Lifestyle Magia

Wodnik chce mieć się z kim dzielić, Panna potrzebuje pomocy. Co jest dla nasz ważne w stałych związkach (wg znaku zodiaku)?

Magic Moments
Magic Moments
5 października 2021
fot. Mikhail Spaskov/iStock
 

Czym jest relacja „długoterminowa”? Jak długo musisz umawiać się na randki, zanim zostanie to uznane za długotrwały związek? Dla każdego czymś innym. Zapytane o zalety życia w stałym związku, w większości wskażemy na bezpieczeństwo. Ale czy dla każdego stały związek jest ważny właśnie dlatego? Na pewno, ale są też inne czynniki, które sobie w stałym związku cenimy. Sprawdź, co mówią o tym gwiazdy.

Baran

Uwielbiasz mieć w pobliżu kogoś, kto wspiera Twoje marzenia i popycha Cię do sukcesu. Uwielbiasz wiedzieć, że ktoś jest obok.

Byk

Uwielbiasz mieć kogoś, komu możesz się zwierzyć z radości i dramatów. Uwielbiasz mieć kogoś, kto słucha.

Bliźnięta

Uwielbiasz mieć kogoś, kto zapewni ci rozrywkę. Uwielbiasz mieć kogoś, z kim możesz np. grać w gry planszowe czy jeździć na rowerze.

Rak

Uwielbiasz mieć kogoś, kto cię pocieszy, gdy jesteś zdenerwowana. Uwielbiasz być przytulana i słyszeć, że wszystko będzie dobrze.

Lew

Uwielbiasz mieć kogoś, kto może cię rozśmieszyć do łez. Uwielbiasz mieć w pobliżu swojego najlepszego przyjaciela.

Panna

Uwielbiasz mieć kogoś, kto pomoże w połowie prac domowych. Uwielbiasz czuć się częścią zespołu, nie lubisz działać w pojedynkę.

Waga

Uwielbiasz mieć w pobliżu kogoś, kto cię komplementuje. Uwielbiasz słyszeć, że ​​jesteś piękna.

Skorpion

Uwielbiasz mieć kogoś, kto zawsze jest gotowy na przygody. Uwielbiasz wiedzieć, że nigdy nie jesteś sama.

Strzelec

Uwielbiasz mieć w pobliżu kogoś, kto jest zawsze gotowy na randkę. Uwielbiasz pławić się w uczuciach.

Koziorożec

Uwielbiasz mieć kogoś, kto pomoże ci podejmować ważne życiowe decyzje. Uwielbiasz mieć kogoś, z kim możesz porozmawiać.

Wodnik

Uwielbiasz mieć kogoś, kto gotuje dla ciebie i kto podzieli się z tobą frytkami. Uwielbiasz świadomość, że to, co twoje, jest jego i na odwrót.

Ryby

Uwielbiasz mieć kogoś do przytulania każdej nocy. Uwielbiasz być z kimś fizycznie blisko.


Lifestyle Magia

„Ależ ty jesteś uparta, jak…”, jak jeden z tych znaków zodiaku. Tych bitew nie wygramy

Magic Moments
Magic Moments
7 października 2021
Photo by Katelyn Montagna on Unsplash
 

Niektórzy są uparci tak po prostu, niektórzy nie ustępują dla zasady. Ktoś nie lubi zmian, ktoś nie lubi kiedy się nie zauważa, ktoś inny nie wybacza krzywd. Jesteś na tej liście? 

BYK

Byk wie, co mu się podoba i nie ma zamiaru ze swoich upodobań rezygnować. Ludzie często nie doceniają, jak dużo inwestuje (pieniędzy, czasu, uwagi itd.) w stworzenie swojego świata – od selektywnych przyjaźni po konkretne kariery, miejsce zamieszkania po urządzenie wnętrza. Spędza mnóstwo czasu na ustawianiu rzeczy tak, jak chce, żeby były ustawione, ponieważ uważa, że… tak jest najlepiej. Więc jeśli rzucasz mu wyzwanie, żeby wyszedł ze swojej strefy komfortu lub przyznał, że się myli… Cóż, toczysz przegraną bitwę.

BARAN

Baran…, cóż nie bez powodu właśnie to zwierzę znalazło się w zodiaku. Jest uparty i nie boi się konfliktów, ponieważ jest przekonany, że wygra. Lubi konkurować i nawet cieszy się, kiedy napotyka na przeszkody i opór. Nie ma mowy, żeby ustąpił tylko dlatego, żeby komuś było przyjemnie. Bywa impulsywny, woli działać szybko, więc jeśli ktoś próbuje odwieść go od decyzji, którą już podjął, powinien być przygotowany na ostre starcie i… co najmniej ostrą wymianę zdań. Czy warto się tak męczyć?

PANNA

Panny są doskonałymi logistykami. Planują po mistrzowsku. Poświęcają na to mnóstwo czasu, myślą, zastanawiają się. Po tak ciężkiej pracy, trudno się dziwić, że… nie mają zamiaru odstąpić od swojej decyzji. Chociaż w pewnych sytuacjach bywają elastyczne, rzadko zdarza się, że tak po prostu się z kim zgodzą i zrezygnują z własnego pomysłu. Może potrwać… kolejne tygodnie, miesiące…

SKORPION

Skorpion nie zawaha się odciąć od ciebie tylko dlatego, że źle o tobie mówi jego najlepszy przyjaciel. Nie będzie prosić o wyjaśnienia, nie ma ochoty tego wysłuchiwać.  Jeśli skrzywdzisz jego lub kogoś z jego bliskich, jest mało prawdopodobne, że kiedykolwiek zmieni o tobie zdanie. Bez żalu będzie obstawać przy swoim.

LEW

Lwy zdecydowanie należą do typów ludzi, którzy chcą, aby inni ich lubili i uszczęśliwiali – ale to nie znaczy, że nie ma w nich żadnego uporu. Lwy są dumne z siebie i swoich osiągnięć i nie boją się o tym mówić. Jeśli ktoś spróbuje je przyćmić lub upokorzyć na oczach innych ludzi, mocno się na tym przejedzie. Są miłe i opiekuńcze, ale ich ego… nie zna litości.


Lifestyle Magia

Czy horoskop ma moc poprawiania naszego życia? 9 sposobów podejścia do niego, które naprawdę mogą ci pomóc

Magic Moments
Magic Moments
4 października 2021
fot. GeorgePeters/iStock

Horoskop dla wielu to urocza mała rzecz, na którą rzuca się okiem, przeglądając czasopisma. Używamy horoskopu jako rozrywki. Fajnie, jeśli znajdujemy w nim odrobinę szczęścia. Są też osoby, które używają swojego horoskopu jako narzędzia w codziennym życiu. Są i tacy, którzy chcą to zrobić, ale nie wiedzą, od czego zacząć. Oto dziesięć sposobów na wykorzystanie horoskopu do poprawy codziennego życia. 

Nie bierz wszystkiego dosłownie

Wiele osób popełnia błąd, próbując zastosować swój horoskop dokładnie tak, jak jest napisany, i przyjąć go bez zastanowienia. Chociaż niektóre znaki w twoim horoskopie mogą być nieco zbyt oczywiste, aby je zlekceważyć, konieczne jest zbadanie subtelności twojego horoskopu. Tak jak jesteś wieloaspektową istotą ludzką, tak samo twój horoskop jest złożony i zniuansowany. Spróbuj pomyśleć o rzeczach, które twój horoskop próbuje ci powiedzieć, próbując zajrzeć głębiej niż to, co powierzchowne. Odpowiedzi przyjdą same.

Powodem, dla którego tak wielu ludzi odrzuca horoskopy, jest to, że często odbierają rady, jakich udzielają im gwiazdy, zbyt dosłownie. Wszechświat często przemawia do nas w dziwny i zagmatwany sposób, więc przyjmowanie całej jego pomocy za dobrą monetę może często sprowadzić ludzi na złą drogę. Spróbuj pomyśleć o udzielonych radach nie w sensie dosłownym, ale bardziej abstrakcyjnie i uniwersalnie, że możesz nie być zrozumiały.

Nie bierz wszystkiego tak poważnie

Spójrzmy prawdzie w oczy. Nie horoskop jest najważniejszy. Dbanie o siebie poprzez zdrową dietę, codzienne ćwiczenia i zdrowe życie towarzyskie jest tym, co naprawdę ma znaczenie. Staraj się nie brać wszystkiego tak poważnie i zamiast tego odpoczywaj. Wszystko będzie dobrze.

Zdaj się na zdrowy rozsądek

W twoich gwiazdach mogą być zapisane znaki, które są ze sobą sprzeczne. Może być ci trudno posortować rzeczy, które nie zawsze wydają się pasować do twojego typu osobowości. Zagłębianie się w sedno horoskopu może być przytłaczającym procesem dla tych, którzy nie są zaznajomieni z tajnikami czytania horoskopów. Nie bój się cofnąć i zdać na zdrowy rozsądek, aby określić, jaka jest najlepsza rada, a co powinnaś zostawić w spokoju.

Użyj horoskopu do autorefleksji

Z horoskopu wyciągniesz tylko tyle, ile w niego włożysz. Wszechświat nie zareaguje na ciebie, jeśli będziesz na niego krzyczeć i wymachiwać pięściami, czy walić głową w ścianę. Daj sobie czas, aby usiąść i zastanowić się nad ścieżką, którą wszechświat ci wyznacza. Pozwól sobie na zastanowienie się i przyjęcie tego, co próbuje powiedzieć twój horoskop. Pamiętaj, życie, które otrzymujesz, nie jest wyścigiem. Ważne jest, aby przejść przez nie z celem i oddaniem, a nie szaleńczo biec.

Nie internalizuj zbyt dużo

Zawsze należy pamiętać, że równowaga jest niezbędna we wszystkich aspektach twojego życia, w tym w twoim horoskopie. Jeśli rzeczywiście czujesz się przytłoczona czymś, co w nim wyczytałaś, być może najlepiej cofnąć się o kilka kroków i pozwolić, aby rzeczy działy się naturalnie. Musisz być otwarta, stać mocno na ziemi i być gotowa do słuchania tego, co świat próbuje ci powiedzieć.

Pozwól sobie na medytację

Medytacja może być doskonałym sposobem na zestrojenie się nie tylko z ciałem i umysłem, ale także z duchem. Nie bój się chodzić wieloma drogami, aby znaleźć to, co jest dla ciebie najlepsze duchowo i psychicznie. Pamiętaj też, że horoskop z prawdziwego życia jest tylko jednym z wielu różnych narzędzi, których możesz użyć, aby znaleźć wewnętrzny spokój w sobie i swoim codziennym życiu. Niezależnie od tego, czy jest to głęboki oddech, czy godzinne sesje jogi, nie zapomnij dbać o siebie holistycznie.

Zadaj sobie pytanie, czy źródło, z którego czerpiesz wiedzę, ma rację

Istnieje wiele różnych źródeł i sposobów interpretacji i badania horoskopu. Od tych, którzy dopiero zaczynają, po tych, którzy robią to od lat, czasami dobrze jest cofnąć się i zapytać, czy źródło, z którego czerpiesz, jest naprawdę najlepsze dla Ciebie. Nie oznacza to, że ta forma interpretacji powinna zostać przyćmiona. Zamiast tego każdy styl i technika odczytywania gwiazd może inaczej wpływać na daną osobę. Od czasu do czasu może warto coś zmienić i zobaczyć, jak to jest, a jeśli ty sama się zmienisz, twoje odczyty horoskopu będą inne.

Zachowaj otwarty umysł

Nie każde czytanie horoskopu będzie czymś, z czym się utożsamiasz i to jest w porządku. Być może gwiazdy w tym momencie próbują dotrzeć do kogoś innego, kto potrzebuje pomocy. A może wszechświat próbuje ostrzec cię przed jednym z twoich przyjaciół lub rodziny.

Zrozum, że nie wszystkie horoskopy są takie same

Każdy jest inny. Żadne dwa horoskopy nie są takie same. Chociaż niektóre horoskopy będą pomocne i przydatne dla innych, mogą nie być dla Ciebie najlepsze. To, co może działać dla twojego przyjaciela, może nie być dla ciebie przydatne. Zrozumienie tego i pogodzenie się z tym może być pierwszym krokiem w bardzo długim procesie poruszania się po swoim horoskopie.