Lifestyle

Cytaty. Najpiękniejsze cytaty o miłości, o życiu i wszystkim tym, co ważne

Redakcja
Redakcja
16 października 2018
Cytaty. Najpiękniejsze cytaty o miłości, o życiu i wszystkim tym, co ważne
Fot. iStock / Nomad
 

Czasem wieszamy je na lodówce, wpisujemy ulubionym kolorem w kalendarz, powtarzamy jak mantry. Innym razem boimy się ich tajemniczej mocy i mówimy, że to stek banałów… Cytaty. O miłości, o życiu, wpisane w kartkę urodzinową i poprawiające humor. Zmuszające nas do zrozumienia świata w zupełnie inny, „cudzy” sposób i dające prawdziwego kopa do działania. Słowa, które, jeśli im tylko na to pozwolić, mają niesamowitą moc.

Specjalnie dla was, wybór tych najpiękniejszych, na wiele okazji i po prostu na życie.

Najpiękniejsze cytaty o miłości

Czasem trudno jest mówić o miłości, trudno powiedzieć „kocham cię” tak, by wyrazić to, co się naprawdę czuje. Na szczęście, niektórym artystom, poetom, muzykom i beznadziejnym romantykom (takim jak my sami) to się udało.

Najpiękniejsze cytaty o miłości, które wyrażają dokładnie to, co czujesz, gdy kochasz

12 miłosnych cytatów Disneya, które zmiękczą twoje serce (i kolana)

Najpiękniejsze cytaty o miłości – idealne na Walentynki

Nikt tak, jak ona nie mówił o miłości… „Kwiatki Marii Czubaszek”

Najpiękniejsze cytaty o życiu

Bywa tak, że gdzieś dostrzeżone zdanie, cytat zmusza nas do chwili refleksji, do zatrzymania się i zastanowienia nad sobą, nad tym, co nas spotyka. Niby nic, kilka słów. Ale wryją się nam gdzieś w głowę i wracają czasami w najmniej spodziewanych momentach. Stają się naszymi życiowymi dewizami, mottem, którym staramy się kierować na co dzień.

15 cytatów o życiu i miłości, które dodają skrzydeł

Siedem cytatów wartych przemyślenia, czyli Tom Hanks „na życie”

Inspirujące cytaty psychologiczne

Cytaty są jak obrazy lub rzeźby. Chociaż słowa mają swoje oczywiste znaczenie, zmieniają się, gdy spojrzymy na nie ze swojej własnej perspektywy. Gdy ty widzisz w tych słowach, coś oczywistego, ktoś inny może właśnie odkrywać w nich bramę do lepszego jutra. Słuchajmy i czytajmy duszą, każdy z nas potrafi w słowach znaleźć swój bilet do rozwoju.

Cztery inspirujące cytaty psychologiczne, które zmieniają prawie wszystko… jeśli im tylko na to pozwolisz

Cztery inspirujące cytaty psychologiczne, które zmieniają prawie wszystko… jeśli im tylko na to pozwolisz

Docenić własną siłę i odkryć drzemiący w nas potencjał, to tylko część sukcesu. Prawdziwie trudną i cenną umiejętnością jest zaakceptować siebie. Jeśli wydaje się wam to niemożliwe, przeczytajcie kilka cytatów Carla Junga, ucznia i następcy Freuda.

25 cytatów Carla Junga, ucznia Freuda, które pomogą ci docenić siłę, którą w sobie nosisz

Jeśli szukacie recepty na szczęście, to wszędzie przeczytacie, że aby być szczęśliwym w relacjach z innymi ludźmi czy też w związku, najpierw musimy zadbać o miłość do siebie. Bo dzięki tej miłości będziemy trzymać w ryzach nasze niepewności i nie pozwolimy, by miłość nas zniewoliła.

Niezależność emocjonalna – 20 cytatów, które pomogą ci o nią zadbać i o niej pamiętać

Cytaty o podróżowaniu

Nie każdy potrafi podróżować. To niezwykle cenna umiejętność, bo podróżowanie, ba, już wewnętrzna gotowość do wyruszenia w podróż, to swego rodzaju sygnał gotowości do życia.

10 cytatów, dzięki którym pomyślisz inaczej o podróżowaniu

Cytaty motywacyjne

Słowa mają moc, a umiejętnie wykorzystane potrafią postawić na nogi po najgorszych życiowych dolinach i upadkach. I choć czasem z cynicznym uśmiechem patrzymy na słynne powiedzonka tzw. „ludzi sukcesu”, odrobinę zazdrościmy im magii, którą potrafią wokół siebie roztaczać. A gdyby tak zamiast gderać i rozprawiać nad tym, czy jeden slogan może zmienić czyjeś życie,  spróbować znaleźć w słowach swoją małą motywację?

„Nie bój się wielkiego kroku. Nie pokonasz przepaści dwoma małymi…”. 10 cytatów, które dadzą ci kopa, by ruszyć do przodu!

Jak żyć?! 46 motywacyjnych cytatów o życiu, prosto od… Alberta Einsteina!

15 motywujących myśli od 15 wspaniałych kobiet. Kiedy następnym razem, życie kopnie cię w kostkę, przeczytaj 💗

Cytaty, które dają kopa do działania cz.1 | Koncentracja

Cytaty o rodzicielstwie

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak kochać dziecko, a dokładniej, jak kochać je mądrze, dobrą i szczerą miłością, pora zajrzeć do źródła… Nie ma chyba na świecie osoby, która lepiej oddałaby istotę uczciwości, miłości i akceptacji w wychowaniu niż Janusz Korczak.

Dajmy naszym dzieciom wszystko to, na co zasługują. To, co sami chcielibyśmy otrzymać.

„Nie ma dzieci – są ludzie”. 12 myśli Korczaka, które sprawiają, że zaczynamy widzieć więcej

O byciu rodzicem powiedziano już chyba wszystko. W księgarni znajdziecie mnóstwo poradników dotyczących wychowywania dzieci, w Internecie powstało tysiące blogów parentingowych. W sprawie dzieci (zwłaszcza cudzych), każdy ma swoje zdanie, pomysły i metody

Czemu zatem nie sięgnąć po kilka myśli o rodzicielstwie autorstwa uznanych pisarzy?

12 cytatów o rodzicielstwie, autorstwa wybitnych pisarzy

Cytaty znanych autorów

„Bo ja jestem, proszę pana, na zakręcie”. 10 najpiękniejszych cytatów z tekstów Agnieszki Osieckiej

„Miłość spłaca się na raty. Kłopot w tym, że zwykle miłość się kończy, a pozostają jeszcze raty do spłacenia”. 15 złotych myśli od Coco Chanel

Wojciech Młynarski, piosenkarz i poeta, satyryk i kompozytor. Wspominamy dziś jego kultowe już teksty i utwory.

Zatrzymajcie się dziś na chwilę, włączcie sobie którąś z piosenek pana Wojciecha i zachwyćcie się tym, jak bardzo jest ona o nas…

Róbmy swoje póki jeszcze w zielone gramy… Najpiękniejsze cytaty z piosenek Wojciecha Młynarskiego

Miarą społeczeństwa jest to, jak traktuje ono swoje kobiety i dziewczynki. 10 cytatów, za które kochamy Michelle Obama

„Teraz już takich nie robią” – narzekają jedni, a drudzy po prostu, od czasu do czasu wyciągają ze zgromadzonej na półce bogatej kolekcji zakurzone DVD i oglądają je, na poprawę humoru. Kultowych polskich komedii, tych, które reżyserował Stanisław Bareja, czy Sylwester Chęciński, tych, do których dialogi pisał Stanisław Tym, nie obejrzysz z obcokrajowcem, ani z osobą z dużo młodszego pokolenia. Żarty z absurdalnej, PRL-owskiej rzeczywistości nie będą dla nich zrozumiałe. Ale niektóre zdania, które w nich padły, weszły na stałe do języka polskiego. Dziś wam je przypomnimy.

„Klient w krawacie jest mniej awanturujący się”, czyli 10 cytatów z kultowych polskich komedii. Które są waszymi ulubionymi?

„Zostaw za sobą oczekiwania świata. Nie spełniaj marzeń kogoś innego”. Najpiękniejsze cytaty o tym, jak uczynić niemożliwe możliwym

„Nic dwa razy się zdarza…” i Ona też już się nam nie zdarzy. 10 najpiękniejszych cytatów z wierszy Wisławy Szymborskiej

Jane Austen bardziej współczesna niż myślisz. 15 myśli i cytatów, pod którymi podpiszesz się również dziś

Lewis Carroll, twórca dobrze znanej Alicji, był matematykiem. Na kartach swojej powieści sprytnie zawoalował wiele odniesień do swoich prywatnych przyjaciół i wrogów. Bez względu na to, jakie intencje mu przyświecały, jedno jest pewne – bez względu na to, czy do oryginalnej Krainy Dziwów wybierają się duzi czy mali, znajdą tam coś zupełnie innego i… z każdym powrotem będą odkrywali coraz więcej.

„Jak długo trwa wieczność? Czasami tylko sekundę”. Najpiękniejsze cytaty z Alicji w Krainie Czarów

Najpiękniejsze cytaty o przyjaźni

Przyjaciół cenimy ponad wszystko – tych prawdziwych oczywiście. Jednak raz na jakiś czas, zwiedzeni potrzebą wejścia w tę wyjątkową relację, padamy ofiarami przyjaciół na niby. I po każdym takim spotkaniu jeszcze lepiej wiemy, że nie ma na świecie większej wartości od szczerej przyjaźni.

Ta prawdziwa jest ponad naszymi słabościami.

7 cytatów o przyjaźni, do których czasem dobrze wrócić

 

 


Lifestyle

Jeśli wątpisz w swój związek i w uczucie twojego partnera, musisz to przeczytać

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
17 października 2018
Fot. iStock/South_agency
 

Kiedy kochasz kogoś szaleńczo, ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz jest zadowolenie się jedynie swoim własnym uczuciem. Chcesz wzajemności. Nie chcesz kwestionować, zastanawiać się, męczyć się myślami o tym, że ten związek nie ma szans, jeśli ty odpuścisz . Kwestionowanie uczucia wydaje się być sprzeczne z zaangażowaniem.

Kiedy jesteś już na pewnym etapie związku, po osiągnięciu pewnego punktu nie chcesz gdybać, wątpić. Jeśli wątpisz, rzuca się to cieniem na twoją relację. Trudne pytania trafią prosto w twoje serce i zasieją niepokój, cierpienie, niepewność. Będziesz inaczej patrzeć na tego, kogo kochasz. Możesz bać się tego, że kochasz.

Niepewność kiełkuje w nas czasem bez powodu. Zatruwa naszą podświadomość. Najważniejsze to znaleźć jej przyczynę, zrozumieć czego tak naprawdę się obawiamy, skąd biorą się nasze wątpliwości.

Możesz mieć powód, by wątpić w swój związek, ale może być i tak, że twoje wątpliwości są bezpodstawne.  Możesz obudzić się rano z ogromnym lękiem o przyszłość twojego związku. I co teraz?

Po pierwsze, uważnie siebie wysłuchaj siebie. Nie ignoruj ​​swoich wewnętrznych głosów, ale nie stań się ofiarą własnych spekulacji. Bądź tak rozsądny, jak pozwalają ci na to twoje emocje. Szukaj wsparcia od  znajomych i członków rodziny, ale nie zakładaj, że ich spostrzeżenia są dokładniejsze niż twoje.

Nie wybielaj się.  Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za porażki i sukcesy w naszych związkach. Oznacza to, że powinieneś starannie dobierać słowa, zwłaszcza gdy rozmawiasz z osobą, którą kochasz. Miłość bywa bolesna, myląca, wyczerpująca, frustrująca i przytłaczająco niesamowita. Prowadzi nas do miejsc, które cenimy i do miejsc, w których brzydzimy się być. Wydobywa absolutnie najlepsze i najgorsze w nas. Miłość wymaga brania ostrych zakrętów, wspinania się po stromych wzgórzach. Musisz wiedzieć, a nie gdybać, stawiać hipotezy. Ale musisz również mieć świadomość swoich błędów.

Jeśli masz wątpliwości, uspokój serce, zbadaj przyczynę swojego niepokoju. Nie bój się tego, czego się dowiesz. Tam, gdzie jest uczucie jest chęć walki o siebie nawzajem, chęć pracy nad sobą. Nie odpuszczaj, zadawaj pytania i szukaj odpowiedzi. Miłość znajdzie drogę.


Lifestyle

Dla kobiet sypiających z żonatymi facetami jest w piekle przygotowane specjalne miejsce

Listy do redakcji
Listy do redakcji
16 października 2018

Nie jestem święta, ale zawsze wyznawałam jedną zasadę: nigdy nie pójdę do łóżka z facetem, który ma żonę. Zasada zasadą, a życie pokazało mi środkowy palec. Dobrych kilka lat temu, kiedy jeszcze nie byłam mężatką, podczas wyjazdu służbowego w barze hotelu poznałam mężczyznę, nie miał obrączki na palcu, nie zająknął się na temat żony. To była przygoda na jedną noc, ale kiedy rano powiedział, że przeprasza – musi wyjść, żeby zadzwonić do żony, zmroziło mnie. Przecież miałam zasady, jak mogłam się nie zorientować, oczywiście, że siebie obarczałam winą za to, że doszło do takiej sytuacji.

Innym razem poznałam na imprezie faceta, który otwarcie zaproponował mi seks. Nie przeszkadzało mu, że ma żonę. Tłumaczył, że ona wie, że on ma większe potrzeby i skoki w bok są u nich naturalną rzeczą. Zrobiło mi się niedobrze…

Był też facet z portalu randkowego, zaczęliśmy się spotykać. Fajny, wydawało się, że niezależny, nie narzucający się, nawet zaczęłam myśleć, że być może coś z tego będzie do momentu, kiedy zobaczyłam go w galerii z żoną i córką… Myślałam, że zapadnę się pod ziemię… Zastanawiałam się, czy to moja karma by być kochanką żonatych facetów?

Doskonale zdaję sobie sprawę, że nie byłam pierwszą i na pewno nie ostatnią kobietą, która została oszukana przez żonatego mężczyznę. Ktoś może powiedzieć: „Takie gadanie, po prostu nie chciałaś widzieć prawdy”. Uwierzcie, dopóki nie znajdziecie się w takiej sytuacji, nie możecie oceniać. Faceci doskonale potrafią manipulować, od lat nie noszą obrączek, żeby nawet śladu na palcu nie było… Świetnie, niestety, się maskują. Co innego, gdy kobieta świadomie i z pełna premedytacją idzie do łóżka z żonatym facetem.

Znalazłam się po tej drugiej stronie. Jestem żoną, którą mąż zdradził z młodszą, która twierdziła, że się w nim zakochała, że nie chodziło jej o seks, bo nim poszli ze sobą do łóżka, ona długo o niego zabiegała. Kiedy w naszym małżeństwie pojawił się kryzys, umiejętnie to wykorzystała.

Jak się broniła? Przecież to miłość, nad tym się nie da zapanować, miłość dała jej prawo do mojego męża.

Zdrada lubi „okoliczności”. 8 rzeczy, które popychają do zdrady

Ale to tak nie działa. Nie masz prawa do czegoś, co już jest czyjeś, co nie jest twoje. Żadna kobieta nie ma prawa do mężczyzny, zwłaszcza żonatego, tylko dlatego, że go pragnie. Jeśli jesteś kobietą, która uważa, że może w życiu mieć wszystko, czego zapragnie, bez względu na to, że może kogoś zranić, to twój pogląd na świat jest naprawdę słaby. Masz za nic wspólne kobiece wartości, za nic kobiece wsparcie, solidarność, która może nie zawsze działa, ale w trudnych momentach, to my – kobiety się wspieramy nawzajem, to wśród kobiet znajdujemy zrozumienie i akceptację. Jak można być tak podłym, żeby tego nie widzieć. Jak można posunąć się do tego, żeby świadomie głęboko skrzywdzić kobietę, która jest jak siostra? Jak można powiedzieć: „Co ona mnie obchodzi?”, kiedy liczy się dla ciebie tylko ten facet. Facet, który zarabia nadal więcej od nas na tym samym stanowisku? Facet, który klepie po tyłku kelnerki i czyni niewybredne żarty wobec swoich koleżanek z pracy? Facet, który krzywdzi kobiety, stosuje przemocy nie tylko fizyczną, ale też psychiczną, ekonomiczną? Czy to nie my kobiety powinniśmy trzymać się razem, żeby przełamać ten patriarchalny model? By pokazać facetom, że jesteśmy więcej warte niż szybki numerek w hotelowym pokoju? Że się szanujemy? Że mamy swoją godność? Że mamy zasady, których nie łamiemy? Że nie śpimy z żonatymi facetami, bo tam po drugiej stronie jest też kobieta, której nie znamy, ale nie chcemy jej robić piekła na ziemi.

Czy ty, kobieto sypiająca z żonatym facetem, kiedyś o tym pomyślałaś? Czy postawiłaś się w sytuacji jego żony? Czy chciałabyś być na jej miejscu? Znaleźć się po drugiej stronie?

Nie jestem na tyle naiwna, żeby zakładać, że życie jest sprawiedliwe. Ale myślę, że gdybyśmy, jako kobiety, były solidarne wobec siebie, zamiast wbijać sobie nawzajem szpile, byłby to krok we właściwym kierunku.

Jeśli jesteś kochanką, która chętnie zakochuje się w żonatych mężczyznach i bez oporu z nimi sypia, jest dla ciebie specjalne miejsce w piekle. Nie robisz nic dobrego dla kobiet, co więcej – samolubnie zadajesz im ból, kiedy wyraźnie masz możliwość wyboru i decydowania o tym, co robisz. I jeszcze coś ci powiem – karma wraca – zawsze.


Zobacz także

Codzienne nawyki, które postarzają cię o co najmniej 10 lat

Szczęście nigdy nie przychodzi do tych, którzy nie doceniają tego, co mają

Dziecko potrzebuje wsparcia, nie wymówek