Horoskop słowiański. Wiesz jaki znak odpowiada twojej dacie urodzenia?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
3 stycznia 2018
Następny

Czy wiesz, że dawni Słowianie, którzy swoją wiedzę czerpali z obserwowania przyrody również sporządzali horoskopy? Klasycznym znakom Zodiaku odpowiadają zatem słowiańskiem symbole, trochę zapomniane w naszej kulturze. Warto je sobie przypomnieć i sprawdzić, na ile opisy poszczególnych symboli zgadzają się z cechami naszej osobowości.

Poza tym, nazwy poszczególnych znaków brzmią naprawdę poetycko i magicznie, nie sądzicie? Kto jest waszym patronem? Dziewanna, Lela, a może Łada?


Na podstawie: magia.onet.pl

 

9 delfinów czy para uprawiająca miłość? Co widzisz na tym obrazku?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
3 stycznia 2018
Fot. Screen /
Tic Tac Official
Fot. Screen / Tic Tac Official
 

Iluzje optyczne mają to do siebie, że nie są jedynie potrafią przekazać nam wiadomość o nas samych. To, jak je odbieramy, co na nich widzimy, jak interpretujemy mówi wiele o naszych doświadczeniach, gustach i o tym, co obecnie zaprząta naszą głowę.

Obraz zatytułowany „Message d’Amour des Dauphins” autorstwa Sandro del Prete przedstawia… No właśnie, co według ciebie widać na tym obrazie?


Ci, których myśli są czyste i niewinne, bez problemu zobaczą na nim dziewięć delfinów i zajmie im to około dziesięciu sekund. Ci, którzy widzą tu tylko parę w miłosnym uścisku nie są tacy niewinni jak im się zdaje. Jak to wytłumaczyć?

Psychologowie używają tej ilustracji do rozmowy o pamięci, doświadczeniach i dojrzałości. To, co widzisz zależy od tego, co zostało zapisane w twojej pamięci. Jeśli widzisz parę uprawiającą seks, prawdopodobnie jesteś dorosły i masz w pamięci pierwsze „dorosłe” doświadczenia.  Jeśli zobaczysz dziewięć czarnych delfinów wirujących w butelce, prawdopodobnie jesteś jeszcze dzieckiem (również mentalnie), bez erotycznych doświadczeń.

A teraz, do dzieła :) Znajdź wszystkie dziewięć delfinów 😉


Zobacz także

Fot. Pexels / lifeofpix  / CC0 Public Domain

ABC domowego SPA dla dłoni. Akcja „Bądź piękna każdego dnia”. Dzień #16 [06.05.]

O kobiecości w kilku zdaniach

Fot. Antonina Dolani

Fit Matka Wariatka: „To jest najfajniejsza rzecz: pomóc i zobaczyć szczęście w ich oczach. I jeszcze, jak czytam: „próbowałam ćwiczyć z każdą, tylko dzięki tobie mi się udało”