Masaż Lomi Lomi to masaż relaksacyjny, wykonywany poprzez płynne, harmonijne ruchy, które pozwalają odczuć nie tylko relaks fizyczny, ale także emocjonalny. Miłośnicy masażu Lomi Lomi uważają, że pomaga on w odnajdywaniu rozwiązań palących problemów, sprowadza błogość i stan najwyższego ukojenia. Warto wiedzieć, na czym polega masaż Lomi Lomi, kto może się na niego zdecydować i ile kosztuje taka przyjemność?
Masaż Lomi Lomi — skąd się wywodzi?
Mówi się o nim, że to masaż podobny do delikatnego dotyku kociej łapki, określono go również mianem masażu kochających dłoni. Masaż Lomi Lomi wywodzi się z Hawajów, gdzie rozwijał się jako wielowiekowa tradycja, przez długi czas nieznana szerzej na świecie. Wiedza o jego tajnikach przekazywana była jako dobro, z pokolenie na pokolenie. Istnieje wiele form Lomi Lomi, a najczęściej praktykowana jest w Polsce Lomi Lomi Nui, czyli masaż świątynny. Niegdyś trwał od kilku godzin do kilku dni, uznany za specjalny rytuał w określonej intencji, gdy osoba poddawana mu stała przed trudnym wyborem mogącym zaważyć na dotychczasowy życiu.
Komu polecany jest masaż Lomi Lomi?
Masaż Lomi Lomi świetnie sprawdzi się u osób, które zmagają się z silnym stresem, żyją w ciągłym napięciu, cierpią na wypalenie zawodowe. Skorzystać z niego może każdy, kto poczuje potrzebę głębokiego relaksu, oderwania się od trapiących problemów. Masażowi temu można poddawać się wtedy, gdy jest taka potrzeba. Jeśli masaż stosowany jest w celach terapeutycznych, warto wykonać serię masaży (od 5 do 10), co 2-3 dni.
Na czym polega masaż Lomi Lomi?
Przed wykonaniem masażu terapeuta przeprowadza z pacjentem krótką rozmowę, rozeznając się w stanie zdrowia pacjenta. Seans rozpoczyna się od masażu relaksacyjnego całego ciała z wyłączeniem stref intymnych, okrytych ręcznikiem. Masaż Lomi Lomi wykonuje się na całym nagim ciele (poza sferami intymnymi, okrytymi ręcznikami), a masażysta wykonuje go głównie dłońmi i przedramionami. Do masażu wykorzystywane są pachnące i ciepłe olejki, kojące zmęczone ciało i zmysły. Ruchy są dobrze dobrane do danej osoby, są płynne i spokojne. Terapeuta nie tylko używa dłoni, przedramion i łokci, ale także porusza się w rytm muzyki, przekazując energię osobie poddawanej zabiegowi Lomi Lomi. Miękkie i harmonijne ruchy wywodzą się z tradycji świętego tańca „hula”, który niesie ze sobą przesłanie piękna i miłości.
Przystępując do masażu warto wcześniej określić intencje, coś, co dla nas jest niezwykle ważne. Podczas seansu łatwiej jest się wypuścić myśli, otworzyć na to, co jest najbardziej potrzebne w żuciu. Ten rodzaj masażu został nawet porównany z tego względu do swego rodzaju medytacji.
Połączenie relaksu, dotyku, ciepła, zapachu i kojącej muzyki stanowi klucz do odprężenia, wyrzucania problemów z głowy i złapania równowagi, która na co dzień bywa mocno zaburzona.
Przebieg masażu Lomi Lomi
W pierwszej kolejności terapeuta wykonuje masaż pleców i tylnej części nóg. Następnie pacjent kładzie się na plecach, a terapeuta zajmuje się przednią część ciała. Po zakończeniu masażu osoba, która z niego skorzystała, jeszcze jakiś czas pozostaje w błogostanie. Masaż Lomi Lomi ma służyć głębokiej relaksacji, zarówno fizycznej, jak i emocjonalnej. Aby przyniósł jak najlepsze efekty, nie należy się w dniu jego przeprowadzenia denerwować się i złościć. To ma być czas na skupienie się na sobie, nalezienie jakże potrzebnej równowagi. Po powrocie do domu zaleca się skorzystanie z działającej na zmysły kąpieli przy muzyce relaksacyjnej, aby do maksimum wydłużyć terapeutyczne działanie masażu Lomi Lomi.
Zalety masażu Lomi Lomi
Masaż Lomi Lomi ma wiele zalet. Głęboko relaksuje ciała i umysł, wypełnia nową, twórczą energią, wywołuje uczucie szczęścia. Umożliwia pełne skupienie się na dobrych myślach, pozwala spojrzeć z nadzieją w przyszłość. Wprowadza harmonię, uspakaja energię, umożliwia jej swobodny przepływ. Masaż Lomi Lomi usuwa negatywne emocje, wprowadza spokój, przynosi ukojenie dla zszarganych nerwów.
Masaż ten ma również inny wymiar, niż tylko emocjonalny. Jego zaletą jest pozytywny wpływ na wygląd skóry przez jej ugniatanie i zwiększenie przepływu krwi i limfy. Dzięki olejkom skóra staje się wygładza się, staje się elastyczna i lepiej odżywiona. Ponadto terapeuta swoimi wyważonymi ruchami rozluźnia mięśnie, zwiększa ruchomość stawów. Pobudza krążenie i metabolizm organizmu. Pomaga złagodzić dolegliwości wynikające z migreny, przepracowanych i stale napiętych mięśni, dokuczającego bólu kręgosłupa.
Przeciwwskazania do wykonania masażu lomi lomi
Nie każdy może poddać się relaksującemu wpływowi tego rodzaju masażu. Do przeciwwskazań zalicza się m.in.:
- temperatura powyżej 38 ºC;
- osłabienie organizmu;
- ostre i podostre stany zapalne, choroby zakaźne i wirusowe, nowotwory;
- miesiączka i ciąża;
- choroba wrzodowa, przepukliny, celiakia;
- skłonność do krwotoków;
- choroby serca i układu krążenia, choroby układu nerwowego;
- choroby skóry;
- zaawansowana osteoporoza;
- okres tuż po przebytym urazie ciała.
Ile trwa i ile kosztuje godzina masażu Lomi Lomi?
Masaż Lomi Lomi, by był najbardziej skuteczny, powinien trwać od 90 do 120 minut. Warto przy tym zwrócić uwagę, czy terapeuta ma nie tylko stosowane certyfikaty, ale także czy przy pierwszym kontakcie wzbudził zaufanie, pozwolił czuć się bezpiecznie, bo bez tego trudno mówić o dogłębnym relaksie. Ceny za 90 minut masażu oscylują w granicach 250 zł.