Lifestyle

10 sprytnych sposobów, by każdego dnia „uciąć” 500 kalorii i schudnąć bez diety

Redakcja
Redakcja
17 maja 2017
3 z 10

Używaj oleju kokosowego

Fot. iStock

Jeśli jesteś miłośniczką smażeniny, twoja talia nie ma lekkiego życia. Poza tym, że powinnaś uważać na rodzaj i jakość smażonego mięsa, zwróć uwagę na produkt, na którym smażysz. Dla zdrowia i szczupłej sylwetki zamień tłuszcz zwierzęcy lub zwykły olej roślinny na olej kokosowy z pierwszego tłoczenia.

Pomaga on w chudnięciu, ponieważ zawiera MTC  (kwasy tłuszczowe o średniej długości łańcucha) i zwalnia perystaltykę jelit, wydłużając czas przebywania pokarmu w przewodzie pokarmowym. A to zwiększa ilość wchłanianych składników odżywczych i powoduje uczucie sytości.

Badania pokazały, że regularne spożywanie 15-30 g MCT, zwiększa zużycie energii o 5%. Przekłada się to na ok. 120 kalorii każdego dnia.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Kolorowy ptak czy delikatna romantyczka? Przewodnik po stylu boho. Na co powinnaś zwrócić uwagę?

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
17 maja 2017
3 z 10

Spodnie

Fot. iStock/gpointstudio

Spodnie w stylu boho są luźne. Jeśli chcesz czuć się swobodnie, wybierz te uszyte z luźnego i lekkiego materiału. Obowiązkowo muszą być kolorowe i we wzory. Plisy są jak najbardziej hot. Powinnaś także mieć dżinsy z wysokim stanem i haftami. Albo z szerokimi dziurami lub rozcięciami. Albo te i te:) Długość dowolna, powinna być jednak odpowiednio dobrana do twojego wzrostu i sylwetki.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Bądź Hopi: walcz nie raniąc i wychowuj, dając przykład. To indiańskie przesłanie jest bardzo aktualne

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
17 maja 2017
Fot. iStock/wwing

Słyszeliście o Hopi? To mały, indiański naród, żyjący w północno-wschodniej części Arizony w Stanach Zjednoczonych, w pobliżu Wielkiego Kanionu, jedna z najstarszych kultur Ameryki Północnej. Indian Hopi cechuje charakterystyczne widzenie świata, oparte na harmonii i współdziałaniu (ze sobą i z naturą). Przeczytajcie koniecznie ich przesłanie.

Przesłanie pokoju Hopi

Jest mocą prawdziwych Hopi, zjednoczyć umysły i dusze wszystkich ludzi, którzy szczerze pragną pokoju na Ziemi.

„Hopi” znaczy „Ludzie Pokoju”… a najprawdziwszą i największą siłą jest siła Pokoju… bo to on jest wolą Wielkiego Ducha.

Ale nie myślcie jednak, że skoro Wielki Duch powiedział Hopi, by nie chwytali za broń, nie będą oni walczyć ani umierać za to, co jest właściwym sposobem życia.

Prawdziwi Hopi wiedzą, jak walczyć, nie zabijając ani nie raniąc.

Prawdziwi Hopi wiedzą, jak walczyć – prawdą i pozytywną siłą w świetle Wielkiego Ducha.

Prawdziwi Hopi wiedzą, jak uczyć i wychowywać – poprzez dobre, jasne myśli,  pozytywne, dobre obrazy  i starannie dobrane słowa.

Prawdziwi Hopi wiedzą jak pokazać wszystkim dzieciom świata Prawdziwą Drogę Życia poprzez swój przykład: pracę i taki sposób porozumiewania się, który dociera do umysłów i serc wszystkich ludzi, którzy szczerze pragną prostego, uduchowionego życia, jedynego, jakie przetrwa.

Prawdziwi Hopi zachowali świętą wiedzę o ziemi, ponieważ prawdziwi Hopi wiedzą, że ziemia jest żywą, rozwijającą się osobą … i wszystko, co na niej się znajduje, to jej dzieci.

Prawdziwi Hopi wiedzą, jak pokazać właściwą drogę życia wszystkim ludziom na świecie, którzy chcą słuchać i patrzeć oraz którzy mają serca, aby zrozumieć.

Prawdziwi Hopi wiedzą, jak tworzyć wystarczającą moc, aby połączyć siły Umysłów i Duchów wszystkich prawdziwych dzieci Ziemi … i zjednoczyć je z pozytywną siłą Wielkiego Ducha, tak, że razem położą kres uciskowi i prześladowaniom w każdym miejscu na świecie.

Prawdziwi Hopi deklarują, że moc Hopi jest siłą, która odmieni świat.


źródło: banyacya.indigenousnative.org


Zobacz także

Jak policzyć BMI (Body Mass Index)

Polka na diecie. Dlaczego odchudzanie nam nie wychodzi?

Co data urodzenia mówi o twoim życiu seksualnym?

12 książek, po które warto sięgnąć tej wiosny