Lifestyle Zdrowie

Dietetyczny hit na 2019 rok. Dieta pegańska zdobywa coraz większą popularność

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
30 grudnia 2018
Fot. iStock/gpointstudio
 

Temat diet chyba nigdy nie zostanie wyczerpany. Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał zrzucić kilka, a nawet i znacznie więcej, kilogramów. W takim przypadku idealnie by było, gdyby dietę dobierał do potrzeb dietetyk, ale najczęściej sami decydujemy o tym, co najbardziej nam pasuje.

Ważne jest, by nie sięgać po to, co naprawdę może zaszkodzić. Dieta tasiemcowa, baletnicy czy ekstremalne głodówki nie przynoszą niczego dobrego. Szkodzą organizmowi, a co smutniejsze — wręcz gwarantują pojawie nie się efektu jo-jo.

Zastawiając w tyle to, co z pewnością szkodzi, warto przyjrzeć się  innym propozycjom dietetycznym. Wśród nowszych pomysłów na szczuplą sylwetkę znalazła się dieta pegańska. To osobliwe połączenie założeń diety paleo i weganizmu znane jest od 2015 roku. Jej zasady stworzył dr Mark Hyman i na razie wydaje się, że jest ona bezpieczna dla osób ją stosujących.

Założenia diety pegańskiej

Peganizm czerpie to, co najlepsze w weganizmie i diecie paleo, jednak bez skrajnych restrykcji wynikających z obu diet.

Warto sięgać po zdrowe tłuszcze np. z orzechów i awokado, roślinnych olejów. Posiłki powinny opierać się na dowolnych warzywach, wybranych owocach, jajkach. Ryby i mięso można spożywać, jednak nie mogą być one podstawą diety. Podobnie jak warzywa strączkowe, które powinny być traktowane wyłącznie jako dodatek do diety.

Dieta powinna być jak najbardziej naturalna, bez produktów przetworzonych, bez konserwantów i chemicznych polepszaczy. Najlepiej zrezygnować z produktów zawierających gluten i cukier oraz mlecznych (wyjątek mogą stanowić od czasu do czasu spożywane produkty z koziego mleka).

Ponieważ dieta opiera się na produktach o niskim indeksie glikemicznym, posiłki nie powodują gwałtownych skoków cukru, a więc zabezpieczają przed atakami wilczego głodu. To pomoże nie tylko zachować szczupłą sylwetkę, ale u osób, które skarżą się na kilka niechcianych kilogramów, pomoże schudnąć. Tego typu dieta poprawi także samopoczucie i stan skóry oraz włosów, ze względu na obfitość ważnych dla organizmu substancji odżywczych.

źródło:  kobieta.wp.pl, www.elle.pl 


Lifestyle Zdrowie

Nigdy nie wiesz, czy kochasz ostatni raz… – casting do najpiękniejszego filmu o miłości wszech czasów!

Redakcja
Redakcja
31 grudnia 2018
Fot. iStock
 

Moja babcia zawsze powtarzała: „Nigdy nie wiesz, czy kochasz ostatni raz…”. Doceniam te słowa coraz bardziej, zwłaszcza kiedy na nowo muszę oswoić się z porażką, rozstaniem, kiedy myślę sobie, że wszystko, co najlepsze już dawno za mną…

Pewnie dzisiaj dodałaby, jak całe starsze pokolenie, że dzisiaj już tak się nie kocha, że jesteśmy niecierpliwi, że łatwiej nam wyrzucić, niż naprawić i pewnie miałaby rację…

W ubiegłym roku zostało zawartych 193 tysiące małżeństw ale złożono ponad 65 tysięcy pozwów o rozwód. Według GUS główną ich przyczyną jest „niezgodność charakterów”… Cokolwiek by to nie znaczyło, owa niezgodność ma chyba dzisiaj zdecydowanie swoje drugie dno. Dlaczego dzisiaj tak trudno o prawdziwą miłość i co to w ogóle znaczy? Chcemy się tego dowiedzieć, dlatego musimy poprosić Was o pomoc. Wspólnie z twórcami spektaklu „Czworo do poprawki” postanowiliśmy się tego dowiedzieć, zaczynając u … źródła. Szukamy par, z bardzo długim stażem małżeńskim, które zechciałyby nam o tym opowiedzieć i wziąć udział w nagraniu, dzięki któremu powstanie najpiękniejszy film o miłości. Jeśli znacie takie pary, na widok których kręci się w oku łza i serce bije z radości, a Was skłania do refleksji – piszcie do nas na adres [email protected] w temacie wpisując hasło – para do filmu. Po rozmowie z zainteresowanymi przekażemy wszystkie szczegóły i zaprosimy do nagrania. Film będzie częścią kampanii społecznej.

Czekamy na Wasze zgłoszenia! I … kochajmy się!


Lifestyle Zdrowie

Pięć cech narcyzów, które zaślepiają kobiety

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
30 grudnia 2018
Fot. iStock/South_agency

Nie jest żadną tajemnicą, jakie cechy charakteru prezentuje narcyz. Chyba każda kobieta wie, że należy trzymać się od takiego jegomościa z daleka. A mimo tych ostrzeżeń, wiele kobiet wchodzi w związki z narcyzami, choć początkowo mogą o tym nie wiedzieć. Najczęściej dopiero z czasem wychodzi na jaw, z kim tak naprawdę przyszło im dzielić życie.

Narcyzi, pomimo posiadania wielu negatywnych cech, wręcz toksycznych zachowań, są w stanie oczarować kobietę dosłownie w kilka chwil. Przyciągają do siebie kobiety, a szczególnie takie, które akurat bardzo potrzebują atencji. Zazwyczaj tak jest, że gdy kobieta spotyka się z narcyzem, on stara się jej nieba przychylić, ale z czasem sprawy będą wyglądać zupełnie inaczej.

5 cech narcyzów, które zaślepiają kobiety

Narcyzi roztaczają wokół siebie specyficzną otoczkę, która sprawia, że wiele kobiet po prostu traci dla nich głowę. Posiadają kilka takich cech, które rzeczywiście wpływają na zainteresowanie kobiet.

1. Seksualna atrakcyjność

Niby seks to nie wszystko, ale jak miło jest czuć chemię, prawda? A narcyzowi tego „czegoś” nie brakuje. Ładna twarz, zadbane włosy, dobrze zbudowana sylwetka i otoczka atrakcyjności seksualnej sprawia, że kobiety bardziej koncentrują się na fizycznych aspektach narcyza, nie wyczuwając specyficznej, negatywnej aury. Energia seksualna przytłacza energię  emocjonalną, ze szkodą dla kobiety.

2. Zręczna manipulacja

Narcyzi są znakomitymi uwodzicielami nie tylko ze względu na swój wypielęgnowany, elegancki wygląd. Oni doskonale potrafią wpływać na swoje wybranki. Są czarujący, wydają się dobrymi słuchaczami, gotowymi do natychmiastowej pomocy, gdy zajdzie taka potrzeba. Gdy jednak znudzą się relacją, przestają przyjmować się kobietą.

3. Wyidealizowany obraz

Narcyzi bardzo często są ludźmi sukcesu, nastawionymi na szybkie zdobywanie celów. Często przejawiają talent lub cechę, którymi przyciągają uwagę innych. Takie osoby są idealizowane przez kobiety, szczególnie te, które same czują się niezbyt pewnie w relacjach z mężczyznami. Niestety, cechy narcystyczne kogoś, kto pretenduje do miana ideału, wyjdą prędzej czy później.

4. Pozory empatii

Narcyzi są nie tylko znakomitymi manipulatorami, ale także znawcami kobiecych potrzeb. Doskonale wiedzą, co zrobić, by wywrzeć jak najlepsze wrażenie.  Narcyz początkowo w lot odgaduje potrzeby partnerki. Jednak to dobre wrażenie i chęć zaopiekowania się kobietą mija po pewnym czasie. Narcyz nie jest w stanie zadbać na dłuższą metę o kogoś innego niż on sam.

5. „Efekt WOW”

Narcyzi do perfekcji opanowali umiejętność kreowania własnej postaci.  Przedstawiają się w jak najlepszym świetle i potrafią dopasować to, co mówią, do oczekiwań kobiety. W ten sposób osiągają ten „efekt WOW”, przez który kobiety tracą głowę. Niestety to, co wydaje się chemią i idealnym dopasowaniem, jest wyłącznie ułudą.

źródło:  themindsjournal.com 


Zobacz także

„Cześć, wpadłam na kawę”. Tylko dlaczego o dziesiątej rano i czemu, do cholery, na pięć godzin?!?

7 kobiecych błędów, które zniszczą każdą miłość. Ale uwaga, mężczyźni też je popełniają

„Wiem, że to zdrowe, ale przez gardło mi nie przejdzie”, czyli jak przekonać się do niektórych produktów?