Uroda

9 prostych sztuczek, które pozwolą ci cieszyć się piękną i rozświetloną skórą

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
13 czerwca 2018
Następny

Dobra skóra to podstawa pięknego wyglądu. Cóż, podczas gdy niektórzy są genetycznie obdarzeni cudowną skórą, większość z nas potrzebuje jednak włożyć choć trochę wysiłku (a czasami więcej niż trochę), aby osiągnąć nieskazitelny wygląd.

Mamy dla was jednak dobrą wiadomość. Jeśli walczycie o piękną skórę, wystarczy wprowadzić małe zmiany w codziennej rutynie, by już za kilka dni cieszyć się pozytywnymi zmianami w wyglądzie skóry.

Oczyszczaj dwa razy

Większość dolegliwości skórnych ma swoje źródło w zatkanych porach, czyli uwięzionego brudu. Czy wiesz, że Koreanki mające nieskazitelną skórę czyszczą ją dwa razy? Dlatego czyszcząc skórę najpierw użyj kosmetyku na bazie oleju lub wody micelarnej, aby pozbyć się makijażu. Następnie przejdź do zwykłego mydła, by w pełni oczyścić twarz. Zapamiętaj: używanie mydła przed usunięciem makijażu przy pomocy oleistego kosmetyku wpycha brud w pory.

Używaj toneru

Toner chroni wilgotność skóry. Jest to niezbędny krok jeszcze przed nałożeniem kremu nawilżającego. Jeśli twoja skóra jest tłusta, użyj toneru na bazie oczaru wirginijskiego, zapobiegającego między innymi stanom zapalnym skóry. Jeśli natomiast twoja skóra jest sucha – skorzystaj z toneru na bazie aloesu. Tak czy inaczej, pamiętaj o włączeniu tego kroku do swojej codziennej pielęgnacji skóry.

Nawilżaj

Właściwe nawilżenie jest prawdopodobnie największym sekretem pielęgnacji skóry. Niezależnie od tego, czy twoja skóra jest tłusta, sucha, czy też mieszana, należy ją nawilżać i to dużo wcześniej od momentu, kiedy zauważymy na niej pierwsze zmarszczki.

Ograniczaj kofeinę

Kofeina wyjątkowo wysusza skórę. Ogranicz kawę do jednej dziennie i upewnij się, że na jedną filiżankę kawy wypijasz dwie szklanki wody. Tylko tak możesz zapobiec nadmiernemu wysuszaniu.

Ograniczaj cukier

Cukier to kokaina naszego społeczeństwa. Wciąga i znajduje się niemal we wszystkich produktach. Nadmierne spożycie cukru prowadzi do stanu zapalnego skóry, który objawia się trądzikiem i trądzikiem różowatym. Ponadto pokarmy o wysokim indeksie glikemicznym zwiększają stężenie cukru we krwi, co powoduje stan zapalny, który rozbija kolagen i elastyczność skóry. Więc następnym razem, gdy pomyślisz, że cukier to tylko zbędne kalorie, nie zapomnij też o swojej skórze!

Strona 1 z 2
czytaj dalej na następnej stronie

 

Uroda

Matka „nieobecna” i jej wpływ na twoje życie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
13 czerwca 2018
Fot. iStock/globalmoments
 

Ciepło matki, jej uwaga i miłość od momentu naszego przyjścia na świat jest prawdopodobnie jedną z największych potrzeb, jakiej człowiek może doświadczać. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo brak matki może zaburzyć nasze relacje z innymi w dorosłym życiu, jak komplikować nam odnalezienie swojej drogi do szczęścia. A przecież pierwszym lękiem, jakiego doznajemy jest jej brak – brak najbliższej osoby, która przychodzi z pomocą, gdy tylko jej potrzebujemy. Matki, która zna „nas na pamięć”.

Jesteśmy w stanie zaakceptować i wspierać wszystko, co robi w pierwszych chwilach naszego życia. Możemy jej wybaczyć nawet surową krytykę. Ponadto nie ośmielamy się kwestionować sposobu, w jaki nas traktuje. Mamy nawet skłonność do obwiniania siebie za to, że wywołaliśmy jej gniew. A najbardziej obawiamy się tego, że nas opuści. A co wtedy, gdy nasza matka jest po prostu „nieobecna”?

Pewnie nawet nie wiedziałeś, że boisz się tej jej nieobecności, mimo, że była ona dla ciebie synonimem bólu i strachu. Kiedy jednak matki nie było przy tobie wcale, obrażenia emocjonalne są tak wielkie, że wypalają w tobie olbrzymią pustkę, szczególnie jeśli zdarzy się to w ciągu pierwszych sześciu lat twojego życia.

Mama, której nie było

Co takiego dzieje się w twoim życiu? Czujesz lęk, w dorosłym życiu, konfrontując się z tak prozaicznymi sytuacjami jak ta, kiedy jesteś w domu sam. Budzi się w tobie niepokój. Na zewnątrz możesz być czarujący, w środku wciąż jesteś przerażonym dzieckiem.

Brak matki w dzieciństwie może być również przyczyną wielu zaburzeń snu i diety. Może twoja matka chciała, żebyś tylko jadł i spał, więc manipulowała tobą, nie dając ci bezwarunkowej obecności. Czułeś się coraz bardziej pogubiony i tak już zostało.

Dorosły, który mieszkał z niedostępną emocjonalnie matką, rozwija zachowania zgodne z typową sekwencją: protest, rozpacz i wyobcowanie. Nieobecność nie wywołuje uczucia. Sprawia, że ​​emocje szaleją. Blokujesz się na miłość, na wszystko dobre, co z nią przychodzi. A w relacji z bliskimi nie ufasz, tak bardzo boisz się porzucenia.

 


Uroda

3 rany emocjonalne z dzieciństwa, które nie pozwalają ci ruszyć do przodu

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
13 czerwca 2018
Fot. istock/bee32

Mówi się, że przeszłość zawsze wraca – w większym lub mniejszym stopniu. Każdy dzień naszego życia jest wynikiem tego, czego dokonaliśmy (lub nie) wcześniej. Chociaż eliminujemy z naszej świadomości bolesne wydarzenia, które już nastąpiły, pozostają one obecne w tym, czym jesteśmy dzisiaj i tym, czym będziemy jutro. Dlatego tak ważne jest uleczenie emocjonalnych ran z przeszłości. Są takie blizny, które mają szczególny wpływ na nasze życie.

Rany emocjonalne przypominają te fizyczne.  Jeśli je leczysz, pozostawiają ślad, ale już nie bolą. Jeśli je zlekceważysz, będą ci przeszkadzać. Mogą nawet ponownie się otworzyć lub sprawić, że twój stan się pogorszy. Wielu uważa, że ​​wystarczy zapomnieć o tym, co się stało, nie myśleć o tym, aby nie nadawać temu znaczenia. Ale są trzy emocjonalne ślady, które mogą bardzo negatywnie wpływać na nasze życie i których lekceważyć nie wolno.

Emocjonalne rany przeszłości związane z poczuciem własnej wartości

Jeśli poważnie kwestionujesz swoją wartość ze względu na przeszłe doświadczenia, za każdym razem, gdy ktoś cię odrzuca cierpisz trzy razy bardziej niż gdyby twoje poczucie wartości było na normalnym, zdrowym poziomie.  Drwiny, dewaluacja, ciągła krytyka lub bezpodstawne poczucie winy, wyrządzają wiele szkód temu, kto jest ich celem. Działają długofalowo.

Emocjonalne rany przeszłości związane z autonomią

Emocjonalne rany emocjonalne odnoszą się do sytuacji, w których ktoś (zazwyczaj ktoś bliski) sprawuje nad tobą nadmierną kontrolę. Obrażenia te odpowiadają wszystkim działaniom mającym na celu ograniczenie wolności i zdolności do decydowania. Występują, gdy dana osoba jest często karana z niejasnych powodów. Kiedy ta osoba jest stale odrzucana, lub też ktoś ciągle każe jej się tłumaczyć ze swoich działań. Kiedy traktowana jest jak ktoś bezużyteczny lub niezdolny do samodzielnego życia. Sprawiają, że dana osoba jest uległa i pasywna lub skrajnie buntownicza bez wyraźnego powodu.

Emocjonalne rany związane z uczuciami

Emocjonalne rany przeszłości, które bolą najmocniej, to złamane serce. Występują, gdy zostałeś porzucony, gdy twój rodzic zdystansował się emocjonalnie lub odizolował cię. Czujesz się ogromnie samotny i bezbronny, nieważny dla nikogo. Czujesz się nieakceptowany i gorszy. Leczy je czas, mądrość, którą masz w sobie, a czasem równiez profesjonalna terapia.


Na podstawie: nospensees.fr

 


Zobacz także

Te produkty zmieszczą się do każdej walizki! Wyrusz w podróż z marką BaByliss Paris

Klinika Miracki – Piękno, ludzie, technologia

manicure idealny

Moje miejsce nr 1 na manicure idealny w Warszawie