Go to content

25 rzeczy w związku, które są ważniejsze od seksu

Fot. iStock / Nomad

Chęć intymności zanika, gdy związek nie jest już taki „nowy”. Ale każda para może mieć dobre, szczęśliwe i pozytywne relacje, nawet gdy te intymne chwile w sypialni stają się coraz rzadsze.

Jeśli pary skupiają się na ważniejszych rzeczach, mogą stworzyć relację, która pogłębia i wzmacnia ich wzajemne uczucia. Na przykład badanie z Journal of Marriage and Family wykazało, że pary, które komunikują się ze sobą i słuchają siebie nawzajem, mają bardziej satysfakcjonujący związek, który wieńczy to, co dzieje się w łóżku.

Jakie inne rzeczy są ważniejsze w związku niż fizyczna intymność?

„Wiesz, że jesteś zakochany, kiedy nie możesz zasnąć, ponieważ rzeczywistość jest w końcu lepsza niż twoje marzenia” – Dr. Seuss.

25 rzeczy w związku, które są ważniejsze od seksu

1. Wzajemny szacunek

Ty i twój partner jesteście dwiema różnymi osobami, ale rozumiecie, że wasze różnice w  gustach, preferencjach i opiniach są tym, co sprawia, że ​​jesteście razem tak zgrani. Nie narzucacie sobie nawzajem tego samego zdania. Zamiast tego szanujecie i doceniacie różnice.

2. Chcecie tego samego

Pomimo różnic, ty i twój partner zawsze jesteście po tej samej stronie, jeśli chodzi o wasz związek. Masz ten sam cel końcowy i chcesz tego samego: żyć razem harmonijnie przez wiele lat. Nawet jeśli w sypialni sypią się iskry, twój związek nie potrwa długo, jeśli nie będziecie iść razem pozostałymi ścieżkami.

3. Dobrze się ze sobą komunikujecie

Możesz wyrazić swoje opinie i uczucia wobec swojego partnera uczciwie i otwarcie. Nie tylko możesz wyrazić siebie w sypialni, ale także podczas codziennych rozmów.

4. Słuchacie siebie nawzajem

Dobra komunikacja oznacza również, że ty i twój partner słuchacie tego, co ma do powiedzenia druga strona. Jeśli jesteś zdenerwowany, możesz to powiedzieć do swojego partnera bez obawy, że zostaniesz osądzony, odrzucony, upomniany lub zraniony.

5. Wspieracie się nawzajem

Posiadanie świetnego partnera na całe życie oznacza, że ​​masz natychmiastowego sojusznika. Masz kogoś, z kim zawsze możesz się połączyć, gdy życie staje się trudne. Jesteście dla siebie największymi kibicami i zawsze jesteście pierwszymi, którzy wesprą każde przedsięwzięcie lub projekt, w który zaangażuje się twój partner.

Każdy z was ma różne role i obowiązki w rodzinie, ale wracacie do siebie, gdy nie jest się w stanie spełnić tego obowiązku.

6. Mówicie sobie komplementy

Jesteście hojni w serwowaniu szczerych komplementów wobec siebie nawzajem.

 7. Rozśmieszacie się nawzajem

Nie boisz się głupio wypaść przed swoim partnerem. Wręcz przeciwnie, śmiejecie się razem, nawet podczas tych niezręcznych chwil w łóżku. Kiedy pary razem się śmieją, życie staje się mniej stresujące.

Ekspert z University of Kansas przeanalizował dane 15 000 par w różnych badaniach, które trwały przez 30 lat. Dowiedział się, że pary, które się rozśmieszają, miały dłuższą, trwałą relajcę. Wiążą się i tworzą pozytywną atmosferę, gdy szukają zabawnych i pozytywnych rzeczy w swoim codziennym życiu.

8. Lubicie próbować czegoś nowego

Pary, które lubią próbować czegoś nowego w sypialni i poza nią, mają silniejszy związek. Ponieważ intymność może czasami stać się rutyną, próbujesz robić rzeczy, których nigdy wcześniej nie robiłeś, aby utrzymać związek w ekscytacji. Badanie opublikowane w Journal of Social and Personal Relationships wykazało, że pary, które próbują nowych rzeczy, nie nudzą się w związku.

9. Troszczycie się o dobre chwile

Nie tylko w łóżku. Dbają o to, by nadal dobrze się bawić i budować swoją intymność.

Nie ma znaczenia, czy są na romantycznych wakacjach w Paryżu, czy po prostu spędzają czas w swoim salonie. Wiedzą, jak dobrze się bawić.

10. Bardzo  lubicie się przytulać

Przytulacie się, kiedy jesteście razem. Uwielbiacie zbliżać się do swojego partnera i czujecie się swobodnie dotykając i obejmując publicznie.

11. Macie realistyczne oczekiwania

Rozumiesz, że to, czego potrzebujesz, nie może pochodzić od tylko jednej osoby. W ten sposób określasz realistyczne oczekiwania w związku i nie żądasz, aby twój partner wypełniał wszystko, abyś mógł mieć satysfakcjonujące życie.

Twój partner również wie, że nie jest jedynym, który może cię uszczęśliwić. Budujecie relacje z rodziną, przyjaciółmi.

12. Macie przyjaciół

Badania w American Psychological Association pokazują, że pary, które mieszają się z różnymi grupami przyjaciół, mają głębszy związek.

13. Ufacie sobie

Relacja pozbawiona zaufania może wywołać paranoję i podejrzenia, bez względu na to, jak wspaniale jest w łóżku. Nie wymyślasz bezpodstawnych oskarżeń za każdym razem, gdy twój partner nie od razu odpowiada na twoje wiadomości.

14. Jesteście lojalni wobec siebie

Zaufanie wiąże się oczywiście z lojalnością. Jeśli zgodzisz się na monogamiczny związek, sprawienie, że twoje zaangażowanie jest zarezerwowane tylko dla twojego partnera, jest cenniejsze niż twoja intymność w łóżku. Jeśli twój związek nie jest konwencjonalny, nadal oczekujecie, że będziecie wiernie przestrzegać wspólnych zasad.

15. Przebaczacie sobie nawzajem

To normalne, że napięcie, różnice i problemy pojawiają się w związku, ponieważ zawsze dostosowujesz się do swoich potrzeb. Ludzie nie są idealni i wszyscy popełniają błędy. Ale jeśli jesteś typem wybaczającym, twój związek będzie w stanie przetrwać wszelkie problemy.

16. Widzisz swoje błędy i uczysz się na nich

Przebaczenie jest niezbędne, jeśli chcesz się rozwijać w związku. Potrzeba dojrzałości, aby uczyć się na błędach i zobowiązać się do jej nie powtarzania.

17. Nie o wszystko walczycie

Zdajesz sobie sprawę, że nie każdy problem musi być zwalczany w twoim związku. Wolisz wybierać swoje bitwy, niż spierać się o wszystko.

18. Jesteś najlepszym przyjacielem swojego partnera

Nie zawsze będziesz mieć „odlot” w sypialni, ale masz coś cenniejszego. Najlepsi przyjaciele zwierzają się sobie nawzajem. Nie boją się być bezbronnymi i akceptować słabość innych.

19. Nie jesteś od siebie uzależnieni

Nawet jeśli twój partner jest twoim najlepszym przyjacielem, nie żyjesz całkowicie zależnym od niego życiem. Dajecie sobie nawzajem przestrzeń, a nawet rozważacie spędzanie czasu osobno w razie potrzeby.

20. Nie brakuje w was pasji

Pasja nie jest równoznaczna z intymnością w łóżku. Pasja to również zaangażowanie w rozwiązywanie problemów w związku, zwłaszcza, jeśli płyniecie pod prąd. Pasja to wasze wzajemne zaangażowanie w życie.

21. Jesteś wobec siebie troskliwi robicie sobie małe przyjemności

To nie musi być drogi prezent; może to być prosty gest. Na przykład zostawiasz ostatni kawałek ciasta, ponieważ chcesz, aby twój partner dostał ostatni kęs. Zostawiasz notatki na jej torbie lub wysyłasz wiadomości tylko po to, by dać jej znać, że o niej myślisz.

22. Jesteś bezpieczną przestrzenią swojego partnera

Bezpieczna przestrzeń to miejsce, w którym czujesz się kochana, akceptowana i która pozwala ci być sobą – bez względu na wszystko.

23. Ćwiczycie razem

Według magazynu „Prevention”, 94 procent par, które razem trenują, ma silniejszy związek i dobre życie erotyczne. Ćwiczenia zwiększają także energię i libido.

24. Nie przestajecie pytać o siebie nawzajem

Chociaż może się wydawać, że rozmawiasz z partnerem o tym, jak minął dzień, ten nawyk jest w rzeczywistości świetnym sposobem na budowanie pozytywnego związku między parami. Eksperci od relacji twierdzą, że dzielenie się takimi drobiazgami, może sprawiać, że pary stają się sobie bliższe.

25. Kochacie się

Nie da się tego opisać inaczej, niż stwierdzeniem, że to się „czuje” głęboko w sercu. Kiedy wszystko inne się sypie, ta miłość trzyma was razem, jak najmocniejszy filar.

*

Długa, trwała i pozytywna relacja potrzebuje więcej niż fizycznej intymności, aby przetrwać. Pary, które przekraczają fizyczny aspekt, stają się połączone ze względu na to, co dzielą razem poza sypialnią.

Czy z niecierpliwością czekacie na zestarzenie się razem? Czy bardziej zależy ci na emocjonalnym? To, co masz, to najlepsza rzecz w byciu w związku i na pewno czujesz się wspaniale.


źródło: powerofpositivity.com