Go to content

Nie lubisz się męczyć, a chcesz zrzucić zbędne kilogramy? Poznaj 13 trików, dzięki którym schudniesz nawet 8 kg bez diety i ćwiczeń

Ile razy już przechodziłaś na dietę? Tylko tak szczerze. Jeśli udało ci się wytrwać – serdeczne gratulacje! Ale jeśli wytrzymywałaś kilka dni, a potem rzucałaś adidasy w kąt i jeszcze szybciej rzucałaś się na jedzenie – mam dla ciebie kilka prostych trików. Wypróbuj je i patrz, jak kilogramy lecą w dół, ulubione spodnie zaczynają na tobie wisieć, a ty zaczynasz czuć się lepiej i piękniej wyglądać. Zobacz, jak możesz schudnąć nie ruszając się z kanapy i dlaczego warto jeść przeglądając się w lusterku.

Źródło: brightside.me

Fot. iStock / Reptile8488

1/13 Oddychaj głęboko

Odpowiednia technika oddychania to świetny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. Dlaczego? Biorąc głębokie wdechy dostarczasz do swojego organizmu tlen, który przyspiesza metabolizm, więc kalorie szybciej ulegają spalaniu. Dodatkowo obniżasz poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu, który został uznany za zabójczy dla zdrowia. To on jest odpowiedzialny m.in. za wzrost cukru w organizmie, co prowadzi do cukrzycy i nadwagi.

Fot. iStock / PeopleImages

2/13 Jedz więcej warzyw na śniadanie

Śniadanie powinno zaspokajać 25 proc. dziennego zapotrzebowania energetycznego. Nie będę już przypominać, że to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, który gwarantuje dobre wyniki intelektualne i fizyczne :). Dlatego ważne jest, żeby dostarczał organizmowi składniki cenne dla zdrowia. A co jest ich najlepszym źródłem? Oczywiście są to warzywa, których teraz nie brakuje na bazarkach i w domowych ogródkach. Pisarz Judy Koutsky postanowił przez miesiąc spożywać tylko je na śniadanie. I co się okazało? Że taki sposób jedzenia przynosi świetne rezultaty – następne posiłki zawierały znacznie mniej kalorii, a do tego poprawiła się praca jelit.

Fot. iStock / elenaleonova

3/13 Podczas posiłku przeglądaj się w lustrze

To udowodnione naukowo, że jeśli podczas posiłku przeglądasz się w lustrze, jesz mniej. Tak więc ustawiając lustro naprzeciwko siebie, unikniesz przejadania się.

Fot. iStock / Zakharova_Natalia

4/13 Jedz ostre jedzenie

Ostre produkty zawierają kapsaicynę, która przyspiesza spalanie tłuszczu w organizmie. Ponadto wpływa na ilość komórek tłuszczowych, na które działa zabójczo. Po zjedzeniu czegoś ostrego metabolizm zostaje zwiększony o 20 proc. przez co najmniej 30 minut po spożyciu. W tym czasie nie musisz robić nic, a kilogramy lecą w dół.

Fot. iStock / fizkes

5/13 Siedź prosto

Nawet pracując przy biurku bądź oglądając telewizję możesz tracić zbędne kilogramy. Wystarczy, że będziesz dbała o prawidłową postawę. Siedź prosto i pilnuj, by utrzymywać taką pozycję jak najdłużej. Ten prosty trik zmniejsza poziom kortyzolu we krwi i wymaga zużycia większej dawki energii. Jeszcze nigdy siedzenie nie było tak przyjemne jak teraz:)

Fot. iStock / kasto80

6/13 Czekaj na stojąco

Kiedy czekasz na autobus bądź na spóźnioną przyjaciółkę, stój. Dzięki temu spalisz więcej kalorii niż gdybyś siedziała. W tym czasie możesz zadbać także o swoje pośladki, wykonując proste ćwiczenie polegające na napinaniu i rozluźnianiu mięśni.

Fot. iStock / sf_foodphoto

7/13 Używaj papierowych ręczników

Jeśli nie potrafisz zrezygnować ze smażonych i tłustych potraw, zmniejsz przynajmniej liczbę kalorii. W tym celu używaj papierowych ręczników, które wchłoną nadmiar tłuszczu.

Ile litrów wody wypić Fot. iStock / AntonioGuillem

8/13 Pij dwie szklanki wody przed posiłkiem

Eksperci zalecają, aby przed każdym posiłkiem wypijać dwie szklanki wody, dzięki czemu unikniesz przejadania się. Ten prosty trik sprawia, że czujesz się pełniejsza i zjadasz mniej. Dodatkowo przyspieszysz metabolizm, dzięki czemu szybciej spalisz spożyte kalorie. Jeśli nie lubisz samej wody, możesz dodać do niej cytrynę i miętę, dzięki czemu lepiej oczyścisz organizm.

Fot. iStock / LeoPatrizi

9/13 Spaceruj

Nie musisz wylewać z siebie morza potu na siłowni. Udowodniono, że spacer jest idealnym ćwiczeniem, które pomoże ci w walce ze zbędnymi kilogramami. Możesz spalić do 255 kcal w ciągu godziny, jeśli chodzisz wolnym krokiem. Szybszy marsz pozwoli ci spalić nawet 391 kcal. Dlatego spaceruj, kiedy tylko masz taką okazję. Zwłaszcza teraz, kiedy jest piękna pogoda.

Fot. iStock / Anna Bryukhanova

10/13 Używaj mniejszych talerzy

Jedząc na mniejszych talerzach, zjadasz mniej. To sprytna sztuczka, dzięki której oszukujesz swój mózg. Myślisz, że dostajesz więcej jedzenia i do twojego mózgu szybciej jest wysyłany sygnał satysfakcji.

Całe życie na diecie? Krzątam się, gotuje i TYJĘ… i tak mi dobrze. Dieta 80/20, na czym to polega? Fot. iStock

11/13 Jedz powoli

Żując powoli, dajesz swojemu mózgowi wystarczająco dużo czasu, aby ten otrzymał sygnał sytości. Przez to szybciej poczujesz się najedzona i spożyjesz mniej kalorii.

Fot. iStock / yuriyzhuravov

12/13 Weź gorącą kąpiel

Uwielbiasz brać gorącą kąpiel? Mamy dla ciebie świetną wiadomość. Naukowcy z Uniwersytetu w Loughborough i Leicester odkryli, że wylegiwanie się w wannie wypełnionej gorącą wodą pomaga spalić taką samą ilość kalorii, co półgodzinny spacer.

13/13 Chodź po schodach zamiast korzystać z windy

Świetne rezultaty przy minimalnym wysiłku? To możliwe! Według naukowców z Uniwersytetu w Nowym Meksyku, wchodzenie na drugie piętro każdego dnia przez rok, pomoże ci pozbyć się nawet 4 kilogramów. A jeśli uda ci się wspinać na szóste piętro, możesz być lżejsza nawet o 8 kg.