Go to content

„Atrakcyjna”, czyli jaka? Wcale nie musisz mieć nóg do nieba i zgrabnej pupy

Fot. iStock/filadendron

Nieskazitelna cera, równe i białe zęby, zgrabne nogi, jędrne pośladki, kształtne piersi i bujne włosy – tak większość z nas wyobraża sobie atrakcyjną kobietę. Taką, za którą na ulicy oglądają się faceci. Taką, która nie ma kompleksów, a pewnością siebie mogłaby podzielić się z co najmniej dziesięcioma innymi, a i tak jeszcze by dla niej zostało. Obserwujemy je na Instagramie, zerkają na nas z ekranów telewizorów. A my? My przeglądamy się w lustrze i czujemy się brzydkie. Wszyscy mamy jakieś kompleksy. Problem polega na tym, że jednym spędzają one sen z powiek, a inni nie zaprzątają sobie nimi głowy. Kobiety są natomiast mistrzyniami w sabotowaniu własnej atrakcyjności. Z łatwością porównujemy się z innymi (zawsze na naszą niekorzyść) i uciekamy wzrokiem, gdy przystojny mężczyzna wpatruje się w nas przez dłuższą chwilę. Ja? Atrakcyjna? Na pewno nie z takim wyglądem. Błąd! Atrakcyjność to coś więcej, niż trzepotanie rzęsami czy stukanie wysokimi obcasami.

Atrakcyjna kobieta to taka, która…

…jest pewna siebie

Wydaje ci się, że pewność siebie wynika z zadowolenia ze swojego wyglądu? Niekoniecznie, choć brak kompleksów wiele ułatwia. Często jednak zapominamy, że pewność siebie wiąże się z wiarą we własną wiedzę i umiejętności, a także z zaufaniem do samej siebie. Zastanów się, w czym jesteś dobra i za co cenią cię inni ludzie, którzy są blisko ciebie.

…potrafi o siebie zadbać

Nie chodzi o to, żebyś wyglądała jak lalka barbie. Nie musisz też wzorować się na aktualnych trendach. Zadbana kobieta potrafi umalować się i ubrać tak, by czuć się ze sobą dobrze. Nigdy nie będzie patrzeć na siebie, jak na kobietę atrakcyjną, jeśli wciąż będziesz udawać kogoś, kim nie jesteś.

…skupia się na swoich atutach

Nawet w tym momencie mogę podać co najmniej pięć rzeczy, których w sobie nie lubię. Pytanie brzmi, po co? Czy nie lepiej skupiać się na tym, co w sobie lubię i podkreślać swoje atuty? Może i moje biodra pozostawiają wiele do życzenia, ale rzęsy to akurat mam piękne.

…ma dystans do siebie

Nie analizuje wciąż i wciąż jak wygląda i co pomyślą o niej inni. Często wpada na szalone pomysły. Idziesz na bal przebierańców? Załóż strój Bestii, zamiast przebierać się za Piękną, jak 99 proc. kobiet. Wybieracie się na wycieczkę za miasto? Załóż kalosze, zamiast gustownych balerinek.

…nie porównuje się do innych

Co innego wzorować się na kimś, a co innego porównywać się do każdej, napotkanej kobiety. Pamiętaj, że widzisz tylko to, co na zewnątrz. Seksapil rodzi się w głowie, a wynika on głównie z pewności siebie. Jeżeli zawiesiłaś oko na innej babce, to najprawdopodobniej nie dlatego, że wpisuje się współczesny kanon piękna, wykreowany w mediach, a dlatego, że ma w sobie to „coś”.

…potrafi powiedzieć „Nie”

Mężczyźni naprawdę wolą kobiety, które mają swoje zdanie. Ciągłe przytakiwanie i zgadzanie się na wszystko nie sprawi, że nie będziesz mogła opędzić się od towarzystwa. Naucz się jasno komunikować, czego chcesz od życia.

…troszczy się o swoje ciało

Nie chodzi o to, by katować się na siłowni. Naprawdę nie musisz mieć super zgrabnej figury. Ważne jednak, byś dbała o swoje ciało w sposób kompleksowy. Zdrowa dieta nie musi prowadzić do utraty masy ciała, ale minimalizuje ryzyko otyłości, która wiąże się z szeregiem różnych chorób. Rezygnacja z używek poprawia wygląd cery, ale i korzystnie wpływa na kondycję całego organizmu. Ćwiczenia fizyczne pomagają zachować siłę i sprawność. Atrakcyjna kobieta po prostu dba o zdrowie i szanuje swoje ciało.

…mówi komplementy innym

Komplementy mają wielką moc. Pod warunkiem, że są szczere. Jeżeli rzadko je słyszysz, zacznij prawić je innym. Najlepiej kobietom. Zobaczysz, że zaczniesz inaczej postrzegać samą siebie. Przede wszystkim dlatego, że sprawianie radości innym, uszczęśliwia nas samych.

…śmieje się

Niektóre z nas wolą zachować poważny wyraz twarzy, ponieważ wydaje nam się, że w ten sposób jesteśmy tajemnicze i zmysłowe. Nieprawda. Co najwyżej ponure i zgorzkniałe. Serdeczny uśmiech sprawia, że faceci się za nami oglądają. Spróbuj, a sama się przekonasz.

…uprawia seks

Brzmi śmiesznie? Nic tak nie poprawia humoru, samopoczucia i samooceny jak dobry seks. Pomijając wszystkie aspekty zdrowotne, dzięki niemu czujemy się atrakcyjne, seksowne i pewne siebie. Uprawiałaś kiedyś seks o poranku, w dniu, w którym czekało się ważne wystąpienie lub inna, stresująca sytuacja? Jeśli tak, to doskonale znasz ten błysk w oku, który mogłaś u siebie zaobserwować. Jeśli nie, żałuj.

Bycie piękną, atrakcyjną kobietą wymaga, jak widać, trochę pracy. Dzięki Bogu nie chodzi tu o pracę chirurga plastycznego. Pokochaj siebie, bądź świadoma swojej wartości i często się uśmiechaj, a z pewnością nadejdzie dzień, w którym powiesz: „jestem atrakcyjną kobietą”. Tak, to jest właśnie takie proste.


 

Inspiracja: Love Panky