Go to content

8 kolorów korektora. Czy wiesz, jak ich używać?

Korektor to kosmetyk, bez którego trudno sobie wyobrazić makijaż idealny. Jeśli dobierzemy idealny rodzaj oraz barwę korektora i opanujemy precyzyjną aplikację, zamaskujemy nim różne zasinienia, przebarwienia, wypryski oraz inne niedoskonałości, które szpecą skórę. Ale można odpowiedni kolor i odcień zastosować do podkreślenia zdrowego kolorytu cery oraz rozjaśnienia pewnych partii twarzy.

Sprawdź, kiedy sięgać po poszczególne kolory korektora.


 

źródło: www.glamour.pl,  vumag.pl

1/8 Fioletowy

Korektor w kolorze fioletu poradzi sobie dobrze z zamaskowaniem koloru żółtego i wyrówna koloryt skóry, nie tylko na twarzy. Wszelkie gojące się siniaki staną się niewidoczne przy jego użyciu.

2/8 Niebieski

Odpowiednio użyty zamaskuje ciemne przebarwienia skórne, takie jak plamy, znamiona czy piegi. Odcienie niebieskiego, jak i fioletu wymagają pewnej wprawy w posługiwaniu się korektorem.

Fot. iStock

3/8 Zielony

Zielony korektor poradzi sobie z ukryciem zaczerwienień na skórze. Można maskować nim pojedyncze wypryski, pęknięte naczynka lub większe obszary, takie jak rumieńce.

Fot. iStock

4/8 Żółty

Jest niezastąpiony tam, gdzie nie daje sobie rady zwykły rozświetlający korektor. Żółta barwa znakomicie neutralizuje wszelkie zasinienia — widoczne przez skórę żyły, świeże siniaki, podkrążone oczy. Po ciężkiej, nieprzespanej nocy, jak znalazł!

Fot. iStock

5/8 Pomarańczowy

Pomarańczowa barwa zwalczy wizualnie brązowe plamki oraz białe ślady po słońcu lub po trądziku.

Fot. iStock

6/8 Brzoskwiniowy

Korektor o barwie brzoskwini (wpadający w róż) rozświetla okolice oczu i boku nosa, nadaje zdrowy wygląd i sprawia wrażenie wypoczętej, świeżej skóry.

Fot. iStock

7/8 Beżowy - naturalny

Kochają go dziewczyny, które nie mają większych problemów ze skórą twarzy. Nie sprawdzi się jako sposób na zamaskowanie, ale zdecydowanie wygładzi i rozjaśni wybrane partie skóry.

Fot. iStock

8/8 Biały

Ten silnie rozświetlający korektor nadaje się do podkreślenia makijażu, np. kąciku oka lub miejsca nad górną wargą (łuk Kupidyna), gdy chcemy podkreślić ich kontur przy intensywnej barwie szminki. Należy stosować go z dużą ostrożnością, by nie popsuć efektu.