Go to content

12 oznak, że twój partner jest też twoim najlepszym przyjacielem

12 oznak, że twój partner jest też twoim najlepszym przyjacielem
Fot. iStock / Cecilie_Arcurs

Nasz życiowy partner to jedna z najbliższych nam osób na świecie, nasza rodzina, nasz sprzymierzeniec, powiernik i doradca. Ale czy zawsze musi oznaczać także najlepszego przyjaciela? Po czym poznać, że z mężczyzną, obok którego codziennie budzimy się i zasypiamy, łączy nas coś znacznie więcej niż burza hormonów, wspólne wspomnienia, kredyt hipoteczny i obrączka na palcu? Oto 12 oznak tego, że twój partner jest twoim najlepszym przyjacielem.

Wolisz wieczór na kanapie z nim niż babski wypad

I choćbyście mieli oglądać stary film w telewizji zajadając przy tym chipsy albo każdy z nosem w swojej książce współdzielić jeden koc i tylko co jakiś czas zerkać na siebie nawzajem znad kart powieści, to i tak jest to o niebo lepszy pomysł niż impreza na mieście i szaleństwa sobotniej nocy. No bo z nim, to z nim – najlepiej.

Dzielicie te same pasje

Czy to bieganie, czy miłość do kina, czy też wspólne zgłębianie tajemnic literatury fantastycznej – wasze zainteresowania są podobne i dzięki temu możecie razem dzielić się radością z ich realizowania. Nie ma wymówek, wyrzutów i zarzutów o zbytnie poświęcanie się hobby – nikt przecież nie rozumie pasjonata tak, jak drugi pasjonat.

Lista wspólnych tematów? Nieskończona!

Rozmowy do późnych godzin nocnych (lub wczesnych porannych) to niemal wasza tradycja. Lista tematów wydaje się być nieskończona, dyskusje zawsze żywe i interesujące, a wspólne rozmowy nadal są okazją do tego, by coś w partnerze odkryć, coś docenić i czymś się (na nowo) zachwycić.

Macie swoje sekretne gesty

Na powitanie, pożegnanie, przy kłótni, czy w trakcie składania obietnicy – macie swoje, i tylko swoje, gesty, które choć czasem niepozorne, dla was znaczą wiele, a dla osób z boku są wyraźnym znakiem łączącej was intymności, bliskości i przyjaźni.

W pełni akceptujecie swoje wariactwa

To, że on śpi zawsze w skarpetkach (nawet gdy temperatura przypomina żar tropików) i nigdy nie korzysta z windy. To, że ty na żółty ser kładziesz dżem truskawkowy i płaczesz na reklamie proszku do prania. Wasze małe wariactwa i lekkie odchyły do normy w pełni akceptujecie – nawet, jeśli nie do końca są one dla was zrozumiałe…

Jednym spojrzeniem potraficie przekazać więcej niż słowami

Wystarczy jedno spojrzenie, by twój partner odczytał z niego złożony komunikat i odpowiednio zareagował. Jedno podniesienie brwi lub drgnięcie kącika usta mówi mu więcej, niż tysiąc twoich słów – nic dziwnego, zna cię na wylot, wie, co siedzi w twoim umyśle i duszy. To trochę tak, jakby współdzielił je razem z tobą.

Macie żarty zrozumiałe tylko dla was dwojga

Jedno słowo, jedno zdanie, dla innych zupełnie bez znaczenia lub brzmiące dziwnie, dla was jest powodem szerokiego uśmiechu i ironicznej miny. Macie żarty najeżone podtekstami do wspólnie przeżytych chwil i zawstydzających wspomnień, które – spójrzmy prawdzie w oczy – śmieszą tylko i wyłącznie was. Ale póki śmieszą, to znaczy, że jest dobrze. I niech tak będzie dalej.

Rada? Tylko od niego!

Jeśli masz kogoś prosić o opinię i pomoc, to tylko jego. Potrafi słuchać w skupieniu i ostudzić twoje emocje, które zaburzają obraz sytuacji. Wiesz, że doradzi ci najlepiej, ufasz mu bezgranicznie i możesz na nim polegać. W końcu nikt nie zna cię lepiej i nikt lepiej ci nie życzy.

Pokonaliście razem niejeden problem

Zaliczyliście niejeden dołek, kryzys i trudny czas. Wasz związek nie jest wolny od rys i zadrapań, a nawet pęknięć – a mimo to wciąż stoicie za sobą murem, jesteście razem, silniejsi po każdej przeżytej burzy i gotowi, by stawić czoło kolejnym problemom, gdy tylko pojawią się na horyzoncie.

Jest twoim pierwszym kontaktem

To dla ciebie naturalne i oczywiste, jego numer znasz na pamięć i bez wahania wybierasz w chwili potrzeby. Gdy napotykasz problem, to do niego dzwonisz, by się poradzić lub poprosić o pomoc, a gdy osiągasz sukces, to on dowiaduje się pierwszy i pierwszy ma okazję do złożenia ci gratulacji.

Jak nikt inny potrafi postawić cię do pionu

Kiedy trzeba – skrytykuje, ochrzani, pokaże błędy i postawi do pionu. Potrafi zmotywować jak nikt inny, wypędzić drzemiącego w tobie lenia lub marudę – pesymistę i zmusić na spojrzenie na świat od zupełnie innej strony. Dba o to, byś po upadku otrzepała się i podniosła dumnie trzymając głowę w górze.

Bez wahania zabrałabyś go w podróż życia

Gdyby ktoś dał ci możliwość odbycia podróży twojego życia, takiej, o której od zawsze marzyłaś, bez wahania właśnie dla niego kupiłabyś drugi bilet. Nie wyobrażasz sobie spełnienia marzeń bez jego udziału, wakacyjnych przygód bez jego towarzystwa. W końcu to twój mężczyzna, twoja bratnia dusza, twój najlepszy przyjaciel.

Zapisz