Go to content

Inteligentni ludzie kładą się spać późno, wszędzie robią bałagan i przeklinają. To potwierdzone naukowo!

Fot. iStock/SIphotography

Jeśli w dzieciństwie ciągle zbieraliście reprymendy za bałagan w pokoju, toczyliście wojny z rodzicami, gdy kazali wam gasić światło i iść spać, albo dostawaliście kary „tylko” dlatego, ze wymsknęło wam się jakieś przekleństwo… – gratulujemy wam serdecznie! Niektórzy eksperci uważają, że oznacza to, że jesteście naprawdę bardzo inteligentni.

Mów brzydko… kiedy można

Istnieje opinia, że ​​tylko słabo wykształceni ludzie używają wulgarnego języka, ponieważ mają ograniczony zasób słownictwa. Ale w rzeczywistości, to właśnie ci, którzy nigdy nie użyli przekleństwa znają i rozumieją mniej słów.

Badacze przeprowadzili interesujący eksperyment: poprosili osoby biorące w nim udział, by przypomniały sobie jak największą liczbę przekleństw. Wyniki były zaskakujące: ci, którzy podali najwięcej przykładów, mieli równocześnie najwyższe IQ z całej grupy, a także znacznie większe umiejętności krasomówcze. Jednak inteligentni ludzie charakteryzują się również zdolnością do wykorzystania odpowiednich słów w zależności od sytuacji, a także wiedzą, kiedy milczeć.

Noc jest młoda

Już od dłuższego czasu, eksperci badali ludzi wybitnie utalentowanych i doszli do wniosku,  że „nocne marki”  mają zazwyczaj wyższy poziom inteligencji. Więc jeśli jesteś jednym z tych ludzi, którzy kochają kłaść się późno w nocy – możesz się cieszyć. Jesteś w tej samej drużynie co Karol Darwin, Winston Churchill i Madonna (i Doda podobno też!).

Twórczy bałagan

I na koniec jeszcze jedna, wspaniała wiadomość. Bałagan w domu i wyjątkowa inteligencja często idą w parze. Badania przeprowadzone na  Uniwerytecie  w Minnesocie, dały interesujące wyniki: chaos na twoim biurku wskazuje wcale nie na to, że jesteś brudaskiem, ale na to, że twój mózg koncentruje się na tym, co naprawdę ważne. Ponadto, psychologowie są przekonani , że nieuporządkowane środowisko jest doskonałym sposobem na pobudzenie twórczego nastroju.

No, teraz chyba zupełnie inaczej spojrzycie na wasze mieszkanie. I na pokój dzieci, rzecz jasna. I pamiętajcie, że czasem lepiej przekląć, niż być małym, cichym…


Na podstawie: brightside.com