałych związkach. Kiedy wchodzi w relacje z ludźmi, zawsze zostaje w nich na długo. Nie chce wiązać się z ludźmi, którzy chcą się jedynie zabawić. Poważnie podchodzi do uczuć – swoich własnych oraz ukochanej osoby.


Na podstawie: relrules.com


Lifestyle Związek

Osiem zaskakujących rzeczy, które wywołuje w naszym organizmie zaburzony poziom estrogenu

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
17 listopada 2018
7 oznak zaburzeń hormonalnych, które powinnaś znać
fot. iStock/max-kegfire
 

Nie jest żadną tajemnicą, że nasz ciało jest bardzo złożone, a objawy mogą sygnalizować nam różne problemy. Gdy są one uciążliwe, zaczynamy szukać, nie zawsze udaje się od razu ustalić, co nam dolega, tymczasem w przypadku kobiet, za wiele dolegliwości odpowiedzialne są hormony, a raczej brak ich równowagi w organizmie.

Jednym z taki hormonów jest estrogen. Zaburzenia w jego występowaniu wywołują bunt naszego ciała na różnych poziomach. Co może się stać, gdy poziom estrogenu jest zaburzony?

Obrzęk i nadwrażliwość piersi

Estrogen sprzyja wzrostowi tkanki piersi, a wytwarzanie progesteronu powoduje puchnięcie gruczołów mlecznych. Brak równowagi tych hormonów, może powodować obrzęk, nadwrażliwość i ból. Jeśli doświadczamy tego jedynie przed miesiączką, nie musimy się martwić. Kiedy jednak ból i nadwrażliwość piersi na dotyk się przedłuża, warto wybrać się do specjalisty.

Niestrawność

Kto by powiązał problemy z trawieniem z poziomem hormonów? Tymczasem podwyższony estrogen powoduje erozję wyściółki jelita, co z kolei może prowadzić do niestrawności, wrażliwości pokarmowej, gazów, wzdęć i innych problemów trawiennych.

Huśtawka nastrojów

Zmiana nastroju może być oznaką braku równowagi estrogenowej. Przed miesiączką estrogen wzrasta powodując przesunięcie magnezu z krwi do kości i mięśni. W rezultacie poziom magnezu w mózgu obniża się. To wyjaśnia wahania nastrojów, ponieważ serotonina, odpowiedzialna za nasz dobry nastrój zależy od magnezu. To on działa jako czynnik antystresowy i przeciwlękowy.

Kłopoty ze snem

Zaburzenia snu, w tym bezsenność, są częstym objawem niewystarczającej ilości estrogenu. Hormon ten oddziałuje na nasz mózg, przy czym obszar mózgu kontrolujący cykl snu i czuwania nie jest wyjątkiem. Z powodu braku równowagi hormonalnej zmniejsza się w naszym organizmie poziom magnezu, co wpływa niekorzystnie na nasz sen.

Zmiany pH pochwy

Braki estrogenu mogą także przyczynić się do zmian pH w pochwie. Zwiększa się ryzyko infekcji pochwy, możemy mieć do czynienia z infekcjami drożdżakowymi, bakteryjnym zapaleniem pochwy.

Trudności w koncentracji

Niski poziom estrogenu może prowadzić do trudności w koncentracji i zapamiętywaniu, co może mieć miejsce w okresie przedmenopauzalnym, a także w czasie menopauzy.

Nieregularne miesiączki

Nasze cykle miesiączkowe są regulowane przez dwa do trzech hormonów. To jak je przechodzimy jest zależne od ich poziomu. Jeśli zauważasz nieregularność, która cię martwi – niespodziewana miesiączka lub jej brak, skontaktuj się z lekarzem.

Wypadanie włosów

Estrogen odgrywa znaczącą rolę, jeśli chodzi o nasze włosy. Jego wysoki poziom daje nam grube, zdrowe i piękne włosy. Dlatego jednym z objawów spadku poziomu estrogenu w naszym organizmie są wypadające i osłabione włosy. To sygnał, że warto się przebadać pod kątem hormonów.


źródło: Bustle


Lifestyle Związek

10 rzeczy, w które powinny zainwestować pary, by poprawić swój związek

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
17 listopada 2018
Fot. iStock/Jasmina007

Jest wtorkowy wieczór i miałaś stresujący dzień w pracy. Twój ukochany zwraca do domu i przebierając się zostawia brudne ubrania  na podłodze w łazience. Zamykasz oczy i udajesz, że nie widzisz, mając nadzieję, że magicznie lewitują w koszu na brudy. Zaczynasz przygotowywać obiad, kiedy pytasz: „Czy przyniosłeś makaron?” Odpowiedź brzmi: nie, zapomniałem.

To cykl tak stary jak świat. „Walczysz” z bliską osobą o jedną czy drugą rzecz, a potem decydujesz się nadrobić wszystko miłą kolacją lub randką.

Chociaż jeden zabawny wieczór może pomóc ci tymczasowo zapomnieć o twoich problemach, jutro nadejdzie nieubłagani i pojawią się te same kłótnie. Przerwij cykl i postaw na rzeczywiste rozwiązanie problemu.

Oto 10 rzeczy, w które pary mogą zainwestować, aby wyeliminować najczęstsze problemy w związku

1.  Sprzątanie domu

Jeśli ciągle walczysz o to, kto powinien wyczyścić toaletę, wynajęcie kogoś do pomocy przy sprzątaniu mieszkania może zdziałać cuda dla twojego związku.

2. Zarządzanie czasem

Większość par spędza ze sobą czas razem w weekend. Ale w wielu przypadkach lawina spraw może zmienić to, co powinno być czasem dobrej jakości, w stresujące doświadczenie.

Jeśli twoje weekendy są mniej niż przyjemne, ponieważ biegasz dookoła kupując artykuły spożywcze, robiąc pranie i wykreślając tuzin innych obowiązków z listy zadań do wykonania, dobrze nie będzie. Zmień swój plan.

3. Opiekunka do dziecka

Niezliczone badania pokazują, że związek zmienia się i często przechodzi kryzys, gdy pojawiają się dzieci. Przestajemy traktować naszą relację priorytetowo i szybko zaczynamy się czuć jedynie jak współlokatorzy, którzy mają wspólną masę obowiązków zamiast romantycznych chwil we dwoje. Czasem trzeba spędzić czas bez dzieci….

4. Terapia

Kiedy wdasz się w kłótnię ze swoim partnerem, pierwszą rzeczą, którą prawdopodobnie zrobisz, jest rozmowa z zaufanym przyjacielem. Dobrze jest mieć zaufaną osobę, której można się „wygadać”, ale gdy sprawy zajdą za daleko, pomóc wam może jedynie dobry terapeuta par.

5. Hobby

W pewnym momencie waszego związku często czujecie się, jakbyście robili dosłownie wszystko razem. Jedynym miejscem, e którym się znajdujesz oddzielnie, jest praca, a twoja tożsamość poza twoim związkiem powoli zanika. To sygnał, że czas na znalezienia sobie odrobiny życia poza twoim związkiem.

6. Wakacje

Kilka dobrze spędzonych ze sobą dni i  zmiana scenerii mogą zdziałać cuda dla twojego związku. To nie musi być drogie „all inclusive”. Czasem wystarczy spontaniczny wypad w góry.

7. Planowanie finansów

Badania pokazują, że stres związany z  finansami jest główną przyczyną rozpadu związku. Jeśli sprawy materialne są przyczyną napięcia w twoim związku, to prawdopodobnie dlatego, że masz inne podejście i wartości, jeśli chodzi o pieniądze.

8. Niespodzianki

Pamiętasz, kiedy twój ostatni partner zrobił coś naprawdę miłego i niespodziewanego? Oczywiście, że tak. Zaskoczenie to świetny sposób na utrzymanie dobrej atmosfery.

9. Aktywność fizyczna

Mówią, że para, która spoci się razem, pozostaje razem już na zawsze :). Może jest w tym ziarnko prawdy, bo wiele  par deklaruje, że są bardziej zakochane w swoim partnerze, po wspólnym wzięciu udziału w jakiejś aktywności fizycznej.

10. Randki

Im dłużej jesteście razem, tym ważniejsze jest regularne „randkowanie”. Pamiętajcie, by odpowiedzialność za organizację randki nie zawsze spoczywała na jednej osobie.


Na podstawie: www.forbes.com


Zobacz także

Dojrzałość daje nam 6 rzeczy, dzięki którym jesteśmy szczęśliwsi

Dojrzałość daje nam 6 rzeczy, dzięki którym jesteśmy szczęśliwsi

Królowe Lodu. Im zimniejsze jesteśmy dla siebie, tym chłodniejsze stajemy się dla świata

„Jesteśmy uczeni, że zawsze robimy coś dla jakiegoś celu” – są miejsca, gdzie te zasady nie obowiązują. Zanurz się w Malowni po sam czubeczek duszy