Lifestyle Psychologia

9 rzeczy, które według terapeutów, powstrzymają cię przed załamaniem nerwowym

Redakcja
Redakcja
23 lutego 2018
1 z 1

9 rzeczy, które według terapeutów, powstrzymają cię przed załamaniem nerwowym

Fot. iStock / sankai

4. Reaguj na swoje emocje

Nie udawaj, że nic się nie dzieje, odczuwaj i reaguj na swoje emocje. Łatwiej jest działać, gdy emocje są zrozumiane i okiełznane, niż spychane do podświadomości. Odczuwanie dobrych i złych emocji jest dobrą i naturalną częścią życia, nie można ignorować ich siły.

5. Sięgnij po wsparcie

Nie zamykaj się w sobie w obliczu problemów. Nawet gdy wydaje ci się, że nikt nie zrozumie twojego bólu czy strachu, podzielenie się z kimś emocjami, zdejmie z ciebie przygniatający balast. Na pewno masz obok siebie kogoś, kto da ci siłę, aby iść naprzód, gdy będzie ci ciężko.

6. Rób to, co kochasz

Nawet w najgorszym czasie w życiu, robienie tego, co kochasz wleje odrobinę światła i ciepła w twoje serce. Czynności wykonywane z pasją rodzą radość i satysfakcję, a tego nigdy dość w życiu.

7. Pamiętaj, że nie ty jedna masz problemy

Zapewne nie lubisz porównywać się do innych, ale pomyśl, że nie ty jedna w pewien sposób zostałaś przyparta przez życie do muru. Dzięki temu nie jesteś sama i zawsze spotkasz kogoś, kto będzie umiał wczuć się w to, co czujesz, i pomoże ci przejść przez sytuację.

8. Problemy kiedyś się skończą

Zawsze o tym pamiętaj, choćby sytuacja była nawet krytyczna. Wszystko kiedyś minie, dobiegnie końca, a kiedy uda ci się przetrwać, będziesz zaskoczona własną siłą. Kiedy po drodze znów zabraknie ci sił, weź głęboki oddech i przypomnij sobie, że nic nie trwa wiecznie.

9. Nie zakopuj się w smutku

Choć radość w chwilach załamania nerwowego nie jest tym, na co miałabyś ochotę, nawet wbrew samopoczuciu, uśmiechnij się. Potraktuj uśmiech jako zaproszenie dobrych emocji do swojego życia, uwolnij endorfiny, które w naturalny sposób pomogą obniżyć poziom stresu i pomogą zrelaksować się i zrelaksować.

źródło: www.powerofpositivity.comzdrowie.gazeta.pl

PoprzedniNastępny
Lifestyle Psychologia

Chcesz wychować geniusza? Karm go tym

Redakcja
Redakcja
23 lutego 2018
1 z 1

Chcesz wychować geniusza? Karm go tym

Fot. iStock/SolStock

Pieprz cayenne

Ten punkt może wydawać się nieco kontrowersyjny. Wiadomo, że ostrych przypraw należy używać z rozwagą. Poza tym niewiele dzieci je lubi. Jeśli jednak twoja pociecha przepada za chilli, możesz spróbować włączyć do diety niewielką ilość pieprzu cayenne. Jest on pełen związku, który uwalnia ciepło i rozgrzewa jedzenie w ustach. Ten sam związek, jak wykazały badania, faktycznie uwalnia także endorfiny i pozwala naszym ciałom odprężyć się po stresującym dniu. Chodzi o aktywny składnik o nazwie „kapsaicyna”. Ma działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające.

Ciemna czekolada

Większość dzieci omija ją szerokim łukiem. To duży błąd, bo jeśli już chcemy dać dziecku czekoladę, powinniśmy wybrać tę gorzką. Pobudza ona układ krążenia, co bezpośrednio wpływa na lepszą pracę mózgu. Jedzenie gorzkiej czekolady zapewnia lepszą kontrolę impulsów i przyspiesza czas reakcji.

Źródło: Power of positivity

PoprzedniNastępny
Lifestyle Psychologia

„Pisząc to płaczę, bo trochę wyrzucam z siebie to za czym tak tęsknię”. Akcja #ListdoNiego

Listy do redakcji
Listy do redakcji
23 lutego 2018

Kochany, za nami kilka lat pełnych miłości ale i pecha, czasem myślę, że 13-sty był pechowy bo wiele rzeczy nie układa się dla nas korzystnie. Ale twoja miłość  w tym wszystkim daje mi siłę. Po drodze moje problemy hormonalne i twoje kłopoty zdrowotne, to wszystko sprawiło, że po kilku latach małżeństwa dalej jesteśmy 1 plus 1, choć wiesz, jak marzę o dziecku razem  z Tobą.

Ostatni czas to dla nas sprawdzian naszej siły miłości. Jest ciężko, ale jak minie ten czas, który musimy wytrzymać bez swojej bliskości, zwyciężymy, damy rade. I wiesz, co myślę, że wtedy już będzie  z górki. Tak ciężko mi leżeć koło Ciebie i nie móc zrobić nic więcej niż pocałunki. Tak trudno powstrzymać się, gdy leży obok ktoś, kogo tak pragniesz. Wiesz, że nie raz zarzucałam Ci, że już Cię nie pociągam, że mnie nie kochasz. Sama wiem, że to nieprawda. Wiem za to, że jesteś najbardziej odpowiedzialnym mężczyzna świata, że myślisz i dbasz o mnie jak o największy skarb. Pisząc to płaczę, bo trochę wyrzucam  z siebie to, za czym tak tęsknię. Ale wiem, że zasługujemy na to wszystko o czym najbardziej marzymy i  w końcu to będzie nasze.

Uwielbiam w Tobie ten spokój ducha ale i zadziorność, to w jaki sposób mrużysz oczy i tak fajnie się uśmiechasz. Doceniam każdy miły gest  w moim kierunku i to poczucie bezpieczeństwa. Myślę, że przeciwności są chwilowe i tylko nas, wbrew pozorom, umocnią. Proszę tylko o więcej dni tylko dla nas, byśmy w tej naszej szarej codzienności nie zapomnieli, jak jesteśmy dla siebie ważni i jak bardzo się kochamy. Kocham Cię.

Nadziejka

Akcja #ListdoNiego

Napisz i wyślij do nas swój #ListdoNiego – i uwolnij słowa. Wybrane listy opublikujemy, a najlepsze wyznania nagrodzimy – a nagrody czekają bajeczne. 😉

Bądźcie z nami, oprócz waszych listów w ramach akcji ukażą się… różne miłosne sekrety. Gotowi na miłość?

Czekamy na wasze listy pod adresem: [email protected]w tytule wiadomości wpisujcie: #ListdoNiego. Koniecznie podpiszcie się imieniem i nazwiskiem, a jeśli życzycie sobie publikację pod pseudonimem – napiszcie nam o tym!

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me .
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora i Sponsora konkursu swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
Wysłanie tekstu jest równoważne ze zgodą na jego publikację oraz kontakt ze strony Oh!me w celu odbioru nagrody. Tekst powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem. Publikacja pojawi się pod wybranym przez autora pseudonimem bądź inicjałami. Prosimy o dołączenie informacji, jak chcecie zostać podpisani lub wyraźną informację, że chcecie by tekst pojawił się pod waszym imieniem i nazwiskiem.

Nagrody:

logo

2 x zaproszenie do Hotelu Afrodyta Business&SPA*

ohme konkurs karnet

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Karnet ważny do zrealizowania przez 3 miesiące od daty rejestracji (przyznania karnetu).

Kopia Panorama hotel z zewnątrz Afrodyta

Szampan&Sekrety_logo_beztła

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od poniedziałku do czwartku. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 500 PLN.**

IMG_5628

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 800 PLN.*, **

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Platinum butelka szampana, śniadanie dla dwojga, zmysłowa niespodzianka i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 1200 PLN.*, **

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
** Realizacja bonu podarunkowego zgodnie z regulaminem „Bonu Podarunkowego Szampan i Sekrety”; regulamin zawierający informacje o sposobie zrealizowania wygranej zostanie przesłany laureatom

Hama - logo

3 x zestaw dobrej mocy dla dwojga od hama, składający się z:

 1. Hama Ładowarka bezprzewodowa „Magnetic Touch” do smartfonów (1 szt.)
  hama_magnetictoich2

  – Gwarantowana maksymalna szybkość ładowania dostosowana do urządzenia

  – Zoptymalizowany proces ładowania oszczędza akumulator i wydłuża jego trwałość

  – Ekskluzywne wzornictwo na wysoki połysk

  – Bezprzewodowe ładowanie smartfonów za pomocą technologii Qi

  – Obracany o 360° zacisk do mocowania na kratce wentylacyjnej w pozycji pionowej lub poziomej

 2. Hama Power Pack „Premium Alu”, 8000 mAh, antracytowy (1 szt.)

hama_premiumalu1

– Ładowarka Power Pack umożliwia mobilne zasilania energią

– Atestowane ogniwa gwarantują najwyższy standard bezpieczeństwa i najwyższą jakość

Akcja trwa od 05.02.2018 do 28.02.2018 roku.

Regulamin zabawy jest dostępny tutaj.

 


Zobacz także

Karuzela z singielkami

Jak się zmienia organizm mężczyzny, który zostaje ojcem

Drogi „były”, patrzę jak układasz sobie życie i nie wiem, czy powinnam jej powiedzieć o nas