Go to content

Siła podświadomości. Jak uwolnić się od stresu w 15 minut

Siła podświadomości. Jak uwolnić się od stresu w 15 minut
Fot. iStock/BraunS

Co skrywa nasza podświadomość? Jaki ma to na nas wpływ? Zdaniem wielu psychologów jej udział widoczny jest w większości naszych zachowań. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Dopiero po jakimś czasie zachodzimy w głowę, dlaczego w danym momencie postąpiliśmy w taki, a nie inny sposób lub też powiedzieliśmy coś, czego dzisiaj żałujemy. Może to być powodem stłumionych emocji, które zostały zepchnięte do naszej podświadomości. Najczęściej są to lęki, z którymi nie potrafimy sobie poradzić albo wkradający się dziś do wszystkich obszarów naszego życia – stres.

Najskuteczniejszą terapią na uwolnienie się od obciążeń naszej podświadomości jest hipnoza. Choć kojarzyć się to może z kozetką u terapeuty i magicznym amuletem, jej prawdziwe oblicze może nieco cię zaskoczyć. Hipnoza to bowiem nic innego, niż właściwa relaksacja i koncentracja, dzięki której możesz zajrzeć w głąb siebie i zrozumieć co jest powodem twojego stresu. Pomoże ci się to od niego uwolnić i zrelaksować. Od czego zatem powinnaś zacząć? Od tych 5 kroków autohipnozy.

5 kroków do autohipnozy – ich wykonanie zajmie ci nie więcej niż 15 minut:

1. Oddychaj głęboko

Usiądź wygodnie i skup się na swoim oddechu. Oddychaj spokojnie i głęboko. Pozwól, aby świeże powietrze wypełniło twoje płuca i nowa dawka tlenu wypełniła twój umysł. Zrelaksuj się.

2. Wyobraź sobie siebie unosząca się w obłokach

Wyobraź sobie, że leżysz na chmurze. Otacza cię jej lekka puszystość. Jest ci ciepło i przyjemnie. Pozwól jej przejąć od siebie cały twój stres. Jesteś bezpieczna. Zapamiętaj to uczucie.

3. O czym myślisz?

Podczas gdy będziesz czuła się bezpieczna i zrelaksowana, mogą docierać do ciebie różne nieprzyjemne myśli i uczucia. Pozwól sobie na to. Nie staraj się z nimi walczyć. Skup się na tym jakie myśli do ciebie przychodzą, spróbuj zrozumieć o je powoduje.

4. Pozwól im odejść

Kiedy już udało ci się zrozumieć co jest powodem danej myśli, czy uczucia pozwól jej odejść. Nie poświęcaj jej zbyt dużo czasu. Pozwól, by przejęła je od ciebie twoja chmura. Postępuj tak z każdą następną myślą, aż do momentu kiedy uda ci się osiągnąć wewnętrzny spokój.

5. Naładuj się pozytywną energią

Jeśli udało ci się już wyciszyć i pozbyć się wszelkich negatywnych emocji, postaraj się teraz skupić na czym pozytywnym np. „Jestem przyjemnie zrelaksowana” lub „Jestem panią własnego losu, moje myśli tworzą to, kim jestem”. Poświeć chwilę na to by nacieszyć się tą chwilą. Za moment możesz już nie mieć na to czasu.

Stosując autohipnozę każdego dnia, możesz znacznie zredukować negatywne skutki stresu w twoim i wreszcie przerwać to błędne koło. Daj sobie te 15 minut dziennie. Niech to będzie czas tylko dla ciebie. Najwyższa pora pozbyć się tego kamienia, który ciągnie ci w dół. Weźcie sobie do serca te kilka kroków, które pomogą ci na nowo cieszyć się życiem.


Źródło: powerofpositivity.com