Go to content

7 rzeczy, które inteligentni ludzie robią inaczej, by znaleźć miłość

Fot. iStock / mixetto

Znalezienie odpowiedniego partnera życiowego nie jest czymś prostym i nieskomplikowanym – niestety! Jedni powiedzą, że to kwestia szczęścia lub przeznaczenia, inni, że stoją za tym hormony i wysyłane przez nas sygnały, jeszcze inni opowiedzą się za metodą prób i błędów w poszukiwaniu idealnego dopasowania. Jednak inteligentne osoby dobrze wiedzą, że spotkanie odpowiedniej osoby i odnalezienie miłości we właściwym miejscu i czasie, to często długi proces – zobacz, co robią inaczej, by zakończył się on sukcesem.

Myślą o tym, kogo chcą spotkać i wizualizują przyszłego partnera

Badania pokazały, że dla mężczyzn liczy się atrakcyjność partnerki, a kobiety bardziej od cech zewnętrznych cenią sobie wykształcenie i potencjał zawodowy, finansowy partnera. Jeśli chodzi o cechy charakteru, to najczęściej szukamy kogoś życzliwego, inteligentnego i o ekscytującej osobowości. Zastanów się, co jest dla ciebie istotne w potencjalnym partnerze, kogo widzisz u swojego boku – możesz nawet sporządzić listę jego wymarzonych cech lub opisać go! W ten sposób dowiesz się, co jest dla ciebie istotne, czego pragniesz i oczekujesz. Pamiętaj jednak, że nie ma ideałów i nawet jeśli nowo poznany mężczyzna nie spełnia wszystkich twoich wymagań, to nie znaczy to, że nie możesz dać mu szansy!

Są osobami, z którymi sami chcieliby się spotykać

Zanim zaczniesz kochać innych, musisz pokochać siebie! A przynajmniej, choć trochę polubić, doceniać i szanować. Bądź osobą, z którą sama chętnie byś się umówiła – jeśli marzysz o zabawnym, spontanicznym, inteligentnym partnerze, to te właśnie cechy powinnaś pielęgnować i rozwijać u siebie! Nie bez powodu mówią, że „ciągnie swój do swego”.

Poszerzają swoje horyzonty i przekraczają granice

Nie trzymaj się jednej grupy, dobrze znanego sobie środowiska, ale wychodź poza granice komfortu i poznawaj nowych ludzi – w ten sposób zwiększasz swoje szanse na znalezienie tego jedynego. Spotykając ludzi o różnych zainteresowaniach, stylach życia, światopoglądach stajesz się bardziej otwarta i poszerzasz swoje horyzonty. Nie każda randka musi być początkiem pięknej love story, ale każda daje ci cenna wiedzę o tobie i innych ludziach.

Pytają o opinie rodzinę i przyjaciół

Brzmi niewiarygodnie? Przecież nie raz miłość musiała walczyć z uprzedzeniami rodziców i ich nieprzychylnością! A jednak, jeśli zależy ci na zachowaniu dobrych relacji rodzinnych i przyjacielskich, warto upewnić się, że twój wybranek jest lubiany i akceptowany. Oczywiście, należy wziąć pod uwagę zmiany kulturowe i społeczne, różnice pokoleń, ale jeśli z różnych stron dostajesz niepokojące sygnały, to warto je przemyśleć.

Skupiają się na tym, czego potrzebują, a nie na tym, czego chcą

Może to nie brzmi zbyt romantycznie, ale to, czego potrzebujemy, nie zawsze jest tym samym, co aktualnie chcemy. Zastanów się dobrze, czego potrzebujesz od swojego partnera, by być szczęśliwą i spełnioną w związku. Potrzebujesz kogoś spokojnego i bezpiecznego, czy szalonego i skorego do zabawy? Kogoś, kto będzie zawsze blisko, czy takiego, który da ci dużo wolności i przestrzeni? Inteligentni ludzie wiedzą, że spotkanie partnera, który rozumie i odczytuje nasze potrzeby jest najlepszym, co może nas spotkać – takiego skarbu nie wypuszcza się z rąk!

Kontrolują swoje emocje

Choć miłość kojarzy się z porywami serca i uczuciowymi wybuchami, to inteligentni ludzie dobrze wiedzą, że emocje w pierwszych tygodniach związku są zupełnie inne, niż te po pięciu, dziesięciu lub piętnastu latach. Namiętność maleje, ale w zamian zwiększa się intymność, pogłębia relacja między partnerami, miłość przyjmuje nowe barwy i odcienie. Zanim złożymy deklaracje i podejmiemy życiowe decyzje, warto upewnić się, że łączy nas z partnerem coś więcej niż jedynie pociąg fizyczny i chwilowa fascynacja.

Słuchają swojej intuicji

Inteligentni ludzie wiedzą, że trzeba słuchać swojego wewnętrznego głosu, podszeptów podświadomości, swoistego szóstego zmysłu. Jeśli coś w środku podpowiada nam, ze to nie jest odpowiedni człowiek, że związek nie ma przyszłości lub daje nam nawet sygnały ostrzegawcze, warto pójść za tymi wskazówkami i nie upierać się przy jakiejś relacji dla zasady, ze strachu czy z powodu opinii innych. Intuicja w końcu doprowadzi nas do najwłaściwszego wyboru i pozwoli na odnalezienie prawdziwej, szczęśliwej miłości.


Na podstawie: www.powerofpositivity.com