Lifestyle Seks

Cechy seksualne, które możesz mieć, na podstawie swojego znaku zodiaku

Redakcja
Redakcja
3 września 2018
Fot. iStock / zoff-photo
Następny

„Jaki jest Twój znak zodiaku?”, może nie jest to pierwsze pytanie, które zadajesz przed pójściem do z kimś łóżka, ale jest powód, dla którego może się to okazać interesującą informacją… Okazuje się, że gwiazdy mogą sporo powiedzieć o seksualnych upodobaniach i mocnych stronach każdego z nas.

Chemia seksualna jest dość ważną częścią związku. A pewne cechy seksualne i mocne strony, które możesz mieć w sypialni, różnią się w zależności od znaku zodiaku.

Niezależnie od tego, który znak zodiaku wybierzesz na swojego kochanka, przyjrzenie się seksualnym tendencjom partnera może pomóc ci lepiej zrozumieć jego upodobania i łóżkowe niechęci, czyli jak najlepiej zsynchronizować się w sypialni.

Czego się spodziewać? Według astrologa, Valerie Mesa, należy pamiętać o kilku wskazówkach. Miejmy nadzieję, że seks będzie nie tylko przyjemniejszy, ale także, że pasja jaka was połączy, przeniesie się w inne obszary relacji, aby stworzyć większą intymność i zaufanie między wami.


Na podstawie: popsugar.co.uk

Lifestyle Seks

Pięć objawów zbliżającej się menopauzy, o których każda kobieta powinna wiedzieć

Redakcja
Redakcja
3 września 2018
Fot. iStock/Weekend Images Inc.
 

Czy wiecie, że przed osiągnięciem menopauzy kobiety przechodzą okres przejściowy – zwany okołomenopauzą lub perimenopauzą.  W tym czasie wytwarzanie hormonów przez organizm – estrogenu i progesteronu – zaczyna spadać powodując skrócenie cykli menstruacyjnych i ostatecznie ich ustąpienie. Ten okres może trwać od dwóch aż do pięciu lat.  

Objawy mogą się różnić, każda z nas perimenopauzę może przechodzić inaczej, dlatego jest ona trudna do rozpoznania dla nas samych jak i dla lekarzy. Mimo to istnieje kilka typowych objawów.

Nieregularny cykl

To pierwsze ostrzeżenie. Zmienne poziomy estrogenu mogą powodować nieregularne miesiączki. Kobiety wchodzące w okres okołomenopauzalny mogą zauważyć różnicę w długości cyklu, przestaje on być tak regularny jak wcześniej.

Obfite krwawienie

Związane jest ze zmianą poziomu progesteronu. Ponieważ owulacja staje się coraz bardziej rozregulowana, endometrium – warstwa macicy, która zanika w czasie okresu –  narasta dłużej, staje się grubsza niż w normalnym cyklu, w efekcie powodując obfite krwawienie. Jeśli zauważasz u siebie ten problem, zgłoś się do lekarza, który powinien przepisać tabletki hormonalne łagodzące te zmiany.

Uderzenia gorąca

Około 75 procent kobiet w okresie okołomenopauzalnym cierpi z powodu frustrujących uderzeń gorąca, które mogą wahać się od delikatnego uderzenia do intensywnego pocenia się. Eksperci nie ustalili dokładnie, dlaczego tak się dzieje, ale zmniejszenie estrogenu odgrywa tutaj zasadniczą  rolę, ponieważ utrudnia utrzymanie stałej temperatury ciała. Unikanie kofeiny, pikantnych potraw i alkoholu może sprawić, że uderzenia gorąca będą rzadsze.

Zmiany nastroju

Z doświadczeń wielu kobiet, jaki i samych lekarzy wynika, że ​​najczęstszym objawem perimenopauzy są burzliwe zmiany nastroju, kiedy łatwo wpadamy w gniew i rozdrażnienie. Co ważne, na gwałtowne zmiany nastrojów bardziej narażone są kobiety, które w przeszłości cierpiały na depresję poporodową.

Suchość pochwy

To kolejny efekt uboczny spadku estrogenu. Zmniejszony poziom tego hormonu może powodować utratę elastyczności tkanki tłuszczowej i naturalnej wilgotności pochwy.

Jeśli dostrzegasz u siebie te objawy, zgłoś się do lekarza o pomoc, by lekami wspomóc przejście tego etapu w jak najmniej doskwierający sposób.


źródło: Health


Lifestyle Seks

Inteligencja emocjonalna. Ile z tych 15. cech posiadasz?

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
3 września 2018
20 faktów o inteligencji społecznej. A ciebie da się lubić?
Fot. iStock / bedya
Następny

Inteligencja emocjonalna, to zbiór miękkich umiejętności i kompetencji. Ułatwia funkcjonowanie i osiągnięcie życiowego sukcesu. Sukcesu, czyli spełnienia, stworzenia satysfakcjonujących relacji z innymi ludźmi, ale też sukcesu w pracy, czy spełnianiu swoich marzeń. Choć nie każdy posiada te cechy… to każdy może je rozwijać!

Na inteligencję emocjonalną składają się umiejętności zarządzania i rozumienia emocji własnych oraz cudzych.  Dr Travis Bradberry, badacz inteligencji emocjonalnej pokusił się o wyłuskanie cech wspólnych osób o wysokorozwiniętej inteligencji emocjonalnej.

Inteligencja emocjonalna. Ile z tych 15. cech posiadasz?

Ludzie o wysokiej inteligenci emocjonalnej…

1. Zarażają innych optymizmem

Nie skupiają się na negatywnych rzeczach, na które nie mają żadnego wpływu. Skupiają swoją energię na tym, co mogą zmienić – i doskonale im się to udaje, właśnie dzięki optymizmowi.

2. Mają bardzo rozbudowane słownictwo dotyczące emocji

Bez problemu potrafią nazywać emocje – swoje oraz te dotyczące innych. Bogaty słownik emocjonalny ułatwia im też interpretować i czytać w ludziach.

3. Wybaczają, choć nie zapominają swoich krzywd

Wiedzą, że pogrążenie się w złości, frustracji czy nienawiści najbardziej skrzywdzi ich samych. Choć wybaczanie bywa bardzo trudne, wiedzą, że to najlepsze, co mogą zrobić dla siebie samych. Ludzie o wysokiej inteligencji emocjonalnej zapominają krzywdy, wzbogacają o nie swoją emocjonalną bibliotekę.

4. Są ciekawi innych ludzi

Ludzie, to dla nich najcenniejsza biblioteka na świecie. Nigdzie nie wyczytasz i nie nauczysz się tak wiele.

5. Znają swoje mocne i słabe strony

Dzięki temu nie tracą czasu i energii na walkę z wiatrakami.

6. Rzadko się obrażają

Potrafią zachować zdrowy dystans, wiedzą, że obrażanie i tłumienie emocji nic im nie da. Co najwyżej może im wiele odebrać.

7. Dystansują się do swoich błędów

Nie uważają tego za powód do wstydu lub rozpaczania. Nie roztrząsają nadmiernie przeszłości, wiedzą, że żyją teraz – a nie wczoraj.

8. Są asertywni

I nie ma to nic wspólnego z egoizmem czy brakiem czułości. Zdają sobie sprawę, że w życiu należy umieć postawić granice tak, by nie ranić ani innych ani siebie.

Zobacz również: Jak różnimy się inteligencją emocjonalną? Trzy typy osób i ich reakcji na emocje. A ty, którym typem jesteś?

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie


źródło: huffingtonpost.com

Zobacz także

Dziewięć subtelnych znaków, że rozmawiasz z psychopatą

Karmienie piersią – najlepszy sposób żywienia niemowląt na świecie! Dowiedz się, jak robią to mamy w różnych krajach

Boisz się zasnąć, bo wiesz, że zniknę nad ranem. A ja ci odpowiem, że robię to tylko dlatego, żebyś znowu zatęsknił…