Go to content

Nikt tak, jak ona nie mówił o miłości… „Kwiatki Marii Czubaszek”

Kochamy jej lekkość, realizm i szczerość. To właśnie dlatego Marię Czubaszek tak wielu kochało i nienawidziło. Zawsze trafiała w sedno, bez zbędnego nadęcia i lukrowania rzeczywistości. Maria Czubaszek i miłość? Oczywiście, jeśli tylko nie szukacie różowych laurek o krainie miłości, gdzie zawsze świeci słońce, na niebie wisi tęcza, a zakochani jeżdżą na magicznych jednorożcach… Bo z miłością, jak to w życiu, bywa bardzo różnie.

O miłości „w punkt” – czyli najlepsze cytaty Marii Czubaszek

Zobaczcie naszą mini galerię.


Na podstawie książki Kwiatki Marii Czubaszek, Wyd. Czerwone i Czarne

1/8 💗

Podobno 65% Polaków wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia, a blisko 40% jej doświadczyło. Ciekawe, ilu z tych doświadczonych żałowało lub żałuje do dzisiaj, że nie spojrzało po raz drugi?

2/8 💗

Czy w ogóle mężczyzna może przeżyć życie z jedną kobietą? A kobieta z jednym mężczyzną? No więc może. Ale nie musi. I to jest moim zdaniem ta furtka, dzięki której ludzie wciąż jeszcze się pobierają.

3/8 💗

Co ma miłość do logiki? Odpowiada: A co ma piernik do wiatraka?

4/8 💗

Dla małżeństwa najważniejsze jest, żeby się lubić, a nie podobać się sobie.

5/8 💗

Nawet inteligentny facet może raz czy dwa pójść do łóżka z jakąś pustą ślicznotką. Ale poważniejszy związek to z nigdy z tego nie będzie, bo przecież kiedyś z tego łóżka trzeba wyjść i zacząć ze sobą rozmawiać.

6/8 💗

Hucznie i bogato nie zawsze znaczy długo i szczęśliwie. Cicho i skromnie też nie zawsze się udaje. Bo na udane małżeństwo jest tylko jeden sposób. Tylko nikt go nie zna.

7/8 💗

Czasem lepiej się rozstać, niż żyć długo i nieszczęśliwie.

8/8 Kwiatki Marii Czubaszek

Na podstawie książki Kwiatki Marii Czubaszek, Wyd. Czerwone i Czarne
Książkę możecie kupić tutaj.