Go to content

4 proste zasady ochrony przed infekcjami intymnymi (i jak je leczyć)

O naszej intymności najczęściej przypominamy sobie dopiero wtedy, gdy ta da o sobie znać… zazwyczaj w przykry sposób. Mamy – my, kobiety – sporo grzeszków, wymierzonych samym sobie poniżej pasa, a przecież tak niewiele potrzeba. Ba! Większość z tych rzeczy robimy – tylko nie zawsze dobrze, bez większej uwagi.

A gdyby tak, tym razem „zapomnieć” o infekcjach intymnych, a nie jak dotychczas o zdrowych, niedokuczających niczym okolicach intymnych? To by było życie… Na szczęście jest w zasięgu ręki 😉

Najwyższa pora zadbać o ochronę naszej wyjątkowej kobiecości. Poznajcie 4 proste zasady ochrony przed infekcjami intymnymi (i dowiedzcie się, jak przyspieszyć ich leczenie).

Fot. iStock / wernerimages

1/5 W wannie i pod prysznicem

Krok pierwszy i najważniejszy – szczególnie w profilaktyce zakażeń intymnych. Odpowiednia higiena.

Zasada 1: Zacznij od właściwej higieny intymnej

Odpowiednia, nie znaczy: im częściej, tym lepiej. Stosowanie odpowiednich środków do higieny intymnej to potężny filar do walki o intymną ochronę kobiety. Tradycyjne mydła czy kosmetyki nieprzeznaczone do pielęgnacji okolic intymnych zaburzają równowagę, ponieważ nie posiadają odpowiedniego pH. W konsekwencji zostaje zaburzona prawidłowa mikroflora pochwy i okolic intymnych.

Również w przypadku już istniejących problemów intymnych wsparcie tej naturalnej bariery jest pierwszym krokiem do wyleczenia.

pierwsza_zasada_piramidy_zdrowia_intymnego_emulsja_provag

prOVag® emulsja – to specjalistyczna hipoalergiczna emulsja do higieny intymnej dla kobiet i dzieci, która pomaga zapobiegać problemom intymnym, delikatnie myje, pielęgnuje, łagodzi podrażnienia, nawilża, przyspiesza regenerację, eliminuje nieprzyjemne zapachy. Składniki wykazują działanie hamujące rozwój niekorzystnych drobnoustrojów, przy jednoczesnej promocji wzrostu dobroczynnych Lactobacillus.

Polecana szczególnie dla: alergików, kobiet podatnych na nawracające problemy układu moczowo-płciowego, kobiet ciężarnych, w połogu, w menopauzie. Nie zawiera parabenów, konserwantów, barwników, SLES, SLS, mydła, potencjalnych substancji alergizujących.

Fot. iStock / IPGGutenbergUKLtd

2/5 Pod bielizną

Największy grzech, jaki nadal my, kobiety popełniamy, to lekceważenie pierwszych symptomów infekcji intymnej…

Nie kiwajcie głowami, każda z nas ma coś za uszami, bo do ginekologa wybieramy się dopiero, gdy pewnego dnia budzimy się i rozgrywa się już piekący i bolący nie do zniesienia dramat bieliźniany.

A prawda jest taka, że gdybyśmy przy pierwszych sygnałach zajęły się sobą, to:
– części infekcji udałoby się uniknąć
– część infekcji udało by się zaleczyć w sposób naturalny poprzez odbudowę i wpsarcie naturalnej bariery ochronnej
– do lekarza zgłaszałybyśmy się nie ze łzami w oczach po antybiotyk, ale w dużo lepszej formie i być może w stanie nie wymagającym agresywnej terapii
– nie cierpiałybyśmy zupełnie niepotrzebnie
– infekcje nie nawracałyby tak często…

Dlatego…

Zasada 2: Przy pierwszych problemach działaj szybko i skutecznie

druga_zasada_piramidy_zdrowia_intymnego_provag_zel

prOVag żel® – żel do łagodzenia objawów zakażeń intymnych o silnym działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym.

Fot. iStock / PeopleImages

3/5 Zawsze

Kolejny mały i niewymagający krok. I kolejny grzeszek. Bo gdy tylko boleć przestanie, i połkniemy ostatnią pigułkę od lekarza, zapominamy. Ze skutkiem natychmiastowym…

A przecież długotrwała ochrona okolic intymnych, to nic trudnego. Probiotyki ginekologiczne, które będą wspierać naszą florę to przecież żaden dyskomfort. I nie zapominajmy, że po antybiotykoterapii, uzupełnienie szeregów „dobrych bakterii” wymaga czasu. Nie kończy się z ostatnią dawką leku.

Mała rzecz, a tak wiele potrafi.

Zasada 3: Stosuj długotrwałą ochronę intymną

trzecia_zasada_piramidy_zdrowia_intymnego_provag

prOVag® – doustny probiotyk, do podwójnej ochrony układu moczowo-płciowego i pokarmowego,

Fot. iStock / gpointstudio

4/5 Cel - pal

A jeśli infekcja już się przytrafiła – nie zwlekaj! Idź od razu do ginekologa na wizytę. Przed i w trakcie terapii stosuj miejscowy (dopochwowy) lek probiotyczny. To przyspieszy leczenie i powrót do stanu homeostazy okolic intymnych.

Taki środek przyniesie ci tez ulgę, zadziała szybciej niż probiotyki doustne.

Zasada 4: Skutecznie wylecz zakażenia intymne (bakteryjne i grzybicze)

 

czwarta_zasada_piramidy_zdrowia_intymnego_invag

inVag® – dopochwowy lek probiotyczny o szybki i długotrwałym działaniu, do odbudowy mikroflory pochwy.

 

5/5 Poznaj piramidę

piramida2 piramida3 piramida4 piramida5 piramida6

Dowiedz się więcej: piramidazdrowiaintymnego.pl/odkryj-piramide/


Artykuł powstał we współpracy z marką ProVag