Związek

3 cechy, których facet szuka u potencjalnej żony

Redakcja
Redakcja
23 kwietnia 2018
1 z 1

3 cechy, których facet szuka u potencjalnej żony

Fot. iStock/olegbreslavtsev

Lojalność

Nie chodzi tylko o wierność, ale o zaangażowanie w związek. Mówiąc dokładniej, mężczyźni szukają kobiet, które potrafią zaangażować się w miłość poprzez cnotę. W tym kontekście „cnota” oznacza, że ​​utrzymujesz zarówno siebie, jak i niego, na wyższym poziomie i że jesteś zdecydowana doświadczać zalotów jako drogi do miłości, lepszego związku. Chodzi o lojalność, uczciwość i chęć wspólnego przeżywania wszystkiego, co się dzieje w waszym związku. Mężczyźni często oskarżani są o to, że wykorzystują każdą okazję, która się pojawi i chętnie zdradzają swoje partnerki. Że mniej zależy im na zaangażowaniu. Tymczasem kiedy któryś z nich szuka kandydatki na żonę, może się okazać, że nie każda kobieta ceni sobie cnotę, wierność, lojalność i zaangażowanie w związek.

Mężczyźni spotykają się z różnymi kobietami, jednak na żony wybierają te, które sprawiają, że są po prostu lepszymi ludźmi. I to jest najpiękniejsze.

Źródło: Your Tango

PoprzedniNastępny
Związek

6 rzeczy, które źle wpływają na intelekt

Redakcja
Redakcja
23 kwietnia 2018
6 codziennych trudności, które dobrze znają wysoce inteligentni ludzie
Fot. iStock / Astarot
 

Często bywamy przewrażliwieni na punkcie własnego intelektu, broniąc jego dobrej opinii, jak niepodległości. Nic dziwnego, nikt nie chciałby być uważanym za mało bystrą osobę. Intelekt, czyli nasze zdolności umysłowe odnosi się do umiejętności pozyskiwania i wykorzystywania wiedzy, rozumienia myśli, tego co nas otacza. Wiemy, jak można pomóc jego sprawności, bo wiele się mówi o tym, co wspomaga umysłowe możliwości.

Warto też powiedzieć o tym, co tak naprawdę rujnuje nasz intelekt, bo często nie zdajemy sobie z tego sprawy.

6 rzeczy, które źle wpływają na intelekt

1. Nieograniczony dostęp do informacji

Wbrew pozorom, możliwość czerpania w każdej chwili informacji z internetu, nie jest dla nas budująca. Ciągłe poszukiwania informacji w wyszukiwarkach typu Google powoduje nie tyle zdobywanie nowej wiedzy, co wręcz rozleniwia mózg. Wiedza, którą dostajemy na tacy, jest mniej wartościowa, bo mało co z tego zapamiętujemy. Mózg, który nie musi się wysilać dla pozyskania informacji, traci na swoich możliwościach.

2. Oglądanie programów w TV

Nadmiar telewizji również szkodzi, wiadomo to nie od dziś. Przesycenie niepoważnymi programami, które ogłupiają, jest wyjątkowo szkodliwe. Szczególnie niebezpieczne są produkcje typu reality show, które dosłownie „odmóżdżają” . Przeprowadzono nawet badania w Austrii, w których polecono miłośnikom reality show wykonać test z wiedzy ogólnej. Ochotnicy wypadli zdecydowanie gorzej od innych osób.

3. Wielozadaniowość

Nie każdy jest „człowiekiem orkiestrą”, który doskonale sobie radzi z wykonywaniem wielu czynności naraz. Wielozadaniowość, która  wydaje się cudowną umiejętnością, wiąże się z nagłym przeskakiwaniem pomiędzy wieloma czynnościami, co powoduje rozproszenie uwagi. Żebym mózg mógł nadążyć za takimi wyczynami, potrzebuje więcej energii, czyli glukozy. Mózg w takiej sytuacji znacznie szybciej wyczerpuje siły.

4. Przestawienie rytmu dobowego

Zaburzenie rytmu dobowego nie służy dobrze naszemu intelektowi. Okazuje się, że hipokamp, który w mózgu odpowiada za pamięć, pracuje znacznie gorzej u np. osób latających samolotami na długich dystansach lub pracujących zmianowo, niż w przypadku osób, które odpoczywają regularnie w tych samych porach. Już miesiąc po zaburzenia rytmu dobowego odczuwalne są przykre zmiany.

5. Zjadanie szkodliwych tłuszczów

Dobre tłuszcze, na przykład kwasy tłuszczowe omega-3 służą mózgowi, natomiast złe tłuszcze, czyli przede wszystkim tłuszcze nasycone i tłuszcze trans, powodują negatywny wpływ na wytwarzane w mózgu neuroprzekaźniki, tak jak dopamina. To może powodować słabszy refleks i problemy z myśleniem.

6. Nadmiar fruktozy

Cukier – glukoza,  jest ważny dla mózgu, ponieważ jest jego paliwem napędowym, jednak badanie wykonane przez naukowców udowodniło, że duża ilość fruktozy w pożywieniu pogarsza procesy myślenia u zwierząt. Cukier obniża zdolność insuliny do przemiany glukozy w energię i mózg nie ma z czego czerpać sił do intensywnego działania.


 

źródło: www.telegraph.co.uk


Związek

Nie pozwalasz dziecku samodzielnie decydować o swoim ubiorze? Popełniasz błąd

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
23 kwietnia 2018
Fot. iStock/evgenyatamanenko

„Mamo, ja nie lubię tej bluzki”, „Mamo, chcę założyć spódniczkę”, „Mamo, chcę tę czapkę. Kupisz mi?”. Wszystkie to znamy i kiedy słyszymy któreś z tych zdań, przewracamy oczami. „Bo kto to widział, żeby maluch decydował, co ma założyć? Jak będzie starszy, to można o tym pomyśleć, a teraz niech nie wymyśla i szybko się ubiera, bo jeszcze się spóźnię do pracy” – tłumaczymy się same przed sobą. Jeśli i ty nigdy nie pozwalasz swojemu dziecku decydować, co ma założyć i we wszystkim je wyręczasz, powinnaś jak najszybciej zmienić swoje podejście. Możesz się zdziwić, ile dzieci wiedzą na temat mody. Udowodniły to choćby na blogu Akademii 5.10.15.

Rodzicielstwo często opiera się na skrajnościach. Z jednej strony chcemy, żeby nasze dzieci były samodzielne, z drugiej – wolimy wszystko zrobić sami, żeby było nie tylko szybciej, ale i lepiej. Ubieranie się to idealny przykład. Irytujemy się, gdy dziecko tupie nogą i obwieszcza, że nie założy tej kwiecistej sukienki, ponieważ woli szare, dresowe spodnie, a jednocześnie chciałybyśmy, żeby jak najszybciej stały się samodzielne. Żebyśmy nie musiały każdego ranka szykować tych wszystkich rzeczy i pilnować, czy aby na pewno wszystko zostało dobrze założone.

Poza tym (choć głupio się do tego przyznać) nie chcemy się wstydzić naszych dzieci. A przecież będzie zwracało na siebie uwagę, kiedy do spódnicy w żółto-zielone paski założy bluzkę w kwiaty. Ludzie na ulicy na pewno będą z politowaniem patrzeć i zastanawiać się, co to za matka, że tak wypuściła dzieciaka na dwór.

Tak, lubimy nasze „dorosłe” lęki i obawy przenosić na dzieci. One natomiast mają w głębokim poważaniu, co inni myślą o ich ubiorze. Szkoda, że to podejście do własnego wyglądu i odbioru przez społeczeństwo gdzieś z wiekiem zanika, czyż nie?

Istnieje kilka powodów, dla których powinnaś pozwolić swojemu dziecku na większą swobodę w kwestii samodzielnego ubioru. Oto największe plusy:

Samodzielność to podstawa

Wybór ubrania do przedszkola i szkoły to nie siekanie cebuli ostrym nożem – nic nie powinno się wydarzyć. Skoro nie grozi dziecku żadne niebezpieczeństwo, dlaczego nie można mu pozwolić na naukę samodzielności? Jasne, jeśli na dworze jest ukrop, a twoja pociecha chce założyć wełnianą sukienkę, warto wybić jej to z głowy. Chociaż z drugiej strony, to też będzie cenna lekcja – inne ubrania nosimy zimą, a inne latem.

Zaskakująca kreatywność

Dzieci chętnie bawią się kolorami, wzorami i dodatkami. Wybór ubrania pozwala im na rozwinięcie swojej kreatywności i wykorzystanie wyobraźni. Co z tego, że twoim zdaniem te spodnie nie pasują do bluzki? Według dziecka to zestawienie jest idealne. Można się zdziwić, co dzieci potrafią ze sobą połączyć. A jeśli im sprawia to radość i dobrze się czują w danej stylizacji, to dlaczego nie można na to pozwolić? Bo tobie, drogi rodzicu będzie wstyd? Daj spokój, jakoś przeżyjesz ten „najnowszy krzyk mody”. To dobra lekcja także dla ciebie – przygotujesz się na przyszłość, gdy twoje nastoletnie dziecko zacznie pasjonować się jakąś subkulturą i kombinować ze swoim wyglądem.

Cenna umiejętność stawiania na swoim

Jeśli chcemy, żeby nasze dzieci potrafiły odnaleźć się w dorosłym życiu, muszą umieć postawić na swoim. Wiadomo, że rodzicom trudno jest się postawić, ponieważ ciągle zasypują dzieci argumentami typu „nie, bo nie”, ale kiedyś trzeba próbować, prawda? Musisz pamiętać, że twoje dziecko jest odrębną jednostką i ma prawo decydować o sobie (w granicach rozsądku i w sprawach adekwatnych do wieku) – przede wszystkim o swoim wyglądzie. Nie staraj się stworzyć z dziecka ideału, który wykreowałaś sobie w głowie. Jeszcze w ciąży planowałaś, że Zosia będzie słodką blondyneczką z opaską na głowie, w kwiecistej sukience i białych pantofelkach, a ona teraz wydziera się w sklepie, bo chce, żebyś kupiła jej bluzkę na dziale chłopięcym, więc czujesz się rozczarowana i zawiedziona? Najgorsze, co możesz zrobić, to zmusić dziecko, by wpisało się w ramy, które ty już dawno wyznaczyłaś. Błąd!

Plusy dla rodziców

Bardzo szybko docenisz, że twoje dziecko potrafi samodzielnie się ubierać. Masz pojęcie, ile czasu rano zaoszczędzisz, kiedy te wszystkie spory i dyskusje przy komodzie z ubraniami odejdą w niepamięć? Ach! I ta duma! Duma z własnego dziecka, które opanowało kolejną umiejętność. To w dużej mierze od ciebie zależy, jak szybko będzie się rozwijać i uczyć nowych rzeczy. My, dorośli oczywiście możemy pokazywać i ukierunkowywać, często jednak wystarczy dać im wolną rękę i obserwować kątem oka. Na ogół poradzą sobie lepiej niż nam się wydaje…

Chcesz poczytać więcej na temat dziecięcej kreatywności i talentach? Odwiedź Akademię 5.10.15. i dowiedz się więcej:

Czy moje dziecko ma talent?

Co sądzą dzieci o sławie, talencie i modzie?

Wiosna, ach to ty… czyli kontrowersje wokół czapeczki

Anna Dereszowska: Jak być zdolnym i szczęśliwym?

Artykuł powstał we współpracy z marką 5.10.15.


Zobacz także

8 plasterków na złamane serce

8 plasterków na złamane serce

Matka singielka na randce.

„Czy on na pewno wie, że masz dzieci? Czy te gacie wyszczuplające to nie przesada? A jeśli to wariat?”. Matka singielka na randce

20 rzeczy, na które każdy zasługuje w swoim związku

20 rzeczy, na które każdy zasługuje w swoim związku