Lifestyle

Weź udział w 21# edycji Wielkiej Wymiany Kontaktów w Warszawie. Zgarnij wiedzę i kontakty

Redakcja
Redakcja
22 maja 2018
Fot. Kaboompics / Public Domain
 

Wielka Wymiana Kontaktów to cykliczne spotkania networkingowe, które odbywają się w 14 miastach Polski. Projekt kierowany jest do przedsiębiorców, którzy szukają kontaktów do rozwoju firmy oraz budowy relacji biznesowych.

Serdecznie zapraszamy na piątą, i zarazem jedyną w tym półroczu, szóstą edycję spotkania networkingowego Wielka Wymiana Kontaktów, które odbędzie się:

24 maja 2018 w Warszawie w Golden Floor.

Celem spotkania jest wymiana doświadczeń i kontaktów podczas wymiany kontaktów, a także przekazanie wiedzy i zainspirowanie do efektywnego budowania biznesu poprzez prezentację sylwetek przedsiębiorców oraz trenerów biznesu.

Spotkania podzielone są na trzy części – część networkingową, merytoryczną oraz kolację VIP. Pierwsza część ma pomóc w zapoznaniu się. Uczestnicy dzielą się wiedzą i edukują przedsiębiorców, jak efektywnie używać networkingu, aby zwiększać zyski.

Druga część to merytoryczne wykłady, na których występują trenerzy biznesu oraz przedsiębiorcy, którzy mogą podzielić się praktyczną wiedzą z zakresu prowadzenia biznesu. Gośćmi specjalnymi będą Emilia Bartosiewicz oraz Tomasz Stawiarz, którzy podzielą się swoją wiedzą z zakresu efektywnego budowania marki osobistej oraz inwestowania wypracowanego kapitału w nieruchomości. Na spotkaniu odbędzie się również premiera najnowszej książki Anny Suskiej „Efektywny biznes”.

Na koniec goście VIP wezmą udział w uroczystej kolacji z Prelegentami oraz organizatorami wydarzenia. Będzie to okazja do pogłębienia relacji ­w kameralnym gronie.

 Rejestracja: http://wielkawymianakontaktow.pl/warszawa


Lifestyle

Jedynacy mają większy kłopot z wiernością. Na to wskazują badania

Redakcja
Redakcja
22 maja 2018
Fot. iStock
 

Jedynacy nie cieszę się wspaniałą reputacją, ponieważ kojarzą się z osobami odrobinę egoistycznymi, skoncentrowanym na sobie i oczekującymi poświęcenia im uwagi przez bliskie osoby. Oczywiście nie ma tu jednej reguły, bo wiele zależy od charakteru, sposobu wychowania, doświadczeń z czasu dzieciństwa.

Jednak reputacja jedynaków to jedna rzecz, natomiast inną są obserwacje i prowadzone przez specjalistów badania w różnych dziedzinach. Tym razem pod lupę wzięto portal Illicit Encounters, który dedykowany jest osobom szukającym przygód poza małżeństwem. Eksperci ustalili, aż 34 proc. wszystkich użytkowników zarejestrowanych w serwisie to jedynacy.

Jedynacy zdradzają częściej?

Okazało się, że mężczyźni, którzy wychowywali się jako jedynacy, statystycznie dopuszczają się częściej zdrady niż mężczyźni, który mają rodzeństwo. Tłumaczone jest to faktem, że osoby wychowujące się bez rodzeństwa doświadczają znacznie intensywniejszego odczucia samotności i w związku tym częściej szukają dla siebie uwagi i zainteresowania w szerszym gronie. Konieczność bycia zauważonym, pragnienie zainteresowania swoją osobą sprawia, że jedynacy są bardziej skłonni do zdrady, desperacko manifestując w sposób pewne deficyty.

Co ciekawe portal przeprowadził również inne badanie, które pokazuje, że najwierniejsze jest rodzeństwo „średnie”. Z reguły takie dzieci otoczone są miłością zarówno ze strony rodziców, jak i rodzeństwa, więc lepiej sobie radzą z samotnością i nie szukają stałej uwagi dla swojej osoby.

źródło:  www.cosmopolitan.pl


Lifestyle

7 zmian w ciele, które następują, gdy często chodzisz w szpilkach

Redakcja
Redakcja
22 maja 2018
Fot. iStock/AleksanderKaczmarek

Kochamy wysokie obcasy, bo zdecydowanie kojarzą się nam z kobiecością, seksapilem. Lubimy je nosić, a przynajmniej od czasu do czasu założyć, by poczuć się naprawdę zmysłowo. Wiadomo jednak, że częste noszenie szpilek nie wpływa dobrze na zdrowie nóg. Nie każda z nas jednak wie, że szpilki mogą powodować inne zmiany w ciele.

7 zmian w ciele, które następują, gdy często chodzisz w szpilkach 

1. Kręgosłup

Przeciążenie kręgosłupa podczas chodzenia w wysokich szpilkach nie jest czymś zaskakującym. Konieczność balansowania ciałem, gdy stawiamy kroki, zmusza kręgosłup do nieprawidłowego wygięcia. A im słabsze mięśnie brzucha, tym większe przeciążenie i ból w okolicy krzyżowej.

2. Miednica

Wysokie obcasy na nogach sprawiają, że mięśnie całego ciała są znacznie bardziej napięte. To oznacza również, że mięśnie dna macicy, czyli tzw. mięśnie Kegla również są napięte. To może być jednak zaletą, bo im silniejsza mięśnie dna miednicy, tym lepsze orgazmy.

3. Uda

Mięśnie nóg pracują bardzo intensywnie podczas chodzenia w szpilkach. To akurat jest pozytyw noszenia szpilek, bo silniejsze mięśnie, to lepszy wygląd nóg.

4. Kolana

Tu akurat nie mamy się z czego specjalnie cieszyć, ponieważ szpilki zmuszają również ścięgna do większego napięcia i bardzo intensywnej pracy. To może prowadzić do deformacji chrząstki stawowej i zużywania się torebki stawowej i więzadeł przed czasem. W efekcie już po kilku latach mogą pojawić się zmiany zwyrodnieniowe, a dalej problemy z poruszaniem się.

5. Łydki

W stopie uwięzionej w szpilce ścięgno Achillesa zostaje usztywnione i mięśni łydek się skracają. To może powodować ból wtedy, gdy wkładamy buty na płaskim obcasie.

6. Kostki

W obuwiu typu szpilki kostki są wypychane w górę, przez co następuje zaburzenie krążenie krwi w kończynach i powstają na nich pajączki.

7. Stopy

Kości przodostopia przy noszeniu szpilek są bardzo obciążone. Każde małe uderzenie stopy od dołu przynosi ryzyko powstawania mikrourazów kości i nerwów. Nie wspominając o tym, że ciasne szpilki mogą powodować wrastanie paznokci w skórę.

źródło: www.womenshealth.pl


Zobacz także

6 rzeczy, które warto wprowadzić w życie, by poczuć cudowną lekkość bytu

6 rzeczy, które warto wprowadzić w życie, by poczuć cudowną lekkość bytu

Regulamin akcji „Dziękuję Ci, Mamo”

10 sekretów szczupłych kobiet. Chcesz być jedną z nich?