Go to content

Najpiękniejsze cytaty o wszystkim, co ważne

Cytaty. Najpiękniejsze cytaty o miłości, o życiu i wszystkim tym, co ważne
Fot. iStock / Nomad

Czasem wieszamy je na lodówce, wpisujemy ulubionym kolorem w kalendarz, powtarzamy jak mantry. Innym razem boimy się ich tajemniczej mocy i mówimy, że to stek banałów… Cytaty. O miłości, o życiu, wpisane w kartkę urodzinową i poprawiające humor. Zmuszające nas do zrozumienia świata w zupełnie inny, „cudzy” sposób i dające prawdziwego kopa do działania. Słowa, które, jeśli im tylko na to pozwolić, mają niesamowitą moc.

Specjalnie dla was, wybór tych najpiękniejszych, na wiele okazji i po prostu na życie.

Najpiękniejsze cytaty o miłości

Czasem trudno jest mówić o miłości, trudno powiedzieć „kocham cię” tak, by wyrazić to, co się naprawdę czuje. Na szczęście, niektórym artystom, poetom, muzykom i beznadziejnym romantykom (takim jak my sami) to się udało.

Najpiękniejsze cytaty o miłości, które wyrażają dokładnie to, co czujesz, gdy kochasz

12 miłosnych cytatów Disneya, które zmiękczą twoje serce (i kolana)

Najpiękniejsze cytaty o miłości – idealne na Walentynki

Nikt tak, jak ona nie mówił o miłości… „Kwiatki Marii Czubaszek”

Najpiękniejsze cytaty o życiu

Bywa tak, że gdzieś dostrzeżone zdanie, cytat zmusza nas do chwili refleksji, do zatrzymania się i zastanowienia nad sobą, nad tym, co nas spotyka. Niby nic, kilka słów. Ale wryją się nam gdzieś w głowę i wracają czasami w najmniej spodziewanych momentach. Stają się naszymi życiowymi dewizami, mottem, którym staramy się kierować na co dzień.

15 cytatów o życiu, które dodają skrzydeł

Siedem cytatów wartych przemyślenia, czyli Tom Hanks „na życie”

Inspirujące cytaty psychologiczne

Cytaty są jak obrazy lub rzeźby. Chociaż słowa mają swoje oczywiste znaczenie, zmieniają się, gdy spojrzymy na nie ze swojej własnej perspektywy. Gdy ty widzisz w tych słowach, coś oczywistego, ktoś inny może właśnie odkrywać w nich bramę do lepszego jutra. Słuchajmy i czytajmy duszą, każdy z nas potrafi w słowach znaleźć swój bilet do rozwoju.

Cztery inspirujące cytaty psychologiczne, które zmieniają prawie wszystko… jeśli im tylko na to pozwolisz

Cztery inspirujące cytaty psychologiczne, które zmieniają prawie wszystko… jeśli im tylko na to pozwolisz

Docenić własną siłę i odkryć drzemiący w nas potencjał, to tylko część sukcesu. Prawdziwie trudną i cenną umiejętnością jest zaakceptować siebie. Jeśli wydaje się wam to niemożliwe, przeczytajcie kilka cytatów Carla Junga, ucznia i następcy Freuda.

25 cytatów Carla Junga, ucznia Freuda, które pomogą ci docenić siłę, którą w sobie nosisz

Jeśli szukacie recepty na szczęście, to wszędzie przeczytacie, że aby być szczęśliwym w relacjach z innymi ludźmi czy też w związku, najpierw musimy zadbać o miłość do siebie. Bo dzięki tej miłości będziemy trzymać w ryzach nasze niepewności i nie pozwolimy, by miłość nas zniewoliła.

https://ohme.pl/lifestyle/niezaleznosc-emocjonalna-20-cytatow-ktore-pomoga-ci-o-nia-zadbac-o-niej-pamietac/

Cytaty o podróżowaniu

Nie każdy potrafi podróżować. To niezwykle cenna umiejętność, bo podróżowanie, ba, już wewnętrzna gotowość do wyruszenia w podróż, to swego rodzaju sygnał gotowości do życia.

10 cytatów, dzięki którym pomyślisz inaczej o podróżowaniu

Cytaty motywacyjne

Słowa mają moc, a umiejętnie wykorzystane potrafią postawić na nogi po najgorszych życiowych dolinach i upadkach. I choć czasem z cynicznym uśmiechem patrzymy na słynne powiedzonka tzw. „ludzi sukcesu”, odrobinę zazdrościmy im magii, którą potrafią wokół siebie roztaczać. A gdyby tak zamiast gderać i rozprawiać nad tym, czy jeden slogan może zmienić czyjeś życie,  spróbować znaleźć w słowach swoją małą motywację?

„Nie bój się wielkiego kroku. Nie pokonasz przepaści dwoma małymi…”. 10 cytatów, które dadzą ci kopa, by ruszyć do przodu!

Jak żyć?! 46 motywacyjnych cytatów o życiu, prosto od… Alberta Einsteina!

15 motywujących myśli od 15 wspaniałych kobiet. Kiedy następnym razem, życie kopnie cię w kostkę, przeczytaj 💗

Cytaty, które dają kopa do działania cz.1 | Koncentracja

Cytaty o rodzicielstwie

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak kochać dziecko, a dokładniej, jak kochać je mądrze, dobrą i szczerą miłością, pora zajrzeć do źródła… Nie ma chyba na świecie osoby, która lepiej oddałaby istotę uczciwości, miłości i akceptacji w wychowaniu niż Janusz Korczak.

Dajmy naszym dzieciom wszystko to, na co zasługują. To, co sami chcielibyśmy otrzymać.

„Nie ma dzieci – są ludzie”. 12 myśli Korczaka, które sprawiają, że zaczynamy widzieć więcej

O byciu rodzicem powiedziano już chyba wszystko. W księgarni znajdziecie mnóstwo poradników dotyczących wychowywania dzieci, w Internecie powstało tysiące blogów parentingowych. W sprawie dzieci (zwłaszcza cudzych), każdy ma swoje zdanie, pomysły i metody

Czemu zatem nie sięgnąć po kilka myśli o rodzicielstwie autorstwa uznanych pisarzy?

12 cytatów o rodzicielstwie, autorstwa wybitnych pisarzy

Cytaty znanych autorów

„Bo ja jestem, proszę pana, na zakręcie”. 10 najpiękniejszych cytatów z tekstów Agnieszki Osieckiej

https://ohme.pl/lifestyle/milosc-splaca-sie-na-raty-klopot-w-tym-ze-zwykle-milosc-sie-konczy-a-pozostaja-jeszcze-raty-do-splacenia-15-zlotych-mysli-od-coco-chanel/

Wojciech Młynarski, piosenkarz i poeta, satyryk i kompozytor. Wspominamy dziś jego kultowe już teksty i utwory.

Zatrzymajcie się dziś na chwilę, włączcie sobie którąś z piosenek pana Wojciecha i zachwyćcie się tym, jak bardzo jest ona o nas…

Róbmy swoje póki jeszcze w zielone gramy… Najpiękniejsze cytaty z piosenek Wojciecha Młynarskiego

Miarą społeczeństwa jest to, jak traktuje ono swoje kobiety i dziewczynki. 10 cytatów, za które kochamy Michelle Obama

„Teraz już takich nie robią” – narzekają jedni, a drudzy po prostu, od czasu do czasu wyciągają ze zgromadzonej na półce bogatej kolekcji zakurzone DVD i oglądają je, na poprawę humoru. Kultowych polskich komedii, tych, które reżyserował Stanisław Bareja, czy Sylwester Chęciński, tych, do których dialogi pisał Stanisław Tym, nie obejrzysz z obcokrajowcem, ani z osobą z dużo młodszego pokolenia. Żarty z absurdalnej, PRL-owskiej rzeczywistości nie będą dla nich zrozumiałe. Ale niektóre zdania, które w nich padły, weszły na stałe do języka polskiego. Dziś wam je przypomnimy.

„Klient w krawacie jest mniej awanturujący się”, czyli 10 cytatów z kultowych polskich komedii. Które są waszymi ulubionymi?

„Zostaw za sobą oczekiwania świata. Nie spełniaj marzeń kogoś innego”. Najpiękniejsze cytaty o tym, jak uczynić niemożliwe możliwym

„Nic dwa razy się zdarza…” i Ona też już się nam nie zdarzy. 10 najpiękniejszych cytatów z wierszy Wisławy Szymborskiej

Jane Austen bardziej współczesna niż myślisz. 15 myśli i cytatów, pod którymi podpiszesz się również dziś

Lewis Carroll, twórca dobrze znanej Alicji, był matematykiem. Na kartach swojej powieści sprytnie zawoalował wiele odniesień do swoich prywatnych przyjaciół i wrogów. Bez względu na to, jakie intencje mu przyświecały, jedno jest pewne – bez względu na to, czy do oryginalnej Krainy Dziwów wybierają się duzi czy mali, znajdą tam coś zupełnie innego i… z każdym powrotem będą odkrywali coraz więcej.

„Jak długo trwa wieczność? Czasami tylko sekundę”. Najpiękniejsze cytaty z Alicji w Krainie Czarów

Najpiękniejsze cytaty o przyjaźni

Przyjaciół cenimy ponad wszystko – tych prawdziwych oczywiście. Jednak raz na jakiś czas, zwiedzeni potrzebą wejścia w tę wyjątkową relację, padamy ofiarami przyjaciół na niby. I po każdym takim spotkaniu jeszcze lepiej wiemy, że nie ma na świecie większej wartości od szczerej przyjaźni.

Ta prawdziwa jest ponad naszymi słabościami.

7 cytatów o przyjaźni, do których czasem dobrze wrócić