Go to content

Każdy ma ochotę na „chwileczkę zapomnienia”… Dajmy „chwili” – być „chwilą” i zajmijmy się tym co naprawdę istotne

Fot. iStock / mihtiander

Nie dbamy o swoje zdrowie, mamy fatalne nawyki żywieniowe, kupujemy produkty z ogromną ilością cukru, z różnymi szkodliwymi substancjami. Stosunkowo mało wiemy, co jest zdrowe. Jemy za mało warzyw, za mało owoców, pijemy za dużo alkoholu, a 30 proc. naszego społeczeństwa niestety pali papierosy. Ogólnie rzecz biorąc powinniśmy natychmiast zmienić nasze nawyki zdrowotne, żebyśmy mogli cieszyć się długim i szczęśliwym życiem. Problemem nie są tylko fatalne nawyki, ale przede wszystkim brak ruchu. Z badań Akademii Wychowania Fizycznego wynika, że systematycznie spada poziom aktywności fizycznej, szczególnie wśród najmłodszych. Zaledwie 20 proc. Polaków regularnie uprawia sport, a ponad połowa społeczeństwa nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej. To jeden z powodów, dla których coraz większy odsetek dzieci i dorosłych walczy z nadwagą i otyłością.

Z pewnością można zaklasyfikować to jako problem cywilizacyjny, globalny. Niestety, współcześnie dzieci i młodzież to pokolenie tabletów, smartfonów i innych urządzeń „smart”, więc musimy podejmować działania mające na celu zmianę nawyku, poprawę stanu własnego zdrowia i zdrowia bliskich np. różnego rodzaju programy zachęcające do uprawiania sportu.

Jak podkreśla, Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby dorośli co najmniej 150 minut w tygodniu poświęcali na umiarkowaną aktywność fizyczną lub 75 minut na intensywną. W przypadku dzieci powinna być to co najmniej godzina dziennie.

Kluczowa jest edukacja, która powinna być praktykowana już na poziomie rodziny. To rodzice powinni edukować dzieci, bo stale powielane złe wzorce mogą skutkować tragicznie. Patrząc na problem braku edukacji w temacie zdrowego odżywiania i ruchu w domu możemy przypuszczać że nasze społeczeństwo pożre- dosłownie, konsumpcjonizm. Nikt z nas tego nie chce, ale mimo to każdy ma ochotę  na „chwileczkę zapomnienia”…. Dajmy „chwili” być „chwilą” i zajmijmy się tym co naprawdę istotne – czyli bycie lepszym od samego siebie.

W odpowiedzi na globalny problem braku ruchu, złego stanu zdrowia stawów i komfortu życia codziennego spieszy firma Zdrowe Stawy Sp. z o. o. prezentując bardzo konkretne rozwiązanie – produkt Hyalutidin HC Aktiv. Średnio co 3 polak narzeka na bóle stawów, a to z przesilenia, a to ze względu na wiek – powodów jest naprawdę mnóstwo. Ponieważ każdy jest inny Zdrowe Stawy Sp. z o. o. dostosowała produkt do potrzeb każdego. Dzięki specjalnie opracowanej formule płynu do picia produkt jest bezpieczny dla dzieci, osób starszych i diabetyków. Ponad to warto zwrócić uwagę na fakt, że jako jeden z nielicznych preparatów na rynku Polskim gwarantuje skuteczność i nie obciąża układu trawiennego, a to wszystko za sprawą przemyślanego składu preparatu, który zawiera naturalne składniki stanowiące budulec stawów. Według badań poprawę  zakresu ruchu i zmniejszenie bólu po zastosowaniu Hyalutidin HC Aktiv zadeklarowało aż 96,4% badanych.  Warto porzucić nieudane próby przywrócenia sprawności stawów i podejść konkretnie do problemu. Ale jak to w życiu bywa, wszystko samo się nie zrobi. Potrzeba trochę chęci i silnej woli.

Oto kilka wskazówek jak możesz wprowadzić zdrowe nawyki:

1. Przede wszystkim idź z duchem czasu, a raczej z duchem sezonu

Najwięcej witamin i odżywczych składników mają produkty sezonowe. Letnią porą doskonałym wyborem urozmaicenia codziennej diety są świeże koktajle owocowo-warzywne. Nie zawierają miliona kalorii, są smaczne i dostarczają niezbędne skł

2. Rozruszaj się

Nie ma tu mowy o wstawaniu z fotela i ponownym siadaniu przed TV. Stawy żyją tak długo jak nimi poruszamy – to bardzo cenna informacja którą warto wykorzystać we właściwy sposób. Letnia pora jest idealna na rower z przyjaciółmi lub solo. To również dobra pora, aby rozpocząć zdrowy nawyk aktywności na świeżym powietrzu. Nawet 30 min. spaceru dziennie, regularnie daje odczuwalne efekty.

3. Skorzystaj podwójnie… na skutkach ubocznych

Stosując preparat na stawy Hyalutidin HC Aktiv prócz skutecznej poprawy kondycji stawów możesz oczekiwać czegoś więcej…

Efektem „ubocznym” stosowania preparatu Hyalutidin HC Aktiv jest wyraźnie gładsza skóra, mniejsze zmarszczki, poprawa kondycji włosów oraz przyspieszenie ich wzrostu. To jedyny taki produkt w Polsce, który gwarantuje nie tylko skuteczność ale bezpieczne działanie.


Artykuł powstał we współpracy z zdrowestawy.net