Go to content

4 znaki zodiaku, które mają problem z odchudzaniem

Zrzucanie wagi to temat dość kłopotliwy. Nasze starania nie zawsze przekładają się na faktyczne wyniki. Nie każdy schudnie na diecie, a tych, którzy osiągną w krótkim czasie swój cel, czasem dopada znienawidzony efekt „jojo”. Tylko nieliczni, o wyjątkowym zacięciu i chęci wprowadzenia stałych zmian w życiu, mogą liczyć na powodzenie. Bo szczupła sylwetka to nie tylko starania na diecie, ale zmiana nawyków już po jej zakończeniu.

A mówiąc o rezultacie odchudzania, nie sposób nie wspomnieć o tym, że naprawdę wiele zależy od naszego nastawienia oraz charakteru. Bo jeśli ktoś ma słomiany zapał albo doskonale wie, że i tak będzie podjadał słodkie co nieco, żadna dieta nie pomoże. A z kolei to, jakie ma mamy do pewnych rzeczy podejście, zależy od naszego charakteru. I właśnie o pewnych cechach, możliwościach i słabych stronach każdego z nas mówią horoskopy. Co prawda należy traktować je raczej jako dobrą zabawę, niż życiowy wyznacznik jedynie słusznego postępowania, ale warto wiedzieć, co dodaje nam sił, a co może wpływać na porażkę. Tak samo można odnieść to do powodzenia  w trakcie diet — jedne znaki zodiaku mają łatwiej, inne, zawsze będą miały pod górkę z chudnięciem. Jesteście ciekawi, co w tej kwestii podpowiadają gwiazdy?

źródło: www.astrotheme.com 

 

Dobre jedzenie prosto z internetu Fot. iStock / gilaxia

1/4 Byk

Byk nie znosi żadnych ograniczeń, więc nie toleruje dobrze także tych dietetycznych. Pilnowanie przepisów na niskokaloryczne posiłki, czytanie etykiet na herbatach ziołowych i jogurtach niskokalorycznych, wyjątkowo Byki nudzi. Warto wspomnieć, że osoby spod tego znaku zodiaku są skłonne zainwestować dużo czasu, wysiłku, a nawet pieniędzy w sukces. Niestety, prędzej niż samodzielnie, mogłyby osiągnąć go z dietetykiem i personalnym trenerem.

Fot. iStock /

2/4 Bliźnięta

Bliźnięta są znane z braku stałości, zmienności nastrojów oraz pewnej niefrasobliwości w przestrzeganiu zasad. Mają też kłopot, by słowa zmieniać w czyn, więc więcej o odchudzaniu  mówią, niż faktycznie je stosują. Bliźnięta nie mają umiaru, więc ograniczenie ilości jedzenia i rezygnacja z pewnych produktów bywa dla nich ciężarem nie do udźwignięcia.

Fot. iStock/wundervisuals

3/4 Rak

Osoby spod znaku Raka są bardzo wrażliwe, skryte i miewają tendencję do rozmyślań i depresyjnych nastrojów. Ich słaba wola sprawia, że częściej szukają pocieszenia w używkach, ale także w przyjemności jedzenia. W dodatku bez wsparcia bliskiej osoby trudno jest Rakowi odstawić złe nawyki, nawet dla własnego zdrowia.

Fot. iStock/Maica

4/4 Strzelec

Strzelce to hedoniści, którzy potrafią cieszyć się z życia i nie lubią specjalnych ograniczeń w tym zakresie. Zawsze znajdą dobry powód, aby otworzyć butelkę lub  zorganizować ucztę dla przyjaciół. Niestety nie znają umiaru w tym, co robią i co jedzą. A lubią zjeść smacznie i dobrze.