Związek

Zwykły komplement, a tak wiele może zmienić. 9 sposobów, by docenić swojego partnera

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
3 marca 2018
1 z 1

Zwykły komplement, a tak wiele może zmienić. 9 sposobów, by docenić swojego partnera

Fot. iStock/filadendron

Oczywiste komplementy

Twój partner zawsze wynosi śmieci? A może zmywa naczynia lub zmienia opony w samochodzie? Doceń, że to zadanie wziął na siebie i ty nie musisz zawracać sobie tym głowy. Ty też przecież lubisz, gdy on pochwali cię za coś, co po prostu należy do twoich obowiązków, prawda?

Seksowne komplementy

Oczywiście jednym z sekretów dobrego, długotrwałego związku jest aktywne i udane życie intymne. Seksowne komplementy mogą wzmocnić zaufanie partnera i sprawić, że poczuje się dobrze. To będzie miało bezpośrednie przełożenie na wasz seks.

Komplementy dotyczące waszego związku

Jeśli chcesz, żeby twój partner poczuł się kochany i doceniany, powiedz, jak bardzo cieszysz się, że jest z tobą. Że dzięki niemu twoje życie nabrało barw, stało się weselsze, radosne. Podkreśl, jak wiele zmienia jego obecność.

Komplementy dotyczące inteligencji

Chwalenie czyjegoś wyglądu i zachowania to jedno. Pamiętaj jednak, że informować swojego partnera, że doceniasz jego opinie i poglądy. Że lubisz to, jakim jest człowiekiem, co w życiu ceni i fakt, że możesz z nim porozmawiać na każdy temat.

Rodzicielskie komplementy

Jeżeli macie dzieci, doceń, jakim jest ojcem. Wymieniaj szczegóły, zwróć uwagę na to, jakie atrakcje dla nich wymyśla, w jaki sposób z nimi rozmawia, to, że wyręcza cię w niektórych sprawach czy to, że trzymacie wspólny front. Doceń, że jest ojcem twoich dzieci i powiedz, że lepiej nie mogłaś trafić.

Komplementowanie pomoże wam zakochać się w sobie na nowo. Nawet jeśli mówicie o rzeczach tak banalnych, jak zrobienie herbaty czy sprzątnięcie naczyń ze stołu. Szery komplement to wyraz szacunku i uznania. Im częściej będziesz je prawić, tym częściej będziesz je słyszeć.

Na podstawie: Power of positivity

PoprzedniNastępny
Związek

3 wiadomości, które otrzymuje emocjonalnie zaniedbane dziecko i jak sobie z nimi poradzić w dorosłym życiu

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
3 marca 2018
1 z 1

Emocjonalnie zaniedbani

Fot. istock/

Dorosłe” sygnały syndromu emocjonalnego zaniedbania w dzieciństwie

  • czasem czujesz się „odrętwiały” emocjonalnie, wyzuty z emocji
  • masz głębokie poczucie, że coś jest z tobą nie tak
  • czujesz, że w jakiś negatywny sposób różnisz się od innych ludzi
  • masz tendencję do lekceważenia własnych uczuć lub unikania konfrontacji z nimi
  • próbujesz ukryć swoje uczucia, aby inni ich nie zobaczyli
  • czujesz się gorszy od innych
  • uważasz, że nie wolno ci czuć się nieszczęśliwym

Antidotum

Istnieją trzy podstawowe wskazówki, które pomogą ci zmienić twoje samopoczucie, jeśli tylko je przyjmiesz i będziesz ich przestrzegać. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią terapii, której prawdopodobnie potrzebujesz.

Uczucia nie podlegają prawom dobra i zła

Nie możesz wybierać swoich uczuć, ponieważ są one uwarunkowane biologicznie. Ważne jest, aby zaakceptować to, co czujesz, żeby nauczyć się zarządzać uczuciami.

Twoje uczucia są oznaką twojego zdrowia i siły

Twoje emocje są przeciwieństwem oznak słabości. Kiedy inni widzą, co czujesz, mają szansę poznać i odpowiedzieć na twoje prawdziwe „ja”.

Nie ma w tobie nic złego

Jesteś zdrową osobą, która może nauczyć się zmieniać swoje przekonania, radzić sobie z emocjami, pozbyć się poczucia winy i wstydu.


Na podstawie: psychcentral.com

PoprzedniNastępny
Związek

6 par produktów, które, mimo, że razem są pyszne, mogą szkodzić

Redakcja
Redakcja
3 marca 2018
1 z 6

Kawa i kanapki z białego pieczywa

Fot. iStock/

Dla większości z nas to podstawa śniadania, ale nie zawsze nam służy. Węglowodany proste obecne w białym pieczywie z oczyszczonej mąki utrudniają wchłanianie wapnia, wpływając na gorszą pracę układu nerwowego i sercowo-naczyniowego. Zdrowiej do kanapek z chleba pełnoziarnistego wypić domowy sok.

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Dlaczego zawsze przyciągasz do siebie nieodpowiednich facetów?

„Przy tobie byłam tylko kolejnym kawałkiem stłuczonej filiżanki. Odeszłam, dla siebie. Po to, żeby znów poczuć, że jestem”

Po prostu odszedł? Chociaż twój świat się wali, musisz o czymś wiedzieć