Lifestyle

12 filmów, które zmienią twój sposób patrzenia na życie

Karolina Krause
Karolina Krause
2 grudnia 2016
12 filmów, które zmienią twój sposób patrzenia na życie
For. iStock/gilaxia
 

Są takie filmy, które kryją w sobie tyle prawdy, że zmieniają nasz sposób patrzenia na życie. Rewidujemy wtedy nasze poglądy i dochodzimy do wniosku, że może coś należałoby zmienić, naprawić, docenić? A wspólne spędzanie czasu razem przed telewizorem, pozytywnie wpływa na nasze relacje z bliskimi. Jeśli więc nie macie jeszcze planów na dzisiejszy wieczór, może zainspiruje was, któraś z naszych filmowych propozycji:

„Captain Fantastic” (2016)

W roli tytułowego kapitana zobaczymy Viggo Mortensena, który wcielił się w rolę ojca sześciorga dzieci. Samotnie wychowuje je z dala od zgiełku cywilizacji, jednocześnie wymagając od nich bardzo wiele na polu fizycznym i intelektualnym. Gdy zostaje zmuszony do opuszczenia domu, udaje się w podróż, która podważy jego pomysł na bycie rodzicem i przyniesie mu sporo wątpliwości w tej kwestii. To przepiękny film o relacjach między ojcem a dziećmi, o wciąż aktualnych problemach, o trudach rodzicielstwa XXI wieku. Naprawdę warto go obejrzeć, może nawet z całą rodziną? Choć oficjalnie film przeznaczony jest dla dzieci powyżej 16 roku życia, z opinii wielu rodziców wynika, że mogą go obejrzeć nawet dzieci w wieku 11/12 lat. Wszystko zależy od tego jak podejdziemy do sprawy. A co najważniejsze skłania do międzypokoleniowej dyskusji na temat wielu kluczowych w naszym życiu kwestii. Takich jak edukacja, śmierć bliskiej osoby czy seksualność.

„W pogoni za szczęściem” (2006)

Na szczęście trzeba czasem bardzo zapracować, a ten film jest na to żywym dowodem. To, oparta na faktach, opowieść o ciężkiej pracy, zaangażowaniu i miłości do syna. Historia borykającego się z przeciwnościami losu Chrisa Gardnera (w tej roli nominowany do Oscara Will Smith) i jego rodziny. Kiedy Linda (Thandie Newton), matka 5-letniego Christophera (Jaden Smith) ugina się pod ciężarem finansowych trudności i opuszcza rodzinę, mężczyzna musi poradzić sobie ze znalezieniem dobrze płatnej posady oraz zapewnieniem dziecku dachu nad głową. Po wielu próbach Chris otrzymuje propozycję odbycia stażu w prestiżowej firmie brokerskiej. Okazuje się, że praca stażysty nie jest płatna, mimo tego postanawia wszystko zaryzykować….

„Choć goni nas czas” („The Bucket List”, 2007)

„The Bucket List” to wzruszający film o jednym ważnym przesłaniu: Żyje się tylko raz, więc jeśli musisz odejść, zrób to w dobrym stylu! I to właśnie postanawiają zrobić dwaj chorzy na raka faceci, którzy poznali się w szpitalnej sali – wybuchowy miliarder (J. Nicholson) oraz mechanik (M. Freeman). Gdy dowiadują się swoim losie, układają listę rzeczy, które chcą zrobić zanim kopną w kalendarz. I wyruszają w podróż dookoła świata, aby przeżyć przygodę swojego życia. Dwie wielkie gwiazdy ukazując serce, duszę  i dobry dowcip, udowadniają, że najlepszy czas na wszystko jest właśnie teraz.

„Wszystko za życie” (2007)

Wspaniała, zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Christophera McCandlessa (Emile Hirsch), osobista podróż młodego chłopaka. Chris właśnie ukończył studia. Od dawna czekał na tę chwilę. Na możliwość oderwania się od zaplanowanej dla niego przyszłości – dalszej nauki, pracy, pogoni za pieniądzem. Bowiem Chris wcale tego nie pragnie. Jedynym, czego oczekuje od siebie i życia, to swoboda. Dlatego wyrusza w podróż swojego życia, aby odnaleźć prawdziwego siebie. Żeby zobaczyć, kim tak naprawdę jesteśmy bez telefonu, komputerów, zwierzaka czy papierosów. Jest to opowieść, o prawdziwym człowieczeństwie. O nas samych.

„Kochankowie z Księżyca” (2012)

To film zdecydowanie dla całej rodziny. Jest w nim bowiem magia postrzegania świata oczami dziecka, ale też tło powoli rozpadającej się rodziny, której mniejsi widzowie mogą nie dostrzec. Sama historia ma miłą dla oka, nostalgiczną oprawę: wydarzenia toczą się w roku 1965, kiedy to dwoje nastoletnich kochanków ucieka z domu, aby chwilę dłużej pobyć razem. Ruszają więc na wspólną wyprawę przez łąki i lasy wyspy, na której mieszkają. Biwakują, słuchają Francoise Hardy z winyla i wędkują (czyli robią dużo trochę staroświeckich rzeczy, których dzisiejsze dzieci już raczej nie wykonują z entuzjazmem). Choć miejscami możemy mieć wrażenie, że akcja przypomina teatr dla lalek, jeśli dobrze się przyjrzymy odkryjemy co autor stara się nam przekazać. W niegroźny sposób unaocznia nam powody dla, których dzieci uciekają z domu i jak działa umysł dziecka niezrozumianego przez dorosłych.

„Poradnik pozytywnego myślenia” (2012)

Były nauczyciel, Pat Solitano (Bradley Cooper), znalazł się na życiowym zakręcie. Po tym jak stracił pracę, dom oraz żonę, ostatnie osiem miesięcy spędził w szpitalu psychiatrycznym. Po zwolnieniu ze szpitala, zamierza wrócić do swojej żony Nikki (Brea Bee). Nie jest to łatwe, ponieważ mężczyzna ma sądowy zakaz zbliżania się do kobiety. Wszystko jednak komplikuje się na nowo, kiedy spotyka na swojej drodze tajemniczą i samotną nieznajomą Tiffany (Jennifer Lawrence). Film Davida O. Russella przypomina, że miłość ma wiele odcieni i trzeba poznać niejeden, żeby poczuć się w tym stanie szczęśliwym i spełnionym. W mistrzowski sposób konfrontuje nasze mroczne emocje związane z zakochaniem z tymi bezwarunkowymi, czyniącymi nas lepszymi ludźmi.

„Idealne matki” (2013)

„Idealne matki” to historia dwóch dojrzałych kobiet, które przyjaźnią się od dzieciństwa, mieszkają obok siebie od lat, dzielą ze sobą popołudnia, wieczory i sekrety, mają także synów w tym samym wieku. Wszystko w tej relacji wydaje się być idealne, symbiotyczne. Do czasu, kiedy jedna z przyjaciółek dowiaduje się, że druga ma romans… z jej synem. Co ciekawe historia jest oparta na faktach, a właśnie takie opowieści zastanawiają najbardziej. Film prowokuje nas do postawienia sobie wielu pytań o rozmywanie się granic, ludzkie słabości i problemy z przemijaniem, na które sami sobie musimy odpowiedzieć. W życiu bowiem każdego z nas zdarzają się bowiem tak zaskakujące sytuacje, że nie da się na nie jednoznacznie odpowiedzieć.

„Zeszłej nocy” (2010)

„Zeszłej nocy” to film o zazdrości, o kryzysie w młodym małżeństwie, o wątpliwościach, co do trwałości i ufności w relacjach damsko-męskich. Dla małżeńskiej pary rozpoczyna się długa noc pełna wyzwań, niepewności i wewnętrznego rozdarcia. Czy uda im się wytrwać w wierności i oprzeć się pożądaniu? Do końca filmu nie jesteśmy pewni…

„Dzikie historie” (2014)

Dzika komedia, produkcji Pedro Almodovara, przedstawia opowieść, w której sześciu na co dzień spokojnym ludziom nagle puszczą nerwy. Większość z nas żyje w stresie i napięciu. Co by się stało, gdybyśmy choć raz dali upust swoim emocjom? Niedoceniany muzyk, biznesmen, panna młoda, znany milioner, kelnerka oraz specjalista od materiałów wybuchowych powiedzą „dość!” i pokażą wszystkim swoje dzikie oblicze. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i będą walczyć o siebie, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między normalnością a szaleństwem. Koniecznie musicie to zobaczyć.

„Chłopiec w pasiastej piżamie” (2008)

Poruszająca opowieść o niezwykłej więzi, która nawiązała się między dwojgiem 8-letnich chłopców, w najokropniejszym czasie i miejscu na Ziemi – Holokauście. Czy ma ona szansę na pokonanie okrucieństwa wojny? I czy przyjaźń może być całkowicie szczera, niewinna i bezinteresowna? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w tym filmie.

„Z dystansu” (2011)

Z dystansu to bardzo interesujący i złożony film, dla wszystkich tych, którzy sami chcieliby doszukać się płynących z niego wniosków. Wymyka się on bowiem jednoznacznym interpretacjom i każdy może odczytać go inaczej. Odnaleźć w nim coś dla siebie. Głównym bohaterem jest pan Barthes, nauczyciel na zastępstwo, którego traumatyczne przeżycia z dzieciństwa stają się powodem osamotnienia i pustki emocjonalnej. Symptomy takich samych przeżyć wydają się przejawiać wszyscy przebywający wokół niego ludzie – nauczyciele, uczniowie, rodzina, społeczeństwo. Stąd niedaleko do krytyki ustroju społecznego, dostrzeżenia wszechogarniającego ludzi niepokoju, poczucia życia w pułapce własnych ograniczeń, egzystencjalizmu…

„Nietykalni” (2011)

No i oczywiście klasyk, z kategorii tych najlepszych filmów o życiu, czyli „Nietykalni”. Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia znajomości bogatego, sparaliżowanego mężczyzny z wyższych sfer oraz młodego ciemnoskórego chłopaka z paryskich bloków. Tych dwojga nie łączy prawie nic, ale daje to początek wspaniałej przyjaźni, bo jeden ma dokładnie to, czego drugiemu brakuje. Philippe odzyskuje radość i sens życia, dowiadując się, że świat widziany z wózka inwalidzkiego również może wyglądać pięknie. A Driss rozsmakowyje się w skarbach dostatniego życia i odbiera cenną lekcję dorastania. Z poczciwego złodziejaszka zamienia się w rozsądnego mężczyznę.

To wspaniała lekcja życia pozbawiona manieryzmu, kiczu i patosu. Prosta i ciepła opowieść z serii tych, po których od razu się człowiekowi robi lepiej. A uśmiech nie chce zejść z twarzy przez długie godziny. Jeśli jakimś cudem jeszcze nie widziałyście tego filmu – koniecznie musicie go obejrzeć


Lifestyle

Grudzień to nie tylko święta i od lat te same szlagiery. Wybierz wieczory z premierami, daj się zaskoczyć, nie zanudzić

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
2 grudnia 2016
Fot. iStock / Geber86
 

Grudzień tradycyjnie niesie ze sobą zapach mroźnego powietrza oraz  zielonego drzewka, bogato zdobionego. Ten ostatni miesiąc w roku, obiecuje wspaniały, rodzinny czas, błogi wypoczynek przy kubku herbaty i wieczory czekające na leniwe zagospodarowanie. Zanim jednak zdążymy się umościć wygodnie, z towarzystwem lub bez, na kanapie, czeka nas niemiła niespodzianka.

Jak co roku, obejrzymy te same telewizyjne atrakcje. Zanim nadejdzie czas głośnego kolędowania, my, telewidzowie, zachęcani jesteśmy po raz kolejny do oglądania tych samych hitów. Już od początku grudnia pojawia się temat świąt zarówno w reklamach, jak i filmach, mimo że do świąt jeszcze daleko. A ile można powtarzać te same dialogi, przysypiać w tych samych momentach i na pamięć uśmiechać się już bez entuzjazmu, do przebrzmiałych żartów bohaterów okołoświątecznych szlagierów?

Precz z nudą w telewizji!

Tak, to prawda, że pewnie czegoś nam zabraknie, gdy w ramówce pięciu różnych stacji nie trafimy na Kevina i jego perypetii, ale nie samym szlagierem człowiek żyje. Chcemy się relaksować przy czymś innym, niekoniecznie totalnie świątecznym. No bo grudzień, to nie same święta, ale także zwykły czas, podczas którego chcemy oglądać telewizyjne premiery, dawać się zaskoczyć bohaterom, dziwić się, śmiać czy wzruszać. Właśnie z tego powodu, by nie gnuśnieć w fotelu z pilotem w ręku, „przeskakując” kanał po kanale w wolnej chwili, warto wybrać propozycje stacji, która dba, by nie zabrakło w niej rozrywki na najwyższym poziomie.

Filmowy grudzień na CBS Europa

W grudniu kanał CBS Europa przygotował aż czternaście premier, które uradują każdego kinomana. W tym miesiącu będzie można zobaczyć poważne, poruszające obrazy jak: „Babel” – w reżyserii Alejandra Gonzáleza Iñárritu, dwukrotnego zdobywcy Oscara, „Billy Elliot” – autorstwa Stephena Daldry’ego, reżysera takich obrazów jak „Lektor” czy „Godziny”, czy też  „Wersja ostateczna” – nominowany do Złotego Niedźwiedzia thriller science fiction. Nie będą zawiedzeni także amatorzy nieco lżejszych filmów, na których czekają urocze komedie, m.in. „Przypadkowa dziewczyna” z Gwyneth Paltrow oraz „Gra dla dwojga” z Julią Roberts i Clivem Owenem w rolach głównych. Na premierowe filmowe wieczory CBS Europa zaprasza w każdy piątek, sobotę i niedzielę o 21:00.

Uchylając rąbka tajemnicy…

Sprawdźcie, co jeszcze czeka na was w grudniu na CBS Europa

Zakazana namiętność

Produkcja: Wielka Brytania/Niemcy/Kanada/USA, 2001 rok
Reżyseria: Peter Bogdanovich
Obsada: Kirsten Dunst, Edward Herrmann, Eddie Izzard, Cary Elwes, Joanna Lumley, Jennifer Tilly, Claudia Harrison, Victor Slezak, James Laurenson, Ronan Vibert, Chiara Schoras, Claudie Blakley, Ingrid Lacey, John C. Vennema.

16 listopada 1924 roku. Magnat prasowy William Randolph Hearst (Edward Herrmann) zaprasza grono znajomych na pokład swego luksusowego jachtu. Wycieczka ma być jednocześnie przyjęciem urodzinowym Thomasa Ince’a (Cary Elwes) — wpływowego producenta filmowego. Wśród zaproszonych gości znajdują się m.in. Charlie Chaplin (Eddie Izzard), pisarka Elinor Glyn (Joanna Lumley), dziennikarka Louella Parsons (Jennifer Tilly), aktorka Margaret Livingstone (Claudia Harrison) oraz Marion Davies (Kirsten Dunst), aktorka i kochanka Hearsta. Beztroska zabawa to jednak tylko pozory — każdy próbuje załatwić tu swoje interesy. Gospodarz czuje się szczególnie zaniepokojony relacją, która łączy Marion i Charliego Chaplina…

Obejrzycie ten film na kanale CBS Europa 2 grudnia o 21:00

Billy Elliot

Produkcja: Wielka Brytania/Francja, 2000 rok
Reżyseria: Stephen Daldry
Obsada: Jamie Bell, Julie Walters, Gary Lewis, Jean Heywood, Jamie Draven, Stuart Wells, Mike Elliot, Billy Fane, Nicola Blackwell, Carol McGuigan, Joe Renton, Colin MacLachlan, Janine Birkett, Trevor Fox, Charlie Hardwick. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Lata 80., górnicze miasteczko w Wielkiej Brytanii. 11-letni Billy Elliot (Jamie Bell) mieszka z owdowiałym ojcem (Gary Lewis) i bratem (Jamie Draven), którzy pracowali do niedawna w kopalni, zamkniętej teraz na skutek polityki Margaret Thatcher. Ojciec rządzi domem twardą ręką – chcąc wychować Billy’ego na „prawdziwego mężczyznę”, wysyła go na trening boksu. Chłopiec jednak przez przypadek trafia na lekcje baletu i tam właśnie odkrywa swoją miłość do tego – jakże niemęskiego według standardów jego ojca – zajęcia. Początkowo nastolatek ukrywa przed rodziną swoją pasję, jednak konfrontacja Billy’ego z ojcem jest nieunikniona…

Obejrzycie ten film na kanale CBS Europa 3 grudnia o 21:00

Tupiąc i wrzeszcząc

Produkcja: USA, 1995 rok
Reżyseria: Noah Baumbach
Obsada: Josh Hamilton, Samuel Gould, Catherine Kellner, Jonathan Baumbach, John Lehr, Olivia d’Abo, Peter Czernin, Carlos Jacott, Chris Eigeman, Eric Stoltz, Eliza Roberts, Jason Wiles, Parker Posey, Christopher Reed, Noah Baumbach.

Młody i zdolny Grover (Josh Hamilton) właśnie ukończył college, nie czuje się jednak gotowy do podejmowania życiowych wyzwań. Podobnie jak wielu jego kolegów, stoi na rozdrożu. Czy studiować dalej? A może poświęcić się już jakiejś pracy? Pewnego dnia Jane (Olivia d’Abo), dziewczyna Grovera, oświadcza, że jedzie studiować do Pragi. Grover nie zamierza jednak jej towarzyszyć w podróży do Europy – zamiast tego wprowadza się do mieszkania wraz z kilkoma przyjaciółmi, którzy, podobnie jak on, uciekają od podjęcia przełomowych decyzji. Czy grupie uda się zmierzyć z dorosłością, czy też popadną w zupełny bezwład?

Emisja filmu na kanale CBS Europa 4 grudnia o 21:00

Wersja ostateczna

Produkcja: USA/Kanada/Niemcy, 2004 rok
Reżyseria: Omar Naim
Obsada: Robin Williams, Mira Sorvino, Jim Caviezel, Mimi Kuzyk, Stephanie Romanov, Thom Bishops, Genevieve Buechner, Brendan Fletcher, Vincent Gale, Casey Dubois, Liam Ranger, Joely Collins, Michael St. John Smith, Chris Britton, Wanda Cannon.

Alan (Robin Williams) jest montażystą — odczytuje ludzkie wspomnienia z wszczepionego danej osobie implantu, a następnie montuje z nich film pośmiertnie upamiętniający tego człowieka. Praktyki Eye Tech – firmy, w której pracuje – nie podobają się jednak wszystkim. Pracując nad wspomnieniami jednego z wpływowych szefów tej korporacji, Alan zyskuje wiedzę o kompromitujących zdarzeniach z życia mężczyzny, co sprawia, że montażyście zaczyna grozić niebezpieczeństwo…

Kanał CBS Europa zaprasza na film 9 grudnia o 21:00

Babel 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Produkcja: Francja/USA/Meksyk, 2006 rok
Reżyseria: Alejandro G. Inárritu
Obsada: Brad Pitt, Cate Blanchett, Mohamed Akhzam, Peter Wight, Harriet Walter, Trevor Martin, Matyelok Gibbs, Georges Bousquet, Claudine Acs, André Oumansky, Michael Maloney, Dermot Crowley, Alex Jennings, Adriana Barraza, Elle Fanning, Nathan Gamble, Gael García Bernal, Mónica Del Carmen, Rinko Kikuchi, Kôji Yakusho, Yuko Murata. 

W Maroku dochodzi do tragicznego wypadku: dwóch nastolatków strzela do autokaru — kula trafia amerykańską turystkę, która jest na wakacjach z mężem. W tym samym czasie w Stanach Zjednoczonych meksykańska niania ma problem z dziećmi tej pary — w sobotę w Meksyku ma odbyć się ślub jej syna, lecz kobieta nie ma z kim zostawić swoich podopiecznych. W Tokio głuchoniema nastolatka, której matka popełniła samobójstwo, buntuje się przeciwko ojcu…

Film obejrzycie na kanale CBS Europa 10 grudnia o 21:00

Kelnerzy 

Produkcja: USA, 2005 rok
Reżyseria: Rob McKittrick
Obsada: Ryan Reynolds, Anna Faris, Justin Long, David Koechner, Luis Guzmán, Chi McBride, John Francis Daley, Kaitlin Doubleday, Rob Benedict, Alanna Ubach, Vanessa Lengies, Max Kasch, Andy Milonakis, Dane Cook, Jordan Ladd.

Monty (Ryan Reynolds) i Dean (Justin Long) to para kumpli jeszcze z czasów szkolnej ławy. Mają po dwadzieścia dwa lata, dzielą wspólne mieszkanie i pracują jako kelnerzy w restauracji Shenaniganz. Rozpoczyna się kolejny dzień pracy. Pod skrzydła Monty’ego zostaje oddany nowy kandydat na kelnera, Mitch (John Francis Daley). Powoli zjawiają się kolejni pracownicy, w tym kelnerki Serena (Anna Faris), Amy (Kaitlin Doubleday) i Naomi (Alanna Ubach), tajemniczy pomywacz Bishop (Chi McBride) oraz kucharz Raddimus (Luis Guzmán). Ekipa wydaje się zgrana, choć dość luźno podchodząca do swojej pracy — obok zwykłych restauracyjnych obowiązków każdy załatwia też swoje sprawy osobiste…

Film na kanale CBS Europa 11 grudnia o 21:00

Ikona

Produkcja: USA, 2005 rok
Reżyseria: Charles Martin Smith
Obsada: Patrick Swayze, Patrick Bergin, Michael York, Annika Peterson, Ben Cross, Jeff Fahey, Joss Ackland, Steve Speirs, Niko Nicotera, Valentin Ganev, Barry Morse, Tom Wlaschiha, Jay Benedict, Theodor Danetti, Marta Kondova.

Zbliżają się wybory prezydenckie w Rosji. Duże poparcie zyskuje skrajnie nacjonalistyczny i populistyczny polityk Igor Komarov (Patrick Bergin). W trakcie kampanii wyborczej z laboratorium firmy Komarova zostaje skradziony niebezpieczny wirus, który może zdziesiątkować ludzkość. W tym czasie w ręce pracownika brytyjskiej ambasady wpada dokument, który ujawnia prawdziwe plany Komarova. Aby zatrzymać zbliżającą się katastrofę, sir Nigel Irvine (Michael York) prosi o pomoc byłego agenta CIA, Jasona Monka (Patrick Swayze), który przez lata prowadził podwójnych agentów działających na terenie Rosji…

Emisja filmu na kanale CBS Europa 16 grudnia, cz. I o 21:00, cz. II o 22:45

Jonny English

Produkcja: Wielka Brytania/Francja/USA, 2003 rok
Reżyseria: Peter Howitt
Obsada: Rowan Atkinson, John Malkovich, Ben Miller, Natalie Imbruglia, Tim Pigott-Smith, Greg Wise, Douglas McFerran, Kevin McNally, Nina Young, Rowland Davies, Philippa Fordham, Tim Berrington, Tasha de Vasconcelos.

Johnny English (Rowan Atkinson) jest gryzipiórkiem pracującym dla brytyjskiego MI7. Jego skryte marzenia o zostaniu superagentem stają się bardziej realne, gdy ginie Agent One. Na jego pogrzebie zostaje przeprowadzony (z sukcesem) zamach na pozostałych asów wywiadu. Na placu boju zostaje już tylko Johnny English. Zadanie świeżo upieczonego agenta jest prestiżowe, ale nie wydaje się specjalnie trudne: ma ochronić odrestaurowane klejnoty koronne w trakcie ich uroczystej prezentacji w Tower of London. Wieczór zapowiada się spokojnie, do czasu, gdy gaśnie światło, a bezcenne artefakty znikają z pancernej gabloty. Śledztwo rozpoczynają angielskie służby specjalne w osobie Johnny’ego Englisha oraz jego asystenta, Bougha (Ben Miller)…

Film można obejrzeć na kanale CBS Europa 17 grudnia o 21:00

Z kozetki na fotel 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Produkcja: USA, 2001 rok
Reżyseria: Richard Benjamin
Obsada: Courteney Cox, David Arquette, David James Elliott, Carol Kane, Kimberley Davies, Viola Davis, Jon Polito, Chris Potter, Ross Benjamin, Bodhi Elfman, Ziggy Marley.

Po bolesnym rozstaniu z chłopakiem, Samantha (Courteney Cox) potrzebuje pomocy specjalisty. W swoim mniemaniu cierpi na klaustrofobię, agorafobię i całą masę innych przypadłości. Aby ukoić skołatane nerwy, udaje się na sesję terapeutyczną do dr Louise Rosenberg (Carol Kane). Pacjentka orientuje się jednak, że jej terapeutka sama przechodzi załamanie nerwowe. Przypadek sprawia, że Samantha zajmuje jej miejsce, gdy w poczekalni spotyka przystojnego Michaela (David James Elliott). Jako nielegalna terapeutka zaczyna przyjmować pacjentów dr Rosenberg. Wśród nich jest także ekscentryczny Henry Popopolis (David Arquette).

Film dostępny na kanale CBS Europa 18 grudnia o 21:00

Gra dla dwojga

Produkcja: USA/Niemcy, 2009 rok
Reżyseria: Tony Gilroy
Obsada: Clive Owen, Julia Roberts, Tom Wilkinson, Paul Giamatti, Rick Worthy, Oleg Shtefanko, Denis O’Hare, Kathleen Chalfant, Carrie Preston, Khan Baykal, Tom McCarthy, Wayne Duvall, David Shumbris.

Ray Koval (Clive Owen) jest agentem MI6, Claire Stenwick (Julia Roberts) pracuje dla CIA. Spotykają się na przyjęciu w ambasadzie w Dubaju, podczas którego Ray szybko podrywa Claire. Niestety brytyjski agent nie ma pojęcia, kim jest atrakcyjna kobieta. Orientuje się dopiero, gdy odkrywa, że skutkiem wspólnie spędzonej nocy jest kradzież tajnych dokumentów. Po kilku latach Ray i Claire spotykają się ponownie. Wciąż są szpiegami, choć pracują już dla sektora prywatnego. I wciąż między nimi iskrzy. Wspólnie tworzą plan, który przyniesie im duże pieniądze oraz wolność i możliwość bycia razem. Jednak nie wszystko idzie po ich myśli…

Emisja filmu na kanale CBS 23 grudnia o 21:00

Był sobie chłopiec

Produkcja: Wielka Brytania/USA/Francja/Niemcy, 2002 rok
Reżyseria: Chris Weitz, Paul Weitz
Obsada: Hugh Grant, Nicholas Hoult, Toni Collette, Victoria Smurfit, Denise Stephenson, Rachel Weisz, Augustus Prew, Mark Heap, Sharon Small, Nicholas Hutchison, Natalia Tena, Cathy Murphy.

Will Freeman (Hugh Grant) wiedzie życie niebieskiego ptaka: utrzymuje się z tantiem z napisanej przez ojca piosenki, lubi oglądać teleturnieje i podrywać dziewczyny. Nie w głowie mu ustatkowanie się, dzieci, a nawet stała partnerka. Pewnego dnia, w poszukiwaniu kolejnego romansu, wybiera się na spotkanie samotnych rodziców. Kłamstwo o porzuceniu przez żonę i wychowywaniu dwuletniego syna przychodzi mu łatwo — podobnie jak umówienie się z uroczą Suzie (Victoria Smurfit). Na randkę-piknik kobieta zabiera swoją córeczkę oraz syna przyjaciółki. Tak Will poznaje Marcusa (Nicholas Hoult) — nieco dziwacznego dwunastolatka — oraz jego dysfunkcyjną matkę, Fionę (Toni Collette)…

Emisja filmu na kanale CBS Europa 24 grudnia o 21:00

To właśnie miłość

Produkcja: Wielka Brytania/USA/Francja, 2002 rok
Reżyseria: Richard Curtis
Obsada: Bill Nighy, Gregor Fisher, Colin Firth, Liam Neeson, Emma Thompson, Kris Marshall, Heike Makatsch, Martin Freeman, Joanna Page, Chiwetel Ejiofor, Andrew Lincoln, Keira Knightley, Hugh Grant, Martine McCutcheon, Laura Linney, Thomas Brodie-Sangster, Alan Rickman, Rodrigo Santoro.

Londyn. Nadchodzi Boże Narodzenie. Dla niektórych to czas radości, dla innych smutku. Były eksgwiazdor rocka Billy Mack (Bill Nighy) nagrywa swój przebój w nowej, bożonarodzeniowej wersji. Jamie (Colin Firth) dowiaduje się, że jego dziewczyna ma romans z jego bratem. Peter (Chiwetel Ejiofor) i Juliet (Keira Knightley) właśnie wzięli ślub, jednak dziewczyna nie umie ułożyć swoich relacji z najlepszym przyjacielem męża. Daniel (Liam Neeson) cierpi po stracie żony, ale musi zająć się jedenastoletnim pasierbem. Karen (Emma Thompson) jak zawsze jest wsparciem dla rodziny i przyjaciół. Choć jej małżeństwo z Harrym (Alan Rickman) wydaje się stabilne, to mężczyznę wodzi na pokuszenie seksowna sekretarka. Do rezydencji na Downing Street 10 właśnie wprowadza się nowo wybrany premier (Hugh Grant) – młody i samotny…

Film obejrzycie 25 grudnia o 21:00 na kanale CBS Europa.

Paparazzi

Produkcja: USA, 2004 rok
Reżyseria: Paul Abascal
Obsada: Cole Hauser, Robin Tunney, Dennis Farina, Daniel Baldwin, Tom Hollander, Kevin Gage, Blake Michael Bryan, Tom Sizemore, Andrea Baker, Jordan Baker, Joe Basile, Lauren Birkell, Wendy Braun, Kelly Carlson.

Bo Laramie (Cole Hauser) doszedł na szczyt: zagrał w wysokobudżetowym filmie akcji, jego pozycja w Hollywood wydaje się niezachwiana, a w dodatku wiedzie szczęśliwe życie u boku ślicznej żony Abby (Robin Tunney) i synka Zacha (Blake Michael Bryan). Kiedy po premierze gwiazdor wraz z rodziną wraca do domu, zostają osaczeni przez paparazzi. Następnego dnia okazuje się, że na okładce brukowca zostało opublikowane zrobione z ukrycia zdjęcie Bo i Abby, a fotoreporterzy — mimo próśb — nachalnie fotografują też ich synka. Aktor czuje się coraz bardziej osaczony. Gdy dochodzi do groźnego wypadku spowodowanego przez fotografów, Bo postanawia nie odpuszczać.

Film obejrzycie na kanale CBS Europa 30 grudnia o 21:00.

Przypadkowa dziewczyna

Produkcja: Wielka Brytania/USA, 1998 rok
Reżyseria: Peter Howitt
Obsada: Gwyneth Paltrow, John Hannah, John Lynch, Jeanne Tripplehorn, Zara Turner, Douglas McFerran, Paul Brightwell, Nina Young, Virginia McKenna, Kevin McNally, Terry English, Paul Stacey, Peter Howitt.

Helen (Gwyneth Paltrow) pracuje w firmie PR. Dzień po swoim urodzinowym przyjęciu biegnie do biura spóźniona. Niestety, zostaje zwolniona. Dziewczyna wraca do domu, gdzie czeka na nią Gerry (John Lynch ) — jej chłopak, który nieustająco pracuje nad swoją powieścią. Helen zbiega do metra. Jak potoczy się dalej jej historia, zależy od tego, czy zdąży wsiąść do pociągu, czy nie…

Film dostępny na kanale CBS Europa 31 grudnia o 21:00.


Wpis powstał we współpracy z CBS Europa

 


Lifestyle

„Spójrz na mnie tak, jak 10 lat temu…”. 💌 Akcja „List do męża”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
2 grudnia 2016
Fot. iStock / Solovyova

Mężu mój,
Ostatnio między nami nie układa się najlepiej. Więcej nas dzieli niż łączy. Tak wiele wypowiedzianych przykrych słów utworzyło między nami mur.

I pogubiłam się trochę…

Wiem, że to ja dolewam oliwy do ognia. Ja się czepiam, ja szukam dziury w całym. Nie czuje się już sobą… Kiedy patrzę na siebie widzę nieatrakcyjną i bezwartościową kobietę. Najchętniej potłukłabym wszystkie lustra żeby nie patrzeć na ten obraz nędzy i rozpaczy. Długo walczyłam o nas. Starałam się. Dbałam o to, żeby w domu było czysto i ciepło. Żebyś chętnie do niego wracał.
Nie wiem czy to brak czasu, czy rutyna sprawiała, że szybko przestałeś zauważać te wszystkie rzeczy… I chociaż jesteśmy razem, to mam wrażenie, że tylko obok siebie.

Ty masz swoje życie i swoje sprawy.

Czas spędzany wspólnie ogranicza się tylko do podziału obowiązków… Ja sprzątam i nadrabiam zaległości  z całego dnia, a Ty w tym czasie zajmujesz się dzieckiem.

Kochany mój! Powalczmy o nas! Proszę!

Spójrz na mnie tak, jak 10 lat temu, kiedy to pierwszy raz pojawiłeś się w moim życiu! Spraw abym poczuła się tak cudownie jak w dniu ślubu lub wtedy, kiedy dowiedzieliśmy się, że będziemy rodzicami! Znajdźmy choć chwile tylko dla siebie. Pójdźmy na spacer… Kiedyś tak bardzo to uwielbialiśmy…

Jesteś wspaniałym, wartościowym człowiekiem. Kiedy patrzę na Ciebie czuje wdzięczność za to, że pojawiłeś się w moim życiu, że razem mamy wspaniałego synka…

Tak bardzo Cię kocham… I boje się, że Cię stracę! Że ta moja frustracja, brak wiary w siebie doprowadzi Cię do granic wytrzymałości… Że po raz kolejny w swoim życiu stracę poczucie bezpieczeństwa.. Że przestanę być potrzebna…

Kochany mój, kocham Cię najmocniej na świecie! I co by się w naszym życiu nie stało pamiętaj, że jesteś dla mnie wszystkim!

Twoja na zawsze K.

linia 2px

AKCJA „LIST DO MĘŻA”

ZADANIE KONKURSOWE: Napisz list do swojego męża partnera o tym, jak bardzo go kochasz i wyślij na adres [email protected] dołaczając oświadczenie:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

NAGRODY:

5 autorów najpiękniejszych listów nagrodzimy świątecznymi zestawami kosmetyków „Dla niego” i „Dla niej” marki Eveline.

5 x zestaw „Dla niej” składający się z:

SKIN ACTION BOOSTER Serum – koncentrat 12% bioaktywna witamina C

P_piel_sab_serum

SKIN ACTION BOOSTER – Lekki hydro-krem intensywnie nawilżający 30+

P_piel_sab_krem 30

Oils of Nature – LUKSUSOWY SUCHY OLEJEK + SERUM ODMŁADZAJĄCE DO TWARZY I CIAŁA

P_piel_OILS-OF-NATURE_suchy-olejek_serum_odmladzajace

 5x zestaw „Dla niego” składający się z:

MEN X-TREME  – MULTIFUNKCYJNY KREM EKSTRAMALNIE NAWILŻAJĄCY

P_piel_mxt_krem nawilzajacy_200 ml

MEN X-TREME – NAWILŻAJĄCY ŻEL PO GOLENIU

P_piel_mxt_zel po goleniu

MEN X-TREME – ŻEL POD OCZY ROLL-ON

P_piel_mxt_roll-on

Konkurs potrwa od 23.11.2016 do 07.12.2016 roku, a wyniki ogłosimy do 17. 12. 2016 roku.

Regulamin konkursu znajdziesz TUTAJ.

 


Zobacz także

Sprzątanie bez chemii – to możliwe. Podróż matki, która musi ogarnąć dom

Somatyczny typ sylwetki. Sprawdź, który jest twój

Somatyczny typ sylwetki. Sprawdź, jaki jest twój

Hanna Dunowska: „Kryzysy nie zdarzają się tak po prostu, bez przyczyny, chcą nas do czegoś przygotować albo od czegoś oderwać”. Jak wyjść z kryzysu?