Go to content

Zaparcia, ból głowy i depresja. Poznaj 10 sygnałów świadczących o tym, że twój organizm wymaga oczyszczenia

Fot. iStock/gpointstudio

Zdarza ci się, że po odpoczynku nadal czujesz się zmęczona? Do tego masz problemy z koncentracją, cierpisz na uciążliwe zaparcia i często boli cię głowa? Nie lekceważ tego. Prawdopodobnie przyczyną twojego stanu zdrowia są nagromadzone w organizmie zanieczyszczenia i toksyny, które mogą kumulować się w różnych częściach twojego ciała i wpływać na jego funkcjonowanie.

Toksyny dostają się do organizmu drogą oddechową i pokarmową, w związku z czym najczęściej odkładają się w płucach, wątrobie, jelitach, na skórze i na włosach. Ich nagromadzenie negatywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu i znacznie pogarsza jego stan przyczyniając się do pojawiania się wielu nieprzyjemnych dolegliwości.

Dlatego warto poznać sygnały, które wysyła ci zanieczyszczony organizm. Wsłuchaj się w to, co chce przekazać i reaguj. Ratunkiem jest przeprowadzenie detoksu, który poprawi twoje samopoczucie.

Oto 10 sygnałów ostrzegawczych:

Zmęczenie

Nie masz na nic siły i brakuje ci energii? Aby sobie pomóc, sięgasz po napoje energetyczne lub mocną kawę, czym jeszcze bardziej sobie szkodzisz. Zmęczenie to podstawowy objaw zanieczyszczenia organizmu. I zamiast wypijać napoje pogłębiające twój stan, pij rano wodę z cytryną bądź koktajl z warzyw. Detoks pomoże ci wypłukać z organizmu zalegające toksyny, które obciążają twój organizm, a ty zaczniesz mieć więcej energii.

Fot. iStock portishead1

Fot. iStock portishead1

Zaparcia

Przewlekłe zaparcia świadczą o tym, że coś jest nie tak z układem pokarmowym. Próbowałaś sobie pomóc poprzez zwiększenie ilości spożywanego błonnika i wypróbowałaś inne sposoby, ale nic nie pomogło? To znak, że powinnaś zmienić dietę i przeprowadzić detoks, który wymiecie z twojego układu pokarmowego zalegające toksyny. Po kilku dniach zobaczysz znaczną poprawę, a uciążliwe zaparcia znikną.

Objawy depresji

Twój nastrój jest silnie związany ze stanem twojego organizmu. Gdy przestaje on prawidłowo funkcjonować, możesz odczuwać objawy takie, które mogą sygnalizować depresję. Niechęć do życia, brak apetytu, unikanie kontaktu z ludźmi niekoniecznie muszą świadczyć o tym, że potrzebujesz terapii. Być może są to sygnały świadczące o nagromadzeniu toksyn i wystarczy detoks, aby twoje samopoczucie wróciło do normy. Udaj się więc do specjalisty, który pomoże ci określić przyczynę twojego stanu.

Przybierasz na wadze bądź szybko chudniesz

Odchudzasz się, ale bez efektów? I co gorsze – twoja waga rośnie. Albo wręcz przeciwnie, tracisz na wadze bez stosowania diety. Jeśli nie masz stwierdzonych problemów zdrowotnych, które wymagają leczenia, przeprowadź detoks. Być może wystarczy jedynie pozbyć się zalegających szkodliwych substancji, aby utrzymać wagę w normie i zapobiec niechcianemu wzrostowi lub utracie kilogramów.

Sygnałem świadczącym o nagromadzeniu się toksyn jest także oponka w okolicach brzucha. Dieta oczyszczająca jest konieczna, ponieważ taki stan zaburza regulację poziomu glukozy i cholesterolu.

Biały lub zażółcony język

Biały lub żółty nalot na języku to sygnał, że twój organizm potrzebuje oczyszczenia. Jeśli do tego dochodzi nieprzyjemny zapach z ust, nie możesz tego zlekceważyć. Po kuracji oczyszczającej język powinien odzyskać ciemnoróżowy lub jasnoczerwony kolor.

Problemy ze snem

Zalegające toksyny mogą zaburzyć proces uwalniania melatoniny, która zapewnia spokojny i głęboki sen. Przez to że niedosypiasz, brakuje ci energii i jesteś rozdrażniona. Taki stan utrzymujący się przez dłuższy czas wpłynie negatywnie na jakość twojego życia. Oczyszczenie organizmu ze szkodliwych produktów pomoże ci wrócić do naturalnego rytmu, a ty będziesz czuć się znacznie lepiej.

Seksualna dysfunkcja

Narządy płciowe, tak i inne części ciała, są narażone na szkodliwe działanie toksyn. Mogą one zaburzyć ich prawidłowe funkcjonowanie doprowadzając do tego, że zaczniesz unikać seksu.

Niewyjaśnione bóle głowy

Źródło większości rodzajów bólu głowy da się ustalić – przyczyną może być np. stresujący dzień, hałas. Jednak jeśli od dłuższego czasu cierpisz na regularne bóle bez wyraźnej przyczyny, może być to sygnał, który świadczy o konieczności przeprowadzenia oczyszczenia organizmu.

Sztywnienie ciała

Jeśli budzisz się ze zesztywniałym ciałem, ale dzień wcześniej nie ćwiczyłaś i masz wygodne łóżko, może to być znak, że w twoim ciele zgromadziły się toksyny. Ich obecność może wywoływać stany zapalne, które odpowiadają za sztywnienie ciała.

Problemy ze skórą/reakcje alergiczne

Zauważyłaś zmiany na skórze – na przykład wysypkę? Wykluczyłaś wiele przyczyn i nie wiesz, co może być przyczyną? Bardzo często jest to reakcja na nadmierne zanieczyszczenie organizmu. Nie pomogą wówczas środki stosowane zewnętrznie. Pomoże jedynie detoks.

Jak widzisz ciało wysyła ci wiele sygnałów świadczących o tym, że jest zanieczyszczone. Jeśli zauważyłaś choć jeden z nich, przeprowadź detoks. Szybko zauważysz różnicę w samopoczuciu, a twoje życie zyska na jakości.

O tym, jak przeprowadzić detoks, przeczytasz tutaj


 

Źródło: bembu, saragottfriedmd