Go to content

5 typów kobiet, które irytują facetów

Fot. iStock/martin-dm

Atrakcyjność nie opiera się wyłącznie na wyglądzie zewnętrznym. Dla wielu osób o wiele ważniejsze jest styl bycia i zachowanie na co dzień. Podczas spotkań od czasu do czasu można wczuć się z każdą rolę, jednak codzienność zmusza do pokazania prawdziwego oblicza. Brak dopasowania charakterów czy irytujące zachowania, które trudno tolerować, przekreślają szansę na związek.

Niekiedy pierwszy rzut oka wystarczy, żeby było wiadomo, że on i ona zupełnie do siebie nie pasują. Co więcej, są pewne typy osobowości, które sprawiają, że na dzień dobry zapala się w głowie ostrzegawcza lampka.  Tym razem warto przyjrzeć się zachowaniom kobiet, które najczęściej zniechęcają mężczyzn do pogłębiania znajomości.

5 typów kobiet, które irytują facetów

1. Gwiazda

Niejeden facet fantazjuje o związku z seks bombą. Jednak w starciu z rzeczywistością, kobieta-petarda może okazać się piękna, ale mocno wkurzająca. Nie każdy facet lubi czekać godzinę, aż gwiazda zaakceptuje swój wygląd w lustrze. Nie każdy z uśmiechem na ustach co drugi dzień wyskoczy na zakupy. Temat światowych projektantów ubrań i kosmetyków też bywa facetom obcy. Szczególnie gdy kobieta zachwycająca urodą, skupia się wyłącznie na sobie, nie oferując w wiele więcej.

2. Matka Polka

Cudowna kobieta, która ma na względzie przede wszystkim dobro swojego „misiaczka”? Wiele facetów na myśl o matkującej im dziewczynie dostaje gęsiej skórki. A facet rodzicielkę na pewno już ma, a w związku szuka czegoś innego, niż podtykania pod dziubek i traktowania go jak nieporadnego dziecka. W końcu nie bez przyczyny mówi się, że nawet kota można na śmierć zagłaskać.

3. Z kompleksami

Niby „łakomy kąsek” dla faceta, bo wystarczy, że on powie kilka miłych słów i szanse na randkę wzrastają. Jednak na dłuższą znajomość, kobieta, która utknęła w kompleksach, zmęczy faceta i zniechęci go do starań. Wieczne narzekanie, brak wiary w siebie, niechęć do wyjścia ze skorupy sprawi, że on odpuści. On się stara, a ona i tak to neguje. Wniosek będzie prosty — po co się starać, skoro to i tak nie działa.

4. Dusicielka

To kobieta żandarm, wszystko chce wiedzieć i nie odpuszcza, dopóki facet nie opowie jej wszystkiego. Ciągle wydzwania na komórkę, sprawdza maile, nie dając wytchnienia. Kobieta bluszcz mocno oplata  i sprawia, że nie może sam się choćby na krok ruszyć. Żaden facet na dłuższą metę nie zniesie prób uwiązania i kontroli w związku.

5. Radykalnie niezależna

O ile kobiety w wielu przypadkach pragną być niezależne od facetów, oni nie zawsze się z tego cieszą. Mężczyzna jednak lubi czuć się mężczyzną, a trudno o, to gdy dziewczyna wyrywa mu płaszcz z dłoni, by sama się ubrać, płaci za siebie w restauracji, mimo że on zapraszał lub nie zgadza się na wyręczenie w czymkolwiek. Zosie Samosie zniechęcają do siebie facetów, bo pokazują na każdym kroku, że oni nie są im do niczego potrzebni.

Oczywiście powyższe przykłady są jedynie zarysem tego, czego mężczyźni w kobietach nie lubią. Nie można przyjmować, że piękna kobieta, lubiąca kosmetyki i modę, nie ma nic ponadto do zaoferowania. Podobnie jak „typowa” Matka Polka, która otoczy miłością i da rodzinne ciepło facetowi, który właśnie o tym marzył. Ile ludzi, tyle potrzeb i gustów.

źródło:  porady.sympatia.onet.pl