Go to content

Najlepsze kolory dla każdego znaku zodiaku. Jaki jest twój ulubiony?

Kolory mają duży wpływ na nasze życie. Jasne, radosne dodają energii, a ciemne, depresyjne mogą ją skutecznie odbierać. Każdy z nas ma swoje ulubione barwy widniejące w garderobie, kolorach lakieru do paznokci czy wystroju wnętrza. Dzięki nim czujemy się dobrze, dodajemy sobie dobrej energii i czujemy się pięknie. Czasem jednak popełniamy błędy i otaczamy się barwami, które zdecydowanie nam nie służą. 

Kolor może wpływać na umysł, a także na to, w jaki postrzegają nas inni. Astrologia kolorów określa specyficzne odcienie każdego znaku zodiaku, które pozwalają wzmocnić lub umniejszyć pewne cechy osobowości. Jeśli jesteś ciekawa, jaki kolor sprzyja ci najbardziej, sprawdź, jaka barwa została przypisana do twojego znaku zodiaku.

źródło: znakzodiaku.plwww.totalbeauty.com

Fot. iStock

1/12 Baran (19 marca - 19 kwietnia)

Baran znany jest ze swojej życiowej energii i asertywnej osobowości, doskonale wie, jak dojść do upragnionego celu. To znak ludzi impulsywnych i odważnych, dążących do szybkiego osiągnięcia satysfakcji. Cechuje go erotyczna siła i namiętność, więc idealnym dla niego kolorem jest czerwień, współgrająca z jego żywiołowością.

Fot. iStock

2/12 Byk (20 kwietnia - 20 maja)

Kobieta Byk ceni sobie romantyzm i miłosne uniesienia, jest upartym, ale zmysłowym znakiem zodiaku. Jest on silnie związany jest z kolorami natury, więc zieleń czy brąz oraz wszelkie odcienie beżu będą wzmacniały jego dobre cechy charakteru. Noszenie odcieni głębokiej zieleni pozwala kobietom Bykom dostroić się do ich serca i wyrazić uczucia.

Fot. iStock

3/12 Bliźnięta (21 maja - 21 czerwca)

Bliźnięta to inteligentny, towarzyski i lubiany znak zodiaku, który posiada niesamowite umiejętności komunikacyjne. Osoby spod tego znaku nie lubią się nudzić i cenią życie hedonisty. Najlepsza dla nich jest żółć, kolor radości i pozytywnej energii.

Fot. iStock

4/12 Rak (22 czerwca - 22 lipca)

Raki są cudownymi opiekunami, którzy z radością zauważają potrzeby swoich przyjaciół i rodziny. Jednak osoby urodzone pod tym znakiem mogą przedkładać potrzeby innych ponad własne, co często powoduje, że wiele Raków czuje się niespełnionych, niezauważonych. Dla kobiety Raka najlepsze są kolory ciemne, stonowane. Doskonale pasują barwy szarości, które powodują, że nie wyróżniają się one z tłumu, lub czerni, która odwrotnie od szarości, dodaje siły i odwagi w działaniu.

Fot. iStock

5/12 Lew (23 lipca-23 sierpnia)

Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku nie mają kłopotów z przyciąganiem uwagi. Dobrze się bawią, są uwielbianymi duszami towarzystwa. Jednak ich skłonność do błyszczenia może sprawić, że ludzie postrzegają ich nieco narcystycznie. Do kobiety Lwicy pasuje złoto, choć raczej jako dodatek, ponieważ pozwala jej jeszcze bardziej błyszczeć. Natomiast kolor szary lub ciemnoszary ograniczy niektóre z ich egocentrycznych potrzeb i zbliży do innych osób.

Fot. iStock

6/12 Panna (23 sierpnia - 22 września)

Kobieta Panna jest bardzo pracowitą i doskonale zorganizowaną perfekcjonistką. Jest również skłonna do martwienia się bardziej, niż przeciętni ludzie i trudno jest przezwyciężyć jej nieśmiałą naturę. Aby wyjść nieco bardziej na zewnątrz, Panna powinna nosić stonowane czerwone lub brązowe  odcienie, które pozwolą odblokować jej stłumioną pasję.

Fot. iStock

7/12 Waga (23 września - 22 października)

Waga jest najbardziej subtelnym znakiem zodiaku i, podobnie jak Panna, woli neutralne kolory, które pozwalają im się wtopić i bezpiecznie poczuć wśród otoczenia. To najbardziej romantyczny znak zodiaku, który szczęście odnajduje przede wszystkim z miłosnym związku. Waga doskonale czuje się w odcieniach pudrowych, delikatnych i słodkich, np. kolorami pasującymi do tego znaku mogą okazać się różowy, amarantowy i turkusowy.

Fot. iStock

8/12 Skorpion (23 października - 21 listopada)

Kobieta Skorpion jest namiętna, tajemnicza i wysoce seksualna. Ponieważ ten znak jest pod silnym wpływem Marsa i Plutona, niełatwo jest go okiełznać i część osób może po prostu obawiać się wpływu tak silnej osobowości. Z tego względu Skorpionicy polecane są jasne, białe odcienie, które zmiękczą intensywną powierzchowność i sprawią, że będzie ona bardziej przystępna dla innych. Każda kobieta Skorpion pokocha krwistą czerwień, seksowną i prowokującą, oraz czerń, która kojarzy się ze śmiercią, smutkiem, ale także przemianą.

Fot. iStock

9/12 Strzelec (22 listopada - 21 grudnia)

Strzelce chętnie wyrażają swoją opinię – niezależnie od tego, czy jest ona miła dla tych, którzy ją słyszą. Mają swój temperament, który zmusza ich do wędrówek, poszukiwań przygody i nowych wyzwań. Kobieta Strzelec będzie się czuła doskonale otulona srebrem i bielą, które pomagają uspokoić ogniste usposobienie. Dodatkowo Strzelec to znak ognia, więc czerwień będzie pasować do jego temperamentu i natury.

Fot. iStock

10/12 Koziorożec (22 grudnia - 19 stycznia)

Koziorożce są niezwykle ambitne, praktyczne i uwielbiają konkurowanie. Ten rozsądny znak zodiaku chłodno podchodzi do różnych życiowych zawirowań. Jest twardo osadzonym w realiach znakiem, lubi barwy ziemi, takie jak brąz i czerń. Natomiast złoto pomoże stopić nieco lodowatą powierzchowność Koziorożca, otwierając go na innych ludzi.

Fot. iStock

11/12 Wodnik (20 stycznia - 18 lutego)

Wodnik jest znakiem osób ekscentrycznych, ale wyjątkowo czarujących. Są oni wysoce niezależni i zawsze idą drogą, którą sami sobie wybierają. Kobieta Wodnik lubi mieć dużo swobody, bo ponad wszystko kocha wolność wyboru i nieskrępowanie przekonań. Osoby spod tego znaku zodiaku powinny sięgać po stłumiony błękit i fiolet, który jest kolorem umysłu.

Fot. iStock

12/12 Ryby (19 lutego - 20 marca)

Ryby to marzyciele, którzy czasem gubią się w swoich uczuciach. To osoby z głębokim wnętrzem, wysoce emocjonalni, o złożonej uczuciowości. Żyją w swoim świecie marzeń, snują nierealne wizje, często działają wiedzeni podświadomością. Ryby kochają błękit i turkus, a także granat, które powiązane są z barwami wody.