Lifestyle

Nikt tak, jak ona nie mówił o miłości… „Kwiatki Marii Czubaszek”

Oh!Books
Oh!Books
14 lutego 2018
Fot. Materiały prasowe
Następny

Kochamy jej lekkość, realizm i szczerość. To właśnie dlatego Marię Czubaszek tak wielu kochało i nienawidziło. Zawsze trafiała w sedno, bez zbędnego nadęcia i lukrowania rzeczywistości. Maria Czubaszek i miłość? Oczywiście, jeśli tylko nie szukacie różowych laurek o krainie miłości, gdzie zawsze świeci słońce, na niebie wisi tęcza, a zakochani jeżdżą na magicznych jednorożcach… Bo z miłością, jak to w życiu, bywa bardzo różnie.

O miłości „w punkt” – czyli najlepsze cytaty Marii Czubaszek

Zobaczcie naszą mini galerię.


Na podstawie książki Kwiatki Marii Czubaszek, Wyd. Czerwone i Czarne

Lifestyle

Twoje dziecko marzy o psie? Zapoznaj go z Kostkiem

Oh!Books
Oh!Books
19 lutego 2018
Fot. Archiwum prywatne
 

Kto z rodziców nie przechodził przez etap: „mamusiu/tatusiu chcę mieć psa”? Prędzej czy później każdy z nas staje przed dylematem, czy on/a nie jest jeszcze za mały? I jak przygotować dziecko do tego, by pies nie stał się jedynie zachcianką czy prezentem? Dziś w nasze ręce trafiła genialna i bardzo psia książka, która pomoże wam nieco przygotować grunt.

Praktycznie każdy ma swój pomysł na to, w jaki sposób powinno się z dzieckiem rozmawiać o posiadaniu zwierzaka, powstały setki książeczek edukacyjnych, dlatego my dziś ciut przekornie, odsyłamy was do lektury fajnej książki, która w ogóle nie jest poradnikiem! Bo Kostek, to pies uczłowieczony, taki, który ma swoje przygody, humory, pomysły. Taki, który robi głupoty i dopiero poznaje ludzki świat. Jakim cudem „bajkowy” Kostek ma nam pomóc w rozmowach o prawdziwym zwierzęciu?

Ach, to co zrobicie z tą książką zależy już tylko od was, a pretekst do rozmów o tym, że zwierzęta żyją, czują, kochają i boją się – jest idealny! Do tego Kostek jest bohaterem, który łapie za serce, psiakiem, który poznaje świat, nie wie, szuka i próbuje. Można śmiało powiedzieć, że jest uosobieniem dziecka, które dopiero się uczy.

7 sposobów, na jakie Kostek cudownie pokazuje dzieciom, jak traktować zwierzęta (i o czym muszą wiedzieć):

 1. Pies to więcej niż pies. Choć ten prawdziwy wcale nie będzie nosił swetra czy beretu i jeździł na nartach, to świetna okazja by porozmawiać o szacunku do zwierząt. Każde zwierzę na niego zasługuje. Pies to nie przedmiot.
 2. Pies potrzebuje bliskości, przyjaciela. Tak jak dziecko, kumpel, siostra. Czasem ma ochotę się przytulić, czasem pobawić.
 3. Pies nie lubi się nudzić. To nie tylko radość, ale i obowiązek. Musimy pamiętać – i nauczyć dziecko – że zwierzę w domu jest od nas zależne. Ma swoje potrzeby – bez względu na to, czy my akurat mamy „ochotę” je spełniać.
 4. Pies może nie wiedzieć. Choć Kostek swoją niewiedzą bardzo przypomina niezręczne dziecko, możecie porównać jego zachowanie do zachowania szczeniaka. Piesek, który zagości w domu będzie przecież dość niesforny – zupełnie jak każdy inny człowiek i zwierzę w nowym i nieznanym środowisku.
 5. Pies też robi „głupoty”. Może coś zniszczyć, może mieć zły humor. I nie robi tego specjalnie. Cierpliwości, my też przecież popełniamy błędy.
 6. Pies jest członkiem rodziny. Na dobre i na złe. Tu nie ma miejsca na „ale”. Uczymy się siebie nawzajem i akceptujemy.
 7. Pies ma swoje psie życie. Psie zabawy, czas na zabawę i odpoczynek, swoją zabawkę. Szanujmy to. Zobaczcie, jak aktywny jest Kostek, my też nie chcielibyśmy, żeby ktoś odbierał nam nasze małe przygody.

O książeczce (przeczytajcie, bo jest świetna!):

Oczywiście kostkowe przygody to więcej niż psie, bajkowe wyczyny. W książce sprytnie zostały przemycone różne wiadomości (o nartach, górach i śniegu) i uniwersalne zasady moralne. Czytanie z pewnością przyniesie spoooro korzyści! Tytułowy bohater wybiera się poznawać zimowy świat – a w nim wszystko, absolutnie wszystko, jest ciekawe i nowe! Kostek będzie uczył się i bawił, a wszystko w towarzystwie swojego najlepszego kumpla, który… jest skarpetką 😉 (jest cudowny!).

Bawcie się dobrze!

… i zobaczcie jak ta książeczka jest piękna!

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 

PS: Wiecie, dlaczego Kostek jest taki fajny? Bo oprócz wdzięcznej fabuły i bohatera, którego nie da się nie kochać, ta książka jest „technicznie” cudowna. Polecam rodzicom pierwszoklasistów (i starszych dzieci), którzy walczą z oporem przed przeczytaniem choćby jednego zdania. Piękne grafiki i przede wszystkim tekst dostosowany dla początkujących „czytaczy”. Na każdej stronie znajduje się mała porcja tekstu – co ogranicza marudzenie i daje piękne uczucie dumy, gdy dziecko samodzielnie przeczyta tyyyle stron!

Książkę kupicie tutaj: wydawnictwo-debit.pl, to nowość Wydawnictwa Debit

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Tytuł Kostek na nartach
Tytuł oryginalny Claude on the Slopes
Autor Alex T. Smith
Tłumacz Anna Niedźwiecka
Ilustrator Alex T. Smith
Liczba stron 96
Format 130 x180
Oprawa miękka
Data premiery 7 lutego 2018
Wydanie 1

Niezwykły pies i jego niesamowite przygody!

Przeurocza seria o psie, przypominającym nieco naszego Ferdynanda Wspaniałego, zachwyca wyjątkowymi ilustracjami i niezwykle dowcipnym tekstem. Dobra zabawa i dla dzieci, i dla rodziców.

Pewnego zimowego dnia niewinna zabawa śnieżkami i lepienie bałwana przeradza się w potężną lawinę! Kostkowi jak zwykle dzielnie towarzyszy Pan Piętka, jego najlepszy przyjaciel, który jest… skarpetką.

„Ilustracje pełne humoru i elegancji…”
SUNDAY TIMES

Książka nominowana do Waterstones Children’s Book Prize

Dzieło oficjalnego ilustratora Światowego Dnia Książki


Lifestyle

Kolejny bestseller autorki Szantażu emocjonalnego i Toksycznych rodziców!

Oh!Books
Oh!Books
6 lutego 2018
Fot. iStock/KristinaJovanovic

Czy podejrzewasz, że partner nie jest z tobą szczery? Przyłapałaś go na kolejnym „niewinnym” kłamstwie? A może zostałaś zdradzona? Jeśli tak, to wiesz, że niezwykle trudno przyjąć do wiadomości, iż okłamuje i oszukuje ukochany mężczyzna. Nagle tracisz grunt pod nogami i zastanawiasz się, kim właściwie jest człowiek, z którym spędziłaś tyle czasu. Czujesz ogromny zawód, ból, lęk, kompletną dezorientację. Jesteś wściekła, a gniew i rozczarowanie cię paraliżują…

Niektórzy mężczyźni z premedytacją wykorzystują naiwność i ufność zakochanych w nich kobiet, prowadząc podwójne życie, inwestując wspólne pieniądze w podejrzane interesy lub udając kogoś, kim nie są. Susan Forward, znana psychoterapeutka, opisuje różne rodzaje manipulacji i kłamstw, jakie mężczyźni stosują wobec nieświadomych niczego partnerek. Przedstawia wnikliwe obserwacje związków, w których jeden z partnerów uległ pokusie życia w kłamstwie, i pokazuje, jak bardzo wpływa to na życie obojga. Proponuje, by zamiast racjonalizować i udawać, że nic się nie stało, zmierzyć się z nieprzyjemną prawdą o swoim partnerze i związku. Jak to zrobić?

Porady zawarte w książce są bardzo praktyczne. Przytaczając autentyczne historie, autorka pomoże ci:

 • rozpoznać patologicznego kłamcę i uniknąć uwikłania w sieć jego intryg;
 • walczyć z nieprawdomównością partnera;
 • asertywnie reagować na oszustwa, wymówki, tłumaczenia czy oskarżenia;
 • opanować emocje oraz uwolnić się od gniewu i poczucia winy;
 • podjąć decyzję o przyszłości twojego związku;
 • zacząć nowe życie, wolne od kłamstwa.

Książka Susan Forward daje kobietom siłę do zmiany życia na lepsze!

Recenzje o książce:

Myślisz, że już nigdy nikomu nie zaufasz? Zostałaś zdradzona, oszukana i w każdym człowieku próbujesz dostrzec kłamcę? Nie musisz tak żyć. Doświadczenie zdrady, oszustwa nie musi odciskać piętna na twoim życiu – możesz je przekuć w drogę do prawdziwej mądrości. Jak to zrobić? Koniecznie zajrzyj do tej książki.  

Ewa Raczyńska, redaktor naczelna magazynu dla kobiet „Oh!me”

Kłamstwo to jedno z bardziej perfidnych doświadczeń, jakie nas spotykają w życiu. Uznawane za przemoc psychiczną, może odcisnąć trwały ślad w naszej psychice. Książka podpowiada, jak sobie radzić z oszustwem i poczuciem winy, jak skonfrontować swoje odczucia z kłamcą, zachowując przy tym poczucie bezpieczeństwa i szacunek dla samych siebie. To lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy w poszukiwaniu równowagi i szczęścia chcą raz na zawsze uwolnić się od manipulacji kłamcy.

Magdalena Zdrenka-Ciałkowska, wydawca, redaktor naczelna magazynu „Madame”

„Toksyczny partner” to książka praktyczna i realistyczna, a przy tym niezwykle wciągająca. Bardzo trudno jest wyobrazić sobie skomplikowane położenie osoby odkrywającej, że najbliższy jej człowiek okazuje się kimś obcym. Brak empatii i wsparcia nie pomaga ofiarom takich relacji. Dlatego ta książka może okazać się nie tylko interesująca, ale przede wszystkim pomocna dla tych, którzy przeżyli toksyczną relację albo wciąż trwają w szkodliwych związkach.

Eliza Śliwińska, autorka strony Psychologia Rozwoju Osobistego

O autorce:

Susan Forward to jedna z najbardziej znanych amerykańskich psychoterapeutek, autorka wielu bestsellerów, wykładowca, a także częsty gość programów radiowych i telewizyjnych. Jest zwolenniczką krótkoterminowej terapii skupiającej się na zmianie destrukcyjnych wzorców zachowań – nie leczy objawów, ale uzdrawia ich źródło. Według niej terapia jest najbardziej efektywna wtedy, gdy biegnie podwójnym torem, z jednej strony zmieniając autodestrukcyjne zachowania, z drugiej zaś – uwalniając od traumy przeszłości. Książki Forward od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza Toksyczni rodzice i Szantaż emocjonalny.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Tytuł: Toksyczny partner.  Jak uwolnić się z niezdrowej relacji
Oryginalny tytuł: When your lover is a liar. Healing the wounds of deception and betrayal
Autorzy: Susan Forward, Donna Frazier
Data wydania: luty 2018
Wydanie: II
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: B5 zw.
Liczba stron: 256
Cena detaliczna: 39,90