Lifestyle Zdrowie

Dieta 3D chili. Sposób na utratę kilogramów, by niczego sobie nie odmawiać?

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
7 listopada 2018
Fot. iStock/yulka3ice
 

Diety nie cieszą się powszechnym uwielbieniem. Częściej stosujemy je z konieczności niż dla przyjemności. Zrzucenie zbędnych kilogramów okupione jest pewnym poświęceniem, bo często trzeba wyrzec się produktów, które nam bardzo smakują. W dodatku menu bywa monotonne i po pewnym czasie aż nie chce się zaglądać do talerza i zaczyna się albo podjadanie, albo zupełne rzucenie diety.

W dodatku nie każda dieta daje gwarancję sukcesu. Wiele zależy od wyboru. Są systemy żywienia, które pozytywnie wpływają na stan zdrowia i wygląd figury, ale trzeba jeść naprawdę mądrze i nie uciekać od aktywności fizycznej. Jednak w tym przypadku drastyczna utrata wagi raczej nam nie grozi. Na drugim biegunie znajdują się diety, czy wręcz głodówki bardzo niebezpieczne, podczas których ryzyko dla uszczerbku na zdrowiu jest ogromne, a efekt jedynie tymczasowy. Szczególnie gdy po restrykcyjnej diecie wracamy do dawnego sposobu żywienia, nie sposób jest uniknąć efektu jo-jo.

Dieta 3D chili. Idealna dla łasuchów?

Dieta 3D chili to sposób na odchudzanie w ciągu 28 dni, który nie wyklucza z jadłospisu wyrzucenia wszystkich ulubionych potraw. Klucz do sukcesu ma leżeć nie w tym, co jemy, ale od tego, jakie przyprawy dodamy do potraw. Nie trzeba liczyć kalorii, je się tak, jak się lubi, byle nie za dużo, tłusto i kalorycznie. Entuzjaści diety 3D chili uważają, że można się na niej odchudzić nawet o 8 kg w ciągu 3 tygodni. Nazwa diety wzięła się stąd, że przyprawy podzielono na trzy grupy, mające odmienne, a jednocześnie wspierające się działanie:

  • czerwone z kapsaicyną, spalające tkankę tłuszczową: chili, pieprz czarny, papryka ostra, papryka słodka, pepperoni i curry. Są zalecane na kolację.
  • żółte, przyspieszające trawienie i hamujące napady głodu: imbir, cynamon, kardamon. Idealne do zup i drugich dań.
  • zielone, łagodzące układ pokarmowy, wspomagające jego pracę: bazylia, oregano, czosnek, szałwia, tymianek i mięta.  Najlepiej dodawać je do śniadania i drugiego śniadania.

Dieta 3D chili. O czym trzeba pamiętać?

Mimo że dieta nie ogranicza kulinarnie, trzeba pamiętać o dwóch równie ważnych zasadach. Należy spać zalecane 7-8 godzin w nocy, aby zapobiegać napadom głodu, a także obowiązkowo jeść śniadania. Pięć posiłków należy rozłożyć w ciągu całego dnia, co zapobiega podjadaniu. Obowiązkowo należy sięgać po wodę z cytryną i miętą. Aby przyspieszyć działanie przypraw, warto sięgać po dużą ilość warzyw, chudego mięsa czy ryb. Wybór produktów jest naprawdę ogromny i każdy znajdzie dla siebie różnorodne pomysły na jedzenie, bez liczenia kalorii. Powinno być pachnąco, kolorowo i pikantnie na talerzu.

Dieta 3D nie dla każdego?

Mimo że dieta 3D nie jest dietą restrykcyjną, czy w założeniu szkodliwą, powinny uważać na nią osoby zmagające się z problemami z układem pokarmowym. Cierpiący na wrzody żołądka, nadmiar wydzielania żółci czy problemami z wątrobą i jelitami, powinni skonsultować się z lekarzem. Pacjenci z nadciśnieniem również powinni się jej wystrzegać, ponieważ przyprawy w dużej ilości pobudzają krążenie krwi, co w tym przypadku może szkodzić zdrowiu.

źródło: www.poradnikzdrowie.pl  

 

 


Lifestyle Zdrowie

5 sposobów na odwrócenie złej karmy

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
8 listopada 2018
5 sposobów na odwrócenie złej karmy
Fot. iStock/LeszekCzerwonka
 

Często można usłyszeć, żeby nie czynić zła, bo karma, uwalniania przez nas energia, prędzej czy później zawsze wróci. I niezależnie od tego, czy wierzymy w to, czy nie, nie można zaprzeczyć, że pewne wydarzenia zdają się być efektem wcześniejszych naszych działań. Energia krąży we wszechświecie cały czas, a karma pozostaje prawem przyczyny i skutku, o czym nie można zapominać. 

Wszystko to, co ofiarujemy innym, zostanie nam zwrócone. Jednakże nie ma ludzi idealnych, więc popełnimy błędy, których najczęściej żałujemy i które staramy się naprawić. Ale gdy karma okazuje się mało łaskawa, można podjąć kroki, by odwrócić jej działanie pozytywnymi wibracjami. Ponieważ dobro rodzi dobro, należy czerpać z niego myśli i chęć do działania.

5 sposobów na odwrócenie złej karmy

1. Przeproś tych, których skrzywdziłeś

Przeproszenie kogoś za swoje winy nie zawsze przychodzi nam łatwo. Szczególnie gdy winą za daną sytuację rozkładamy na obie strony. Tymczasem szczere przeprosiny i zakopanie toporu wojennego, wyjaśnienie nieporozumień otwiera drogę, by iść naprzód. Nie zawsze trzeba podążać tą samą ścieżką, ale o wiele łatwiej iść swoją drogą bez złej energii.

2. Podziel się miłością

Zbyt często zapominamy o tym, jak ważne jest ofiarowywanie dobra i miłości w sposób tak naturalny, jak ich przyjmowanie. To drugie przychodzi zdecydowanie łatwiej, a warto dzielić się dobrymi emocjami nie tylko z bliskimi nam ludźmi. Także ci, których od siebie odsuwamy z różnych względów, zasługują na zaniechanie złych myśli w ich kierunku. To jest bardzo trudne, ale gwarantuje czyste sumienie i uwalnia mentalną energię, którą warto przeznaczyć na inne rzeczy.

3. Bądź cierpliwa

Cierpliwość to cnota, o której zapominamy. Żyjemy szybko i bardzo intensywnie, nie dajemy sobie czasu na pielęgnowanie ważnych cech.  Ucząc się jej, możemy pogłębiać nasze ludzkie doświadczenie i odwrócić złą karmę. Cierpliwość i spokój mogą zapobiec wielu nieprzyjemnym wydarzeniom.

4. Wyciągaj wnioski ze swoich błędów

Każdy popełnia błędy, ale niestety nie każdy czerpie z nich ważną naukę. Brnięcie dalej w rzeczy niedobre, krzywdzące nas lub innych, mogą się mścić przez długi czas, tworzyć zaklęty krąg. Ucząc się na porażkach warto pamiętać, że od życia nie zawsze dostajemy tego, czego chcemy, ale to, czego naprawdę potrzebujemy.

5. Oprzyj się na pozytywnym myśleniu

Pozytywne nastawienie to jedna z najważniejszych rzeczy, które możemy dla siebie i innych zrobić. Nie zawsze odwrócenie dotychczasowych myśli jest łatwe, szczególnie gdy dokuczała nam zazdrość o osiągnięcia innych osób, czy niechęć do kogoś. Tymczasem podjęcie tego trudu i zmiana nastawienia nie tylko załagodzi negatywne emocje, ale przełoży się na to, co nas spotka w życiu. Uczucie szczęścia i wolności ułatwia podejmowanie najlepszych decyzji, korzystanie w pełni z tego, co niesie życie.


źródło:  www.powerofpositivity.com 


Lifestyle Zdrowie

11 znaków, że twój facet szuka sobie nowej partnerki

Redakcja
Redakcja
7 listopada 2018
Fot. istock/skynesher

Bycie oszukiwanym jest najgorszym uczuciem na świecie. Utrata zaufania do ukochanej osoby sprawia, że ​​czujesz, że już nigdy więcej nie uwierzysz w miłość. Niestety, zdecydowana większość z nas prawdopodobnie doświadczyła lub doświadczy zdrady ze strony partnera. Zdrada w ogóle staje się coraz bardziej powszechna, zwłaszcza w związkach młodszych pokoleń. Jest więc naturalne, że staramy się rozwijać mechanizmy obronne tak bardzo, jak tylko możemy, aby chronić się przed ponownym zranieniem. Oto kilka znaków, które mogą wskazywać na to, że twój partner jest zainteresowany kimś innym lub szuka miłości gdzie indziej.

11 znaków, że twój facet szuka sobie nowej partnerki

1. Nowe, trudne do wyjaśnienia zachowania

Jest to szczególnie widoczne, jeśli mieszkasz razem, ale jeśli zauważysz, że on nagle rozwija nieprzewidywalne, dziwne zachowania, musi istnieć jakieś rozsądne wyjaśnienie. Robienie zakupów pod domem nagle zabiera mu godzinę czasu?

2. Poczujesz, że on nie chce z tobą spędzać czasu

Czy byłaś kiedyś w sytuacji, w której rozmawiasz z kimś i czujesz, że ta osoba jest gdzieś indziej myślami? Jeśli masz takie poczucie często, przebywając ze swoim partnerem, prawdopodobnie nie mylisz się. On się męczy i nie chce przyznać, dlaczego

3. Unikanie kontaktu

Kiedy ludzie czują się winni, jeśli kłamią, unikają kontaktu wzrokowego za wszelką cenę. To samo dotyczy dotyku

4. Częstsze kłótnie i pretensje

Obwinianie, pokazywanie ci, że jesteś stale w błędzie, że źle go traktujesz… To jego sposób na zrzucenie na ciebie własnej winy za zainteresowanie kimś innym.

5. Brak namiętności

Ten jest bardzo trudny, ponieważ popęd seksualny naturalnie waha się w związku. Ale jeśli twój partner nagle wydaje się kompletnie niezainteresowany bliskością,  zawsze upewnij się, że w grę nie wchodzi inny problem, na przykład natury medycznej.

6. Brak głębszych rozmów

Być ze sobą blisko to odczuwać pokrewieństwo dusz. Kiedy nagle zapada niezręczna cisza, choć wcześniej umieliście rozmawiać o wszystkim, kiedy czujesz, że on zamyka się przed tobą emocjonalnie, oddala się, nic już właściwie nie możesz zrobić.

7. Nie poznajesz już jego nowych znajomych

To nie tylko oznacza, że ​​twój partner  szuka miłości gdzieś indziej, ale że próbują cię odciągnąć od swojego kręgu społecznego (być może wprowadzić tam kogoś innego).

8. Zbytnia dbałość o wygląd

Kiedy ktoś jest nadmiernie zaabsorbowany swoim wyglądem, choć wcześniej nad tym się tak nie skupiał, może to oznaczać, że poznał kogoś nowego, komu chce się podobać.

9. On chroni swój telefon i komputer

Jeśli zaufanie już minęło, związek również należy do przeszłości.

10. Okazywanie fizycznej bliskości komuś innemu

Nie jesteście razem przez cały czas, trudno to zaobserwować. Może ktoś ci powiedział, a może zobaczyłaś ukradkiem – czułe gesty, opiekuńczość w stosunku do innej kobiety.

11. Brak  troski

Jeśli przechodzisz trudne, słabsze momenty, a on tego nie widzi, nie troszczy się o ciebie, nie zależy mu już na twoim samopoczuciu, to znaczy, że jego emocje mogą już krążyć wokół kogoś innego.


Na podstawie: powerofpositivity.com


Zobacz także

Jak to się stało, że tak cudnie się nie dobrali? Boska komedia „Niedobrani”, to prawdziwy majstersztyk

Czasami warto zaufać

Ona była ikoną seksu, on na seksie zarobił miliardy. Miał na jej punkcie obsesję, nawet po śmierci nie dał jej spokoju