Go to content

Smoothie stacks – kolorowe i energetyczne. Nowa moda na zdrowe koktajle

smoothie stacks
Fot. iStock / smoothiestacks

Szalały już rożne mody na orzeźwiające napoje z warzyw, owoców, mleka a nawet z dodatkami różnych alkoholi. Tęczowe smoothie to kolejna propozycja, która poza porcją zdrowia i owocowej energii, zachwyca wyglądem.

Różne warstwy owoców, przekładane kontrastującymi kolorami, robią niesamowite wrażenie i zachęcają do wypicia takiego przysmaku. Jednak, zamiast patrzeć i podziwiać, złap sama niezbędne składniki i w prosty sposób zrób własne smoothie stacks.

Kolorowe smaki w natarciu

Wystarczy zaopatrzyć się w owoce, zgodnie z upodobaniem i je zmrozić. Chodzi o to, by kolorowe warstwy się nie zmieszały a dzięki częściowo zamrożonym owocom, masa jest gęstsza i dobrze układa się w szklance. Składniki wystarczy osobno zblendować i przełożyć do naczynia.

Aby uzyskać warstwy o wyrazistych kolorach, dokonaj wyboru z puli tych składników: →Żółte owoce: mango, marakuja, ananas, banan →Pomarańczowe owoce: sok pomarańczowy, kaki →Czerwone owoce: granat, truskawki, maliny →Różowe owoce: maliny, jeżyny (mała ilość) →Fioletowe owoce: jagody, truskawki →Zielone owoce: kiwi Jeśli lubisz mieszać smaki, wykorzystaj również warzywa do przekładania warstw.

źródło: www.ofeminin.pl, Instagram