Go to content

Oto cztery pary zodiaku, które są definicją powiedzenia, że przeciwieństwa się przyciągają

fot. Annika McFarlane/iStock

Zgodnie jedną z teorii psychologów – wolimy kogoś, kto jest podobny do nas w afiliacji (czuli i uważni ludzie przyciągają sobie podobnych) i przeciwny dominacji (dominujący łączy się z kimś, kto jest uległy). I chociaż dominujące i uległe cechy osobowości są sobie przeciwstawne, to jednak taki związek ma znacznie więcej podobieństw niż różnic w osobowości, ponieważ cechy partnerów wzajemnie się uzupełniają.

W wielu badaniach naukowych sprawdzano przeciwieństwa, które się przyciągają, jednocześnie tworząc kombinacje pasujące do ich życia. Wyróżniono hipotezę homogamii, heterogamii i komplementarności.

A co na ten temat mówią nasze znaki zodiaku? Okazuje się, że i tutaj mamy dowody na potwierdzenie teorii o przyciąganiu przeciwieństw.

Ryby + Panna

Ryby są otwarcie emocjonalne, podczas gdy Panna woli zachować zimną krew. Ponieważ tak jest, Ryby będą mogły nauczyć Pannę, jak czuć się bardziej komfortowo z trudnymi emocjami, które czasami odczuwa. Ryby przyczyniają się do stabilności emocjonalnej Panny, ponieważ są jednymi z najlepszych słuchaczy w zodiaku. Czują się swobodnie, rozmawiając o tym, co niewygodne – zwłaszcza z najbliższymi im ludźmi. Wiadomo także, że prowadzą swoje życie w tak samo praktyczny sposób, jak Panny.

Panna jest zorientowana na cel i opiera się na dokładnym planowaniu, podczas gdy Ryby są niezdecydowane, nieco zdezorganizowane i wolą płynąć z prądem. Panna potrafi nauczyć Ryby, jak sprawić, by ich marzenia stały się rzeczywistością. Panna przyczynia się do tego, by Ryby podążały za tym, czego chcą i decydowały o ścieżce kariery, bez zastanawiania się nad niekończącymi się zaletami i wadami, dlaczego powinny to robić i dlaczego nie powinny. W większości ten strategiczny znak ziemi i ten skromny znak wodny tworzą doskonałą parę, łącząc w idealny sposób obie mocne strony w inteligencji emocjonalnej i planowania.

Przetrwają razem nawet najbardziej deszczowe dni.

Wodnik chce mieć się z kim dzielić, Panna potrzebuje pomocy. Co jest dla nasz ważne w stałych związkach (wg znaku zodiaku)? 

Baran + Waga

fot. artbesouro/iStock

Waga jest rozjemcą, podczas gdy Baran wolałby powiedzieć to, co mu leży na wątrobie, prosto w twarz. Ponieważ tak jest, Waga uczy Barana, aby myślał, zanim coś powie, ponieważ czasami zbyt obcesowa postawa może postawić go w niekorzystnej sytuacji. Waga zawsze będzie podziwiać w Baranie jego nieustraszone podejście do życia. Zawsze będzie dumna z ambicji, odwagi i pogoni za tym ognistym znakiem, za tym, co najlepsze. Ale też nigdy nie wycofa się, nie odpuści, gdy będzie się czuła potraktowana niesprawiedliwie.

Dlaczego Baran to właśnie w Wadze znajduje idealnego partnera do życia? Oba znaki są znane z tego, że stają w obronie tego, co słuszne. Baran może nauczyć Wagę prostowania priorytetów, zwłaszcza jeśli chodzi o wielkie życiowe decyzje. W przeważającej części ten znak ognia i znak powietrza tworzą solidny zespół, łącząc zarówno swoje mocne strony w sprawiedliwości, jak i odwadze, dzięki czemu jako para jest w końcu niesamowitymi rodzicami.

Koziorożec + Rak

fot. robuart/iStock

To ciężko pracujący duet mocy. Koziorożec jest znany jako znak, który ma tendencje do pracoholizmu, podczas gdy Rak jest znany z tego, że wszędzie rezonuje swoimi emocjami. Podobnie jak Ryby i Panna, ten duet wody i ziemi również może być produktywny, ponieważ jedno z nich woli, aby partner przejął prowadzenie, a drugie lubi przewodzić. Koziorożec i Rak to naprawdę jedna najfajniejszych par przeciwieństw w zodiaku. Astrologicznie ta dwójka absolutnie się uzupełnia. Oboje cenią sobie etykę pracy, praktyczność i docenianie prostych rzeczy po drodze.

Rak jest „najsłodszym” partnerem dla Koziorożca. To osoba, która może odnieść sukces w dążeniu do rozłupania skorupy emocjonalnego Koziorożca. Rak zawsze zwierzy się swemu obrońcy – Koziorożcowi, motywatorowi i przyjacielowi, który zawsze będzie go wspierał. Koziorożec zawsze będzie podziwiać emocjonalną otwartość Raka i sposób, w jaki może zapewnić mu bezpieczne warunki do dzielenia najgłębszych, najprawdziwszych uczuć.

Byk + Skorpion

fot. robuart/iStock

Najbardziej intensywna para zodiaku. Ci dwoje uczą nas, jak kochać ponad wszystko. Znani ze swoich silnych energii, perspektyw życiowych, podejścia: „wszystko albo nic” i faktu, że oboje mają najmniejsze szanse na załamanie. Wiadomo, że Byk ma nienaganną koncentrację, jeśli chodzi o swoją pracę, lubi trzymać w swoim życiu małą grupę przyjaciół, zawsze służy radą i jest dla innych inspiracją. Skorpion to jedyny znak wodny, którego dotyczy pojęcie mocy. Jest znany jako lider grupy, ten, który jest wystarczająco odważny, aby przyjąć każdą emocję na siebie. I ten, który najprawdopodobniej posiada motocykl.

Znaki ziemi i wody tworzą razem niesamowity zespół. Podobnie jak Koziorożec i Rak, ci dwoje cenią sobie etykę pracy, ich głównym celem w życiu jest uzyskanie najlepszej stabilnej kariery, jaką mogą zdobyć. Spośród tych czterech par, ta dwójka najbardziej ceni sobie prywatność, ponieważ w ciągu dnia prowadzą tak pracowite życie, że na koniec chcą tylko oderwać się od problemów.

Byk jest jednym z niewielu znaków, który jest w stanie zapewnić Skorpionowi bezpieczną przestrzeń do wyrażania tych najgłębszych i tych najbardziej surowych emocji. Ogólnie rzecz biorąc, ci dwoje są prawdziwą „power couple”. Są pracowici, napędzani karierą i życiem rodzinnym i kochają się tak mocno, jak to tylko możliwe.