Lifestyle Związek

Nie szukaj miłości, szukaj inspiracji. 12 rzeczy, które musisz zrobić tuż po rozstaniu, by wyjść z niego cało

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
2 października 2020
Fot. istock/kieferpix
 

Czujesz się pogubiony? Jest ci cieżko, smutno? Nie potrafisz się na niczym skupić, myślisz tylko o tym, jak bardzo jesteś nieszczęśliwy? Mówi się, że czas leczy rany. Ale lepiej jest mu pomóc, wiesz? Wiem, że to trudne, że może wydawać ci się, że nie dasz rady. Doświadczenie jednak podpowiada, że największy ból mija, a nawet bardzo silne uczucie, jeśli nie ma szans na zrealizowanie, zostaje w końcu wspomnieniem. Tylko jak przetrwać te pierwsze, najgorsze chwile? Przede wszystkim, nie zamykaj się w sobie, nie odrzucaj innych.

12 rzeczy, które musisz zrobić tuż po rozstaniu

1. Pamiętaj, że jesteś człowiekiem⁠

Złamane serce powoduje poważne zmiany neurochemiczne, a świadomość, że te zmiany są normalne i oczekiwane, pomoże ci poczuć się mniej samotnie. Jest czymś bardzo ludzkim kochać i cierpieć z powodu zawodu miłosnego. To doświadczenie jest bardzo ważne dla naszego rozwoju osobistego i emocjonalnego.

2. Przestać obserwować obiekt swoich uczuć w mediach społecznościowych

Jeśli kusi cię śledzenie swojego byłego w Internecie, wyłącz telefon i schowaj go na jakiś czas. Unikaj wszelkiej pokusy zrobienia czegoś, czego możesz później żałować. Nie szukaj postów, zdjęć, nie interesuj się jego/jej nowymi znajomościami.

3. Znajdź dla siebie wyciszający wieczorny nawyk 

Może joga przy świecach? Albo ulubiona herbata w tym jednym, wyjątkowym kubku i ukochana powieść, czytana na kanapie, pod kocykiem? Odpręż się i zajmij się sobą, zamiast zmuszać się do wieczornych wyjść do klubu czy baru.

4. Znajdź terapeutę

Niekoniecznie profesjonalistę. Twoją terapią może być rozmowa z przyjacielem, spotkanie z bliskimi, powrót do dawnego hobby. Wszystko, co pozwoli ci powoli wrócić do dobrego stanu psychicznego.

5. Czytaj

Świat literatury wciągnie cię, pozwalając choć na ten moment lektury zapomnieć o tym, jak ci ciężko. Wróć do książek, które zrobiły na tobie największe wrażenie.

6. Przygarnij zwierzę

Bezwarunkowa miłość i wspierająca obecność zwierzaka potrafi dokonać prawdziwych cudów, jeśli chodzi  o poprawienie nastroju. Kontakt z kochającymi cię zwierzętami w naturalny sposób zwiększa poziom hormonów poprawiających samopoczucie. A poza tym daje ci konkretne zajęcie.

7. Stwórz mapę swoich ulubionych rzeczy

Wypisz sobie te wszystkie czynności, które sprawiają ci przyjemność, radość. To wszystko, dzięki czemu znów czujesz, że żyjesz, że jesteś ważny, mądry, potrzebny. Umieść tam rozmowy z przyjacielem, wyjścia do kina, wycieczki rowerowe… Wszystko, co przyjdzie ci do głowy. Patrz na tę swoją mapę codziennie rano i wieczorem.

8. Odkrywaj, ucz się

Jest wiele dostępnych nieodpłatnie kursów i szkoleń. Zdobywaj nową wiedzę – może już wcześniej chciałeś poszerzyć swoją wiedzę, ale nie miałeś na to czasu? Skup się na zdobywaniu nowych umiejętności.

9. Podróżuj

Albo chociaż wyjdź z domu odkryć jakąś nową okolicę, nowy park, dzielnicę, której dobrze nie znasz. Nie zamykaj się na to, co nowe, na spotkanie z tym, czego jeszcze dobrze nie znasz.

10. Zacznij planować

Może to dobry czas na zrealizowanie jakiegoś marzenia? Może warto już dziś zacząć odkładać pieniądze na ważny zakup? Zapisz na kartce najważniejsze punkty twojego planu i staraj się je realizować, krok po kroku.

11. Zwróć uwagę na emocje i problemy bliskich

Być może byłeś ostatnio tak mocno skupiony na swoim cierpieniu, że nie zauważyłeś, że ktoś w twoim otoczeniu potrzebuje twojej pomocy. Rozejrzyj się wokół, pytaj, rozmawiaj.

12. Nie szukaj miłości, szukaj inspiracji

Szukaj siebie. Zadawaj sobie ważne pytania, zastanawiaj się nad tym, co lubisz, co przynosi ci poczucie szczęścia. Pracuj nad swoim poczuciem wartości, poszukaj jakiegoś pozytywnego autorytetu. Inspiruj się mądrymi ludźmi i postawami, które coś wnoszą do życia innych.

Banalnie jest powiedzieć, że rozstanie z ukochaną osobą, to nie koniec świata. Przecież właśnie, w jakimś sensie, ten świat rozpadł się nam na kawałki. Warto jednak wiedzieć że to, jak sobie poradzimy w tej sytuacji zależy w dużej mierze od tego, jak wcześniej radziliśmy sobie z trudnymi momentami w życiu, a także od tego, jaki mamy stosunek do siebie samych…


Lifestyle Związek

Wakacje dla singli – pomysły na urlop solo

Redakcja travelduck.pl
Redakcja travelduck.pl
2 października 2020
Fot. Materiały prasowe
 

Podróż w pojedynkę to wyjątkowe doświadczenie, na które warto się zdecydować chociaż raz w życiu. Podpowiadamy, co robić na solo urlopie i jak zadbać o własne bezpieczeństwo.

Coraz więcej hoteli oraz domków czy pensjonatów przygotowuje oferty skierowane do osób, które szukają miejsc odpoczynku tylko dla siebie. Pokoje jednoosobowe w przystępnych cenach, zaciszne miejsca, w których można przeczytać książkę lub iść na spacer to coś co przyciąga solo podróżników i solo podróżniczki. 

Dodatkowym atutem takich miejsc, jest możliwość przyjechania z czworonożnym pupilem oraz pewność, że urzekająca cisza nie będzie zagłuszana wrzawą bawiących się za ścianą lub w ogrodzie dzieci. Warto szukać takich ofert by móc w pełni skorzystać z wakacji. 

Przyjemne z pożytecznym czyli nauka na urlopie

Jeżeli poszukujesz urlopu, w czasie którego nauczysz się czegoś nowego lub podszlifujesz już posiadane umiejętności wybierz kurs wyjazdowy. Na rynku można znaleźć wiele bardzo ciekawych ofert tego typu, wśród nich są m.in.

  • kursy zielarskie, językowe, wspinaczkowe a nawet geologiczne czy artystyczne,
  • turnusy jogowe,
  • wyjazdy połączone z zajęciami mindfulness,
  • warsztaty psychologiczne,
  • szkolenia z różnych dyscyplin np. kitesurfingu.

Bardzo silnym obecnie trendem w podróżowaniu – także solo – są kobiece wyjazdy. To znakomity sposób na reset, naładowanie akumulatorów oraz wgląd we własne wnętrze w bezpiecznym towarzystwie. Na tego rodzaju wakacjach możesz nie tylko poznać najpiękniejsze zakamarki jakiejś egzotycznej wyspy, ale przede wszystkim nabrać dystansu do własnego życia, celebrować kobiecość, nauczyć się np. właściwego oddychania, skorzystać z zabiegów rewitalizujących i relaksujących, ale również spotkać bardzo wartościowe i myślące podobnie jak ty osoby. Na takich wyjazdach (często realizowanych w systemie weekendowym) oprócz zajęć sportowych są również warsztaty, wieczory filmowe, pogadanki, dyskusje.

Fot. Materiały prasowe

Powyższe propozycje są dla osób, które chcą wyjeżdżać same, ale zależy im na spędzaniu czasu z innymi. Podobny schemat znajdziesz w organizowanych przez biura podróży wyjazdach dla singli. Tego rodzaju imprezy bardzo często mają charakter koedukacyjny i towarzyski. Ich celem nierzadko jest znalezienie drugiej połówki. Grupa zazwyczaj dobierana jest według wybranych kryteriów, takich jak wiek, czy zainteresowania. 

Bezpieczeństwo w czasie podróży solo

Jeżeli poszukujesz wytchnienia, masz ochotę na spędzenie czasu wyłącznie we własnym towarzystwie możesz zdecydować się np. na wycieczkę objazdową, pełną wrażeń wyprawę albo samodzielnie skomponować plan podróży. 

Pamiętaj, że w trakcie samotnych wakacji trzeba szczególnie zatroszczyć się o własny komfort i bezpieczeństwo. Jeżeli korzystasz z gotowej oferty biura podróży lub szkoły upewnij się, że ma doświadczenie w organizacji tego rodzaju wyjazdów. 

W czasie samotnego urlopu staraj się nie chodzić do lokalnych pubów lub klubów, lepiej jest korzystać z hotelowych barów. W przypadku gdy samodzielnie przygotowujesz swój wyjazd wybierając miejsce noclegu dokładnie czytaj opinie o danym miejscu oraz zrób rezerwacje z wyprzedzeniem. Za granicą funkcjonują nawet specjalne hotele dla singli

Fot. Materiały prasowe

Wakacje wyłącznie we własnym towarzystwie nie muszą być stereotypowo smutne, to wspaniała okazja do spędzenia wartościowego czasu z osobą, którą znasz najlepiej!

Materiał Prasowy Travelduck

 Zobacz także

Jak pięknie mi łyso… Wyzdrowieć musi nie tylko dziecko, lecz cała uczestnicząca w tym procesie rodzina

Biała? Niebieska?! Jakiego koloru jest ta torebka?

W jakich warunkach leczy się dzieci w Polsce?