Go to content

Rak (22 czerwca – 22 lipca)

Fot. iStock

Dla Raków, po bardzo trudnych latach, szykuje się spokojny i stagnacyjny czas. Osoby spod znaku Raka cenią sobie spokój, dom i rodzinę. Nie będzie to rok przełomów i zmian, ale szansa na odzyskanie równowagi i bezpieczeństwa.

To dobry czas dla wszystkich, którzy chcieliby się ustatkować i ustabilizować. To dobry czas na śluby i wesela, które ze względu na pandemię musiały zostać odłożone. Korzystny czas zwłaszcza dla osób urodzonych pomiędzy 10 a 17 lipca. Trygon Neptuna pokazuje romantyczny czas, piękne wyjazdy i podróże. Czas miłośnych uniesień. Przyjazne chwile na polu partnersko-towarzyskim.

Korzystny czas dla osób twórczych i artystów, a także tych, którzy zajmują się pomaganiem innym – terapeutów, lekarzy, nauczycieli. Najtrudniejsze momenty czekają osoby urodzone pomiędzy 17 a 21 lipca, a wszystko za sprawą opozycji Plutona, czyli aspektu trudnego, nieprzyjemnego, kryzysowego. Mogą pojawić się bolesne konsekwencje zmian – zwłaszcza na polu partnersko-miłosnym. Nieuchronne rozstania, rozpady związków i układów z ludźmi.

Kalendarium zdarzeń

Dla osób spod znaku Raka fantastycznie zapowiada się maj. Będzie to miesiąc wyjątkowo korzystny i pomyślny. Koniunkcja Marsa da Rakom potężnego kopa do działania. Po okresie stagnacji i psychicznego wymęczenia Raki niesamowicie ruszą do przodu, dostaną niesamowitego przyspieszenia. Nałoży się na to fantastyczny trygon Jowisza, który będzie trwał od maja do lipca. Nie ma wątpliwości, że będzie to najlepszy okres tego roku. Znakomity czas na ambitne plany biznesowe, zawodowe, towarzyskie.

W sierpniu nastąpi uspokojenie sytuacji. Będzie to czas wyciszenia i odpoczynku. Najtrudniejszym momentem 2021 roku okaże się wrzesień i październik. W okresie tym Raki będą pod wpływem kwadratury Marsa. Pojawi się dużo pracy i spore napięcie. Końcówka roku – listopad i grudzień to czas dyskontowania osiągnięć z całego roku. Trudnym momentem będzie luty 2022, wówczas Raki będą pod wpływem opozycji Marsa. Zdrowotnie, kondycyjnie i emocjonalnie czeka ich trudny czas. Na szczęście w kwietniu nastąpi duża poprawa – czas relaksu, spokoju i dobrego samopoczucia.

Horoskop na podstawie układu gwiazd specjalnie dla portalu OH!ME  przygotowała Klaudia Kierzkowska we współpracy z Piotrem Gibaszewskim, astrologiem, wykładowcą w Studium Psychologii Psychotronicznej