Kuchnia Lifestyle Zdrowie

14 korzyści dla twojego ciała z picia herbaty. Każdej herbaty

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
9 września 2018
Fot. iStockk / Halfpoint
Następny

Dlaczego warto wprowadzić herbatę, jako element zdrowego stylu życia? Zbyt częste spożywanie kofeiny może spowodować negatywny wpływ na twoje ciało. Czy czujesz, że twoje serce bije szybciej po czwartej filiżance kawy?  Ale spożywanie kofeiny w umiarkowany sposób zapewnia korzyści zdrowotne takie, jak zapobieganie cukrzycy i dostarczanie organizmowi bogatej dawki przeciwutleniaczy, o których wiadomo, że pozytywnie wpływają na odporność organizmu. Jak pogodzić te interesy? Pomoże herbata.

Istnieje szeroki wybór herbat, z których można wybierać. Niektóre z nich takie, jak czarna i zielona herbata, zawierają pewną ilość kofeiny.

14 korzyści dla twojego ciała z picia herbaty. Każdej herbaty

Niezależnie od zawartości kofeiny w herbacie, każdy rodzaj herbaty posiada w sobie unikalne składniki, które zapewniają ogromne korzyści. A te przynoszą pozytywne zmiany w codziennym życiu i ogólnej „formie”. Dlaczego warto zaparzyć sobie filiżankę ulubionej herbaty?

1. Czarna herbata pomaga rozwiązać problemy trawienne

Następnym razem, gdy dopadnie cię biegunka, rób sobie herbatkę Zaparz sobie trochę czarnej herbaty i wyciśnij do niej trochę świeżej cytryny lub limonki.

Picie czarnej herbaty z cytryną uwalnia od dyskomfortu i wzdęć spowodowanych przez biegunkę. Czarna herbata jest bogata w garbniki, o które posiadają właściwości przeciwzapalne. Czarna herbata nie tylko pomaga w rozstroju żołądka, ale również jej regularne spożywanie poprawia procesy trawienne w twoim ciele.

Jeśli masz problemy żołądkowe, lekki napar z czarnej herbaty bez cukru również pomoże.

2. Zielona herbata jest naturalnym pomocnikiem w IBS

Zespół jelita drażliwego (IBS) dotyka coraz więcej osób. Jeśli cierpisz na IBS, wiesz, że nawet najlżejszy z „wyzwalaczy” może spowodować, że przed tobą wiele marnych godzin.

Wprowadzenie do diety zielonej herbaty, może znacznie pomóc w złagodzeniu twoich objawów. Zielona herbata zawiera polifenole, które pomagają złagodzić stan zapalny.

3. Zielona herbata pomaga spalić więcej kalorii

Jeśli lubisz być sprawny i aktywny, nie zapomnij o  codziennej filiżance.

Wiadomo, że zielona herbata pozytywnie wpływa na tempo przemiany materii. To pobudza proces spalania kalorii. Zielona herbata może być jednym z rozwiązań, które mogą ci pomóc w osiągnięciu twoich celów fitness.

4. Herbata z cytryną pomaga odzyskać zdrowie po przeziębieniu i grypie

Istnieje nieskończona różnorodność ziołowych herbat, które można zaparzyć w domu. Różne rodzaje herbat pomagają rozprawić się z różnymi dolegliwościami i zdusić je w zarodku.

Weźmy na przykład przeziębienie. Jeśli padłeś ofiarą sezonowego przeziębienia, zacznij pić herbatę z cytryną. Kaszel i kichanie mogą powodować obrzęk gardła. Picie herbaty z cytryną pomaga złagodzić objawy. Aby była jeszcze smaczniejsza bardziej skuteczna, możesz dodać odrobinę miodu i imbiru.

5. Zielona herbata zatrzymuje zatrucie pokarmowe podczas podróży

Ogromna radość z odkrywania nowej kultury i wyśmienitych potraw, które ma do zaoferowania, jest ekscytująca i sprawia, że ​​podróżowanie jest ekscytujące. Jednakże zatrucie pokarmowe w czasie podróży… to mały dramat.

Skutecznym sposobem zachowania zdrowia podczas podróży jest regularne picie zielonej herbaty. Zielona herbata jest bogata w katechiny. Właśnie ta substancja nadaje mu charakterystyczny gorzki smak. Bakterie, które powodują zatrucie pokarmowe, nie mogą przetrwać w obecności katechiny.

6. Herbatka z rumianku pomaga lepiej spać i przezwyciężyć stres

Stres bywa nieunikniony. Konieczność odniesienia sukcesu ma swoją cenę, która wpływa na jakość życia i snu.

Depresja i niepokój stają się powszechnością, filiżanka herbaty z rumianku może być superbohaterem, który nie zawsze nosi pelerynę. Już sam jej zapach działa relaksująco.

Jeśli  stres sprawia, że masz kłopoty z zaśnięciem? Filiżanka kojącej herbaty przed snem może pomóc ci lepiej spać, a twoje ciało zyska więcej energii.

7. Zielona herbata rozświetla i leczy skórę

Możesz wydać tysiące na drogie kremy do skóry, które obiecują rezultaty w ciągu tygodnia. Jednak system oczyszczający od środka jest niezastąpiony.

Zielona herbata jest jednym z takich środków. Jeśli zmagasz się z niedoskonałościami skóry, włącz zieloną herbatę do swojej diety. Fakt, że herbata jest bogata w antyoksydanty, pomaga zachować zdrową i promienną skórę.

Oprócz zielonej herbaty dobrze jest przyjrzeć się swojej diecie.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Kuchnia Lifestyle Zdrowie

Martwi cię, że on żyje przeszłością? Poprzednim związkiem? Pięć sygnałów, że faktycznie tak jest

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
9 września 2018
Fot. iStock / anyaberkut
 

Martwi cię, że jego przeszłość cały czas wraca? On tłumaczy, że kontakt z eks jest czymś normalnym, jest świadectwem dojrzałości, tego, że potrafili rozstać się w cywilizowany sposób. Jednak ty odczuwasz niepokój. Masz wyrzuty sumienia, że jesteś zazdrosna, że wywołujesz kłótnie po kolejnym telefonie jego byłej. Może zamiast obwiniać siebie, przyjrzyj się swojemu partnerowi, oceń, czy on wciąż patrzy na swoją eks w lusterku wstecznym zamiast skierować wzrok na waszą wspólną drogę.

Zakończył związek niecały miesiąc wcześniej

Miłość nie ma ukrytego przełącznika, nie włączysz jej i nie wyłączyć ot tak po prostu. Po rozstaniu potrzeba czasu na mentalne, emocjonalne i fizyczne uwolnienie się od tej miłości. Jeśli facet deklaruje, że się zakochał, że życia poza tobą nie widzi, a niecały miesiąc wcześniej zakończył swój związek – bądź ostrożna, bo możesz skończyć w samym środku miłosnego trójkąta.

Jego nastrój jest zmienny

Początki miłość, to najczęściej sama słodycz i silna potrzeba bycia razem, to uczucie, które uskrzydla, a nie wkłada cię na wagoniku na rollecoasterze. Jeśli czujesz się niepewnie, jeśli on cię przyciąga, lgnie do ciebie, by za chwilę odepchnąć i zniknąć, to znak, że nie jest gotowy na nowy związek, na dojrzały romans.

Często mówi o swojej byłej

Podobno wiele mówi o mężczyźnie to, jak wypowiada się o swojej byłej dziewczynie, ale mówienie o niej non stop? Poza tym używanie zaimka „my”, powinno być dla ciebie ostrzeżeniem – ona nadal zajmuje bardzo ważne miejsce w jego głowie i sercu.

Ma z nią częsty kontakt

Nie ma nic złego w pozostaniu w dobrych relacjach ze swoimi eks, jeśli oboje akceptujecie tę sytuację. Wiadomo jednak, że z czasem kontakt z byłymi partnerami słabnie, to naturalna rzecz, dlatego jeśli twój facet ma stały kontakt ze swoją eks, jeśli dzwonią do siebie, spotykają się, rozmawiają, masz prawo czuć się niepewnie, bo to ona okazuje się być na pierwszym planie.

Nie wyciągnął wniosków

Czy on nadal emocjonuje się swoim byłym związkiem? Czy obarcza winą za wszystkie trudności swoją byłą? Dopiero, kiedy facet może spokojnie podzielić się tym, dlaczego jego ostatni związek się nie udał, potrafi wyciągnąć wnioski, by uniknąć między wami tych samych błędów, to znaczy, że jest gotowy na nowych związek.


źródło: Yourtango


Kuchnia Lifestyle Zdrowie

Jeśli facet robi te 3 rzeczy, nigdy się w tobie nie zakocha. Bez względu na to, jak silna chemia jest między wami

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
9 września 2018
Fot. iStock / bernardbodo

Niestety nie wszyscy są psychicznie gotowi, aby stworzyć z kimś zdrową relację z kimś, z kim się spotykają. Są ludzie niedostępni emocjonalnie, oni po prostu nie będą mogli się w tobie zakochać, tak cudownie, jak ty.

Jeśli kiedykolwiek spotkałaś mężczyznę, który gorące deklaracje i uczucia mieszał z kompletnie odwrotnymi sygnałami – zastanawiasz się, czy warto zaczekać, czy lepiej uciekać w podskokach.

Czasem nie można patrzeć wstecz, trzeba pójść dalej.. solo.

Zaufaj swojej intuicji. Jeśli twój emocjonalny radar bije na alarm, może to być próba wysłania ci znaku ostrzegawczego: „uciekaj, póki jeszcze możesz”.

Jeśli próbujesz dowiedzieć się, jak stwierdzić, czy facet naprawdę się zakochał, oto 3 wskazówki.

3 cechy osób, które są emocjonalnie niedostępne

Znakami ostrzegawcze, które wysyła człowiek, który nigdy się nie zakochuje.

1. Ciągle mówi o swoim złamanym sercu

Czy byłeś kiedyś na randce z facetem, tylko po to, aby spędzić wieczór na słuchaniu na temat jego ostatniej eks lub dawnych kochanek?

Mężczyźni, którzy to robią, mogą sprawić, że poczujesz się tak, jakbyś miała założył pelerynę ratownika albo matki-pocieszycielki, ale nie rób tego! Lepiej, żeby ten facet zaoszczędził pieniądze, które planował wydać na kolację i zostawi je u terapeuty. Przypomnijmy: terapeuta to nie ty.

Ludzie, którzy nie mają przestrzeni, by dopuścić kogoś nowego do swoich emocji, tracą twój czas i nadużywają twoich uczuć.

Szukają kogoś, kto naprawi ich zranione serce, ale gdy zostanie uzdrowiony, znowu będą szukać swojej bratniej duszy – i to nie będzie ty.

2. Nieustannie świntuszy lub opowiada, jakim to jest seks-bogiem

Umawiasz się z mężczyzną, który nieustannie chwali się swoją sprawnością seksualną i wielorakimi zainteresowaniami miłosnymi na horyzoncie?

Próbuje uczynić z ciebie obiekt seksualnej obsesji od samego początku.  Nie tylko jest niegrzeczny i nie okazuje szacunku, ale także wykazuje oznaki głębokiej niepewności i nieumiejętności połączenia się na bardziej intymnym poziomie.

To ktoś, kto nie jest gotowy na prawdziwy związek … więc wiej, gdzie pieprz rośnie! Nie musisz zgadzać się na kolejną minutę.

3. Zawsze usprawiedliwia swoją niedostępność – dosłownie i w przenośni

Czy byłaś już prawie gotowa, aby porzucić kogoś, tylko po to, by on w magiczny sposób się nagle pojawił? Już spakowałaś walizki, ale przecież przemyślałaś wszystko, przeprosił no i kocha… Tyle, że gdy tylko nabałagani ci w głowie, a tobie zmięknie serce… PUF, Houdini znów znika z twojego życia na różne sposoby.

Houdini, to typ, który po prostu znika. Zawsze zmienia termin lub dzwoni do ciebie w ostatniej chwili, by po prostu „spędzić wolny czas razem” lub wręcz odwrotnie wyłgać się ze wspólnych planów. Jest wiecznie niedostępny, nie można z nim niczego zaplanować – twoje potrzeby i polany niekoniecznie go interesują. Jego – są dla ciebie dostępne tylko na tyle. Na ile on pozwoli, czyli prawie w ogóle.

Ilekroć starasz się z wyprzedzeniem coś z nim zaplanować, jest albo zbyt zajęty albo ma problemy z pracą, pieniędzmi, problemy zdrowotne  – właściwie to zawsze ma wszystkie problemy!

Niemożliwość lub brak chęci zainwestowania czasu, energii lub pieniędzy, to gigantyczna czerwona flaga. Jeśli ktoś nie pójdzie na kolację, nie zabierze cię na spotkanie ze znajomymi i rodziną.. nie jesteś dla niego ważny… Jesteś zabawką i dobrze (według niego), żebyś pozostała na swojej półce w dziecinnym spokoju…

Jest tak wiele sposobów, aby pozostać w kontakcie z ludźmi w dzisiejszych czasach, że większość z nas nie jest w stanie czasem „ogarnąć” wszystkich wiadomości – a on nie może ich nawet wysłać?

Jeśli czekasz na „ping” w telefonie, czas spojrzeć prawdzie w oczy. Nikt nie jest tak zajęty, a gdybyś była dla niego ważna, wiedziałabyś o tym – a nie czytałabyś tego artykułu.

Jeśli mężczyzna w twoim życiu wystawia te czerwone flagi, jak szalony, zaakceptuj prawdę i idź dalej… bez niego. Nie czekaj, aż ktoś inny się zmieni. Zmień się i przestań na nim polegać (i się wciąż rozczarowywać).

Odważ się być szczęśliwą. Odważ się czekać na miłość, której pragniesz – i która nie pozostanie nieodwzajemniona.

Zasługujesz na to.


źródło: yourtango.com


Zobacz także

Stał tam, przy różanym krzewie, delikatnie głaszcząc jej twarz... Love story w powojennej Warszawie

Stał tam, przy różanym krzewie, delikatnie głaszcząc jej twarz… Love story w powojennej, poranionej kulami Warszawie

11 adaptacji filmowych wartych obejrzenia. Co lepsze książka czy jednak film?

Takim panom dziękujemy! Czyli znienawidzone przez kobiety cechy u mężczyzn (mimo, iż często taki zostaje ich mężem)

Takim panom dziękujemy! Czyli znienawidzone przez kobiety cechy u mężczyzn (mimo, iż często taki zostaje ich mężem)