Go to content

Wyznaj, jaki kolor lubisz, a powiem ci, jaki jesteś. Psychologia barw potrafi zaskakiwać

Fot. iStock/sestovic

To, jaki lubisz kolor ma swoje psychologiczne uzasadnienie. Wolisz czerwony, czy czarny? Ulubiony odcień bluzki czy ścian w twojej sypialni mówi o tobie więcej, niż myślisz. Poniższe opisy potraktuj jednak bardziej jako zabawę, niż pewnik dotyczący twojego wnętrza. Jeśli jednak coś się zgadza, koniecznie daj znam znać :D.

Jeśli twoim ulubionym kolorem jest:

Niebieski

Jesteś spokojny, rzetelny i wart zaufania. Trochę jak ocean, na zewnątrz silny i pewny siebie, a pod powierzchnią wrażliwy. Pragniesz harmonii i spokoju, jesteś bardzo opiekuńczy w stosunku do najbliższych.

Czerwony

Jesteś śmiały, głośny, hałaśliwy i pełen energii. Rozpiera cię wewnętrzna moc, lubisz swoją spontaniczność. Kochasz adrenalinę. Twoje hobby to prawdziwa pasja. Lubisz być w centrum uwagi i wykorzystasz każdą szansę, byle zabłysnąć. Żyjesz pełnią życia.

Zielony

Jesteś praktyczny, wierny i konsekwentny. Jesteś stabilny i dobrze wyważony, bywasz hojny. Nie komplikujesz, a twoje poczucie własnej wartości i bezpieczeństwa sprawia, że jesteś ​​doceniany i kochany przez wielu.

Czarny

Masz silną wolę i jesteś zdeterminowany w dążaniu do celu. Chcesz władzy. Bywasz zagadkowy i uroczy, a jednocześnie masz skłonności do „terroryzowania” swoich najbliższych współpracowników i przyjaciół. Czasami możesz być zbyt wymagający. Trochę jak ten kolor, jesteś ponadczasowy i wyrafinowany, nigdy nie wyjdziesz z mody ;).

Biały

Potrafisz w prosty sposób wyrażać swoje emocje. Jesteś spokojny, „nieskazitelny”. Masz pozytywną osobowość i jesteś optymistycznie nastawiony do życia i przyszłości. Ludzie lubią przebywać w twoim towarzystwie, bo emanujesz pozytywną, spokojną energią. Jesteś niezależny, samowystarczalny i cieszysz się z czasu spędzanego w ciszy i samotności.

Brązowy

Jesteś spokojny, chłodny i powściągliwy. Pragniesz stabilizacji i komfortu. Jesteś lojalny, pokorny, skromny i niezawodny. Masz zadatki na wspaniałego przyjaciela, wspaniałego rodzica i cudownego partnera. Jesteś pracowity i przedsiębiorczy, ale masz także taką cechę, która sprawia, że ludzie chętnie się ci zwierzają: potrafisz słuchać.

Żółty

Jesteś ciekawy i lubisz uczyć się nowych rzeczy. Zawsze dążysz do poczucia szczęścia i samorealizacji. Lubisz sprawiać, że inni się uśmiechają, nawet jeśli tobie nie jest do śmiechu. Jesteś inteligentny i skupiony na swoich obowiązkach. Wiesz, jak żyć dobrze, ale zdarza się, że pod maską „dzielnego wojownika” skrywasz rozdzierające emocje i cierpienie.

Różowy

Jesteś sercem wszystkich kolorów. Potrafisz kochać, jesteś miły, wrażliwy i ciepły. Z reguły dajesz więcej niż otrzymujesz. Jesteś romantyczny, zmysłowy i masz wyidealizowane standardy. Bywasz też na tyle słodki i uroczy, by uzyskać z łatwością to, czego chcesz. Czasem jesteś zbyt delikatny, a twoja naiwność przysparza ci jeszcze więcej sympatii.

Fioletowy

Jesteś artystyczną, niepowtarzalną duszą. Bywa, że działasz intuicyjnie. Interesujesz się duchowością i szukasz głębszego sensu życia. Jesteś współczujący i aktywny, jesteś wolnym duchem,  poszukującym tajemnic życia. Zwracasz uwagę na najdrobniejsze szczegóły, obserujesz i analizujesz wszystko, na swój sposób. Jesteś wizjonerem i dobrym sędzią, masz silne poczucie sprawiedliwości. Bywasz trochę kapryśny, ale to dlatego, że wiele już widziałeś, wiele przeszedłeś.

Srebrny

Jesteś myślicielem, potrafisz spojrzeć na wiele spraw z innej perspektywy i nie boisz się wyrażać swoich ekscentrycznych poglądów. Masz dużo doświadczenia życiowego i chętnie dzielisz się nim z innymi. Jesteś bardzo zaradną, silną osobą. Twoja pewność siebie przyciąga innych ludzi. Twój uśmiech jest zawsze szczery.

Złoty

Podobnie jak twój kolor,  chcesz być zauważany, chcesz być numerem jeden, najchętniej cały czas. Zawsze szukasz nowych możliwości,  czegoś, co mogłoby sprawić, że staniesz się jeszcze bardziej wyjątkowy. Jesteś bardzo pewny siebie i charyzmatyczny, Wiesz, czego chcesz i zdobywasz to, ale potrafisz również dawać. Jesteś autentyczny i budzisz zaufanie. Stawiasz jakość nad ilość.


Źródło: thooughtcatalog.com