Lifestyle

Emerytury: znów zrobili nas – kobiety w bambuko  

Joanna Ćwiek
Joanna Ćwiek
18 listopada 2016
Fot. iStock/sculpies
 

Sejm przegłosował właśnie obniżenie wieku, w którym Polacy będą mogli przechodzić na emeryturę. Po niespełna czterech latach od wydłużenia przez rząd PO-PSL okresu aktywności zawodowej, kobiety znów będą kończyły pracę w wieku 60 lat. Mężczyźni popracują do 65. roku życia. Zmiany wejdą w życie 1. października 2017 r.Powrót do poprzedniego wieku emerytalnego był jednym z głównych punktów programu wyborczego, zarówno  prezydenta Andrzeja Dudy, jak i PiS. Dzięki tej obietnicy dostali oni poparcie NSZZ „Solidarność”. Ale szef związku Piotr Duda nie jest w ciemię bity – obiecali mu, to postawił ich pod ścianą. Związkowcy mówili i otwarcie, i zakulisowo, że jeśli PiS się z tego nie wywiąże, to zrobią im taką aferę, że o drugiej kadencji nie mają co marzyć. O ile nie wywalą ich ze stanowisk już teraz. Kilofami. Pod sejmem. Albo na taczkach wywiozą.

Dlatego, choć wszystkie prognozy ekonomiczne pokazują, że jest to zabójcze dla gospodarki i że Polski kompletnie nie stać na utrzymywanie latami rzeszy emerytów, to zmiana została przegłosowana. Bo liczy się partyjny interes, a nie dobro kraju.

Jednak na tej zmianie najbardziej oberwą kobiety. Pewnie, że gdy ma się 30 – czy 40 lat i pada na pysk między pracą, domem, szkołą i dzieckiem, to emerytura wydaje się wymarzonym rajem, w którym wreszcie będzie można złapać oddech popijając na hamaku drinki z palemką.

Ale by było przyjemnie, potrzebna jest kasa. Dużo pieniędzy, bo wycieczki, chociażby do uważanego za tani Egiptu, jednak kosztują. I o ile może stać na nie niektórych dzisiejszych emerytów, to nas już niekoniecznie. Według szacunków emerytura, gdy byśmy przeszli na nią mając 67 lat, wynosiłaby ok 30 proc. naszej pensji. Biorąc pod uwagę, że obecnie przeciętne wynagrodzenie wynosi około 4 tysiące złotych, to na emeryturze możemy liczyć na około 1200 złotych. Jeśli natomiast skończymy pracę krócej, to dostaniemy maksymalnie tysiąc. Miodzio.

Jest to możliwe dlatego, że  nasz system emerytalny jest tak skonstruowany, iż na zmianie najbardziej stracą kobiety. Wysokość przyszłego świadczenia zależy od tego, jak długo się pracuje i jak wysokie odprowadza się składki. Podwyższenie wieku emerytalnego kobietom do 67 lat dawałoby im większe szanse na lepsze świadczenia. Te siedem lat mogą być przełomowe, zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę, że statystycznie kobiety zarabiają o ok. 20 proc. mniej niż pracujący na takim samym stanowisku mężczyzna. I rzadziej pracują na etacie, bo pracodawcy bojąc się ich ciąży i macierzyństwa, wolą im dawać tzw. śmieciówkę.

Pamiętam, że gdy w Polsce toczyła się w 2012 r. debata o podwyższeniu wieku emerytalnego, najczęściej podawano przykład kobiet pracujących w marketach, które nie będą miały siły ciągnąć już tych ciężkich wózków. Ani przesuwać zgrzewek wody na taśmie przy kasie.

Nie twierdzę, że to nie jest ciężka praca. Z pewnością jest. Ale ja się jednak zastanawiam, czy wszystkie kobiety są kasjerkami? Bo mnie się wydaje, że jednak nie. Statystyki GUS mówią o tym, że w latach 2002 – 2014 aż 2/3 absolwentów wyższych uczelni stanowiły kobiety. Nie uwierzę, że wszystkie siedzą na kasie, tym bardziej, że coraz częściej są one samoobsługowe.

Jesteśmy wykształcone, robimy kariery, dbamy o siebie, dobrze się odżywiamy, biegamy, chodzimy na fitness. Czytamy książki, by być ciągle sprawne intelektualnie. Nikogo nie dziwi czterdziestolatka ani na sali porodowej, ani na wykładowej, ani na kursie językowym. Chcecie powiedzieć, że 20 lat później, jesteśmy już tak zgrzybiałe, że tylko papucie na nogi, szydełko w ręku i dzierganie koronek? Może tak panowie bez przesady, co?

A przepraszam, podobno będziemy mieć wybór. Możemy pracować, o ile będziemy chciały. Tylko… nie każdy pracodawca chce obecnie zatrudniać emerytów. A jeśli już, to za gorsze pieniądze, bo przecież mamy emeryturę. Podwyżka dla sześćdziesięciolatki? Wolne żarty, ciesz się, że w ogóle możesz pracować, tam są drzwi. Szkolenia? Konia z rzędem temu, kto wyśle pięćdziesięciolatkę na kurs. Po co, skoro za 10 lat przestanie się liczyć i odeślemy ją do domu. A bez aktualizacji wiedzy z pewnością ją odeślemy. Jeśli pozostawiono by wiek emerytalny na poziomie 67 lat, to osoba 50 + miałaby na rynku większe szanse.

Nie jestem także przekonana co do tego, że kobieta w wieku sześćdziesięciu lat już nie ma ani siły, ani energii do życia. Większość kobiet, które znam w tym wieku, jeszcze by diabłu łeb urwały, a tu im każą w domu siedzieć. Znam kobietę przymusowo wysłaną na emeryturę w wieku 60 lat, która zaczęła grać na giełdzie. „Oszalałabym, gdybym nie miała co robić. I nie interesuje mnie żaden wolontariat. Ja mam potrzeby, ja chcę kasę zarabiać” – tłumaczyła mi.

Pozbawiając kobiety pracy wtłaczamy się w role opiekuńcze. Państwo zdejmuje z siebie obowiązek stworzenia systemu pomocy dla starzejącego się społeczeństwa. Pewnie, lepiej przerzucić to na barki kobiet.

Jasne, że starszymi rodzicami trzeba się zająć. Ale nie wszystkie potrafimy żyć tylko w taki sposób. I nie wszyscy rodzice takiej opieki potrzebują. Coraz więcej kobiet w tym wieku dopiero co odchowało dzieci. Chcą żyć, pracować i realizować się. Nie odbierajmy im tej szansy tylko dlatego, że jacyś panowie z wąsem pracujący w przemyśle ciężkim wywalczyli niższy wiek przechodzenia na emeryturę. Dla wszystkich.

 


Lifestyle

„Pracę, dom, i codzienne kłopoty rzucić precz, i wyjechać… w Bieszczady”. 🎄 Akcja „A co ty byś sobie podarowała w prezencie”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
18 listopada 2016
Fot. iStock
 

Gdy listopad z kalendarza wygląda,
gdy na dworze szaro, smutno, mglisto,
kiedy słońce zza chmur nie wygląda,
bardzo chciałabym rzucić to wszystko…

Pracę, dom, i codzienne kłopoty
rzucić precz, i wyjechać…w Bieszczady.
Tam już nie ma jesieni złotej,
lecz jest spokój. I niedźwiedzia ślady.

Jeden tylko prezent mi się marzy:
mały pokój (z piecem i z łazienką),
pajda chleba, piękne krajobrazy
i ja sama  z ciszą pod rękę.

Połoniny i miłe schroniska,
teraz puste, i ciche, i senne
dadzą spokój mi i wytchnienie
i odnajdę siebie w zwiędłych liściach.

Zresetuję wszystko, co zmęczyło,
co spędzało mi sen z ciężkich powiek.
Po tygodniu powrócę. Jak miło
– każdy z domowników mi powie.

I docenią mój trud codzienny,
i docenią noce nieprzespane…
Takie to mam marzenie… Daremne?
Ale marzyć i tak nie przestanę….

ulajot

 


🎄”A co ty byś sobie podarowała w prezencie?” – DOŁĄCZ DO AKCJI 🎄

ZADANIE KONKURSOWE: 

Wyślij do nas list: „A co ty byś sobie podarowała w prezencie”, w którym napisz, co ty byś sobie podarowała w prezencie i dlaczego. Przekonaj siebie i innych, że ty też zasługujesz na to, co najlepsze, a czasami może i nawet najbardziej szalone.

Listy prosimy wysyłać na adres [email protected] dołączając oświadczenie:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody: 

Nagrodzimy 40 autorów najciekawszych listów.

braster-logo

Braster – Twój najzdrowszy nawyk

Braster to innowacyjne w skali świata certyfikowane urządzenie medyczne, które pozwala na komfortowe i samodzielne badanie piersi w domu. Dzięki specjalnie opracowanej matrycy termograficznej urządzenie rejestruje ewentualne niepokojące zmiany w piersiach. Badanie trwa około 15 minut, jest bezbolesne i bezinwazyjne. Nie musisz martwić się, że zrobisz coś źle, bo Braster to także aplikacja na smartfona, która przeprowadzi Cię przez całe badanie i przypomni o kolejnym. Wykonane przez Ciebie termograficzne obrazy piersi zostaną przeanalizowane przez inteligentne algorytmy, a wyniki będziesz mogła sprawdzić na Twoim indywidualnym koncie w portalu www.braster.eu. Skuteczność Brastera została potwierdzona klinicznie.*

*Badania przeprowadzono na grupie około 2000 kobiet, w tym 1010 kobiet przebadano w ramach badań obserwacyjnych w latach 2013 – 2016

1x 1 urządzenie z abonamentem na 2 lata/ wartość 891zł

_DSC1193

_DSC1219

Czarne

1 x  voucher dla 2 osób na 2 dniowy pobyt w hotelu Czarny Potok Resort&SPA,  ze śniadaniami i obiadokolacjami do wykorzystania do końca czerwca 2017* (o wartości 1.600 zł)

_DSC1904_4_5_HDRDSC_6231_2_3_4_5_HDR

*z wyłączeniem ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA, SYLWESTRA I ŚWIĄT WIELKANOCNYCH.
Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Obowiązek podatkowy ciąży na Laureacie, wygrywającym nagrodę. W celu dopełnienia formalności, należy skontaktować się z organizatorem. Warunkiem wydania nagrody jest uregulowanie zaliczki na podatek dochodowy.

Logo PFP

 

Niezwykłe zestawy filiżanek firmy Ćmielów

1x zestaw dwóch filiżanek Minojska 

minojsa niebieska

Mat prasowe

minojska rozowa
1x zestaw dwóch filiżanek India 

photo_999_3830
1x zestaw dwóch filiżanek Art Deco 

Art Deco filiżanki (1)

PlantWear_logo_New

Zegarki Plantwear, to nowy trend w stylistyce i gwarancja najwyższej jakości, to wyróżniające się na rynku produkty, które są nie tylko funkcjonale, ale również skutecznie przyciągają uwagę. Wszystkie piękne, niepowtarzalne, ręcznie robione w Polsce.

1 x zegarek Urban Wenge 399 zł

Seria Urban – Wenge (3)

1 x zegarek Heritage – Dąb 399 zł

1 x zegarek Raw Double Silver Dąb 429 zł

logaziaja-02

Aby umilić jesienno-zimową pielęgnację włosów firma Ziaja proponuje najnowsze produkty z kuracji olejkowych, które nie tylko skutecznie pielęgnują włosy i skórę głowy, ale także nadają im otulający, elegancki zapach.

Kuracja olejkami arganowym i tsubaki wskazana jest szczególnie dla włosów suchych, zniszczonych oraz po zabiegach fryzjerskich. Szampon, satynowe serum oraz skoncentrowana maska zapewniają aktywną regenerację, odczuwalną gładkość oraz ochronę termiczną włosów podczas suszenia, prostowania czy modelowania.

Kuracja kaszmirowa z dodatkiem olejku amarantusowego przeznaczona jest do włosów cienkich, delikatnych oraz suchych lub normalnych. Preparaty aktywnie nawilżają włosy, zwiększają ich objętość, ułatwiają rozczesywanie oraz zapobiegają elektryzowaniu i puszeniu.

Po każdym myciu lub jako wykończenie fryzury Ziaja szczególnie poleca satynowe serum wygładzające i welwetowe serum nabłyszczające, które występują w postaci olejku do codziennej pielęgnacji, bez spłukiwania.

olejowe kuracje do włosów x780

10 x zestaw kosmetyków marki Ziaja. W skład zestawu nagród wchodzą:

– kaszmirowy szampon wzmacniający 300 ml

– kaszmirową skoncentrowaną maskę wzmacniającą 200 ml

– kaszmirowe welwetowe serum nabłyszczające 50 ml

– arganowy szampon wygładzający 300 ml

– arganowa skoncentrowana maska wygładzająca 200 ml

– arganowe satynowe serum wygładzające 50 ml

włosy argan kaszmir

logo KROSNO GLASS

3 x komplet do likieru – Liqueur

komplet-do-likieru

2 x komplet kieliszków do martini Elegance (komplet 6 szt.)

kieliszek-do-martini-elegance

2 x komplet kieliszków do wina białego Elegance

kieliszek-do-wina-elegance

2 x zestaw kieliszków do szampana Elegance

kieliszek-do-szampana-elegance

1 x zestaw: Świąteczne otulenie z Naturativ

Naturativ-Świąteczne_otulenie

W zestawie:

Otulające masło do ciała, 250ml –  to bogata pielęgnacja dzięki kompozycji naturalnych maseł i olejów roślinnych oraz urzekający aromat naturalnej wanilii i karmelu z nutką cytryny. Masło posiada apetyczną konsystencję lekkiego, tortowego kremu. Znakomicie się wchłania, a efekt nawilżenia i odżywienia skóry odczuwalny jest już po pierwszym użyciu.

Aromatyczna , naturalna Świeca Cynamon-Goździk-Pomarańcza, 200ml – uwalnia niezwykle ciepły aromat – słodki, lekko pikantny i zmysłowy. Kompozycja zapachowa olejków eterycznych: cynamon-goździk-pomarańcza zmniejsza napięcia nerwowe i łagodzi stres, sprzyja odprężeniu i relaksowi. Świeca składa się w 100% z ekologicznego wosku sojowego i naturalnych olejków eterycznych.

Zestaw zapakowany w piękny filcowy worek ze świąteczną zawieszką!

1 x Zestaw: Święta pachnące cytrusami z Naturativ

Naturativ-Święta_pachnące_cytrusami

W zestawie:

Stymulujący scrub cukrowy HOME SPA, 500ml – dokładnie złuszcza skórę, przywracając jej blask i świeżość. Zawarty w peelingu olej słonecznikowy nawilża i odżywia. Olejki rozmarynowy, grejpfrutowy  i cytrynowy poprawiają ukrwienie oraz odżywiają skórę, a olejek mandarynkowy pielęgnuje, tonizuje i uelastycznia. Śródziemnomorski aromat  Peelingu HOME SPA stymuluje zmysły i koi nerwy.

Bogaty Balsam do dłoni HOME SPA, 100 ml –  odżywia, nawilża, koi i naprawia skórę. Zawiera kombinację substancji o właściwościach naprawczych i zwalczających wolne rodniki oraz  kompozycję olei i maseł roślinnych, skutecznie odbudowujących warstwę lipidową skóry.  W naturalnym balsamie do rąk HOME SPA znajdują się substancje ochronne, które zabezpieczają skórę dłoni na długie godziny. Balsam idealnie się wchłania. Pachnie ziołowo i cytrusowo. Aromat jest mieszaniną olejków eterycznych.

Zestaw zapakowany w piękny filcowy worek!

logo_anna

Annabelle Minerals

to połączenie makijażu i pielęgnacji. Anna Szczerba, założycielka marki, postawiła sobie za cel stworzenie kosmetyków, które spełnią oczekiwania kobiet o skórach wrażliwych, alergicznych, problematycznych oraz po zabiegach kosmetycznych. Tak powstały naturalne produkty do makijażu, których skład opiera się o cztery mineralne składniki: rozświetlającą mikę, matujący tlenek cynku, kryjący i chroniący przed słońcem dwutlenek tytanu oraz nadające kolor tlenki żelaza.

3x zestaw, na który składają się:

Dwa cienie mineralne Vanilla & Chocolate

Podkład kryjący w odcieniu Golden Fair

Mineralny puder rozświetlający

Korektor mineralny Medium

pędzel do podkładu kabuki

pędzelek do nakładania cieni

oraz gąbeczka Softie w rozmiarze L

Annabelle Minerals_cien kolor_chocolate

Annabelle Minerals_cien kolor_vanilla

 Annabelle Minerals_Pedzel do podkladu 1DD-IMG_1456

USMIECH ZDROWIA _ LOGO _ PNG

1 x Voucher na zabieg czyszczenia zębów: scaling, piaskowanie oraz fluoryzacja. Termin wykorzystania vouchera: do 31.03.2017 / Wartość 250 pln

Piękny, szeroki i olśniewający uśmiech to nasza wizytówka. Białe i zdrowe zęby dodają nam pewności siebie i sprawiają, że częściej się uśmiechamy. To dzięki ładnemu i zdrowemu uśmiechowi przyciągamy do siebie ludzi i sprawiamy wrażenie bardziej otwartych, wesołych i pewnych siebie. Jak więc olśniewać uśmiechem nie tylko przy wigilijnym stole czy podczas zabawy sylwestrowej, ale również na co dzień? Wystarczy sprawić sobie prezent w postaci jednego z profilaktycznych czy też estetycznych zabiegów stomatologicznych. A dokładniej, sprawiać sobie takie prezenty systematycznie, bo tylko regularność w dbaniu o higienę jamy ustnej daje pożądane efekty.

Efekt białych i ładnych zębów – oczywiście, jeżeli nasze zęby są zdrowe – jest możliwy do osiągnięcia zarówno dzięki systematycznym profilaktycznym zabiegom stomatologicznym, takim jak skaling, czyli profesjonalne usuwanie osadu i kamienia nazębnego (przy użyciu lasera diodowego), piaskowanie (kolejny etap zabiegu higienizacyjnego, polegający na usunięciu wszystkich osadów i przebarwień np. z kawy, czy papierosów znajdujących się na zębach) i fluoryzacja (zapobiega próchnicy), jak również dzięki wybielaniu zębów laserem diodowym.

Zabieg wybielania zębów laserem diodowym – który jest kolejnym etapem dbałości o nasz piękny uśmiech po dokładnym oczyszczeniu zębów z płytki nazębnej i kamienia oraz uzupełnieniu wszystkich ubytków – polega na nałożeniu specjalistycznego żelu na powierzchnię zęba, a następnie aktywowanie go za pomocą światła lasera. To zabieg bardzo bezpieczny, ponieważ laser diodowy jest najlepiej przebadanym typem lasera.

GOMA8012

logo

1x komplet 5 garnków i patelni ze stali nierdzewnej z pokrywkami ODELO GREBLON

komplet-5-garnkow-i-patelnia-ze-stali-nierdzewnej-z-pokrywkami-odelo-greblon-i-12-el-_7

1x kawiarka elektryczna ciśnieniowa GAT GAIA

kawiarka-elektryczna-cisnieniowa-gat-gaia---kafetiera-na-64-filizanki-espresso_1

1x zestaw do grzanego wina

zestaw-do-grzanego-wina-krystynka-atena-ii-6-el-

semilac logo jpg

2 x zestaw świąteczny + zestaw startowy od Semilac (o wartości 314 złotych)

Szukasz idealnego prezentu dla bliskiej osoby, ale i dla siebie samej?  Wybierz jeden z zestawów Semilac i podziel się lakierami z przyjaciółką, siostrą czy mamą lub wykonajcie sobie wzajemnie manicure korzystając  z zestawu startowego Semilac.

Zestaw świąteczny Semilac:

W eleganckim pudełku znajdziecie dwa zupełnie nowe lakiery hybrydowe: Semilac 160 I’m not sure i Semilac 161 Something Nice. To kolory idealne dla wszystkich niezdecydowanych kobiet. Dodatkowo, ich biżuteryjny charakter sprawi, że manicure będzie uniwersalny i doskonale dopasowany do niemal każdej stylizacji.

W skład zestawu świątecznego wchodzi:

 • lakier hybrydowy Semilac 160 I’m not
 • lakier hybrydowy Semilac 161 Something Nice
 • lakier klasyczny Semilac 025 Glitter Red

opakowanie świateczne 025

Zestaw startowy Semilac:

W komplecie znajdziecie wszystko co potrzebne by wykonać perfekcyjny manicure. To doskonały sposób na wspólne spędzenie popołudnia czy wieczoru z siostrą lub przyjaciółką. Razem możecie stworzyć niezapomniane stylizacje i bawić się kolorami. Semilac ma ich w ofercie blisko 200.

W skład zestawu startowego wchodzi:

 • lampa Semilac LED 6W,
 • Semilac BASE
 • Semilac TOP
 • Lakier hybrydowy Semilac 026 My Love
 • odtłuszczacz Nail Cleaner Pure
 • Semilac Acetone
 • folie do usuwania lakieru hybrydowego
 • waciki bezpyłowe
 • Semilac Striper
 • blok polerski
 • pilniki do paznokci
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Wendre_logo

1 x piękny i komfortowy zestaw pościeli Blommenslyst, składający się z:

1 x kołdra Blommenslyst w rozmiarze 155×200

2 x poduszka Blommenslyst 50×60.

koldra_blommenslyst_koperta poduszka_blommenslyst_zestaw

Poduszki i kołdry z linii Blommenslyst to wyrób medyczny, przeciwdziałają osadzaniu się roztoczy, a wysoka jakość wykonania została potwierdzona przez niemiecki Instytut Badawczy Hohenstein. Poszycie kołder i poduszek wykonano z przyjemnej w dotyku mikrofibry. Puszyste wypełnienie to włókna HCS, które wzbogacone silikonem utrzymują odpowiednią sprężystość kołdry i nie zbijają się podczas użytkowania. Nowoczesna technologia sprawia, że produkty Blommenslyst są przyjazne alergikom i można je prać w pralkach automatycznych.

Wendre_6483

logo_biale

1 x voucher o wartości 100 zł  na zakupy w Recman

DSC_7132 DSC_6013

logo polmed

3 x pakiet badań laboratoryjnych dla kobiet (o wartości 150 zł każdy).

W związku z okresem zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, POLMED S.A. przygotował specjalną ofertę świąteczną, dostosowaną do wieku pacjenta. W zakres pakietu wchodzą konsultacje lekarskie, badania diagnostyczne, badania laboratoryjne.

Świąteczny Pakiet badań to wspaniały pomysł na prezent świąteczny dla rodziny. Dbajmy o zdrowie nasze i naszych bliskich. POLMED oferuje możliwość dostarczenia Karty upominkowej z wybranym wariantem pakietu medycznego na wybrany przez Ciebie adres na terenie całego kraju. W celu skorzystania z usługi należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Karta upominkowa  jest ważna 6 miesięcy od daty zakupu.

Co wchodzi w skład pakietu badań?

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Badania Laboratoryjne:
morfologia
OB
badanie ogólne moczu
glukoza
lipidogram
próby wątrobowe – ALT i GGTP
żelazo
TSH
elektrolity – sód i potas
kreatynina
kwas moczowy
CRP

Badania diagnostyczne:
EKG spoczynkowe
pomiar ciśnienia

Konsultacja lekarska – omówienie wyników

logo Ente Cafe

Do ośmiu najciekawszych listów, których autorki pochodzić będą z Warszawy dorzucimy coś słodkiego.  EnteCafe.pl to nowoczesna i profesjonalna pracownia cukiernicza, w której powstają ręcznie robione wypieki wypełnione po brzegi zaskakującym smakiem, którego nie można zapomnieć…Codziennie można u nas zamówić wybrane ciasto, a my dowozimy je pod wybrany adres na terenie Warszawy. Pieczemy chrupkie z zewnątrz i miękkie w środku bezy, kremowe i puszyste serniki, torty, tarty na słodko i słono oraz pyszne babeczki…Eat Me!

1x Tort bezowy z gruszką (6-8 porcji)
Pyszny tort bezowy z prażonymi orzechami laskowymi. Słodka i wykwintna, z sosem gruszkowo-czekoladowym. Po kawałku świat staje się lepszy:)

tort-bezowy-z-gruszka-4

1x Tort bezowy z mango (6-8 porcji)
Lekki tort bezowy z kremem mango. Krem na bazie bitej śmietany, nie za słodki i delikatny. Na wierzchu sos czekoladowy i kawałki mango. Pyszny tort przywołujący na myśl lato.

tort-bezowy-z-mango-4

1x Czekoladowy tort bezowy z kremem z owoców leśnych (6-8 porcji)
Idealne połączenie owoców i czekolady. Dwie czekoladowe słodkie bezy i lekko kwaskowy krem na bazie mascarpone. A do tego na wierzchu sos z belgijskiej czekolady. Czego chcieć więcej?

czekoladowy-tort-bezowy-z-kremem-z-owocow-lesnych-4

1x Tort bezowy z rabarbarem (6-8 porcji)
Trzypiętrowy tort bezowy z różowym, mocno rabarbarowym kremem. Wykończony niesłodzonym sosem malinowym. Okazały, idealny na wielkie okazje.

tort-bezowy-z-rabarbarem-4

1x  Tort bezowy Nikaletta (6-8 porcji)
Cudowny, lekko kwaskowy tort bezowy. Limonkowe bezy, dwa kremy – oba na bazie marakui – a do tego płatki białej i limonkowej czekolady. Oryginalny, wyrafinowany, na specjalne okazje.

tort-bezowy-nikaletta-4

1x Tort bezowy z musem czekoladowym i wiśniami (6-8 porcji)
Klasyczny tort bezowy z mocno czekoladowym musem. Dzięki dodatkowi wiśni nie za słodki. Dla tych, którzy lubią klasyczne połączenia smaków i czekoladę.

tort-bezowy-z-musem-czekoladowym-i-wisniami-4

1x  Czekoladowy tort bezowy z kremem kawowym (6-8 porcji)
Pyszny, czekoladowy tort bezowy. Z kawałkami czekolady w bezie, kremem kawowym i kardamonem. Wykończony gorzkim kakao i skórką pomarańczową. Nie za słodki, elegancki, idealny do kawy.

czekoladowy-tort-bezowy-z-kremem-kawowym-4

1x Kawowy tort bezowy z kremem toffi
Cudowny tort bezowy z aksamitnym kremem toffi i śliwkami w rumie. Chrupka z zewnątrz i miękka w środku kawowa beza z delikatnym kremem i sosem czekoladowo-rumowym. Ten tort robi wrażenie! Efekt uboczny: pomruk zadowolenia w czasie jedzenia.

kawowy-tort-bezowy-z-kremem-toffi-4

WAJNERT-logo

PLAY – zawsze pod ręką

Komplet praktycznych stolików projektu WAJNERT MEBLE o dwóch średnicach blatów będzie stanowił zgrany zespół w każdym domu. Trójnożni, funkcjonalni pomocnicy świetnie odnajdą się w nowoczesnym salonie i stylowej sypialni. Stoliki na zdjęciu posiadają olchowe nóżki oraz blaty w kolorze drogowej szarości i sygnalizacyjnej bieli.

PLAY-stoliki

Czas trwania akcji: 15.11.2016 – 12.12.2016. Wyniki akcji zostaną ogłoszone do dnia 20.12.2016

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Lifestyle

Dorota Goldpoint i jej niezwykły pokaz na Targach  Ślubnych WEDDING!

Redakcja
Redakcja
18 listopada 2016
Mat. prasowe

Targi ślubne WEDDING odbędą się w dniach 19-20 listopada w prestiżowej lokalizacji PGE Narodowy. W programie przewidziano kilkanaście pokazów mody ślubnej, w tym widowiskową kolekcję minimalistycznych sukni ślubnych uznanej projektantki Doroty Goldpoint.  Gwiazdą pokazu pt. „Ślub na wybiegu” będzie znana z serialu „Ranczo” aktorka, Magdalena Waligórska-Lisiecka, która we wrześniu tego roku wzięła ślub w Rzymie i wybrała na tę okazję suknię ślubną z kolekcji projektantki.

Minimalistyczna kolekcja

Dorota Goldpoint to luksusowa marka dla kobiet, ceniących szlachetność tkanin, staranność wykonania oraz szlachetną minimalistyczną formę. W ciągu zaledwie dwóch lat działalności została nagrodzona czterema statuetkami, w tym „Businesswoman Roku 2014 w kategorii Projektant Roku – ekskluzywna odzież damska” magazynu BUSINESSWOMAN&LIFE czy „Luksusowa Marka Roku 2016 – Twórca luksusu”. Markę pokochały takie gwiazdy, jak: Bożena Dykiel, Małgorzata Pieńkowska, Małgorzata Potocka, Małgorzata Kożuchowska, Anna Korcz, Joanna Racewicz czy Dorota Gardias. Podczas Targów Ślubnych WEDDING Dorota Goldpoint zaprezentuje 10 propozycji ślubnych – na wybiegu znajdą się zarówno minimalistyczne suknie z jedwabiu, jak i kombinezony i garnitury ślubne ze szczyptą awangardy. – Zmieniające się zapotrzebowanie młodych kobiet na stylizacje ślubne prowadzi nas do stworzenia propozycji odmiennych od dobrze nam znanych sukni ślubnych – tłumaczy projektantka. – Dlatego w mojej kolekcji suknie mają bardzo czystą klasyczną formę, doskonałą konstrukcję, są jednak bardzo minimalistyczne, wykonane z pięknych, szlachetnych tkanin. Proponuję również spodnium jako alternatywę sukni lub garnitur frakowy bądź smokingowy. W pokazie zobaczymy również 15 stylizacji dla druhen i gości weselnych z zapomnianymi już nakryciami głowy firmy Kristin oraz koktajlowymi torebkami firmy Gawor. Pokaz będzie swoistego rodzaju spektaklem gdzie przy fanfarach ślubnych obejrzymy malowniczy obraz panny młodej – w tej roli dobrze znana z serialu „Ranczo” aktorka Magdalena Waligórska-Lisiecka w towarzystwie gości weselnych. Będą przepięknie ubrane dzieci w stylizacjach Biscotti Collezioni i wybieg usłany płatkami róż.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Plejada gwiazd na Targach Ślubnych WEDDING

Targi Ślubne WEDDING już po raz trzeci odbędą się na Stadionie PGE Narodowy. Na odwiedzających czeka wiele atrakcji i niespodzianek, które sprawią, że będzie to najbardziej inspirujący weekend ślubny tego roku. Gościem specjalnym Targów będzie ikona polskiej mody – Maciej Zień, który w swoim premierowym pokazie zaprezentuje suknie ślubne na  sezon 2017.  Swoje najnowsze kolekcje sukien pokażą też m.in.: Rina Cossack, Laurelle, Atelier vie de château, Adria czy Mona Liza. Prowadzącym pokazy będzie Mister Polski – Rafał Maślak. Młode pary, które odwiedzą targi, będą miały okazję zgłosić się do udziału w programie Izabeli Janachowskiej – „I nie opuszczę cię aż do ślubu”, emitowanego na antenie TVN Style. Prezenterka i tancerka poprowadzi również panel, w którym opowie o tym, jaki powinien być pierwszy taniec na weselu oraz udzieli praktycznych porad, jak chodzić na szpilkach.  W programie Targów nie zabraknie także niepowtarzalnego występu prekursorki burleski w Polsce – Pin Up Candy, której pokaz oczarował jury programu „Mam talent”.

Rafał Maślak zaprasza na Targi Ślubne WEDDING:

 

O organizatorze Targów:

Organizatorem Targów jest lifestyle’owy magazyn WEDDING, lider na rynku prasy ślubnej, w którym znajdziecie praktyczne porady i wyjątkowe inspiracje dotyczące każdego tematu związanego z organizacją ślubu i wesela. Więcej o magazynie: www.e-wedding.pl

Szczegółowe informacje o Targach Ślubnych WEDDING dostępne są na stronie: targislubnewedding.pl

Patroni medialni: Styl.pl, Ohme.pl, Example.pl, Glamour.pl, Cosmopolitan, Pakamera.pl, Newseria Lifestyle oraz TVN Style.

Mat prasowe

Mat prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

24.10laner-1000x600px


Zobacz także

Dobra, przyznaję – ja też nie byłam idealną żoną. Odeszłam, dzisiaj rozumiem i biorę odpowiedzialność za swoje błędy

10 sekretów szczupłych kobiet. Chcesz być jedną z nich?

Maks Świerkowski

„Hej, mam na imię Maks, mam 11 miesięcy. Uratuj mi życie, proszę”