Horoskop Magia

Byk (19.04 – 21.05)

Klaudia Kierzkowska
Klaudia Kierzkowska
16 kwietnia 2021
byk
Fot. iStock
 

Dla Byka rok 2021 jest jednym z najbardziej dynamicznych, dramatycznych i szalonych momentów od wielu lat. Byk, będący znakiem ziemskim i stałym lubi spokój, przewidywalność i stabilizację. Nie tym razem. Rok 2021 będzie bardzo przełomowy, trudny i pracowity, ale nie można do końca powiedzieć, że będzie zły.

Przyczyną dramaturgii u Byków jest wędrówka planety Uran przez pierwszą i drugą dekadę znaku, co powoduje ogromne zawirowania i zwroty akcji, których Byki nie lubią. Zmiany na polu zawodowym, w biznesie i interesach. Dodatkowym źródłem trudności, będzie nieprzyjemna kwadratura Saturna, której doświadczą urodzeni w pierwszej dekadzie znaku. Związki partnerskie zostaną poddawane poważnej próbie.

Nie wszystkie Byki będą miały pod górkę. Urodzeni między 9 a 15 maja będą mieli więcej poczucia wpływu siły wyższej. Sekstyl Neptuna będzie sprzyjał pojawieniu się inspiracji – działania związane ze sztuką, twórczością, kreatywnością. Dla tych urodzonych pomiędzy 9 a 15 maja będzie to bardzo dobry czas w miłości.

Kalendarium zdarzeń dla Bliźniąt

Wiosna, na tle całego tego trudnego roku, będzie w miarę spokojna. Trudności pojawią się w czerwcu i lipcu. Kwadratura Marsa sprawi, że Byki czeka wyjątkowo pracowity i męczący czas. Fantastycznie zapowiada się sierpień i wrzesień. To dobry czas od strony zawodowej i biznesowej. Późne lato będzie dla Byków pomyślne i sprzyjające. Na początku jesieni osoby spod znaku Byka dostaną się pod wpływ kwadratury Jowisza, którą będą odczuwały aż do przyszłego roku. Pojawi się zamieszanie, niepewność, zwroty sytuacji. Dodatkowe wydatki i koszty. Listopad i grudzień to najtrudniejsze momenty – kondycyjnie i zdrowotnie. W przyszłym 2022 roku dobrym momentem będzie luty. Trygon Marsa pozwoli Bykom odzyskać moc, formę i zdrowie. Niestety marzec i początek kwietnia będą słabszym okresem. 

 

Horoskop na podstawie układu gwiazd specjalnie dla portalu OH!ME  przygotował Piotr Gibaszewski, astrolog, wykładowca w Studium Psychologii Psychotronicznej

 


Horoskop Magia

Bliźnięta (21.05 – 21.06)

Klaudia Kierzkowska
Klaudia Kierzkowska
16 kwietnia 2021
bliźnięta
Fot. iStock
 

Dla osób spod znaku Bliźniąt to jeden z lepszych momentów w skali wielu lat. Czasy trudne, niespokojne i szalone, które teraz nastały, są z reguły dla Bliźniąt korzystne. Bliźnięta wyróżniają się dużą elastycznością, otwartością i inteligencją. Potrafią dobrze odnajdywać się w trudnych sytuacjach.

Bliźnięta są pod fantastycznym wpływem trygona Jowisza i Saturna. Pod względem zawodowym, w biznesie i interesach mamy do czynienia z naprawdę fenomenalnym rokiem. To doskonała okazja do uruchamiania wolności, kreatywności, twórczego myślenia. Po stłamszeniu i blokadach ostatnich miesięcy ujawni się ułańska fantazja Bliźniąt. To fantastyczna okazja dla ludzi odważnych, i tych, którzy lubią wyjazdy, podróże. Świetny rok na zmianę strategii życiowej i rozpoczęcie nowych inwestycji. W miłości i partnerstwie Bliźnięta odnajdą się znakomicie. Jedynie urodzeni pomiędzy 9 a 15 czerwca mogą mieć nieco słabszy czas. Kwadratura Neptuna sprawi, że mogą pojawić się huśtawki nastrojów, przypływy i odpływy energii.

Kalendarium zdarzeń dla Bliźniąt

Maj, czerwiec lipiec będą nieco słabszym okresem roku. Kwadratura Jowisza wprowadzi lekkie zamieszanie i sporo zwrotów sytuacji. Druga połowa wakacji nie będą dla Bliźniąt najlepszym czasem. Od połowy września nastąpi zdecydowana poprawa sytuacji. Druga połowa września i październik dla osób spod znaku Bliźniąt będą najlepszym okresem roku. Trygon Marsa sprawi, że pomysły będą się sypać jak z rękawa, sukcesy będą płynąc ze wszystkich stron. Nieco spokojniejszy listopad. Grudzień i styczeń 2022 niestety przyniesie kryzys. To krótki, ale przykry moment roku. Czas przesilenia, zwłaszcza na polu partnersko miłosnym.

 

Horoskop na podstawie układu gwiazd specjalnie dla portalu OH!ME  przygotował Piotr Gibaszewski, astrolog, wykładowca w Studium Psychologii Psychotronicznej

 

 


Horoskop Magia

Wybielające pasty do zębów – co powinieneś o nich wiedzieć?

Redakcja
Redakcja
16 kwietnia 2021

Piękny uśmiech i zdrowe, śnieżnobiałe zęby to marzenie wielu osób. Niestety przy braku odpowiedniej higieny jamy ustnej i piciu kawy oraz wina, a także paleniu papierosów może pojawić się na nich nieestetyczny osad. W przywróceniu zębom naturalnego koloru, a uśmiechowi dawnego blasku mogą pomóc pasty wybielające.

Na rynku dostępnych jest wiele past o działaniu wybielającym, np. https://www.domowystomatolog.pl/pol_m_Pasty-do-zebow_Wybielajace-757.html. Znajdziemy je w każdej drogerii. Poszczególne produkty mogą różnić się składem i skutecznością działania.

Pasta uniwersalna versus pasta wybielająca

Czym różnią się pasty wybielające od zwykłych past do mycia zębów? Przede wszystkim ich składem, ale i sposobem działania. Na rynku mamy dostępne dwa rodzaje past wybielających: pasty ścierne i pasty enzymatyczne. Wśród występujących w ich składzie związków możemy znaleźć między innymi wspomagające wybielanie substancje, takie jak nadtlenek wodoru czy wodorowęglan sodu. Innymi substancjami umożliwiającymi wybielanie może być nadtlenek karbamidu albo aktywny węgiel, który cechuje się działaniem chemicznym oraz mechanicznym (poleruje powierzchnię szkliwa).

Niezwykle istotne jest to, by pamiętać, że pasty o wysokim współczynniku ścieralności nie mogą być stosowane często. Po zakończonej kuracji pastą wybielającą (jej długość zależy od zaleceń producenta, można też skonsultować ze stomatologiem) należy powrócić do zwykłej pasty do mycia zębów.

Ścierne pasty wybielające

Działanie past ściernych polega na usuwaniu osadu, przebarwień i nalotu z zębów w sposób mechaniczny poprzez jego ścieranie i polerowanie. Umożliwia to zawartość odpowiednich składników, takich jak wspomniany wcześniej aktywny węgiel, proszek perłowy albo krzemionka. Ścierne pasty wybielające cechują się intensywnym działaniem i skutecznością w usuwaniu przebarwień. Najbardziej zauważalne efekty będą u osób, które cierpią z powodu osadów z kawy, herbaty czy papierosów.

Pasty enzymatyczne

Odmiennym sposobem działania od past ściernych cechują się pasty enzymatyczne. W tym przypadku mamy do czynienia z preparatem, który zawiera w składzie naturalne enzymy roślinne. Dzięki innowacyjnym formułom takich preparatów i wysokiej skuteczności zastosowanych enzymów możliwe jest wybielanie bez mechanicznego ścierania. Taka pasta działa tylko na powierzchni szkliwa i jest dla niego całkowicie bezpieczna. Zawarte w takich pastach związki to między innymi enzym z ananasa (bromelaina), enzym z papai (papaina), a także wyciąg z cytryny.

Pasty wybielające pomagają przywrócić piękny uśmiech. Przed ich zastosowaniem należy dokładnie zapoznać się z zaleceniami producenta.

Materiał partnera

 


Zobacz także

Miłość była i nagle jej nie ma. Zostajesz sama, bez słowa wyjaśnienia. „Znikające” znaki zodiaku

Lew pogoni nieśmiałego, Skorpion nie wybaczy kłamstwa. Oto powody niszczące związek dla każdego znaku zodiaku

Jak zmieniłaś się w ciągu ostatniej dekady (wg znaku zodiaku)?