Zdrowie

10 postaci bólu brzucha, które powinny skłonić cię do wizyty u lekarza

Redakcja
Redakcja
1 marca 2018
2 z 10

Ból w środkowej części brzucha promieniujący do łopatek i kręgosłupa

Fot. iStock

Zazwyczaj pojawia się często, z towarzyszącym mu pieczeniem albo uczuciem głodu. Mogą dokuczać także mdłości, odbijanie, gazy, czasem też wymioty. Najczęściej jest objawem:

  • wrzodów żołądka — typowe jest zaostrzenie bólu ok. pół godziny po posiłku oraz wzdęcia, nudności lub wymioty.
  • owrzodzenia dwunastnicy — towarzyszy mu palący ból zaraz po przebudzeniu, który nie mija, ale zmniejsza się 2-3 godziny po posiłku.

Wizyta u gastrologa powinna rozwiać wszelkie wątpliwości.

PoprzedniNastępny
Zdrowie

47-letnia Scorupco w skąpym bikini. Brak słów…

Redakcja
Redakcja
1 marca 2018
Fot. Screen z Instagrama / izabellascorupco

„O jaaa cieee” – to pierwsze słowa, które przyszły nam w redakcji na myśl, gdy zobaczyłyśmy jedno z ostatnich zdjęć Izabelli Scorupco. Trzeba przyznać, że robi wrażenie! 47-letnia aktorka prezentuje się na nim w samym bikini. Niewiele kobiet w jej wieku może się pochwalić tak zgrabną sylwetką

Chociaż Izabella Scorupco od lat mieszka w Los Angeles, polscy fani o niej nie zapomnieli. Ochoczo komentują wszystkie jej zdjęcia i śledzą jej karierę. Bo ta, choć niewiele się o niej mówi w naszym kraju, rozwija się w najlepsze. Aktorka nie narzeka na brak zleceń.

47-latka przebywa właśnie na wakacjach w Budapeszcie i najwyraźniej nie podoba jej się zimowa aura. Na co dzień jest przecież przyzwyczajona do wyższych temperatur, jakie panują w Kalifornii. Była żona polskiego hokeisty Mariusza Czerkawskiego postanowiła więc opublikować na Instagramie zdjęcie w bikini. I odrazu zrobiło się gorąco! „Kocham cię, mój drogi Budapeszcie, ale do cholery, tu jest za zimno! Marzę o powrocie do tego miejsca, gdzie spędziłam kilka cudownych dni” – napisała. Pod wpisem aż roi się od komentarzy. „Wspaniale! Kobiece piękno w czystej postaci! Ten kto ma szczęście być przy Tobie,niech lepiej docenia jak umie najlepiej” – napisał jeden z internautów. „Jest pani piękną kobietą” – dodał kolejny.

Jak wam się podoba jej figura?


Zobacz także

Geranium (anginka)

Geranium (anginka) wraca do łask. Dlaczego warto mieć na parapecie tę „babciną” roślinę?

Bańki chińskie — zalety, wskazania, przeciwwskazania

Bańki chińskie na przeziębienie, cellulit i nie tylko. Czym jest masaż bańkami i w jaki sposób działa?

Menopauza. Nietypowe objawy, o których warto wiedzieć

Menopauza. Nietypowe objawy, o których warto wiedzieć