Lifestyle Psychologia

Nie przepraszaj! Za te 10 rzeczy nigdy nikogo nie przepraszaj

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
29 marca 2017
Nie przepraszaj! Za te 10 rzeczy nigdy nikogo nie przepraszaj
fot. iStock/ Eva-Katalin
 

Przepraszam – obok „proszę” i „dziękuję” jedno z trzech magicznych słów, których używania uczy się każdy z nas od najmłodszych lat. Przepraszamy najczęściej wtedy, gdy zrobiliśmy coś, co oceniamy jako złe lub skrzywdziliśmy innych. Mówimy w ten sposób, że żałujemy swojego postępowania i przyznajemy się do winy. Jednak nie zawsze to nasze „przepraszam” jest konieczne! Za pewne sprawy nie musimy przepraszać, a nawet nie powinniśmy – i to wcale nie będzie oznaka naszej wielkiej siły, niezależności, czy braku szacunku wobec drugiej osoby. Pewne rzeczy są po prostu ludzkie, nie ma w nich żadnego wstydu i naszej winy. Dlatego pamiętaj – nigdy nie przepraszaj za te 10 rzeczy.

Że kogoś nie lubisz

Nie jesteś zupą pomidorową, żeby wszyscy cię lubili i odwrotnie – ty też nie musisz do każdego pałać sympatią. Czasami tak po prostu jest, że z kimś nadajesz na zupełnie innych falach i trudno wam znaleźć wspólny język. Nie oznacza to zaraz, że musicie być wrogami i drzeć koty – neutralne stosunki między ludźmi też się zdarzają. Nie przepraszaj za swoje uczucia i odczucia, bo nie masz na nie wpływu. Po prostu je zaakceptuj.

Że czegoś nie umiesz

No chyba, że obiecałaś, że się tego nauczysz i nie wywiązałaś z danego słowa – siadaj, jedynka! 😉  Nie ma na świecie ani jednej osoby, która umiałaby wszystko! Przyznanie się do tego, że czegoś nie umiesz, nie jest wyznaniem winy, zatem nie musisz prosić nikogo o wybaczenie. Nie próbuj też oszukiwać, że jest inaczej niż w rzeczywistości, prawda i tak wyjdzie na jaw. Normalnie, po ludzku powiedz jak się sprawy mają i poproś o pomoc lub szybki instruktaż.

Że masz inne zdanie

Posiadanie innego zdania nie jest powodem do wyrzutów sumienia – to raczej oznaka twojej inteligencji, nonkonformizmu i niezależności w myśleniu. Nie bój się posiadania i wyrażania własnych poglądów i nie przepraszaj za to, że masz inną opinię, nawet tę mało popularną i niewygodną. Wiadomo, ze stadem jest iść najprościej, ale łatwo też w takim tłumie zginąć. Odważ się na wyróżnianie!

Że czegoś jeszcze nie robiłaś

Nie leciałaś nigdy samolotem? Pierwszy raz zamawiasz jakąś potrawę i nie wiesz, jak zabrać się do jej jedzenia? To twój debiut podczas korzystania z ekspresu do kawy w nowej pracy? Nie przepraszaj za to, że coś robisz po raz pierwszy, przecież to nie twoja wina, że masz inne doświadczenia. Nie powinnaś czuć się z tego powodu zażenowana, zawstydzona czy w jakikolwiek sposób winna. Każdy kiedyś zaczynał i przechodził przez to samo.

Że na coś cię nie stać

Pieniądze raz są, raz ich nie ma, jedni mają ich zbyt wiele, inni stanowczo za mało. Ciężko pracujesz na swoje utrzymanie? Starasz się, próbujesz, dbasz o byt swojej rodziny? Nigdy nie przepraszaj, że pomimo wysiłków nie stać cię na pewne rzeczy! To tylko przedmioty, materialne zbytki, które mają drugorzędne znaczenie. Przyjemnie jest jeździć luksusowym samochodem, nosić drogie ubrania i mieć dom urządzony w najmodniejszych stylach, ale o wiele ważniejsze są relacje, bliskość, miłość i przyjaźń – w nich szukaj prawdziwego bogactwa.

Że czegoś się boisz

A czymże jest strach? Naturalnym, ludzkim odruchem! Nie przepraszaj za to, że go odczuwasz, że czujesz się z czymś niekomfortowo, że pewne rzeczy napawają cię lękiem i zwyczajnie przerastają. Tak, dobrze słyszysz – to w porządku bać się i w porządku jest się do tego przyznać! Podobno tylko głupcy się nie boją, a ty przecież się do nich nie zaliczasz.

Że kogoś potrzebujesz

Nie przepraszaj za to, że kogoś potrzebujesz, bo każdy  z nas potrzebuje. Przyjaciela, partnera, zaufanej osoby, bratniej duszy, która rozumie nas jak mało kto. Twoja potrzeba akceptacji i miłości nie jest słabością, a wrażliwość to nie powód do wstydu. Nawet największy twardziel mięknie w ramionach bliskiej osoby i nie boi się powiedzieć, że w jego życiu i sercu jest miejsce dla innych.

Że brakuje ci sił

Bo może czasami brakować. Bo masz prawo czuć się zmęczona, przytłoczona i bez energii. Bo możesz powiedzieć „dość, koniec, teraz czas na odpoczynek” i zakopać się pod kocem na kanapie. Nie przepraszaj za to, że jesteś normalnym człowiekiem i potrzebujesz chwili wytchnienia, że nie zamierzasz udawać silniejszej niż jesteś i zgrywać superbohaterki.

Że prosisz o pomoc

Prosząc o pomoc nikomu nie wyrządzasz krzywdy – jeśli nie będzie mógł czy miał ochoty, zawsze może ci odmówić. Nie myśl, że się komuś narzucasz, że robisz mu kłopot, zabierasz czas – pomaganie sobie nawzajem jest naturalne niczym oddychanie. Pomyśl, gdzie bylibyśmy jako ludzie, gdyby każdy z nas siedział sam w swojej jaskini i miał w nosie sąsiada? Dziś ty prosisz o pomoc, jutro ktoś poprosi ciebie i będziesz miała okazję do pięknego rewanżu.

Że jesteś sobą

Że masz mnóstwo zalet, ale też i nieco wad. Że masz swoje upodobania, czasami nawet bardzo dziwne i osobliwe. Że nie dostosowujesz się do otoczenia niczym kameleon, potrafisz wyrazić swoje zdanie, tupnąć nogą lub zgodnie przytaknąć. Nie przepraszaj za to, że lubisz siebie i nie zamierzasz zmienić na siłę, nie chcesz być modna za wszelką cenę, ale wolisz pozostać prawdziwa. Nie przepraszaj za to, nigdy i nikogo.

Zapisz


Lifestyle Psychologia

Jak zrobić koka? Najlepsze triki znalezione w sieci

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
29 marca 2017
Jak zrobić koka? Najlepsze triki znalezione w sieci
Fot. iStock / PeopleImages
 

Modny, piękny i bardzo kobiecy. Ale jak go zrobić, żeby wyglądał równie efektownie, jak na zdjęciach z gazety? Dobry kok, to szybka i prosta fryzura. Przede wszystkim się jej  nie bójcie. Za wszystkimi kokami marzeń, skrywa się jakiś malutki trik.

💡Najprościej, jak tylko można 😉

Jak zrobić koka? Najlepsze triki znalezione w sieci

Fot. iStock / Alter_photo

Jeżeli nie wychodzi ci idealna kuleczka, odetchnij, idź do drogerii i kup za ok. 5-10 zł gąbkę do koków (fachowo zwaną wypełniaczem 😉 ), którą nakłada się na kucyk. Reszta to banał. Wystarczy naciągnąć na rozłożone na niej włosy drugą gumkę, a pozostałe włosy owinąć i podpiąć wsuwką. Gotowe.

Oczywiście wypełniacze możecie kupić w różnych kolorach, tak aby pasowały do waszego koloru włosów. Co jeszcze jest w nich fajnego? Można w nie śmiało wbijać wsuwki.

Trik nad triki: Ptaszki śpiewają, że gdy nie masz wypełniacza, a potrzebujesz go na wczoraj, można zrobić „domowy wypełniacz” rolując wokół własnej osi, a dokładnie ściągacza pończochową kolanówkę. Nie próbowałyśmy, ale kto wie. Najpierw należy odciąć końcówkę (czyli miejsce na palce), następnie zawinąć kolanówkę i utworzyć z niej „gniazdko”.Na pewno będzie trudniej wbić w nią wsuwki, ma ciaśniejszy splot.

JAK ZROBIĆ KOKA – Najlepsze triki znalezione w sieci?

4 sposoby od Szafeczka.com

3 KOKI Z 3 RODZAJÓW WŁOSÓW od Hairstyles (kokarda, z warkoczem, dla falowanych i pokręconych)

KOK ZAWIJAS ♡ DŁUGIE I ŚREDNIE WŁOSY od Hairstyles


Lifestyle Psychologia

Wiosna w twoim wnętrzu

Redakcja
Redakcja
29 marca 2017
Kolekcja Oland

Dwuznaczność tego tytułu jest jak najbardziej celowa. Nie jest przecież tajemnicą, że wnętrza, w których żyjemy na co dzień mają niebagatelny wpływ na nasze wnętrze w rozumieniu psychiki. Przedmioty, którymi się otaczamy mają przecież swoje charaktery, które wytwarzają określony klimat w domu. Przedmioty, które zgromadziliśmy w mieszkaniu mogą dawać nam poczucie ładu i kontroli nad przestrzenią, w której żyjemy lub też przytłaczać i robić wrażenie jakby każdy element był z innej bajki. Wiosna to najlepszy czas, by to zmienić. Poniżej podpowiadamy kilka sprawdzonych sposobów na wiosenną odnowę wnętrz.

Skandynawski design łagodzi…

Nie, nie obyczaje, lecz niezamierzony chaos, który czasami przydarza się naszym wnętrzom. Minimalistyczny, lubujący się w jasnych lub pastelowych kolorach i jak najprostszej formie, jest w stanie zaprowadzić ład i harmonię w nawet najbardziej barokowym – mówiąc eufemistycznie – pomieszczeniu. Design skandynawski jest przy tym niezwykle lekki, a nawet surowy, dzięki czemu ma moc uszlachetniania miejsc, których staje się częścią. Taki właśnie efekt pozwalają uzyskać kolekcje mebli Haga czy Oland marki WAJNERT. Ich projektanci korzystając z najlepszych wzorów i materiałów stworzyli meble dopracowane w każdym szczególe, które odświeżą wiosennie każde wnętrze. Komody, regały, szafki, w tym RTV, stoliki i półki mają designerski sznyt, a jednocześnie pozwalają urządzić w pełni funkcjonalną przestrzeń. Doskonałym dopełnieniem dla Hagi jest komplet wypoczynkowy Oland, który mimo swojego nowoczesnego wzornictwa, stanowić będzie bardzo przytulny akcent w domu. I choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że sofa Oland pomyślana została po prostu jako piękny przedmiot, jest ona jednocześnie nieprzeciętnie komfortowa dzięki wysokiej jakości wypełnieniom siedzisk. Jak większość sof i narożników WAJNERT, Oland także posiada przydatną funkcję spania.

00Haga_meble systemowe_WAJNERT MEBLE (5)

Kolekcja Haga

Oland_meble wypoczynkowe_WAJNERT MEBLE (3)

Kolekcja Oland

000Haga_meble systemowe_WAJNERT MEBLE (7)

Kolekcja Haga, kolekcja Oland

Zazieleń swój dom

Zieleń to wciąż niedoceniona barwa w aranżacjach naszych mieszkań. Roślin w naszych mieszkaniach jest jak na lekarstwo, a i samego koloru się jakby boimy, a przynajmniej o nim nie pamiętamy. Tymczasem szlachetny odcień zieleni w tkaninie obiciowej sofy czy w dodatkach potrafi odmienić charakter wnętrza. Nie trzeba też chyba nikogo długo przekonywać o kojącym działaniu koloru zielonego, którego widok łagodzi stres i odpręża. Poza wszystkim, zieleń to aktualnie jeden z najmodniejszych kolorów. Nie bójmy się więc tapety z motywem roślinnym i śmiało sięgnijmy po zielony dywan. Jeśli natomiast myślicie o komplecie wypoczynkowym w tym kolorze, to w ofercie tkanin obiciowych WAJNERT znajdziecie, oprócz całej palety kolorów, również szlachetne odcienie zieleni i turkusu. Tkaniny jak i kolory w kompletach WAJNERT możecie ponadto swobodnie łączyć, by uzyskać optymalnie odświeżający zestaw kolorystyczny. W ofercie czekają na Was również dodatki w postaci poduszek oraz stolików Play w tymże kolorze.

Kolekcja Almond

Kolekcja Almond

 

Kolekcja Kelly

Kolekcja Kelly

 

Kolekcja Space

Kolekcja Space

 

Wiosna w sypialni

Sypialnię łatwo odświeżyć za pomocą jasnych kolorów, wówczas wystarczy już tylko dołożyć kilka drobnych dodatków w kolorze zieleni i magenty, by uzyskać efekt obsypanego kwieciem owocowego drzewka. W ofercie mebli systemowych WAJNERT do uzyskania takiego efektu doskonale nadadzą się fronty w jasnych odcieniach dębu i sosny. Kolekcja POLA z frontami w kolorze bielonej sosny będzie strzałem w aranżacyjną dziesiątkę dla wszystkich wielbicieli jasnych kolorów w surowym, żeby nie powiedzieć zadziornym, wydaniu. A jednak gdy wymkniemy się na moment dominancie bieli w aranżacji alkowy, otworzy się cały wszechświat możliwości stylistycznych i kolorystycznych. Wyobraź sobie ogromne łóżko z kolekcji Flores w intensywnie turkusowej tkaninie obiciowej, a na drzwiach Twojej szalenie pojemnej szafy DEKO grafikę z motywem roślinnym. Wiosna jak się patrzy!

Kolekcja Pola

Kolekcja Space

Kolekcja Space

FLORES_sypialnia

Łóżko Flores


Artykuł powstał we współpracy z marką WAJNERT.


Zobacz także

Anna Lewandowska urodziła. Dumny tata pochwalił się zdjęciem

8 wskazówek, które pomogą ci się zatrzymać i pokonać bezmyślne jedzenie

Psychologia barw. Jaki kolor wzbudza agresję, jaki uspokaja?