Lifestyle Psychologia Związek

Najpiękniejsze cytaty o miłości, które wyrażają dokładnie to, co czujesz, gdy kochasz

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
23 sierpnia 2017
Fot. iStock/m-gucci
 

Miłość jest inspiracją. Sprawia, że jesteśmy gotowi do najcudowniejszych i najbardziej zdumiewających czynów. Dzięki niej możesz być szczęśliwszy niż kiedykolwiek byłeś, ale też smutniejszy. Może dodawać ci energii i osłabiać prawie w tym samym czasie. 

Czasem trudno jest mówić o miłości, trudno powiedzieć „kocham cię” tak, by wyrazić to, co się naprawdę czuje. Na szczęście, niektórym artystom, poetom, muzykom i beznadziejnym romantykom (takim jak my sami) to się udało.

Cytaty o miłości, które wyrażają dokładnie to, co czujesz, gdy kochasz

„Spojrzę na ciebie i widzę resztę życia przed moimi oczami”.

(Nieznany)

Największym szczęściem jest przekonanie, że jesteśmy kochani, tacy, jacy jesteśmy, a raczej pomimo tego, jacy jesteśmy”.

(Victor Hugo)

„Wszystko, co w życiu zrozumiałem, zrozumiałem tylko dlatego, że kocham”.

(Lew Tołstoj)

„Jestem o wiele bardzie sobą, kiedy jestem z tobą”.

– (Nieznany)

„Widziałam, że jesteś doskonały, a więc cię pokochałam, a potem zobaczyłam, że nie jesteś doskonały, i pokochałam cię jeszcze bardziej”.

(Angelita Lim)

„Aby być szczęśliwym, należy uszczęśliwić co najmniej jedną inną osobę”.

(Teodor Reik)

„Serce chce tego, czego chce, nie ma tu logiki, spotykasz kogoś i zakochujecie się w sobie”.

(Woody Allen)

„Gdzie jest miłość, tam jest życie”.

(Mahatma Gandhi)

„Nie można niczym zastąpić wielkiej miłości, która mówi: „Niezależnie od tego, co jest z tobą nie tak, jesteś tu mile widziany „.

(Tom Hanks)

„Jeśli dożyjesz stu lat, to ja chce żyć sto lat minus jeden dzień, żebym nigdy nie musiał żyć bez ciebie. „

(AA Milne)

 „Wolę jedno życie z Tobą niż samotność przez wszystkie ery tego świata”.

(John Ronald Reuel Tolkien) 

„Nie zapominaj, że jestem tylko dziewczyną, która stoi przed chłopcem, prosząc go, żeby ją kochał”.

(Anna – Julia Roberts – do Williama – Hugh Grant – w filmie Notting Hill

„To nie brak miłości, ale brak  przyjaźni sprawia, że małżeństwa są nieszczęśliwe”.

(Friedrich Nietzsche)

„Kiedy zdajesz sobie sprawę, że chcesz z kimś spędzić resztę swojego życia, chcesz, aby ta reszta życia zaczęła się jak najszybciej”.

(Kiedy Harry poznał Sally)

„Przyjemność miłości trwa chwilę, ból miłości trwa całe życie”.

(Bette Davis)

„Miłość jest jak wojna: łatwa do rozpoczęcia, ale bardzo trudno się zatrzymać”.

(HL Mencken)

„Miłość jest niemądrą siłą, kiedy staramy się ją kontrolować, niszczy nas, kiedy próbujemy ją uwięzić, to nas zniewala. Kiedy staramy się ją zrozumieć, pozostawia w nas uczucie zagubienia.”

 (Paulo Coelho)

 „Miłość jest taka krótka, zapominanie jest tak długie”.

(Pablo Neruda)

„Szkoda, że nie mogę cofnąć zegara, znalazłbym cię szybciej i dłużej kochał.”

„Wiesz, że to miłość, kiedy tylko chcesz, żeby ta osoba była szczęśliwa, nawet jeśli nie jesteś częścią szczęścia”.

(Julia Roberts)

„Nie kochasz kogoś ze względu na jego wygląd, ubranie czy samochód, ale dlatego, że śpiewa piosenkę, którą tylko ty słyszysz”.

 (Oscar Wilde)

A wy? Macie swoje ulubione cytaty o miłości?


 

Na podstawie: yourtango.com

 


Lifestyle Psychologia Związek

Dlaczego jedni mężczyźni są lepsi od innych? To proste – przy nich kobiety są szczęśliwe

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
23 sierpnia 2017
Fot. iStock/shapecharge
 

Umówmy się, że „pół świata tego kwiata” – jak mawiała babcia mojej przyjaciółki, ale żeby trafić na takiego faceta, z którym będzie nam dobrze, to naprawdę wielkie szczęście.

Wiadomo, nikt idealny nie jest i nawet byśmy nie chcieli, żeby był. Są jednak pewne cechy, które czynią niektórych facetów lepszymi w oczach kobiet. Lepszymi, bo potrafią kochać, bo próbują zrozumieć naszą złożoną emocjonalność, bo potrafią sprawić, że przy nich czujemy się bezpieczne i szczęśliwe.

Jakie cechy powinien mieć taki facet?

Pewny siebie, ale nie dominujący

Są faceci, którzy lubią dominować, którzy lubią podkreślać swoją pozycję, być w centrum zainteresowania. Chcą, by kobieta ich podziwiała. Są też tacy, którzy chowają głowę w piasek, nie są w żaden sposób decyzyjni, unikają zaangażowania i konfrontacji. Najlepiej by było unikać jednych i drugich, bo jest taki typ facetów, którzy są silni, ale nie agresywni. Są mili, serdeczni, ale potrafią walczyć o swoje, współczują, ale też wiedzą, czego chcą. To takie połączenie stanowczości, pewności siebie z czułością i empatią.

Nieustannie pędzi do przodu, ale jest cierpliwy

Bo wie, że sukces ukryty jest za wieloma zakrętami, że wiele przeszkód trzeba pokonać i że należy się cieszyć z małych osiągnięć. Taki mężczyzna wie, czego chce, ale też jest cierpliwy w dążeniu do swojego celu. On nigdy nie postawi swojego celu ważniejszym od ciebie.

Jest ambitny, ale stąpający po ziemi

Żaden z niego Dyzio Marzyciel, czy racjonalista, który za nic ma marzenia. Facet, przy którym kobieta jest szczęśliwa jest złożoną i zrównoważoną składową tych dwóch typów. To mężczyzna, który chciałby gwiazd, ale rozumie, że może dostać tylko księżyc.

To jednak nie determinuje jego dążenia do realizacji swoich marzeń, ambicji, ale też nie pozwoli, by jego własne ego przysłoniło mu ciebie. Zrobi wszystko, żebyś była szczęśliwa, ale też nie obiecuje rzeczy, których nie może ci dać.

Potrafi gotować

Powiedzmy sobie szczerze – facet w kuchni jest seksi. Każdy, który stanie w kuchni i przygotuje coś dobrego do jedzenia samodzielnie, zdobywa u nas dodatkowe punkty. Wiadomo, że każdy, kto potrafi gotować ma tendencję do zdrowego odżywiania się i w ogóle do zdrowszego życia. A zdrowy partner jest świetny z oczywistych powodów.

Jest aktywny fizycznie

Nie ma co ukrywać, że facet uprawiający sport jest bardziej dla nas atrakcyjny. Jasne, że nie chodzi tu jedynie o mięśnie i sylwetkę, ale ogólnie o kondycję, sprawność i te endorfiny, które aż od niego biją. Poza tym mężczyzna dbający o swoją kondycję fizyczną tym samym dba o sprawność seksualną. A to nie pozostaje bez znaczenia.

Potrafi cię rozśmieszyć

Na pytanie: „Co najbardziej cenisz u mężczyzn?” większość z nas w pierwszych pięciu cechach wymieni poczucie humoru – jestem tego pewna. Facet, który potrafi nas rozśmieszyć zostanie przy nas na pewno na dłużej, a kto wie, może na całe życie. Jeśli nie potrafimy się przy nim szczerze śmiać… naprawdę nie jest wart naszej uwagi w kontekście związku i wspólnego życia.

Mówi, że kocha, chociaż nie musi nic mówić

Słowa są ważne, ale gdy za nimi nie idzie prawda, to są tylko pustymi sloganami, którymi można wytrzeć sobie buzię. Dla nas kobiet – choćbyśmy nie wiem, jak się zarzekały – najważniejsze jest poczucie bycia kochaną. Wyczuwamy każdy fałsz w słowie „kocham”. Fantastyczny facet, to ten, który nie musi tego za często powtarzać, bo na co dzień daje nam odczuć, że to, co go z nami łączy to miłość.

Zawsze jest gotowy do pomocy

Poczucie bezpieczeństwa – tego, że ktoś zawsze jest, że wyciągnie rękę, gdy będziesz potrzebować pomocy, realnej pomocy, a nie tylko słowa pocieszenia, że wszystko będzie dobrze. Zwłaszcza, gdy wszystko w tym momencie w tobie krzyczy, że dobrze nie będzie. Ty masz pewność, że możesz na niego liczyć, że cię nie zostawi z problemem, że zawsze pomoże ci znaleźć rozwiązanie. Taki facet to skarb.

Znasz takiego?


Lifestyle Psychologia Związek

Mity na temat emocji, które kradną naszą siłę mentalną

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
22 sierpnia 2017
Jak być silnym psychicznie? Tego można się nauczyć
Fot. Unsplash / Matthew Kane / CC0 Public Domain

Jesteśmy zależni od naszych emocji – to one w znacznym stopniu decydują o naszym zachowaniu, reakcjach, decyzjach i sposobie postrzegania świata. W dorosłym życiu niby wiemy o niech całkiem sporo, niby potrafimy sobie z nimi radzić i je kontrolować, ale często ukrywamy swoje prawdziwe uczucia i boimy się nazwać je głośno, rozmawiać o nich, dzielić nimi z innymi. Powtarzamy też mity i półprawdy, które powodują osłabienie naszej siły mentalnej – czas zatem na obalenie pewnych fałszywych przekonań o emocjach i zyskanie nowego spojrzenia.

Emocji nie da się kontrolować

To by był bardzo proste – nic nie mogę zrobić, bo rządzą mną emocje, jestem skazany na zachowania przez nie podyktowane. Czas wziąć sprawy (i odpowiedzialność za samego siebie) w swoje ręce! Jeśli wstaniesz lewą nogą, puść swoja ulubioną piosenkę, pogadaj z kimś bliskim, zjedz dobre śniadanie – zrób cokolwiek, co poprawi twój humor. Jeśli w pracy coś pójdzie nie tak, postaraj się uspokoić i znaleźć rozwiązanie problemu, zamiast wyżywać się na innych i przekazywać swoja złość dalej. Zmień sposób myślenia, a zmieni się twoje zachowanie.

Powinnam czuć się inaczej

Często obwiniamy się, że w danej sytuacji czujemy się nie tak, jak powinniśmy albo jak oczekują tego od nas inni, dzieli emocje na dobre i złe – zupełnie niepotrzebnie! Nikt nie może powiedzieć nam, co i jak intensywnie powinniśmy czuć i przeżywać. Każdy z nas ma inna wrażliwość, inne doświadczenia na swoim życiowym koncie, inaczej postrzega świat. Przestań karcić się za „złe” emocje, zamiast tego zaakceptuj je i wybierz sposób reakcji na nie. Masz wybór.

Muszę się wyładować, to mi pomoże

Cóż, możesz walić pięścią w ścianę, tłuc talerze albo marudzić wszystkim dookoła i wylewać łzy na kanapie u koleżanki, ale często to za mało, żeby „wyładować” się i uporać z emocjami. Podstawą jest bowiem ich zrozumienie i zaakceptowanie. Co sprawia, że masz ochotę bić, tłuc i szarpać? Skąd w tobie ten smutek i rozpacz? Co jest przyczyną braku satysfakcji i niezadowolenia? Dopiero kiedy dojdziesz do sedna sprawy, będziesz w stanie ruszyć dalej.

Ci, którzy kontrolują emocją są robotami

Kontrolowanie emocji nie oznacza, że ich nie ma – po prostu nie pozwalamy im na przejęcie władzy nad naszym zachowaniem i reakcjami na dane sytuacje. To cenna umiejętność, której każdy z nas powinien się nauczyć. Jeśli panujemy nad naszymi emocjami, nawet w stresujących warunkach możemy podejmować świadome, racjonalne decyzje, w kryzysowych momentach nie tracimy zimnej krwi i jesteśmy gotowi do produktywnego działania.

Mój nastrój zależny jest od innych

W pewnym stopniu to prawda – wyczuwamy emocje innych osób, panującą dookoła atmosferę i ma to wpływ na nasze samopoczucie. Jednak nasze emocje są poza kontrolą innych osób i mamy na nie wpływ tylko my i to, jak reagujemy na spotkane nas rzeczy i co „bierzemy” dla siebie z otoczenia. Jeśli zdecydujesz, że przyjmujesz emocje z zewnątrz (np. złość od kolegi w pracy, czy smutek przyjaciela), to wówczas oddziałują na twoje uczucia. Jeśli jednak ich nie przyjmiesz, to nie są twoje i nie mają wpływu na twój nastrój. Wszystko zależy od ciebie.

Trudne emocje mnie przerastają

Naprawdę tak jest, czy po prostu wolisz to powtarzać i unikać trudnych emocji w obawie przed tym, czy sobie z nimi poradzisz? Smutek, gniew, żal, lęk, strach – nikt za nimi nie przepada, bo powodują dyskomfort, są niewygodne. Mówimy, że to złe emocje, choć wcale tak nie jest – one także są nam potrzebne i z nimi też można sobie poradzić. Trzeba tylko pozwolić sobie na ich doświadczanie i przestać ich unikać – innej metody nie ma.

Nie okazuję emocji, bo to oznacza słabość

To, że odczuwasz emocje, mają one na ciebie wpływ, jesteś wrażliwa, wcale nie oznacza słabości – oznacza, że jesteś człowiekiem. Jeśli mówisz głośno o tym, co cię boli, smuci, dotyka czy cieszy, pokazujesz samoświadomość, wrażliwość i siłę – takie otwarcie się na drugiego człowieka i podzielenie swoimi uczuciami wymaga przecież odwagi. Zwierzając się bliskiej osobie, np. partnerowi, okazujesz też swoje zaufanie i budujesz między wami intymność, co jest kluczowe dla stworzenia dobrej relacji. Emocje wcale cię nie osłabiają, przeciwnie – są twoją siłą!

Jeśli zrozumiemy i zaakceptujemy własne emocje, będzie nam łatwiej radzić sobie z nimi i kontrolować je. Świadomość własnych uczuć pomoże nam w osiągnięciu wewnętrznej równowagi, znalezieniu siły mentalnej i osiąganiu sukcesów w różnych sferach życia.

Na podstawie: www.charaktery.eu

Zapisz


Zobacz także

Kiedy zależy ci zbyt mocno, zawsze tracisz…

Bądź ALTRO, inspiruj – nowa kolekcja marki PATRIZIA ARYTON

11 snów, których zdaniem terapeuty, nie powinnaś ignorować