Lifestyle Psychologia

Karma wraca. To co dajesz, to też do ciebie przyjdzie. 12 praw Karmy, które warto wcielić w życie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
3 września 2016
Karma wraca. To co dajesz, to też do ciebie przyjdzie. 12 praw Karmy, które warto wcielić w życie
Fot. iStock/gremlin
 

Karma to dla wielu z nas pojęcie wciąż nieco abstrakcyjne. Lubimy mówić karma wraca, słusznie rozumiejąc, że dobro lub zło wysłane w świat powróci do nas zawsze, wcześniej czy później w jakieś formie, pod jakąś postacią. Załóżmy, że zawsze jesteście gotowi nieść pomoc innym. Nawet w banalnych, prostych sytuacjach: przytrzymując drzwi, pożyczając drobne na parkometr. Jakie jest prawdopodobieństwo, że osoba, której pomogliśmy odwzajemni, lub „poda dalej” nasz dobry uczynek?… Jakie jest prawdopodobieństwo, że nasze działanie stało się pozytywnym źródłem energii? Żeby się o tym przekonać, warto wcielić w swoje życie pozostałe prawa Karmy. Jesteście ich ciekawi?

Karma wraca – 12 praw Karmy, które mogą zmienić twoje życie

Wielkie prawo: „Co posiejesz, to zbierzesz” (zwane również prawem przyczyny i skutku).

Nasze myśli i działania mają konsekwencje – dobre lub złe. Jeśli chcemy pokoju, miłości, harmonii, dobrobytu, musimy być gotowi na podejmowanie odpowiednich działań. No i oczywiście – czyńmy innym to, co chcielibyśmy, żeby i nam czyniono. Karma wraca.

Prawo Stworzenia: „To czego pragniemy, osiągamy jedynie poprzez własne działanie.”

Nie ma zdarzeń przypadkowych, to co się dzieje w naszym życiu wynika z naszego uczestnictwa i współdziałania. Jesteśmy  związani z wszechświatem, więc to co, się dzieje na zewnątrz ma początek wewnątrz nas – w naszych emocjach i myślach.

Prawo Pokory: „Nie akceptując tego, czego jesteś świadkiem, nie sprawisz, że to zniknie”

Akceptacja jest podstawą. Krótko mówiąc, żeby zmienić jakąś sytuację, musimy najpierw ją zaakceptować i przyjąć do świadomości.  Skupiając się na jej  negatywnych aspektach nie przybliżysz się do jej rozwiązania.

Prawo Wzrostu: „Nasz rozwój powinniśmy postawić ponad wszystkie okoliczności.”

Jedyne, nad czym mamy kontrolę to my sami. Kolejne działania (lub ich zaniechanie) przyniosą zarówno pozytywne lub negatywne okoliczności w naszym życiu.  Chcesz się rozwijać, dąż do zmian wewnątrz siebie, w swoim sercu, a nie staraj się zmieniać wszystkich wokół. Kiedy zmieniasz się w środku, zewnętrzna rzeczywistość zmienia się również.

Prawo Odpowiedzialności: „Nasze życie jest tylko naszym dziełem, niczym więcej.”

Gdy dzieje się coś nie tak, na zewnątrz wokół ciebie, najczęściej wynika to  z tego, że coś jest nie tak wewnątrz ciebie. Jeśli mamy zmienić nasze życie, musimy zmienić nasze samopoczucie, opanować emocje, zmienić sposób myślenia.

Prawo Związku i Współzależności: „Wszystko we wszechświecie jest połączone, zarówno to co małe jak i to, co duże.”

Nasza przeszłość, teraźniejszość i przyszłość są połączone, wynikają z siebie wzajemnie. To, co ci się przydarza, ma swoje znaczenie. Jeden etap życia jest związany z następnym. Życie jest procesem.

Prawo Skupienia: „Nie kieruj swojej uwagi poza to, co w chwili obecnej jest twoim zadaniem.”

Nie możesz mieć negatywnych myśli lub działać w negatywny sposób i oczekiwać, że będziesz się rozwijać duchowo. Musimy skierować całą uwagę na osiągnięcie założonego celu.

Prawo Gościnności i Dawania przykładu: „Działając bezinteresownie pokazujemy prawdziwe intencje.”

Mówiąc prościej: to, w co twierdzimy, że wierzymy musi przejawiać się w naszych działaniach. Bezinteresowność jest cnotą tylko wtedy, gdy jesteśmy nastawieni coś innego niż my sami.

Prawo Zmian: „Historia będzie się powtarzać, aż ją zmienisz”.

Świadome zaangażowanie w zmiany jest jedyną metodą wpływania na przyszłość.

Prawo Chwili Obecnej: „Teraźniejszość jest wszystkim, co mamy.”

Oglądając się z żalem w przeszłość i wybiegając z nadzieją w przyszłość, niepotrzebnie pozbawiamy siebie nowych perspektyw. Stare myśli i wzorce zachowań odbierają nam szanse na zmianę.

Prawo Cierpliwości i Nagrody: „Nie stworzysz nic wartościowego bez cierpliwej, konsekwentnej pracy.”

Wszystkie nagrody są owocem ciągłej, systematycznej pracy.

Prawo Znaczenie i Inspiracji: „Najlepszą nagrodą jest to, który przyczynia się do całości.”

Końcowy efekt jest niczym w porównaniu z tym, czego dokonałeś wewnątrz siebie, by go osiągnąć.

Warto wziąć sobie do serca słowa Mahatmy Gandhi: „Człowiek jest tylko produktem swoich myśli, tworzymy się na podobieństwo swoich myśli.”


 

Źródło: powerofpositivity.com,


Lifestyle Psychologia

Tęczowe włosy. Świat zwariował na ich punkcie

Redakcja
Redakcja
3 września 2016
Fot. Screen / Instagram
 

Chcesz coś zmienić – zacznij do fryzury. Ile osób wyznaje tę teorię? Są kobiety, które przez lata noszą tę samą fryzurę, mają ten sam kolor włosów, nie chcą nic zmieniać w swoim wyglądzie. Są też takie, które trudno poznać na ulicy, bo ich głowa zmienia się właściwie co chwilę. Włosy blond, czarne, trochę dłuższe, by za chwilę znowu były krótkie. Każdy szuka jakiegoś pomysłu na siebie. A jak wiadomo – ścieżki są różne.

Okazuje się, że hitem mogą stać się tęczowe włosy. Kiedy jeden z salonów fryzjerskich umieścił zdjęcia farbowanych w kolorach tęczy włosów – ludzie oszaleli. W błyskawicznym tempie zdjęcia uzyskały 11 tysięcy udostępnień i zawiesiły pracę serwerów.

A wy? Co myślicie o takich tęczowych włosach? Zwłaszcza, kiedy przyjdzie szaro-bura jesień?

 

Stay tuned for the final results later today 🙂 #rainbowhair #hiddenrainbow #hiddenrainbowhair by Seniour colourist Carla Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Not Another Salon (@notanothersalon)

Hidden rainbows are all the London rage right now. #hiddenrainbowhair #hiddenrainbow #rainbow #rainbowhair by Carla

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Not Another Salon (@notanothersalon)

Źródło: Instagram


Lifestyle Psychologia

Przestań żałować w swoim życiu różnych rzeczy. Czas najwyższy to zmienić!

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
3 września 2016
Fot. iStock/ SrdjanPav

Czego najbardziej żałują ludzie pod koniec życia?

– że w ich życiu nie było więcej miłości

– że nie spędzali więcej czasu z ludźmi, których kochali, którzy byli dla nich ważni

– że zbyt dużo czasu spędzili w pracy

– że nie skupili się na rzeczach, na których im naprawdę zależało

– że nie poszli za głosem swoich własnych potrzeb, tylko żyli według scenariusza, który przygotował im ktoś inny

– że nie podjęli ryzyka, nie skorzystali z podsuwanych im szans i okazji.

A gdybyś ty dzisiaj musiała zrobić podsumowanie swojego życia? Czego byś żałowała najbardziej? Tak bardzo, że aż myśl o tym, że nie spróbowałaś, że coś zmarnowałaś, by cię zabolała?

Dlaczego jest tak, że my sami sobie to robimy? Nie podejmujemy ryzyka, nie zmieniamy tego, co w naszym życiu czyni nas nieszczęśliwymi? Przecież wszystko zależy od nas. Co zrobić, by nigdy w  naszym życiu nie żałować, że czegoś nie zrobiliśmy, czy zrobiliśmy, że przegapiliśmy dla nas jakąś szansę na szczęście?

Zobacz swoje błędy inaczej

Nasze błędy dyskredytują nas w oczach nas samych. Popełniasz błąd – to znaczy jesteś słaby, nie nadajesz się, za wysokie progi, itp. A przecież błędów nie popełniają jedynie ci, którzy nic nie robią. Warto to sobie na stałe zanotować w głowie. Błąd to lekcja, dzięki której możemy my stać się lepsi, dostrzec, w jakim kierunku chcemy zmierzać. Hej – błąd, to jest najlepsze, co może ci się trafić, bo nic tak nie rozwija nas samych, jak porażki, jak dążenie to ich nie popełniania, jak zrozumienie, skąd i dlaczego one się w naszym życiu zdarzają!

Ciesz się chwilą!

Jasne, że wytyczanie sobie planów i celów na przyszłość jest ważne. Ale nie możemy sobie zakładać klapek na oczy i widzieć tylko to, co przed nami. Najwięcej radości i satysfakcji daje droga do wytyczonego celu. Rozejrzyj się wokół. Ile masz powodów, by się właśnie teraz uśmiechnąć. Nie wierzę, że nie znajdziesz ani jednego? Codziennie rano uśmiechaj się do tego co tu i teraz. Zauważaj te chwile i ciesz się nimi!

Skup się na „kto”, a nie „co”

Przestań myśleć i oceniać siebie w kategoriach tego, co udało ci się zrobić, a co w swoim życiu spaprałaś. Ty jesteś ważna. Skup się na sobie, polub siebie, mów sobie fajne i miłe rzeczy, myśl o sobie dobrze. Dobrzy ludzie robią dobre rzeczy w sposób naturalny. A więc myśl o sobie dobrze!

Wykorzystuj swój czas

Czasu nie da się zarobić, kupić, dorobić. Każdy z nas ma go dokładnie tyle samo. 24 godziny, 60 minut. Ani mniej, ani więcej. Naprawdę nie masz czasu na rzeczy, na których tobie zależy? Na spędzenie go z ludźmi, którzy są dla ciebie ważnie? Więc co jest ważniejszego, skoro brakuje ci dnia na to, co istotne, co sprawia, że jesteś szczęśliwa?

Dokonuj wyborów

To jeden z największych darów, jaki mamy – możliwość wyboru. Ci, którzy ryzykują, którzy próbują, choć pewnie nierzadko ponoszą porażkę, to jednak żałują mniej? Bo spróbowali, bo sprawdzili, czy to była dobra droga, dobra myśl, bo wyciągnęli wnioski, poszerzyli swoje horyzonty, otworzyli głowy na nowe. Dokonujesz wyborów pomiędzy tym, co ty chcesz, a co wmawiasz sobie, że „musisz”?

Czasami takie drastyczne podsumowania pod tytułem: „Dziś jest ostatni dzień mojego życia, czego żałuję” stawiają nas na nogi, każą spojrzeć na nasze życie z innej niż na co dzień perspektywy. I pozwalają zmienić nasze życie i nas samych, tak, by żałować jak najmniej!


Zobacz także

7 etapów żałoby po rozpadzie związku. Pozwól sobie na ich przejście, bez zbędnych wyrzutów

Kiedy czujesz się niewystarczająco dobry, nigdy nie zapominaj o tych sześciu rzeczach

Nie pozwól, by inni ograniczali twoje szczęście. Czas najwyższy z tym skończyć!

Nie pozwól, by inni ograniczali twoje szczęście. Czas najwyższy z tym skończyć!