Lifestyle

5 typów kobiet, które irytują facetów

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
10 grudnia 2018
Fot. iStock/martin-dm
 

Atrakcyjność nie opiera się wyłącznie na wyglądzie zewnętrznym. Dla wielu osób o wiele ważniejsze jest styl bycia i zachowanie na co dzień. Podczas spotkań od czasu do czasu można wczuć się z każdą rolę, jednak codzienność zmusza do pokazania prawdziwego oblicza. Brak dopasowania charakterów czy irytujące zachowania, które trudno tolerować, przekreślają szansę na związek.

Niekiedy pierwszy rzut oka wystarczy, żeby było wiadomo, że on i ona zupełnie do siebie nie pasują. Co więcej, są pewne typy osobowości, które sprawiają, że na dzień dobry zapala się w głowie ostrzegawcza lampka.  Tym razem warto przyjrzeć się zachowaniom kobiet, które najczęściej zniechęcają mężczyzn do pogłębiania znajomości.

5 typów kobiet, które irytują facetów

1. Gwiazda

Niejeden facet fantazjuje o związku z seks bombą. Jednak w starciu z rzeczywistością, kobieta-petarda może okazać się piękna, ale mocno wkurzająca. Nie każdy facet lubi czekać godzinę, aż gwiazda zaakceptuje swój wygląd w lustrze. Nie każdy z uśmiechem na ustach co drugi dzień wyskoczy na zakupy. Temat światowych projektantów ubrań i kosmetyków też bywa facetom obcy. Szczególnie gdy kobieta zachwycająca urodą, skupia się wyłącznie na sobie, nie oferując w wiele więcej.

2. Matka Polka

Cudowna kobieta, która ma na względzie przede wszystkim dobro swojego „misiaczka”? Wiele facetów na myśl o matkującej im dziewczynie dostaje gęsiej skórki. A facet rodzicielkę na pewno już ma, a w związku szuka czegoś innego, niż podtykania pod dziubek i traktowania go jak nieporadnego dziecka. W końcu nie bez przyczyny mówi się, że nawet kota można na śmierć zagłaskać.

3. Z kompleksami

Niby „łakomy kąsek” dla faceta, bo wystarczy, że on powie kilka miłych słów i szanse na randkę wzrastają. Jednak na dłuższą znajomość, kobieta, która utknęła w kompleksach, zmęczy faceta i zniechęci go do starań. Wieczne narzekanie, brak wiary w siebie, niechęć do wyjścia ze skorupy sprawi, że on odpuści. On się stara, a ona i tak to neguje. Wniosek będzie prosty — po co się starać, skoro to i tak nie działa.

4. Dusicielka

To kobieta żandarm, wszystko chce wiedzieć i nie odpuszcza, dopóki facet nie opowie jej wszystkiego. Ciągle wydzwania na komórkę, sprawdza maile, nie dając wytchnienia. Kobieta bluszcz mocno oplata  i sprawia, że nie może sam się choćby na krok ruszyć. Żaden facet na dłuższą metę nie zniesie prób uwiązania i kontroli w związku.

5. Radykalnie niezależna

O ile kobiety w wielu przypadkach pragną być niezależne od facetów, oni nie zawsze się z tego cieszą. Mężczyzna jednak lubi czuć się mężczyzną, a trudno o, to gdy dziewczyna wyrywa mu płaszcz z dłoni, by sama się ubrać, płaci za siebie w restauracji, mimo że on zapraszał lub nie zgadza się na wyręczenie w czymkolwiek. Zosie Samosie zniechęcają do siebie facetów, bo pokazują na każdym kroku, że oni nie są im do niczego potrzebni.

Oczywiście powyższe przykłady są jedynie zarysem tego, czego mężczyźni w kobietach nie lubią. Nie można przyjmować, że piękna kobieta, lubiąca kosmetyki i modę, nie ma nic ponadto do zaoferowania. Podobnie jak „typowa” Matka Polka, która otoczy miłością i da rodzinne ciepło facetowi, który właśnie o tym marzył. Ile ludzi, tyle potrzeb i gustów.

źródło:  porady.sympatia.onet.pl 


Lifestyle

Kryształ, który warto mieć przy sobie w 2019 roku w oparciu o twój znak zodiaku. Co czeka cię w nadchodzącym roku?

Redakcja
Redakcja
11 grudnia 2018
Fot. iStock/Charlie Blacker
 

Nowy rok, nowe możliwości. Każdy z nas jest już trochę podekscytowany faktem nowego początku. Jest coś symbolicznego w przejściu w kolejny rok, kiedy przekonujemy siebie, że wszystko, co złe, już się kończy, a my stajemy przed nowymi wyborami, nowymi możliwościami i zmianami.

To też czas, kiedy czytamy horoskopy, szukamy potwierdzenia, że ten rok będzie naprawdę optymistyczny i ekscytujący. Ci, którzy wierzą w energię, jaką niosą za sobą kryształy, powinni sprawdzić, jaki kryształ warto mieć przy sobie w 2019 roku.

Baran – jaspis

Drogi Baranie, 2019 rok będzie czasem, który powinieneś poświęcić przede wszystkim sobie, zająć się sobą zaopiekować. Jaspis to delikatny kryształ, który jest doskonałym wzmacniaczem miłości własnej. Może pomóc ci dostrzec twoje pozytywne cechy i zaakceptować siebie. To właśnie powinieneś zrobić w w 2019 roku.

Byk – czaroit

Byku, rok 2019 poświęć przede wszystkim na otwarcie swojego umysłu, dzięki czemu zyskasz większą samoświadomość i duchowość. Ten wyjątkowy kryształ pomoże ci wzmocnić duchowe połączenie z czakrą serca.

Bliźnięta – czarny cyjanit

Stawianie granic w relacjach to będzie dla was – Bliźnięta, wyzwaniem na ten rok. Czarny cyjanit usuwa negatywy, dodatkowo pomaga zidentyfikować toksyczne relacje. Kryształ ten chroni także przed złymi wibracjami.

Rak – anielski kryształ

Przygotuj się na pewne zmiany, jeśli chodzi o twój związek. Może się on w przyszłym toku trafić na komplikacje. Anielski kryształ koi duszę, gdy walczysz z narastającym bólem, próbujesz poradzić sobie ze zranieniem.

Lew – iolit (zwany wodnym szafirem)

2019 dla Lwów, będzie rokiem, w którym zwolnicie i będziecie świętować efekty dotychczasowego wysiłku, dlatego iolit będzie dla was idealnym towarzyszem. Iolit pomaga zmienić perspektywę i docenić to, co już masz. Dzięki jego obecności poczujesz wdzięczność i dostrzeżesz pozytywne aspekty miejsca, w którym dzisiaj jesteś.

Panna – amazonit

Zmiana, zmiana zmiana. To czeka was, drogie Panny, w 2019 roku. Zmiany dotyczyć będą przede wszystkim waszych poglądów, priorytetów. Zmiana to dobra rzecz, ale może być niewygodna. Amazonit do idealny kryształ dla tych, którzy rozpoczynają nowy rozdział w swoim życiu. Jest symbolem odwagi i siły, uspokaja naszego ducha w samym środku przemian.

Waga – rose quartz (różany kwarc)

Skupienie się na sobie – swojej emocjonalności i mentalności, powinno być nadrzędną rzeczą dla Wag w 2019 roku. Ulecz swoje serce i umysł, biorąc czas wolny od pracy– radzą astrolodzy. Niezwykle kochający, budujący współczucie kryształ, taki jak różany kwarc, jest klasycznym, ale bardzo skutecznym lekarstwem dla naszych serc. Pomaga także uwolnić emocjonalny ból oraz wybaczyć sobie i innym.

Skorpion – aragonit

Aragonit jest idealnym kamieniem, który pomaga uzyskać uspokajającą, redukującą niepokój energię akceptacji, która pomoże ci radzić sobie z nieporozumieniami. Dlatego właśnie jest tak ważny dla Skorpionów w nadchodzącym roku.

Strzelec – karneol

Karneol jest kamieniem ognistym, który pomaga zwiększyć zaufanie i kreatywną energię. Pomaga także w naturalny sposób dokonywać pozytywnych wyborów i zmian w życiu, zwiększa szacunek do samego siebie, nad czym Strzelce będą pracować przez kolejny rok.

Koziorożec – citrine

2019 to czas, aby uwierzyć w siebie i stać się odważnym, Koziorożcu. Nie pozwól, by strach cię ograniczał. Stańcie dumni i silni, by móc zmierzać ku własnym pragnieniom. I właśnie jeśli chodzi o rozwianie obaw i wątpliwości, citrine jest naprawdę potężnym kamieniem. Dodatkowo motywuje do działania i manifestowania swoich marzeń.

Wodnik – lapis lazuli (lazuryt)

W nadchodzącym roku będzie chodzić nie o ilość, a o jakość twoich relacji. Przyjaciele mogą przychodzić i odchodzić, ale ty w 2019 roku wypełnisz swój dom dobrymi ludźmi, którzy wzajemnie się wspierają. Lazuryt idealnie pasuje do twórczych wibracji. Zachęca do szczerości i uczciwości w relacjach.

Ryby – oko tygrysa

Koniec z biernością, drogie Ryby. W 2019 roku upewnij się, czy otrzymujesz należyte wynagrodzenie za swoją ciężką pracę. Wypowiadajcie się we własnym imieniu za pomocą potężnego kryształu tygrysiego oka, który pozbawia lęku i zwątpienia. Ten kryształ pomoże wam zaprząc waszego wewnętrznego tygrysa, żebyście dostali to, czego chcecie i nie bali się prosić.


źródło: Bustle


Lifestyle

35 zastosowań sody oczyszczonej. Musisz je wypróbować!

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
10 grudnia 2018
Fot. iStock/Boogich

Osławiona, doskonale znana każdemu soda oczyszczona, to inaczej wodorowęglan sodu, związek nietoksyczny i bezpieczny dla człowieka i otaczającej go przyrody. Sodę wykorzystuje się zarówno w kuchni, kosmetyce, jak i podczas różnych czynności domowych, np. do sprzątania

Zwolennicy działania sody zalecają ją do odkwaszania organizmu i przy niestrawności. Trzeba wiedzieć, że poza tym ona naprawdę wiele zastosowań, które warto wypróbować.

35 zastosowań sody oczyszczonej

1. Odświeża lodówkę

Węglan sodu pozbywa się nieprzyjemnego zapachu z lodówki. Wystarczy otwarte pudełko włożyć do lodówki, by pozbyć się niechcianego aromatu.

2. Czyści mikrofalówkę

Nasyp trochę sody na wilgotną gąbkę i umyj nią środek mikrofalówki. Wytrzyj do sucha i gotowe.

3. Usuwa zapieczony brud z piekarnika

Aby oczyścić piekarnik, wieczorem wysyp sodę na dno piekarnika i spryskaj delikatnie wodą. Rano przetrzyj wilgotną gąbką, by usunąć brud i resztki sody.

4. Odświeża deski do krojenia

Wysyp węglan sodu na deskę do krojenia, następnie wyszoruj ją i opłucz.

5. Usuwa brzydki zapach z kosza

Aby kosz na śmieci miał neutralny zapach, należy wysypać na jego dno opakowanie sody. Brzydki zapach zostanie zneutralizowany.

6. Soda do mycia naczyń 

Łyżeczkę sody dosyp do 500 ml wody w butelce ze spryskiwaczem. Umyjesz nim naczynia.

7. Usuwa tłuszcz z prania

Dodaj sodę oczyszczoną do prania lub przed nim nałóż pastę z sody i wody na plamę. Po pewnym czasie wypierz.

8. Odświeży odpływ

Soda poradzi sobie także w sytuacji, gdy z rur w domu brzydko pachnie. Pół szklanki sody wsyp do odpływu i zalej goracą wodą. Zneutralizujesz przykry zapach, naturalnie udrożnisz rury.

9. Usunie osad z kubków

Nieestetyczne ślady po kawie i herbacie bez problemu usuniesz mokrą gąbką posypaną sodą.

10. Czysty dywan

Żeby odświeżyć kolor dywanu i pozbyć się zapachu, wyspy na noc sodę. Rano odkurz.

11. Czyste legowisko pupila

Nie każde legowisko należące do zwierzaka można po prostu wyprać. Gdy zaczyna brzydko pachnieć, podobnie jak w przypadku dywanu, wysyp sodę na materiał i odkurz po pewnym czasie.

12. Świeża szafa

Soda oczyszczona zapobiegnie przechodzeniu ubrań zapachem szafy. Wystarczy wysypać ją na spodeczek włożony na półkę w szafie.

13. Soda oczyszczona na wielorazowe pieluchy

Jeśli twoje dziecko używa pieluch wielorazowych, posypanie ich sodą zapobiegnie rozchodzeniu się w łazience brzydkiego zapachu, zanim je upierzesz.

14. Dla czystej łazienki

Soda oczyszczona, szczególnie z dodatkiem soku z cytryny lub octu, doskonale pozbędzie się  brudu w łazience i toalecie. Wystarczy taką pastą wyczyścić brudną powierzchnię i spłukać.

15. Soda na świeże obuwie

Jeśli pod ręką nie masz dezodorantu do obuwia, posyp wnętrze buta sodą oczyszczoną na noc. Rano wysyp. Zapobiegnie to powstawaniu przykrych zapachów i zneutralizuje już istniejące.

16. Usuwanie spalenizny

Trudno jest doczyścić mocno przypalony garnek czy patelnie tak, by jej nie porysować. A warto przed myciem zasypać spaleniznę  gorącą wodą i zostawić na noc. Rano wyczyść i spłukać.

17. Czyste srebro

Sodę oczyszczoną i wodę zmieszaj w proporcji 3: 1. Następnie użyj czystej gąbki lub szmatki, aby wymyć pastą srebro. Po wszystkim spłucz wodą i wypoleruj miękką szmatką.

18. Soda do podłogi

Do wiadra z ciepłą wodą wsyp pół szklanki sody oczyszczonej. Umyj tym podłogę.

19. Zmiękczenie wody do prania 

Sodę oczyszczoną warto dodawać do prania, aby zmiękczyć twardą wodę. Pranie będzie czystsze i bardziej miękkie.

20. Usuwanie plam z oleju

Pasta z wody i sody poradzi sobie z tłustymi plamami w kuchni, w garażu czy aucie.

21. Czyszczenie fug

Papkę z sody oczyszczonej (byle była gęsta) nałóż na zabrudzone fugi. Zostaw na pół godziny, następnie wyczyść fugi starą szczoteczką do zębów.

22. Soda na zgagę

Jedną łyżeczkę sody oczyszczonej rozpuść w filiżance ciepłej wody. Pij maksymalnie dwa razy dziennie, ale nie dłużej niż przez trzy dni, by odczuć ulgę.

23. Soda na afty

Rankę w jamie ustnej smaruj wacikiem nasączonym wodą z odrobiną sody, co najmniej cztery razy dziennie.

24. Soda na ciemieniuchę

Zrób z sody i wody pastę, posmaruj nią miejsca na główce z ciemieniuchą. Pod koniec kąpieli spłucz i wyczesz główkę dziecka.

25. Soda na świeże włosy

Dodaj sodę oczyszczoną do szamponu i myj nim włosy. Czupryna będzie świeższa, a włosy zyskają zdrowy wygląd.

26. Soda oczyszczona do kąpieli

By oczyścić skórę, dodaj 4 łyżki sody do kąpieli. Możesz także wymoczyć w niej stopy i wykonać peeling.

27. Odświeżanie oddechu

1 łyżeczkę sody rozpuść w 1 szklance wody. Stosuj to jako płyn do płukania jamy ustnej.

28. Bielsze zęby 

Sodę oczyszczoną możesz dosypywać na szczoteczkę z pastą do zębów, by lepiej usunąć z nich osad i lekko je wybielić. Bardziej skuteczną, ale agresywną metodą jest czyszczenie pastą z sody oczyszczonej i wody utlenionej. Nie stosuj tego jednak zbyt często, by nie uszkodzić szkliwa.

29. Peeling z sody

3 łyżeczki sody oczyszczonej wymieszaj z płaską łyżką ciepłej wody. Papkę wetrzyj w skórę po czym spłucz.

30. Dezodorant pod pachy

Gdy zabraknie dezodorantu, do 1/4 szklanki sody oczyszczonej dodaj 10 kropli olejku eterycznego. Palcami wetrzyj to w skórę pod pachami.

31. Łagodzenie miejsc po ukąszeniach owadów

Pastę z sody i wody nałożyć na ślad po ukąszeniu i pozostawić do wyschnięcia

32. Soda do wazonu

Żeby cięte kwiaty dłużej wyglądały świeżo, należy dodać łyżeczkę sody do wody w wazonie.

33. Puszysty omlet

Dodaj 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej do 3 jaj i dopiero usmaż omlet. Będzie bardziej delikatny i puszysty.

34. Kalafior bez zapachu

Do gotującej się wody na kalafior, dodaj łyżeczkę sody oczyszczonej. Kalafior zachowa biel oraz nie będzie czuć charakterystycznego zapachu.

35. Miękkie mięso

Kawałek mięsa natrzyj na noc (przynajmniej na kilka godzin) sodą, a rano dokładnie wypłucz i osusz.

źródło:  www.powerofpositivity.com 


Zobacz także

„To fajnie, że pomagasz żonie. Ja swojej nie pomagam, bo jak to robię, to Ona nie wykazuje żadnej wdzięczności”

Był cellulit i… już go nie ma. Nie wierzcie wszystkiemu, co widzicie na zdjęciach

Wybaczyłam mu, ale nigdy nie zapomnę tego, co mi zrobił. Piętno ofiary przemocy zawsze będę nosić w sobie

Wybaczyłam mu, ale nigdy nie zapomnę tego, co mi zrobił. Piętno ofiary przemocy zawsze będę nosić w sobie