Go to content

7 rzeczy, które łamią silną kobietę od środka

Fot. iStock/spukkato

Może się wydawać, że silnej kobiety nic nie jest w stanie złamać. Zdeterminowana i świadoma swoich możliwości, idzie z podniesioną głową przez życie. Radzi sobie z przeciwnościami losu i wydaje się, że jest po prostu nie do zdarcia. Silna kobieta dźwiga na swoich barkach nie tylko własne życie, ale bardzo często bierze też część odpowiedzialności za swoich bliskich. Troszczy się o nich, robi  wszystko, by było im się jak najlepiej.

Miłość i troskę widać w jej czynach każdego dnia, niestety tej szczególnej troski i miłości bardzo często sobie odmawia. Kobieta-opoka, choć tego po sobie nie pokazuje, doświadcza pewnych rzeczy, które sprawiają, że kruszy się ona od wewnątrz. Nie ma ludzi niezniszczalnych, o czym nawet ona powinna pamiętać.

7 rzeczy, które łamią silną kobietę od środka

1. Bierze wszystko na swoje barki

Silna kobieta koncentruje się na pomocy bliskim, zapominając o sobie. Uważa, że jest naprawdę niezastąpiona i gdyby mogła, sklonowałaby się, by być wszędzie tam, gdzie jest potrzebna. Jednak taki ciężar, nawet dla silnej kobiety jest zbyt wielki. I, mimo że nie daje tego po sobie poznać, z czasem ma tego dość. Niestety za cenę swojego samopoczucia nadal dźwiga wszystko sama.

2. Tłamsi swoje emocje

Silna kobieta, chcąc być wsparciem dla innych, nie okazuje własnej słabości. Mimo że jest tylko człowiekiem, a jej obawy, ból czy wątpliwości łamią jej pewność siebie, na zewnątrz przybiera maskę oazy spokoju. Wszystko wydaje się bez zmian, ale silna kobieta jedynie zamyka w sobie negatywne emocje, by nie dzielić się nimi ze światem.

3. Niesie uśmiech

Silna kobieta daje innym dobrą energię, swoim uśmiechem rozświetla ich codzienność. Jednak takie ciągłe emocjonalne doładowanie otoczenia kosztuje ją wiele energii. Niestety bywa, że sama dla siebie już tego uśmiechu zbyt wiele nie zostawia, a bliscy nie zauważają jej wyczerpania.

4. Chce zbawić świat

Silna kobieta jest gotowa nieść pomoc o każdej porze dnia i nocy. Zawsze pod telefonem, chętna nie tylko do rozmów przez łącze, ale także do natychmiastowej podróży tam, gdzie ktoś bliski jej potrzebuje. Potrafi słuchać godzinami, doradzić, gdy jest taka potrzeba.  Widzi potrzeby innych, ale sama nie daje znać o tym, że może mieć własne problemy. I zbyt często zostaje z nimi sama.

5. Jest strażniczką

Silna kobieta strzeże bliskie osoby, troszczy się nie tylko o różne tajemnice, prywatne sprawy, które zostały jej powierzone w rozmowie w cztery oczy. Przestrzega przed złymi decyzjami, chroni przed konsekwencjami błędów. Będąc swoistą studnią dla zwierzeń, bierze  ich emocjonalny ciężar wyłącznie na siebie.

6. Jest niezależna

Silna kobieta genialnie zarządza swoją codziennością. Znajduje czas na pracę, dom i hobby, oraz dla bliskich. Niestety ta jej niezależność sprawia, że mało kto dostrzega jej potrzeby w zakresie takiej zwykłej pomocy. A nawet gdy ktoś zaproponuje tę pomoc ona i tak uważa, że powinna poradzić sobie sama.

7. Zbyt wiele wybacza

Silna kobieta wie, że nie ma ideałów i że każdy ma prawo do popełniania błędów. Rozumie siłę wybaczenia, odłożenia na bok żalu, ale skłonność do wybaczania innym błędów sprawia, że czasem nagina granice własnej cierpliwości. Robi tak nawet wtedy, gdy druga osoba wcale na to nie zasługuje, zawodząc po raz kolejny.

Silne kobiety są niezwykłymi postaciami, ale zdecydowanie zbyt często zapominają o sobie. Wtedy takie rzeczy zostawiają ślad na ich duszach. To trudne być przede wszystkim dla innych, zapominając o sobie. Warto więc odpuścić ciągłe starania i pozwolić sobie na odłożenie bez wyrzutów sumienia swojej siły na później.

źródło: themindsjournal.com