Go to content

Miarą społeczeństwa jest to, jak traktuje ono swoje kobiety i dziewczynki. 10 cytatów, za które kochamy Michelle Obama

Fot. Screen z YouTubeBarackObama.com

Jest niezwykła, piękna, mądra i silna. Chyba nie będzie już drugiej takiej Pierwszej Damy… Świat pokochał naturalny wdzięk Michelle Obamy, ona sama stała się ikoną współczesnej kobiecości. Swoją postawą i niezgodą na seksizm i dyskryminację kobiet, stara się konsekwentnie zmieniać rzeczywistość – naszą i naszych córek.

10 cytatów z Michelle Obamy, którymi poruszyła nasze serca:

1. Miarą społeczeństwa jest to, jak traktuje się w nim kobiety i dziewczynki.

2. Silni mężczyźni, mężczyźni, których stawia się innym za wzór, nie poniżają kobiet, żeby poczuć swoją siłę.

3. Te skandaliczne komentarze na temat naszego ciała, brak szacunku dla naszych ambicji i intelektu, to przekonanie, że z kobietą możesz zrobić co tylko chcesz… To jest po prostu okrutne i przerażające.

4. Każdy mężczyzna, który wykorzystuje swoją siłę, aby wykorzystać kobietę, jest tchórzem.

5. Jako kobiety, musimy walczyć o siebie wzajemnie.

6. My, kobiety, może osiągnąć wszystko. Nie ma dla nas ograniczeń.

7. Każda matka ciężko pracuje, a każda kobieta zasługuje na szacunek.

8. Żaden kraj nie może się naprawdę dobrze rozwijać, jeśli tłumi potencjał swoich kobiet i  tym samym, pozbawia się wkładu w ten rozwój połowy swoich obywateli.

9. Jeśli to wszystko jest bolesne dla nas, dorosłych kobiet, jak to działa na nasze dzieci? Jakie przesłanie otrzymują nasze małe dziewczynki słuchając o tym, jak powinny wyglądać, jak powinny się zachowywać? Czego uczą się o swojej wartości jako przyszli specjaliści, jako istoty ludzkie, czego dowiadują się o swoich marzeniach i aspiracji? (o seksizmie i poniżaniu kobiet)

10. Nadszedł czas dla nas wszystkich, aby wstać i powiedzieć: dość. To musi się skończyć już teraz. (o seksizmie i poniżaniu kobiet).


Zródło: huffingtopnpost.com, pbs.org