Lifestyle Zdrowie

10 kłamstw na temat zdrowia, w które wierzymy

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
19 czerwca 2017
3 z 10

„Mam grube kości”

Fot. iStock/kirstypargeter

„Mam grube kości i dlatego nie ma sensu w ogóle się odchudzać, przecież taka moja uroda…”. Pewnie nie raz to słyszałaś bądź sama powiedziałaś. Jest to jednak mylne myślenie. Masa kości stanowi zaledwie 4-7 proc. naszej wagi, czyli np. przy 60 kg będzie to 2,4-4,2 kg. Dlatego, jeśli twoje BMI jest powyżej normy, zwalanie winy na grube kości jest nierozsądne i czas zacząć planować kurację odchudzającą.

Nadwaga jest zła dla zdrowia. Przyczynia się do rozwoju wielu chorób m.in. wpływa na serce oraz utrudnia codzienne życie. Dlatego warto zawalczyć o lepszą jakość i o swoje życie.

PoprzedniNastępny
Lifestyle Zdrowie

Życie po rozwodzie – jak odbudować codzienność?

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
19 czerwca 2017
3 z 5

Trzeci stopień

Fot. iStock

Trzeci stopień

 • Otwartość
  Otworzyć się na innych i na siebie – a cóż to właściwie znaczy? Według dr Bruce’a Fishera i dr Roberta E. Alberti każdy z nas nosi pewnego rodzaju maskę. Ta ma za zadanie pokazywać nas takimi, jakimi chcemy być widziani przez innych. Jesteśmy głęboko przekonani, że to, co zobaczyliby pod maską mogłoby ich odstraszyć.  Okazuje się jednak, że zrzucenie maski może wbrew pozorom przynieść wiele korzyści. Otwartość na innych ludzi i na siebie samego, to akceptacja tego, że bywa różni: również zmęczeni, rozzłoszczeni, zranieni. Gdy udajemy, że nic się nie stało, nie oczekujmy, że ktoś przyjdzie nam z pomocą.
 • Miłość
  Nie udało się, ba! rąbnęła z wielkim łoskotem i co teraz? Teraz to już pewnie nigdy kochać nie będę i nie będę kochana – to pierwsze myśli, jakie nachodzą nas jak natrętny akwizytor. Spokojnie. Oswajanie pojęcia miłości wymaga od ciebie odrobinę czasu i pracy. Po pierwsze musisz zastanowić się nad swoją definicją miłości, co prze nią rozumiesz, jakiej miłości pragniesz, jakiej ci brakuje (brakowało). Po drugie, czy ty kochasz siebie, albo chociaż lubisz? Jeśli zastanawiasz się co to ma do rzeczy, wróćmy do początku: jeżeli nie lubisz siebie, nie potrafisz się pogodzić z tym, co się wydarzyło, obwiniasz się – w konsekwencji masz wrażenie, że na miłość nie zasługujesz. Bo jak ktoś może mnie pokochać, skoro ja samej siebie kochać nie potrafię lub nie chcę?
 • Zaufanie
  Brak zaufania i lęk przed ponowną bliskością z drugim człowiekiem, to najgłębsze rozwodowe blizny. Aby spróbować na nowo odbudować ten fragment układanki, potrzebujesz czasu i ćwiczeń. Nie spiesz się, pozwól sobie małymi krokami pokonywać tę drogę. „Nie ufam mu/nie umiem zaufać” mówi więcej o osobie, która wypowiada to zdanie, niż o osobie, która jest oceniana.
 • Relacje
  Gdy odbudowujesz swoje zaufanie, zaczynasz zbliżać się do nawiązania nowej relacji. Na pierwszy rzut oka, nowy związek wydaje się być lekarstwem na całe zło, którego dotychczas doświadczyłaś. Pamiętaj jednak, że zrywanie takiego „plasterka” może być bolesne. Nie musisz się spieszyć, bierz odpowiedzialność za swoją radość z nowego związku, nie udawaj przed sobą niczego, nie buduj niepotrzebnych iluzji.

DorotaWollenszleger z firmy Kobieta i Rozwód Gdańsk:
NOWY ZWIĄZEK. Nie jest łatwo go zbudować, po tak przykrych doświadczeniach. Jeśli nie jesteś jeszcze na to gotowa, nie rób nic na siłę. Zacznij od tego, by otwierać się na innych. Bądź dla nich inspiracją. Podejmuj życzliwe działania. Otrzymane zwrotnie pozytywne emocje, wzmocnią poczucie, że nie jesteś sama.

Partnerem artykułu jest

logo KiR Gdańsk (1)

Kobieta i Rozwód Gdańsk to firma stworzona przez kobiety dla kobiet. To wyjątkowe miejsce skupiające wszystkich specjalistów, którzy na zawiłej drodze rozwodowej mogą być potrzebni: prawników, mediatorów, psychologów, terapeutów, detektywów. Bywa, że do jednej sprawy trzeba zaangażować cały zespół. Tu nic nie jest przypadkowe. Możesz być pewna, że przydzieleni do sprawy specjaliści to sprawdzeni, kompetentni i skuteczni profesjonaliści.


Na podstawie: „Rozwody i rozstania.  Sprawdzony program odbudowy życia”, Bruce Fisher, Robert Alberti, Wydawnictwo Samo Sedno, Warszawa 2012
* s.15,

PoprzedniNastępny
Lifestyle Zdrowie

Smerfy zachęcają najmłodszych do picia wody

Redakcja
Redakcja
19 czerwca 2017
Fot. iStock / pecaphoto77

Z myślą o najmłodszych Żywiec Zdrój wprowadził nowość do portfolio wody niegazowanej. W maju  na sklepowe półki trafiły butelki z wizerunkiem Smerfów. Marka po raz kolejny umieszcza na etykietach bohaterów popularnych bajek, aby w ten sposób  zachęcać dzieci do sięgania po wodę oraz wspierać rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych ich pociech.

Dzieci często postrzegają wodę jako mało atrakcyjny napój. Według badań przeprowadzonych przez TNS Polska na zlecenie Żywiec Zdrój, blisko 1/3 najmłodszych deklaruje, że nie lubi pić wody, a tylko 38 proc. z nich wymienia ją jako ulubiony napój. [1] Dlatego właśnie marka Żywiec Zdrój stale uatrakcyjnia swoje portfolio, aby pomagać rodzicom w budowaniu u dzieci zdrowego nawyku picia wody.

Woda jest jednym z podstawowych makroskładników diety. W wielu badaniach udowodniono, że picie wody przez dzieci jest jednym z elementów profilaktyki otyłości i skutecznym postępowaniem w jej leczeniu –  podkreśla prof. dr hab. n. med. Halina Weker.

W jaki sposób można zachęcić dzieci do picia wody? Warto z nimi rozmawiać  i dbać o to by woda była zawsze pod ręką. Ważne jest również zadbanie o atrakcyjne podanie płynu.

Kształtowanie pozytywnych nawyków żywieniowych poprzez odpowiednie nawodnienie, jest dla nas kluczowym elementem działań. Prowadzimy liczne programy społeczne, które mają na celu zachęcenie jak największej liczby osób do spożywania wody i podawania jej swoim dzieciom. Dodatkowo proponujemy produkty z myślą o najmłodszych. Opakowania z wizerunkiem Smerfów są jednym z elementów tych działań i mam nadzieję, że dzięki nim jeszcze więcej dzieci polubi wodę – powiedziała Inga Songin, Dyrektor Marketingu i PR Żywiec Zdrój.

Produkty z nowej serii wody Żywiec Zdrój z bohaterami kinowej wersji filmu „Smerfy” dostępne są w dwóch wariantach.

Dedykowany najmłodszym format o pojemności  0,33l, nie tylko pasuje do małej dłoni, ale dzięki  nietypowemu kształtowi jest idealny do  zabawy np. stworzenia własnej wioski smerfów.

Klasyczne butelki o pojemności 0,5l dzięki wyjątkowej etykiecie i wygodnemu sportowemu zamknięciu  z pewnością zyskają uznanie także starszych miłośników tej kultowej bajki.

Produkty z limitowanej serii z bohaterami filmu „Smerfy” dostępne będą na sklepowych półkach do lipca.

ZYWIEC 3D Ciamajda 2017 ZYWIEC 3D madrala_2017 ZYWIEC 3D osilek 2017

 

Artykuł powstał we współpracy z Żywiec Zdrój

[1] Źródło: TNS badanie „Woda i napoje a zdrowie dzieci” 2016, dzieci z klas 1-6, N=206.


Zobacz także

Jak wyleczyć rany z przeszłości. Czas nie sprawi, że „to minie”

18 sygnałów mówiących o tym, że twoje życie jest lepsze niż ci się wydaje

TVP stworzyło właśnie nowy kanał dla kobiet. Ale spot reklamujący ten projekt do oglądania cię raczej nie przekona