Niezbędnym elementem udanego związku jest bliskość fizyczna, która zbliża do siebie partnerów i wzbudza całą paletę uczuć. Oprócz pocałunków ważne jest przytulanie, które ma wręcz terapeutyczną moc. Kiedy tuli nas ukochana osoba, wydziela się w nas hormon szczęścia i oksytocyna, dzięki czemu w naszym ciele zmniejsza się napięcie i stres. Zatem przytulanie w znacznym stopniu wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie. Jak przytula mężczyzna, który kocha?
Endorfiny i poczucie bezpieczeństwa. Co daje nam przytulanie?
Niezależnie od tego, czy przytulamy ukochaną osobę, mamę czy przyjaciółkę — ten gest znaczy bardzo wiele. Dotyk to nasz pierwszy język, którego doświadczymy jeszcze w okresie niemowlęcym, poznając w ten sposób otoczenie. Zatem tulenie jest w naszym życiu naturalną rzeczą. W trakcie przytulania do naszego mózgu docierają sygnały, które powodują, że nasz organizm zaczyna wydzielać endorfiny i oksytocynę, zmniejszającą poziom stresu. Zatem, kiedy jesteśmy w trudnej sytuacji, przepełnia nas lęk i czegoś się boimy – to naturalną reakcją jest, że potrzebujemy bliskości drugiej osoby. Regularne przytulanie pozwala złagodzić objawy stresu, takie jak podniesione tętno, a poza tym daje emocjonalne wsparcie i poczucie bezpieczeństwa.
Czytaj także: Co dzieje się z twoim ciałem, kiedy czule się przytulasz? Same korzyści
Przytulanie może przybierać różne formy
Przytulanie kojarzy nam się najczęściej z klasycznym objęciem — twarzami zwróconymi do siebie. Okazuje się jednak, że tulenie może występować pod różnymi postaciami. Sposób, w jaki przytulamy, uzależniony jest od relacji, która istnieje pomiędzy dwojgiem ludzi. Inaczej będziemy obejmować przyjaciółkę, a inaczej ukochaną osobę. Mogą to być krótkie uściski na przywitanie lub dłuższe gesty, które mają na celu wsparcie lub okazanie uczuć. Jak najczęściej się przytulamy?
- Bokiem — obejmujemy talię drugiej osoby i jednocześnie wtulamy się w jej bok. Taki gest można zaobserwować, np. w relacjach przyjacielskich.
- Od tyłu — jedna osoba, stojąc za plecami drugiej, obejmuje ją i przyciąga do siebie. Ten rodzaj przytulania jest bardziej intymny i świadczy o tym, że pomiędzy ludźmi zachodzi bliska relacja.
- Ścisłe i długotrwałe tulenie — oznacza, że chcemy okazać drugiej osobie swoje uczucia lub potrzebujemy wsparcia i pocieszenia. Często pojawiają się dodatkowe gesty, takie jak głaskanie po plecach lub włosach.
- Obejmowanie jedną ręką — może oznaczać, że druga osoba chce nam w ten sposób pomóc w trudnych chwilach lub pocieszyć.
Jak przytula facet, który kocha?
Każdy mężczyzna jest inny i lubi różny rodzaj bliskości, ale wbrew powszechnej opinii — panowie uwielbiają się przytulać – sprawdź co oznacza przytulenie! Jak facet tuli swoją kobietę? Na pewno w inny sposób niż przyjaciółkę. Bliskość pomiędzy zakochanymi ludźmi jest szczególna, więc osoba wykonuje gesty, które świadczą o tym, że chce być blisko Ciebie przez cały czas. Faceci w trakcie przytulania lubią dodatkowo głaskać inne części ciała, takie jak szyja, plecy, głowa czy dłonie. W ten sposób okazują swoje uczucia, a gdy kobieta odwzajemnia gest — nie boją się podjąć dalszych kroków. Jeśli mężczyzna ma duży temperament i nie wstydzi się odważnych czynów, to po jakimś czasie trwania związku — będzie próbował okazać Ci pożądanie. Na pewno świadczy to o chemii, która między Wami istnieje. Z kolei facet, który mocno tuli Cię od tyłu i dodatkowo obejmuje w pasie — manifestuje w ten sposób, że jesteś dla niego najważniejsza i cieszy się z Twojej obecności.
Czytaj także: Często jeden taki gest oznacza więcej niż tysiąc słów. To komunikat – jestem z tobą, nie jesteś sam
Przytulanie się jest dla faceta poważnym gestem i nie robi tego raczej bez powodu. Dlatego też pierwsze uściski, szczególnie te z nawiązaniem kontaktu wzrokowego — mogą oznaczać, że pomiędzy Wami zaczyna rodzić się uczucie.
Jak przytula zakochany facet w łóżku?
Mężczyźni często wstydzą się powiedzieć wprost, co czują i wolą pokazywać to czynami. Jak przytula facet w łóżku? Na pewno decyduje się na odważniejsze pieszczoty. Jego dłonie wędrują po całym Twoim ciele, pojawiają się delikatne pocałunki, a następnie splecenie dłoni. W łóżku czujemy się bardziej wyluzowani, przez co łatwiej jest nam się otworzyć na drugą osobę. Przytulanie w łóżku to zupełnie inny wymiar przyjemności. Możemy poczuć się całkowicie odprężeni i po prostu szczęśliwi. Łóżko nie musi kojarzyć się wyłącznie ze spaniem i seksem. Może być także miejscem, w którym uczymy się intymności z drugą osobą.