Go to content

Byk (19.04 – 21.05)

byk
Fot. iStock

Dla Byka rok 2021 jest jednym z najbardziej dynamicznych, dramatycznych i szalonych momentów od wielu lat. Byk, będący znakiem ziemskim i stałym lubi spokój, przewidywalność i stabilizację. Nie tym razem. Rok 2021 będzie bardzo przełomowy, trudny i pracowity, ale nie można do końca powiedzieć, że będzie zły.

Przyczyną dramaturgii u Byków jest wędrówka planety Uran przez pierwszą i drugą dekadę znaku, co powoduje ogromne zawirowania i zwroty akcji, których Byki nie lubią. Zmiany na polu zawodowym, w biznesie i interesach. Dodatkowym źródłem trudności, będzie nieprzyjemna kwadratura Saturna, której doświadczą urodzeni w pierwszej dekadzie znaku. Związki partnerskie zostaną poddawane poważnej próbie.

Nie wszystkie Byki będą miały pod górkę. Urodzeni między 9 a 15 maja będą mieli więcej poczucia wpływu siły wyższej. Sekstyl Neptuna będzie sprzyjał pojawieniu się inspiracji – działania związane ze sztuką, twórczością, kreatywnością. Dla tych urodzonych pomiędzy 9 a 15 maja będzie to bardzo dobry czas w miłości.

Kalendarium zdarzeń dla Bliźniąt

Wiosna, na tle całego tego trudnego roku, będzie w miarę spokojna. Trudności pojawią się w czerwcu i lipcu. Kwadratura Marsa sprawi, że Byki czeka wyjątkowo pracowity i męczący czas. Fantastycznie zapowiada się sierpień i wrzesień. To dobry czas od strony zawodowej i biznesowej. Późne lato będzie dla Byków pomyślne i sprzyjające. Na początku jesieni osoby spod znaku Byka dostaną się pod wpływ kwadratury Jowisza, którą będą odczuwały aż do przyszłego roku. Pojawi się zamieszanie, niepewność, zwroty sytuacji. Dodatkowe wydatki i koszty. Listopad i grudzień to najtrudniejsze momenty – kondycyjnie i zdrowotnie. W przyszłym 2022 roku dobrym momentem będzie luty. Trygon Marsa pozwoli Bykom odzyskać moc, formę i zdrowie. Niestety marzec i początek kwietnia będą słabszym okresem. 

 

Horoskop na podstawie układu gwiazd specjalnie dla portalu OH!ME  przygotował Piotr Gibaszewski, astrolog, wykładowca w Studium Psychologii Psychotronicznej